Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   19 / 96
(#) Mengyán válasza janikukac hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Én ezt javaslom, én is ezt fogom megépíteni. Esetleg áttervezheted nagyobb PIC-re, pl PIC18F2423-ra, 18F25K80-ra, ami talán még olcsóbb is, mint 16F88. Attila86 csinál egy Forrasztóállomás III-at, az még nagy durranás lehet, ha elkészül. A trafó el fogja bírni, 2A a páka, az elektronika meg másik trafóról fog menni. Nem mintha nem férne bele a maradék 0,5A-ba, de a 7805-nek picit sok lehet a 34V.
(#) Mengyán válasza norby_torok hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Szia! Picit jobb helyesírással könnyebb lenne értelmezni, mit szeretnél. Pl az elmúlt 15 évben egész használhatóvá váltak az interneten a _magyar_ ékezetes karakterek. A képek sem abban a sorrendben vannak, ahogy írod.
A vákuum pumpát sokan autó központi zárjából szerzik, bontóból pár ezres. Lehet kimondottan kiforrasztó állomásba valót is venni 30.000-ért. Ha jól emlékszem, a gyári 500Hgmm-es, ez támpontot adhat. Úgy egyébként meg kivitelezhető, mert páran már megcsinálták. Hogy belefér-e a 20-ba, az más kérdés. Pl nem ártana valami combos trafót tenni mellé, ami akár a fele is lehet az árnak. Ha nem számolod a pákákat, akkor valószínűleg belefér. Ha beleszámolod, akkor kizárt. A páka még oké, mert 3.000-ért kapsz. Kiforrasztó pisztoly 10 fölött, forrólevegős lehet vagy 30.000. Viszont ha mindent összeszámolsz, akkor nem 80 ezer helyett 20-ból hozod ki, hanem 200 helyett 60-ból. Az is szép.
(#) janikukac válasza Mengyán hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Köszi, de a HE-n közölt, és Általad linkelt nem tetszik, több okból sem, főleg, hogy a pákát is szét kell szedni.
Valamit mást, esetleg?
(#) Mengyán válasza janikukac hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
És ha nem szeded szét a pákát, hanem a nyákba aplikálod be a termisztort? Sokan nem a hideg pont hőmérsékletét mérik, hanem a környezetet, azt is csak bekapcsoláskor. Csak pár fok lehet a különbség, ha egyáltalán van. Gondolom a drága, esetleg nehezen beszerezhető alkatrészek nem tetszenek még. Na erre írtam, hogy nem árt áttervezni. Szerintem lehet kapni olcsóbb, és elterjedtebb precíziós műveleti erősítőt, legfeljebb pár alkatrésznek más érték kell. Ha semmiképp nem akarod ezt, akkor én az Attila86 féle Forrasztóállomás II-t építeném meg a helyedben.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Az enyémmel teljesen elégedett vagyok, főleg a méretét illetően.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Nem is rossz! De jól látom, hogy az valami takarékos izzó elektronikája? Vagy legalábbis arra hasonlít..
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Jól látod! Kicsi, occó és ami még fontos, kicsi.
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Én is megépítettem, sajnos a mért hőmérséklet értéke, sacc/kb.. kategória. Nem lehet pontosan kalibrálni. Így a kijelzés csak tájékoztatás jellegű (dekoráció).
(#) vicsys válasza CHZ hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Ellenben tudok vele forrasztani. Na de most komolyan! Nem tök mindegy, hogy 260°C vagy 273,5°C a pákahegy?
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Kapok egy kis tájékoztatást az állomásodról? Mire kell a takarékos izzó elektronikája? Szívesen megnézném közelebbről a kapcsolást és a nyákrajzot is, persze ha nem titkos.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1017324.html
Az egész táp részt, az az 1 darab kapcsitáp csinálja egy pc táp traffanccsal...
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Nagyon fainos, de lenne 1 kérdésem: Ha én nem alakítgatok át semmi PC tápos, izzós cuccot, hanem a Weller trafóról kapja a 24V-ot a páka, valamint egy paneltrafóról a 8...10V-ot az is jó, nem? Nagyon tetszik alapjába véve az egész. Lehet, hogy méretben kisebbet tudok csinálni.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Miért ne lehetne...? Szerintem 2x ekkora lesz...
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Jó, lehet, a paneltrafó megdobja, de a Weller pákatrafó az egy másik dobozban van már, a feszültséget csak egy banánaljzaton fogja kapni. Ha szerencsével járok, akkor lehet találok a Weller-es trafón egy olyan leágazást, ami a 10V körül van. Egy graetzet kell csak feloperálnom a panelra.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Nálam a cél a kis méret és végtelenségig leegyszerűsített HW volt. Kis méretet, csak kapcsitáppal lehet kivitelezni.
A Te esetedben a külön trafó még egy dobozt és még egy hibaforrást jelent és a méret sem csökkenik. Egyébként, mi a gond az táppal? Könnyű megcsinálni és occó.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Alapból nincs számítógép tápom, aztán nem is szeretnék vesződni ilyen veszélyes átalakításokkal, stb. Jó nekem a jól bevált paneltrafó. Van is épp egy itthon, csak nem tudom, mekkora terhelhetőséggel kell bírnia az adott áramkörben.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Néhányszor tíz mA, a vezérlő egység. Leginkább az LCD háttérvilágítása zabál, meg nálam az előlapi led.
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Idézet:
„260°C vagy 273,5°C a pákahegy?”
Jó lenne ha csak ennyi lenne a különbség
Forrasztani tudsz ennél egyszerűbb megoldással is. Egyszerű poti köré beírt (kalibrált) (hőmérséklet is pontosabb mint ez. PIC nélkül is megépíthető ennél pontosabb hőmérséklet visszajelzés. Hónapokkal ezelőtt még Te is érezted , hogy ez így nem igazán korrekt. Méréseket , megoldást is ígértél.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) vicsys válasza CHZ hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Aztán nem volt túl sok időm és ki is ment a fejemből. Végül is nap mint nap forrasztgatok és nem zavar.
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Értem, csak ne kábítsunk másokat.! PIC alapú megoldás ennél sokkal pontosabb beállítási lehetőséget kínál (na). Sokan azt fogják hinni, hogy ez az egyszerű kivite, pontos beállítás kijelzésére alkalmas. Érdemes megemlíteni, hogy ez a kapcsolás csak látvány, nem alkalmas kalibrált hőmérséklet kijelzésére!
(#) Mengyán válasza CHZ hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Min múlik a pontosság? Mit kellene módosítani rajta, hogy pontosabb legyen? Nem lehet, hogy "csak" annyi a baja, hogy nem precíziós műveleti erősítő van benne a hőelemhez?
(#) CHZ válasza Mengyán hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Ebben nincs precíziós OPA , nagyon leegyszerűsített kapcsolás. Ebben rejlik a pontatlansága is. Program írásban jártas szakik, sokat tudnának rajta javítani, nem csak dekoráció lenne rajta a kijelzés. Jelenlegi állapotában kijelző nélkül érdemesebb megépíteni, poti gombjának kalibrálásával. Olcsóbb, igaz nem ennyire látványos, de használhatóbb lenne..
(#) Mengyán válasza CHZ hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Ennek megfelelő a pontossága? Ebben van precíziós OPA.
(#) CHZ válasza Mengyán hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Elhiszem, ez korrekt. Másikat is is lehetne javítani, de úgy látom nincs rá igény. Látvány ott is megvan, de minek..
(#) janikukac hozzászólása Szept 4, 2012 /
 
Szia Vic!
Egy olyan paneltrafó , ami 9V/211mA-rrel bír, az jó lenne maga az áramkörnek, ugye? (1,9VA-os trafó) .
(#) Mengyán válasza CHZ hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Akkor jól választottam, ezt szeretném megépíteni. De attól tartok, jópár dolgot nem lehet már kapni hozzá. Többek közt pont az LT1014 az, amit nem tudok beszerezni.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Szerintem jó lesz. (Persze, illene 2x-re túlméretezni)
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Okéka, úgy is 30ft kb a különbség a 2 között , veszek egy 289mA-st, az már tuti lesz.
Szeretnék valamit privátba veled, nemsokára megy egy PÜ!
(#) Koree válasza Mengyán hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Üdv.Én már megépítettem ez állomást csak a programozóm nem jó és így áll a projekt.Bár inkább az idő ami híján vagyok,mert már megvettem az alkatrészeket a programozóhoz..LT1014-rt én lomexban vettem és elvileg még kapható náluk.
(#) glaci hozzászólása Szept 4, 2012 /
 
Megépítettem én is a mate_x és dtocy által közreadott forrasztóállomást. A TL 1014 helyett egy régi winyó-ból kitermelt TLC274-et építettem be. Minden működik rendesen, de azért van egy kis bibi, leszámítva a valós érték folytonos változását a beállított érték körül. A páka bekapcsolását visszajelző graetz híd egyik ága folyton átüt. A trafó igaz hogy 25,5 V-os, de még ez se indokolja a 100 V-os dióda átütését. tapasztalt valaki hasonlót?
Most kicserélem az egész graetz-et 200 V-osra.
Következő: »»   19 / 96
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem