Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1143 / 2501
(#) Massawa válasza rufika hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
A hangszorokábelekt igyekeznek a legjobb rézböl (néha ezüstozve) gyártani, hogy minél kisebb legyen az ellenállása, hiszen a 2-8 Ohmos hangszorokkal osztja meg az ellenállást....
(#) pinyó39 válasza Massawa hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Ha csak az ellenállásról szólna, akkor a legjobb hangszórókábelnek ezek szerint az akksi kábel lenne a legjobb...
(#) Massawa válasza pinyó39 hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Csak hát nem olyan egyszerü karvastagságú kábeleket huzni a hangszorokhoz, pontosan ezért szol az ellenállásról, hogy a lehetö legvékonyabb kábelekkel tudd elvinni az energiát a hangszorokhoz.
(#) sound.man válasza emersys hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
A védelem nyákja miért nem fekete?
(#) szamóca válasza Massawa hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Hűha! Ezt nem egészen így gondoltad, mint ahogy leírtad.
(#) Massawa válasza szamóca hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Esetleg félreértetted????


(legvékonyabb, de ugyanilyan ellenállásu - értelemszerüen, lásd feljebb)
(#) szamóca válasza Massawa hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Igen félre.
(#) Robi85 hozzászólása Szept 29, 2012 /
 
Sziasztok.

Adott a mellékelt kapcsolás. Az a problémám, hogy trimmereket elfelejtettem venni. 1k-s az van, de 200 Ohm-os az nincsen csak 500 Ohm-os. Jólenne bele, vagy mindenképpen 200 Ohm kell?
(#) mraulajos válasza Massawa hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Hali!
Mint laikus szólok hozzá a témához. Van egy félre magyarázhatatlan szabály, hogy a végfok, és a hang(fal)sugárzó között mindig a lehető legrövidebb, és a lehető legvastagabb vezetéket használjuk. Itt jöhet be az, hogy a vezeték átmérő csökkenthető a vezeték anyagminőségének javításával. Mintha erre gondolt volna az előttem szóló. Ezért van különbség a hangszóró, és a hagyományos elektromos vezeték között. (anyag minőség)
Biztosan többen tapasztaltuk már, hogy pld. 2,5-es hangszóró vezetéket lehet kapni 200 Ft-ért is, de lehet kapni 500 Ft.-is.Az árkülönbség önmagáért beszél!
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2012
(#) szamóca válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Srácok ballagjunk ezzel át ide inkább.
(#) Ge Lee válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Tehetsz bele 500 ohmosat is, csak akkor az osztót (R13-R14) is módosítani kell. De ha az 500 ohmos potival párhuzamosan kötsz egy 330 ohmos ellenállást, máris 200 (ill. 198) ohmos lesz. Azért a potit a helyedben nem így kötném be, mert ha a csúszkája kontakthibás lesz vagy megszakad, akkor a tranyó (T8) teljesen lezár és mehetsz a boltba új feteket venni.
(#) blasz hozzászólása Szept 29, 2012 /
 
Sziasztok megtudnátok mondani az ATP100 előfokja hány voltal megy?Van 2db de nem tudom mekkora feszre kössem.
Köszönöm
(#) emersys válasza sound.man hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Szia.
Sajnos az még előbb készült mint a modul többi tagja, utólag meg már nehéz lenne fekete alapot varázsolni rá..
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Teljes taprol jár 2*55v
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Pedig már én is említettem neki.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Szia!
Sajnos nem kaptam az üzletben 24V DC-s relét csak egy áramkörös volt nekik raktáron.
Akkor ha módosítom a kapcsolásnál a zenert egy 470 Ω-os 5W-os ellenállásra És a 4,7µF-os kondit 10µF-osra akkor működőképes lehet már a koppanásgátló?
Közben azért haladtam a 2 erősítőmodult újraépítettem immáron a javított verziók mind a kettő elsőre indult és tökéletesen teszik a dolgukat eddig.
Bitang nagy hangereje van és igen kellemes hangzása és így keszekusza vezetékekkel is semmi gerjedés vagy zaj viszont a mélyebb tartományt kicsit hiányolom abból lehetne több.
A segítséget előre is köszönöm!
(#) libertitas hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Reloop, az lenne a kérdésem hozzád, hogy szerinted mi okozhatta a következő komoly problémát:

Az erősítő indítása után halk búgás hallatszott a hangszóróból, ami egy adott fokig erősödött, ha tekertem felfele a hangerőállító potin. Ha hozzányúltam ahhoz a hűtőfelülethez, melyre a tda7294 volt felfogva, ingadozni kezdett a búgás erőssége és felerősítve átjött a hangszóróba a tapintásom hangja, ha hozzányúltam ehhez a fém laphoz. Mindezidőalatt a védőlámpa bent volt az áramkörben, mintegy utolsó védelmi elem teljes üzembe helyezés előtt.
Mivel az átlagosnál jobban nem melegedett a végfok IC és más rendellenesség sem mutatkozott, így kivettem a lámpát is.
Ekkor jött a baj, és szinte néhány mp alatt kiégett a végfok IC.

Amit látok a kiégett IC-n, hogy a negatív 35V-os táplábon voltak gondok (a negatív fesz van egyébként kint a hűtőbordán is), mivel felégett a vezetősáv egy helyen, ahol vékonyabb volt, és az IC tetején, a lábaknál is itt láthatók égésnyomok.
Ugyanarról a "rejtélyes" erősítőről van szó, mint amivel már foglalkoztunk, csak kiegészítettem egy lágyindítóval és egy DC védő + koppanásgátlóval. Mindkettő modult hobbielektrós cikkek alapján csináltam.

Kicsit tanácstalan vagyok, hogy mi okozhatta a problémát, mert mindkét új modult teszteltem előtte külön-külön és szépen tették a dolgukat. Ezután beraktam még lámpával is, és úgyis működtek szépen. Előtte nem figyeltem fel erre a búgó hangra, elképzelhető, hogy eddig is volt.
Mind a lámpás, mind a lámpa nélküli tesztelés alatt nem volt erősítendő bemenete az erősítőnek.
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Szia! Remek kivitelezés
A koppanásgátló tápjának kondenzátorát kicsit próbálgatni kell. Olyan értékre lesz szükség, aminél lekapcsoláskor a lehető leghamarabb old a relé. Ezzel a késleltető elektronika megépítése nélkül is tudsz kísérletezni.
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Szia! A hozzányúlásra érzékeny erősítő árnyékolási hibában szenved.
A végfok IC tönkre-menetele érdekes dolog. Az előtét izzó eltávolításából az áramkör csak a tápfeszültség minimális megemelkedését érzékeli, ami így is tűrésen belül maradt. Tanulmányozd, az izzó eltávolítása során mihez érhettél még hozzá, mert zárlaton kívül más nem igen okozhatta a problémát.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Szia! Köszönöm a dicsérő szavakat ám bár neked is sok segítséged fekszik benne
Szóval rakjam össze levegőbe és ott cserélgessem a kondikat?
Említetted hogy tranzisztor helyett is más kell van itthon BC546B NPN tranzisztor ami pont 0.5 W-os az adatlapja szerint az megfelelne vagy esetleg mit tudnál ajánlani helyette?
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Elképzelhető, hogy kontakthiba lehet az ok (pl a nyákon a forrsáv elkorrodált) vagy az nem okozna ilyen súlyos problémát ? Ezt azért kérdezem, mert a nyákon a - táp egy vékonyabb darabja égett el, lehet hogy nem megfelelő érintkezés miatt. Ebben az esetben mondjuk nem tudom, hogy hogy ég ki az IC ?!
A lágyindító és DC védő bentléte nem hiszem, hogy bármit is kavart volna, mert igazából stacioner esetben (miután a relék nyitnak) mindkét modul rövidzárként viselkedik. Remélem nem tévedek. abban, hogy ezek tényleg kizárhatók a hibaforrások halmazából.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2012
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
A relé meghajtását szívem szerint valami olcsó darlingtonra bíznám.
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Ha az előtét izzóval működött az erősítő, akkor a vezetősáv és a segédáramkörök aligha lehetnek hibásak.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Hála égnek belőle is van pár darab itthon, hétfőn ahogy tudok beszerzek pár 8.2V-os zenert mert csak 6.2V-os van itthon és akkor levegőbe összerakom a kapcsolás.
Majd írok a fejleményekről köszönöm a segítséget.
(#) blasz hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Doncso fórumtársamnak mondom,hogy nem tudom gerjedésre bírni, most pedig van vezetékezés rajta,előfok,/BEAG APT100-ból remek hangja van/koppgátló,és igy se egy nagyon ici-pici kaparászás van de nagyon oda kell dugni a fülem a hangszóróhoz,hogy halljam.
Úgy néz ki akkor megúsztam a hajhullást ez ügyben.És köszönöm a sok türelmet minden segítő embertől.
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Na, örülök neki. Nem tudom miért volt, de nekem annó sikerült belenyúlnom. Örömmel szignózom, hogy ez nem népbetegség ezek szerint. Jól néz ki a cucc, meghallgatnám nálad hogy szól.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Én áradozok a hangjáról,annyival másabb mint a régebbi.Nagyon szép lett a közép tartománya sokkal "beszédesebb"és nagyon szépek a magasai, csilingel ahogy kell.És a legfontosabb semmi alapzaja nincs magának a végpanelnek.Ez a külön +,- egyenirányítás,külön greatz kocka, jót tett neki.
(#) blasz hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Helló megoldódni látszik az Univox ATP150 végfokom kattogása, értetlenül állok a probléma előtt,feszültség esés nemigen volt,és mégis itteni tanácsra +2 puffer és elmúlni látszik a hiba.Most 14100ufx2 van talán így jólesz.Köszönöm Zolinak
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Lehet , hogy meghalóban vannak a gyári elkói?
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Nem lehet gyári az egészet én csináltam,de lehet hogy ez van.
Következő: »»   1143 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem