Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1145 / 2501
(#) Beringer 600 válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Hali! Hát figyelj,én csak azt tudom írni amit olvasok,hogy 4 o, 150w,8 o, 100w.Bár nekem már bizonyított ez a kapcsolás,én 2db sztereó kapcsolást hídba kötve használok,és azt kell mondanom,hogy nagyon meg vagyok vele elégedve.2x50v-ról hajtom,és semmi gond vele.Ki kedvet kap hozzá szívesen segítek.Üdv.
(#) Beringer 600 hozzászólása Okt 3, 2012 /
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni,hogy kaptam egy JVC erősítőt,és van benne 2db számomra ismeretlen alkatrész,az van ráírva hogy Super-A.Olyan mint egy egyoldalas ic.Tudna valaki segíteni hogy mi ez az alkatrész?Segítségeket előre is köszönöm.

095312.jpg
    
(#) sthtyson válasza sthtyson hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Valaki legyen szíves egy épkézláb panelrajzot tudna mutatni/adni?
(#) gaboca323f hozzászólása Okt 3, 2012 /
 
Üdv!

Adatlap

Ebben van egy nyákterv, nem bonyolult, egyoldalas, könnyen elkészíthető.
(#) Lacko12 válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Most látom hogy a kép elmaradt este, most pótolom elnézést a bakiért!
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2012
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Szia! A kapcsolás rendben lesz. A 4,7k 0,3W-ot fűt el. Ideiglenesen tehetsz a helyére nagyobb értékű ellenállást. A szerepe, hogy kikapcsolt állapotban a diódán keresztül kisüsse a 100µF kondit, így készítve elő a következő bekapcsolás késleltetését.
Ellenőrizd, a relé tekercsén mennyire sikerül megközelíteni a 12V-ot, és milyen gyors kikapcsoláskor a relé oldása.
Ha nem húz meg a relé és alacsony feszültséget kap, növeld a puffer kondi értékét.
(#) gere01 hozzászólása Okt 3, 2012 /
 
Sziasztok , szeretnék segítséget kérni. Hozzájutottam egy bontott sony autós cd lejátszóhoz(rossz és javítani nem akarom ) véltem felfedezni benne egy végfok ic-t névszerint
( TDA 8589BJ/R1/M5)
elméletileg ez egy 4X45 W-os végfok IC és szeretnék építeni belőle egy beltérben is használható erősítőt(persze ,ha lehetséges ) segítséget szeretnék kérni esetleg kapcsolást ... és hogy mit lehet egyáltalán kezdeni ezzel az ic-vel interneten böngészve nem találtam konkrét dolgot ...
Várom válaszotokat !
Üdv gere!
(#) gere01 hozzászólása Okt 3, 2012 /
 
És esetleg valaki olyan aki épített már ilyen ic-ből házilag erősítőt ... illetve van neki tapasztalata erről hogy érdemes-e hozzá kezdezni egyáltalán ? nyákrajza beültetési rajza stbstb... elég kezdő vagyok :/
köszönöm szépen !
(#) pucuka válasza gere01 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
A köbzoli által linkelt adatlapon mindent megtalálsz, kapcsolási rajzot, nyákrajzot, beültetési rajzot.
De. Kezdőként nem evvel a végfokkal kellene foglalkoznod, mert ezt mikrokontrolleres környezetbe tervezték. Ahhoz hogy ezt életre keltsd, otthon kell lenned a mikrovezérlők világában is. Ezért ilyen "egyszerű" a kapcsolás. Ez a kezdőket mindíg megtéveszti.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Szia!
Összeraktam a kapcsolást és most a feszültség ráadásánál hibátlan minden, viszont amikor meghúz a relé az behallatszik és a hangszóró ugyanúgy koppan egyet akármekkora kondit használhatok akkor is, viszont a leggyorsabban 10µF-os kondenzátorral enged el ahogy lekapcsolom azonnal el is enged a relé.
Viszont észrevettem hogyha ahogy elenged a relé azonnal visszakapcsolom a csatlakozót akkor viszont teljesen csöndesen húz be újra.
Mi lehet a probléma vagy mit kéne módosítani esetleg?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
A kimeneten lévő C csatoló kondenzátort a késleltetés ideje alatt fel kell tölteni. A relé előtt a rajzon RL pozícióba egy pár kohm-os ellenállást kell kötni, mondjuk 1-4,7k között.
Nagyon sajnálom, ha ezt eddig nem említettem volna.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Az ellenállás értékét rosszul becsültem meg, a 4700µF csatoló kondenzátort 100 ohm tudja 2,5 másodperc alatt feltölteni. Ez már elég nagy teljesítményt vesz fel, lehet a relé alaphelyzetben zárt érintkezőjére kéne kötni.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Szia semmi probléma. Szóval akkor próbáljam meg úgy hogy mind a két oldalra egy-egy 100Ω-os ellenállást rakni a két érintkező közé ami alaphelyzetben zárva van?
5w-os 100Ω-os ellenállás van is itthon pár darab.
És akkor a 470R az marad a helyén igaz?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Így képzelem a 100 ohm ellenállások bekötését.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Elvégeztem a módosítást úgy ahogy mutattad annyiban változott most hogy kicsit halkabb lett és lerövidült a tartama de viszont amíg meg nem húz a relé addig kivehető egy olyan hang mint amikor egy vízbe meríthető búvárszivattyú dolgozik elég fura példa de ez jutott kapásból eszembe róla.
(#) anyadat válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Köszi mester
(#) thedespot0 hozzászólása Okt 4, 2012 /
 
Sziasztok, a VF2-nek van egy +-60 voltos változata, ez még elbírná a +-70 voltot, ha módosítom a zener előtétjét?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Helyes bekötés esetén a késleltetés ideje alatt semmilyen jel nem kerülhet a hangszóróra, hiszen a relé leválasztja. Ennek nézz utána.
Jelenleg hány másodperc késleltetéssel húz meg a relé?
(#) reloop válasza thedespot0 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Szia! A témájában azért nem kaptál kimerítő választ, mert a VF2-nek több változata is létezik. Csak annyit írtál, hogy találtál egy +/-60V-os rajzot. Melyiket?
A tápfeszültség mellett ismerni kéne hány ohm-mal szeretnéd terhelni.
(#) Beringer 600 válasza anyadat hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Egészségedre.
(#) thedespot0 válasza reloop hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Szia ! 8 ohm-os hangszóróval szeretném terhelni ez az a kapcsolás, amit szeretnék megépíteni.
(#) reloop válasza thedespot0 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Az IRFP-ket meg kéne duplázni, mert így a terhelésük nagyon ki lenne centizve.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2012

270w.GIF
    
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Szia!
Valóban a kábelezéssel volt a probléma minden a helyén volt de kicsit átláthatóbbá tettem mindent és el is múlt a hibajelenség.
Viszont amikor meghúz a relé igaz már csak nagyon finoman de még mindig koppan de már egész tűrhetően.
Viszont észrevettem hogy a kondik méretének változtatásával csak a kikapcsolásnál változik az idő bekapcsolásnál ugyanannyi idő alatt húz be a relé ami épphogy eléri az 1 másodpercet ez indokolja szerintem.
Esetleg próbáljam meg a 100 µF-os kondi értékét növelni?
Előre is köszönöm a válaszod.
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Szia! Az 1 másodperc kevés, azalatt a kicsatoló kondenzátor töltése nem fejeződik be.
A 100k, 100uF, és 8,2V zener papírforma szerint több mint 2 másodperc után nyithatja csak a tranzisztort. Lehet értékeltérés, fordítva beültetett zener, vagy csak nem vártál eleget ahhoz bekapcsolás előtt, hogy a 100µF kellően kisüljön. A 100µF-et bekapcsolás előtt a lábai rövidrezárásával süsd ki, úgy nézd meg a késleltetési időt.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Szia! Mindegyik érték megfelelő átnéztem a panelt minden rendesen van beültetve és ki is sütöttem a kondenzátort úgy mértem.
Kivettem a 100µF-os kondenzátort és végül 470µF-ossal sikerült elérnem 2.5 másodperc környéki bekapcsolást esetleg mérjek valamit hogy mi idézhette ezt elő?
Egyébként most már csak abban a pillanatban van egy kis zaj amikor meghúz a relé érintkezője.
Köszönöm a sok segítséget egyébként.
(#) peter1995 hozzászólása Okt 5, 2012 /
 
sziasztok. tudnátok ajánlani valamit? Kellene nekem egy erősítő ami sima 12V-ról tud üzemelni. A teljesítménye nem kell nagy legyen 20-30W.
(#) nemeth.tomi96 hozzászólása Okt 5, 2012 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy erősítőt építeni ami 9v-ról menne, vagyis az a lényeg, hogy hordozható legyen! 1 hangszórót szeretnék rákötni, nem nagy teljesítményűt, a telefonomat szeretném rá kötni jack dugóval. Olyat szeretnék ami tud szólni rendesen, és olcsón meglehet csinálni! Ötletek?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
A szimulátor szerint jók a rajzon lévő értékek. A lényeg, hogy nem koppan ezzel a kondival. Örülök, hogy összejött
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Szia! TDA1554, TDA1557.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Köszi. esetleg a TDA7297 jó lehet?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2012
Következő: »»   1145 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem