Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1133 / 2501
(#) dubwub hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Helló

Van egy wega 3130 hifim, ami elfüstölt. Egy elkó s egy dióda zárlatos volt, egy dióda pedig meg volt szakadva. Na most, mivel volt már javíttatva, az előző gazdája által, nem tudom mit művészkedtek vele, (biztik patkolva, átkötések stb. vannak benne) a lényeg, hogy működött amíg működött. Sajnos nem sokat miután megvettem. Furcsa volt, mert melegedett, de működött rendesen egy darabig, majd egész halkan járatás közben a trafó elfüstölt.
Azért kellene kapcs. rajz, hogy tudjam, milyen feszkók kell bemenjenek, s hol. Előre is köszönöm a segítségeteket.
Így néz ki: Így néz ki,
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Rendben! Köszönöm a segítséget!
(#) Elvis74 hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Sziasztok Mesterek!

Nemrég igen hasznos tanácsot kaptam Tőletek. Egy 70cm-es thomson tv-t szerettem volna rákötni a házimozi erősítőre. Ajánlottátok a scart-rca átalakítót, ezt ma meg is vettem.

Tehát a tv hátulján két scart csatlakozó van, az egyikben kábel a tv-dvd összekötve, a másik szabadon. Az antenna miatt, át kellett dugnom a másik scartba azt ami már be volt dugva és erre eltűnt a KÉP a tv-n, a hang maradt, de ha a scartot abba a csatlakozóba dugom, elmegy a kép. MOst szétbuheráltam egy scartot, hogy beférjen az antenna mellé, és vissza tudtam dugni az eredeti helyére a dvd-tv összekötő kábelt, de én ezt most nem értem.
Nem két egyforma funkciót ellátó csatlakozó van a tv hátulján?
Help me!
Köszönöm szépen!

Egyébként csodásan szól a tv a házimozi hangfalain, köszönöm a tanácsot!
(#) blasz válasza Elvis74 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Az egyik scart az kapcsolos ha olyan készülékre kötöd,DVD beltéri stb.
(#) Elvis74 hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Szia Blasz!
Sajnos nem értem amit írsz... ))))

(#) peter1995 válasza Elvis74 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Szerintem arra gondolt, hogy a atv menüjében a másik csati le van tiltva. Vagy esteleg más célra van állítva. Bemész a menübe és megnézet a scart1 és 2 mire van állítva.
(#) Elvis74 hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Sajnos csak annyit ír, hogy av-2 bemenet, av-3 bemenet, video és s-video között lehet váltogatni....ennyi...
(#) mindenes válasza dubwub hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Szia! Itt próbáld meg. Ha szerencséd van akkor 30 és 31 nem sokban különbözik.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) peter1995 válasza Elvis74 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
DE nem a bemenet választóra gondlok, hanem hogy a menüben a mi TV-n nél van egy olyan rész ahol írja hogy AV1 AV2 és ott le lehet tiltani meg ki lehet választani, hogy mi célre akarom használni.
(#) Elvis74 hozzászólása Szept 14, 2012 1 /
 
Köszönöm, de a tv-n nincs ilyen választási lehetőség, az ajánlott honlapon pedig "eltévedtem"...
(#) sean hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Sziasztok! Kicseréltem az erősítőmben (Europhon RCK 2000A) a végtranzisztorokat, így már szól az összes kimenet. Viszont ha az aux bemenetre adok jelet számítógépről vagy telefonról akkor iszonyatosan búg és torzít. Ha minimumra leveszem a hangerőt a telefonon vagy a gépen, akkor szól csak normálisan, viszont eléggé halkan. Ahogy hangosítom a gépen a zenét, úgy rögtön elkezd torzítani. A tuner bemeneten a rádió tökéletesen szól, csak az aux-nál van ilyen gond. Még nem jöttem rá mi lehet a probléma. Esetleg túl nagy a bemeneti jel ha fel van hangosítva a számítógép? Vagy valami alkatrész (kondenzátor) rosszalkodhat? A bemeneti jack-rca és din-rca kábeleket tegnap vettem, azokkal nincs gond. Képeket raktam fel pár napja az erősítőről.
Üdv!
(#) Elvis74 hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Folytatnám, mert új infó van! Megbuheráltam egy scart csatlakozót, hogy ne jöjjön ki egyik oldalon a kábel hanem középen és így elfért egymás mellett a két dolog. A scart meg a scart-rca átalakító. De nagyon gány lett. Szóval ma visszadugtam ahogy volt és jött kép és hang és minden. Nagy volt az öröm. DEEEEE
Amint kikapcsolom a dvd-t, azonnal elmegy a két és csak a hang marad...
Na ehhez mit szóltok Mesterek????
Köszönöm a válaszokat előre is!
(#) Szabi1 válasza Elvis74 hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Keress egy SCART-os topicot, hátha ott többet tudnak!
(#) Hx-2 válasza Elvis74 hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Egy kerdes: ha bekapcsolod a DVD-t az inditja a TV-t is?
(#) Elvis74 hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Szia Hx-2!

Igen, ha minden ki van kapcsolva és bekapcsolom a dvd-t, akkor bekapcsol a tv is! Ha megy tv és bekapcsolom a dvd-t akkor AV-re kapcsol egyből...
(#) Robi85 hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Sziasztok.

Ismét az Nmos350 megépitésén gondolkodom, de van egy kis problémám. A tekercshez nincsen 1mm-es huzalom csak 1.5mm. Ebből mennyit kellene feltekernem, hogy meglegyen a 4uH?
(#) thedespot0 hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Sziasztok, van három darab 2sd718 és három darab 2sb688 as tranzisztorom, a táp az pedig szimmetrikus 35 volt. Szerintetek mit lehetne ezekből kihozni ?
(#) Beringer 600 hozzászólása Szept 17, 2012 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni,hogy van nekem 2db 400W-os fetes erősítő modulom,és azt szeretném kérdezni,hogy mivel nincs hozzá meg felelő trafóm,hogy nem-e lehet át alakítani úgy,hogy AC 2x35v 500W,-os trafóról kilehessen hozni belőle legalább 150-200W-ot.Így jelenleg ezzel a trafóval,olyan 50-60W-ot szól,pedig 2db 34.000uf-os kondival van pufferelve.Segítségeteket előre is köszönöm,üdv,Zsolt.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2012

FETES.jpg
    
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Szia! Ennél a topológiánál nagy a maradékfeszültség. Nyerhetsz néhány wattot, ha átépíted VF2-nek.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Szerinted ebből a kapcsolásból,a hozzávaló táppal kivehető a 400w 4 o, terheléssel?
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Az elvi lehetősége megvan.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Csináltam hozzá tápot,hogy össze kötöttem 2db trafót,az egyik 500W-os,a másik 300w-os.Egy kis 2w-os erősítőről kapja a jelet,és így már dolgozik rendesen,a 100w-os szubwofer mély nyomóm,már fél hangerőn kopog,de ez nekem sok a szobába.
(#) blasz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Szia reloop én kínlódok az új fajta ATP erősítővel,a kopogás hangerőn,puffer hiánya nem lehet esetleg?Most 4x4700uf van rajta.Köszi
A basszust nem bírja arra kopog be
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Ha kevés lenne a kondi, nagyot zuhanna táp. Ilyen nálad nincsen.
Ha áramhatárolás lenne a gondja azt felderítheted úgy, hogy kettő vagy több hangsugárzót sorba kötsz. Az így létrehozott terhelésen kevesebb áram folyik. Hangosabb nem lesz, de a hangerő potit látványosan feljebb lehet tekerni. Ennek a kísérletnek az eredményéből, majd lehet következtetést levonni.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Megpróbálom most.Köszi

(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Csak nagyon a végén csinálja sokkal terhelhetőbb 8ohm kicsit kattog a végén 12ohm semmi kattogás
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Kéne forrasztás és alkatrész oldali fotó a panelről, hogy az áramkorlátozót fel lehessen deríteni.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Sajna csak igy van képem róla.Az utolsó képet találtam hirdetésbe
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Az alkatrész oldali vezetősávokat nem tudom követni. Szükség lesz az aktív közreműködésedre, ha valaki meg nem szán a kapcsolási rajzzal.
Az első képen bekarikáztam azt a két tranzisztort ami elképzelésem szerint az áramkorlátozásban részt vesz. A másodikon egy általános áramkorlátozóban a T4, T5 tölti be ezt a szerepet. Az volna a feladat, hogy lerajzold a 0,47 ohm ellenállások nálad milyen összeköttetésben állnak a kis tranyók bázisával.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Oké este szétkapom és megnézem mi hova vezet.Ha jol látom lehet egy ellenállás csere segitene.Köszönöm
Következő: »»   1133 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem