Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1144 / 2501
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Gondolom azt tudod, hogy sima multival zenei csúcsok alkalmaval keletkezo fesz csökkenéseket nem nagon tudod kimutatni?
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Nem is mértem semmi olyat amihez szkóp kellene.Mivel nincs rajzom semmi komoly dolgot nem műveltem vele.Ez a + 2db elkó volt amit tettem vele de orvosolta hibát úgy látszik.
Ha az ATP150 re gondolsz
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2012
(#) Robi85 hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Sziasztok. Készülget a második Nmos350-es erősítőm. Csatolok pár képet, hogy hol tartok most. Sajnos az egyik még nincsen teljesen kész, mert elszámoltam magam rendeléskor és fele ennyi MJ tranyót rendeltem mint ami kellet volna.
(#) pinyó39 válasza Robi85 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Hali!
Indulnak elsőre? Találtam a költözéskor pár száz FET-et, kipróbálnám az áramkört.
Köszi: Zsolt.
(#) Robi85 válasza pinyó39 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Amiket először épitettem azokkal nemvolt gond. Szerintem ezekkel sem lesz. Körültekintően kell megépiteni és nemlehet hiba.
(#) Doncso válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Szerintem nagyon klasszul néz ki. Egyetlen apró esztétikai dolog böki a szemem, de csak azért mert ugyanebbe vagyok én is. A trafóm ugyanilyen volt, (gyári kopott lakkal) én lecsiszoltam a lakkot, elég gyorsan lejött, és kapott egy feketét, illetve ha négy kondi csupasz, akkor én levenném a többiről is a rucit, egyformán jobban mutatnak.
(#) Haliapu válasza pinyó39 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Szia, érdemes meg építeni én már jó párat építettem ebből és mind indult elsőre és azóta is szépen muzsikál pedig nincs kímélve. Itt a nagy bátya a 1000W. és a 800W.as.
(#) Robi85 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Köszönöm. Lehet, hogy megfogadom a tanácsodat és lecsiszolom a trafót. Kondikból akartam venni ujakat, de sajnos kifutottam a keretből. De ami késik nem mulik.
(#) Szakály Zsolt hozzászólása Okt 1, 2012 / 1
 
Sziasztok tudnak valaki segiteni rca kábelt kéne áthuznom renault tháliába az akumlátorhoz hogy lehetséges? ha valaki tudna segiteni , megköszöném. mail-cimre. elöre is köszönöm
(#) pinyó39 válasza Haliapu hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Köszönöm a választ, már fotóztam is egy panelt kipróbálom én is ezt az erősítőt.
(#) blasz hozzászólása Okt 2, 2012 /
 
Sziasztok ez jó-lenne az az erősítők előfokok stb. bemérésére? Köszönöm

Bővebben: Link

Köszönöm, hogy a linkedet javíthattam. Action2K
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2012
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Elmegy, de 3-4000-nél többet akkor se adj érte ha hibátlanul működik.
(#) blasz válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Köszi én is max 5000ft gondoltam
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Bocsi
(#) sthtyson hozzászólása Okt 2, 2012 /
 
Üdv! Adott egy MILLENIUM MN9703-as házimozi rendszer. Sajnos majdnem minden elromlott benne de a végfokjai még hibátlanok teljesen. Most igazából azokhoz szólnék akik elég jártasak ebbe az erősítő építésbe és tudnának nekem részletes segítséget adni mert nem építettem még sohasem. Kapcsolási rajzot nem találtam a végfokhoz és még maga a házimoziról sem találtam leírást. Elég furcsa típus. Végfok panel, trafó, minden alkatrész megvan hozzá, aki tudna nekem részletes segítséget adni az legyen szíves írjon! Fontos lenne! Ha Szükséges tudok képet feltölteni a panelról és a többiről.
A segítséget előre is köszönöm!
Trafó leírása:Model:T1-100122_01
115°C 2A
I/P:230VAC 50Hz BLK-----RED
O/P:4.2V~0.1A YEL-----YEL
19.5V~0.05A RED----RED
13Vx2~0.4A BLU----BLC----BLU
6V~1.6A GRN-----GRN
16V~5A WHT-----WHT
(#) thedespot0 hozzászólása Okt 2, 2012 /
 
Sziasztok, a B 5 végfokozat, az mennyire jó minőségű? Közelít már egy High- End hez ? Autóba szeretném megépíteni a táp az adott , a végfok a kérdés, nem tudok dönteni, egy a osztályú az tul sok áramot venne fel és a táp nem nagyon bírná szerintem.
(#) Doncso válasza thedespot0 hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Szia. Szerintem egyáltalán nem high end, jó minőségű, jó a hangja, bár ez szubjektiv, nekem a quad és a HTA30 hangja jobban tetszik. Kocsiba puffogtatni pazarlásnak tartom, komponens szettet hajtani viszont jó választás lehet. Sok erősítőt hallgattam, és annyira nem ájultam el a hangjától. Szép de steril (nekem).
(#) kadarist válasza sthtyson hozzászólására (») Okt 2, 2012 / 1
 
Szia!
Ez inkább nem TDA8947?
(#) tunning16 hozzászólása Okt 2, 2012 /
 
üdv tudnátok nekem kapcsolási rajzokat küldeni v mutatni TDA2653a tipusu ic vel ? előre is köszi
(#) reloop válasza tunning16 hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Szia! Monitort építesz, vagy elütötted a típusszámot?
(#) kadarist válasza tunning16 hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Szia!
Ez nem hangfrekvenciás végerősítő, hanem tv-IC.
(#) blasz hozzászólása Okt 2, 2012 /
 
Szia reloop! itteni tanácsra tettem + 2db 4700uf kondit az ATP150 panelra ami kattogott,és elmúlt a kattogása.Megmértem,a fesz esést szinte semmi, a kondik jók,kiprobáltam másik 4 db-al ugyan az,6db.al meg jó.Igaz 4700uf mindegyik de azért 40w körül nem kéne elfogyni a naftának.Köszi
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Szia! Egyelőre sötétben tapogatózók, hogy a "kattogás" milyen elektromos jelenség következménye. Egy feltételezés volt az áramhatároló működésbe lépése, melyre a terhelő-impedancia változtatásából lehetett következtetni. Elég rossz üzenete van annak, hogy másfélszeres puffer kapacitás ilyen hatással van az erősítőre. Gerjedést sem tartom kizárhatónak.
Érdekessége az erősítőnek a trimmer-kondenzátor. Valami rejtőzhet a pár tíz pF állítási lehetőségben. Hangfrekvenciás kapcsolásban nem nevezhető mindennapos alkatrésznek
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Azt irta a Zoli aki küldte a tanácsot, neki is ez volt igaz hidba kötve,de puffer csere és neki elmúlt,ezért probáltam meg + 2db kondival.Már a trafót is másikat kötöttem be hátha,igaz csak 300w a toroid,de 1 csatorna is kattogott amig a másik nem szólt,az se lehetett.Igy legalább teljesen megtelt a doboz gondba voltam hova tegyem a 2 + puffert de bement.A trimmerhez nem mertem hozzá nyúlni nehogy valami nagyobb bajt tegyek.
(#) sthtyson hozzászólása Okt 2, 2012 /
 
Jaj, de igen az elnézésedet kérem a téves információért! Valószínű hogy félre gépeltem.
(#) kadarist válasza sthtyson hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Javítsd át a címet és így már biztosan találsz rajzot hozzá.
(#) sthtyson válasza kadarist hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Hát köszi, így már találtam de nem nagyon értem a szak kifejezéseket.
(#) Beringer 600 hozzászólása Okt 2, 2012 /
 
Heló! anyadat fórumtársamnak,itt van a kért beültetési rajz,és ha kell,a nyákterve is.Üdv.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Szia!
Beszereztem minden alkatrészt hozzá kérlek nézz rá hogy akkor így minden módosítás tökéletes-e mert akkor összerakok egy tesztpéldányt.
És annyi lenne még hogy a 4.7K-s ellenállás nem 0.6W-os az probléma lehet vagy nem fog melegedni?
Válaszod előre is köszönöm!
(#) Szabi1 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Helló! Ez az erősítő mekkora teljesítményű 4 ohmos terheléssel?
Következő: »»   1144 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem