Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   929 / 1679
(#) mate_x válasza vicsys hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Köszi! Én még akkor vettem, amikor sokan rendeltünk az Octamextől, de csak most lett időm kipróbálni. Úgyhogy sajnos nem tudom hol lehet venni.
(#) Stadi válasza mate_x hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Ez véletlenül nem LM2623-mal működik? Nálam is van most egy ilyesmi a tervezőasztalon, bár abban nem poti lesz, hanem fix kimenet, viszont én full SMD-re csinálom.
(#) csorba janika hozzászólása Aug 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Végre elkészült a TDA7294-es végerősítőm,ami+/-32V -ról üzemel és így ad le 80W-ot egyelőre csak monóba.
(#) mate_x válasza Stadi hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Nem, MAX757 a lelke.
(#) m.joco válasza mate_x hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Hello
Hogy vitted fel a lötstopot úgy a felületre, hogy a forrszemekre nem jutott?
Lötstoppal szeretném a későbbiekben én is konzerválni a nyákjaimat, de nem tudom, hogy hogyan fogom tudni forrasztani őket utána.
Üdv.
(#) mate_x válasza m.joco hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Helló!
Kell egy maszk a lötstophoz is, meg kell világítani, ahol UV érte a lötstopot ott bekeményedik, a maradékot le lehet oldani. Ez után még lehet világítani, hogy jól bekeményedjen.
(#) m.joco válasza mate_x hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Értem, köszi.
(#) m.joco válasza mate_x hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Még azt megkérdezhetem, hogy milyen lötstoppot használsz?
Üdv.
(#) mate_x válasza m.joco hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
(#) birs válasza Bari- hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Szia!

Szuper jól néz ki ez a fa egér.
(#) borvendeg hozzászólása Aug 11, 2012 /
 
Villanytrabi!Bővebben: Link
(#) sanykaraj válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Hát ez nagyon király hatalmas lángnyelvek kellenek. Meg egy másik autó amit le tudc gyorsulni :nyes:
(#) birs válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Szia!

Csúcs a járgány, jó sok melót bele tehettél.
Meg persze jó sok zsetont is.
(#) borvendeg válasza birs hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Inkább meló mint pénz...
(#) mark.budai válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Gratulálok! De tudd, irigyellek. Két éve, megőrülök a Trabantokért, szép kis autók, és még hogy elektromos is.. Megőrülök a vezetésért, főleg estiért. Sajnos még várhatok egy-másfél évet, mire jogosan is mehetek.
(#) borvendeg válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Én szeretem a trabantokat(kicsit sajnálom is hogy szét van szedve)
De vezetni nem nagyon szeretek...
Mondjuk ezt vezetni különleges élmény.
(#) zsoltee0001 válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Azta ! nem gyenge! :eek2:
Kipufogót majd leszeded?
Vigyázz, el ne lopják az akkuk miatt!
Bár biztos dobna egy hátast aki felnyomná a csomagtartót XD
(#) borvendeg válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Nos elég nehézkes lehet ellopni... Túl sok az egyedi megoldás...
A kipufogóval terveim vannak... Lehet teszek rá egy agregátort, egy fűnyírómotor közepes fordulaton jó hatásfokkal töltené az akukat és a rendőrnek se tűnne fel hogy nincs hangja. Ezzel ki lehetne tolni a hatótávot.
Még azért van meló rendesen. Kellenek C-s gumik meg kombi lengéscsillapítók, mert így hanyatt akar esni. Az akukra visszateszem az üléshuzatot és nem is látszik semmi.
Most tervezem a töltőt meg az új 72V-os PWM-es vezérlőt.
(#) kokozo válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Szia! Napelem a tetejére az is tölthetné amikor csak kint áll az udvaron, még gazdaságosabb lenne.
(#) borvendeg válasza kokozo hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Csak sose térül meg... A jelenlegi napelem árak mellett.
Illetve nincs akkora felület a trabanton, ami érdembe tölthetné.
(#) Frankye válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
A legjobb a kiselefánt a hátsó ablakban!
(#) zsoltee0001 válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Idézet:
„és a rendőrnek se tűnne fel hogy nincs hangja”

Apropó, ezt vizsgáztatni kell ilyenkor? (gondolom)
Hogy lehet lepapirozni?
(#) zolika60 válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Gratulálok. Majd várom a tapasztalatokat.
(#) borvendeg válasza Frankye hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Frankye:
Ha tudnád hogy ráhibáztál. Kadóban a műszerintézet kabalája az elefánt. Én is műszeres vagyok!
zsoltee0001:
Kellene vizsgáztatni, de nem egyszerű a dolog. A részletekre nem térnék ki, a permanent odalon le van írva. Kb 150e FT.
(#) Pulyka hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Üdv.

Fejlődik a mobiltöltő projectem.

Idézet a korábbi hszből:
Bővebben: Link
"de egyszer én is felfejlődök arra a szintre, amikor li-ionokat fogok használni."
Akkor 5x1.2V ni-mh cellát kapcsoltam sorba, dög nehéz súllyal, költségesen, 7805-el(amit javasolt Szervízmacska, hogy könnyen zárlatos lehet, szóval jobb megoldás egy dc dc konverter) azután 3x1,2Vni-mh cellát picit még költséges, de nem akkora súllyal, nagy dobozzal..
éééésss most, kb 800Ft-tal kevesebbért, több mAh-val, és 1db Li-Ion cellával, kb. fele akkora dobozban, és úgy ahogy a 3x1.2V ni-mh celláknál, itt is dc-dc konverterrel.(a telefon töltéséhez)
Sikerült belezsúfolni ebbe a kis dobozba (ami 7 hosszú, 4 széles, és 2 cm magas, a korábbi 10x5,5x2cm-hez képest) a Li-ion cellát, (igaz a magassága miatt pár tized mm-t ki kelett marni a dobozból)egy CD4011-el felépített érintéskapcsolót, ami egy szuperfényes ledet kapcsol érintésre(zseblámpa ) a li-ion töltőt, ami egy sot23-as, 5 lábú csodából áll fel, és magát a dc-dc konvertert, ami 3V-os cellafesznél is képes leadni az 5V-ot 400-450mA melett(valódi tükörképe a PC USB tápjának), nah meg az USB csatit, a töltő dugaljat, és még egy 10A-es, 73 fokos hőbiztit is. Kisebbet nem találtam, holott 1A-es is még elég lenne.
A tesztelés még folyik, minden tökéletes, a gondom annyi, hogy a dc-dc konverter túlságosan lemeríti a cellát, akár fél voltra is.. ami nem lenne nagy baj, mert jó ideig 0 feszültségen lévő li-ion cellát visszahoztam a sírból, és még a terhelést is tartja, na dehát, ha én ezt a fél voltos, de még a 2V-os cellát tölteném, a töltő elektronika(MCP73831)felvesz 10mA, és azzal tölti 3V-ig(nagyon lassan), onnantól 400mA-el. Szóval 2 lehetőségem van. Van a konverternek egy shutdown lába, azt kéne vezérelnem egy ici-pici fesz.figyelővel, hogy kb. 2,5V cellafesz környékén leálljon a konverter, vagy venni egy olyan li-ion töltő IC-t, ami alapból 400mA-al tölt.
Jelenleg az elöbbi megoldással próbálkozok.
Ennek ellenére az épphogy csak le nem merült telefont feltölti fullra a 2200mA-es li-ion cella.
Képeket csatoltam.

Üdv.Tomi
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
(#) borvendeg válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Van még egy megoldás.
Lámpába való LI-ion cellát veszel, abban benne van a védőelektronika.
De szép munk
(#) Beringer 600 hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Hali! Íme egy újabb hangszóró gyilkos kis erősítőm,2x100,és 1x200w,mivel hídba lehet kötni.Izelitőnek pár kép,és csak ajánlani tudom mindenkinek,nagyon jó erősítő.Üdv,Zsolt.
(#) slogan hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Sziasztok !

Szomorú hírt kell közölnöm.....
Sokak által ismert
lidi Barátunk ,kollégánk , ismerősünk elment utolsó útjára......

Emlékezzünk rá kegyelettel !

Aki szeretné megtisztelni utoljára a temetésén ,kérem keressen privátban és tájékoztatom a részletekről .
(2012.08.23)

István
(#) csabacsaba válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
A fotok minosege...hat nem mondok semmit.
Amugy a lenyeg latszik szep.
Azt elmondod hogy hany ohm-al terheled?
Következő: »»   929 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem