Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   318 / 1209
(#) vidra8 hozzászólása Okt 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ezen az oldalon: lévő kódból szeretnék hex-a állományt készíteni és ehhez a Proton Basic programot használtam fordítóként, de nem igazán értelmezi a sorokat.
Mivel tudnám ezt lefordítani? Ez nem Basic-ben írt kód?
(#) trudnai válasza vidra8 hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Valoszinuleg PICBASIC Pro -val kellene probalkoznod -- csak egy utalast talaltam erre, mivel van egy ures FAQ szekcioja az oldalon:

Bővebben: Link
(#) silent15 válasza vidra8 hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
A mellékelt oldal alján azt írja, hogy a kód hibás lehet, a jó kódért kutakodj a fórumukban .
(#) vidra8 válasza silent15 hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
De én le se tudom fordítani. Most PicBasic Pro-val próbálkoztam és az is ír ki hibát, hogy a pl. PORTC nincs deklarálva.
(#) Hp41C válasza vidra8 hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Szia!
Az általad belinkelt oldalon két program van, a felső 16F628A -ra, az alsó 16F877A -ra. Az az érzésem, hogy az alsót fordítod 16F8628(A) -ra...
(#) CsizmaKo hozzászólása Okt 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Túl sok közöm sajnos nincs a PIC hez,viszont itt hátha tudtok nekem segíteni egy kicsit.
Gyakorlatilag van egy ASUS S-presso- pc-ből kioperált élőlapi led kijelzőm, érintő média vezérlő gombokkal.Ez gyárilag csak ahhoz az alaplaphoz használható ami ebben a gépben van,persze mivel haladunk a korral igy kicsit moddolva lett a gép és gyakorlatilag kicseréltem a belsejét egy izmosabb kis zotac-ra,viszont arra gondoltam,hátha v.mi módon használhatnám legalább a kijelzőjét a háznak.
Kicsit jobban megvizsgálva az alaplaphoz csatlakoztatható kábelt, megtaláltam azt a részt ami elindítja a kijelzést (+5v, GND kijelzőn megjelenik a dátum és idő (mint mikor a gép kikapcsolt állapotban volt),és ha áram alatt hagyom szépen mutatja is az időt percről percre,ha leveszem róla a tápot visszaáll alapállapotra),ha rákötöm az 5v ot gy másik lábra azzal olyan mint mikor bekapcsoltam a pc-t WAIT felirat de mást nem csinál.Mikor elindult a gép a gyári lappal akkor frissítette az órát (ez más módon nem is állitható gyárilag) és mutatta a hőmérsékleteket. (Ennek a panelnek volt egy külön progi a géphez.)
És most jön amiért ide irok.
Van még 4 láb a csatlakozón ami közvetlenül egy PIC16F873A hoz kapcsolódik,ahogy néztem a következő lábakhoz: 6. RA4 , 7. RA5 ,14. RC3 , 15. RC4 .
Kérdésem annyi lenne,hogy ezek a lábak összeköthetők lehetnek v.milyen porttal ( IO. ,vagy USB ...) hogy használható legyen ez a panel,mint a gyári alaplapnál? Ha igen esetleg milyen módon?
Elnézést a kisregényért,de megköszönném ha tudnátok segíteni.
(#) gacserus hozzászólása Okt 17, 2012 /
 
Sziasztok,


Egy db PIC-et szeretnék beégetni, amiben a segítségeteket kérem vagy ide vagy a gacserus@yahoo.com címre.

Sajna égetőt nem lesz időm összerakni, nyákot csinálni...és persze mivel csak egy kellene így hát gondoltam ez a járható út.

Előre is kösz,

Gacserus
(#) kaqkk válasza gacserus hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Én tudok segíteni , küldd el a hexet és a picet ..
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2012
(#) aroxol hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki segiteni hogy ez a kod miért nem megy? A két tárolt adatot kellene összehasonlitania, már 2 napja nem találom meg a hibát. Elöre is köszönöm.

proba.asm
    
(#) vidra8 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Nem jó kódot szeretnék fordítani a felsőt 16F628A-ra. De nekem nem megy. Lehet ez csak egy program részlet. Egy csomó mindenre írja hogy nincs deklarálva...
(#) bbalazs_ válasza aroxol hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Peldaul mar az a ket incfsz FSR0L es rogton alatta az incfsz FSR0H.
Vedd eszre, hogy igy nalad csak akkor hagyja ki a felso byte noveleset, ha atfordul. Pont forditva kellene...

Aztan a kod nem hatekony, hallottal-e mar a POSTINC0-rol?
Aztan szoktak megadni interrupt cimeket, programkezdetet. Nem elhanyagolhato aprosagok
Elso blikkre ennyi.
(#) Hp41C válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Szia!
Nincs is benne FSR0H, FSR1H... A többiben igazad van.
(#) CsizmaKo válasza CsizmaKo hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Senkinek semmi ötlete,hogy a gép melyik részével kommunikálhat ez a panel ,hová köthetném?
(#) icserny válasza CsizmaKo hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Google barátod neked nem mondta el a bekötést a Hardware manual 52. oldalán. Ebből úgy tűnik, hogy a PIC és a PC között SPI kommunikáció zajlik, ahol feltehetőleg a PC a master, s a PIC a slave.

PIC_STB# ez a Slave Select jel (a #-jel a negatív logikára utal: aktív állapotban alacsony).
PIC_CLK ez a szinkron soros SPI kapcsolat órajele (a Master adja, a Slave veszi)
PIC_DIN ez az egyik adatvonal (a PIC adatlapjából derül ki, hogy ezen a Master küld-e a Slave-nek - én erre tippelek, vagy fordítva). A MOSI egyértelműbb jelölés volna...
PIC_DOUT - ez a másik irányú adatvonal, feltehetőleg a PIC küld ezen adatot (MISO)

A kommunikáció protokollja ebből nem derül ki, kérdezni is kár ezen a fórumon. De ha az új alaplapodon nincs ilyen csatlakozó akkor sokra nem is mennél, hiába tudnánk. Esetleg egy USB képes másik PIC mikrovezérlővel (pl. PIC18F2550) lehetne meghajtani, ha ismernénk a protokollt.
(#) CsizmaKo válasza icserny hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Az a helyzet,hogy a hw. manual nem teljesen felel meg a valóságnak,a csatlakozó mind a lapon és magán a rácsatlakoztatható panelen is 2pinnel többet tartalmaz.
A pinek igy vannak összeköttetésben egymással:
SMBCLK - RC3/SCK/SCL
SMBDATA-RC4/SDI/SDA
A másik két láb a manualban : Az egyikhez nincs irva semmi ( ez megy a PIC RA5/AN4/SS/C2OUT lábára),a másik a manual szerint nics is ott (ez pedig a PIC RA4/T0CKI/C1OUT -lábra).
Mindössze ezeket használja csak és persze egy GND-t ,egy +5v ot és egy +5vsb-t,a többi tüske a lapon ennél a csatlakozónál nincs használatban.
Egyszerűen csak arra gondoltam,hogy simán használ egy COM portot amiről a hozzá tartozó progi/driver vezérelheti illetve, a media vezérlő gombok a panelen pedig "irányithatják".
(#) Hp41C válasza CsizmaKo hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Szia!

A PIC RC4 és RC3 lába az SPI vagy I2C interface jelei. Csak 5V -os jeleket fogadhat. Ne kösd rá a PC COM illesztő jeleit, azok nem kompatibilisek... Ide csak egy SM busz, I2C busz vagy SPI interface jelei köthetők.
(#) icserny válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Idézet:
„nem emlékszel 16F690 re van írva frekimérő ?”

Az AN592-re gondolsz? Az PIC16C5X-re készült, de gondolom, minimális fáradtsággal átírható.

PIC16F690-re egyszer CCS C-ben dobtam össze egy programot, de az el is veszett már, meg kidolgozva sem volt (csak tesztelésre készült). Bővebben: Link
(#) CsizmaKo válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a választ igazándiból,ennyire volt szükségem.
Mivel így ha jól gondolom nem igazán egyszerű használatba állítani,ezért ez sajnos kimarad a gépből.
(#) bbalazs_ válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Sajnos neked is igazad van, elneztem. Mentsegemre legyen mondva, hogy egymas alatt ket azonos utasitas, egyik kisbetuvel, a masik nagybetuvel... agyrem, na.
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Szia!
Idézet:
„Csak arra gondoltam, hogy a 16F84 nagyon drága lett...”

Vegyél lábkompatibilis 16F1826 -ot 340Ft +áfa áron a ChipCad -tól. A 16F84 ill. 16F628(A) program egyszerűen átalakítható rá.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2012
(#) baloka hozzászólása Okt 19, 2012 /
 
Szia!
PIC12C508-at szeretnék programozni PICkit2-vel (vagy PICkit3-mal), de nem találom benne ezt a típust. Nem szeretnék külön programozót csinálni hozzá, próbálkoztam már, de egyik sem működött. Hogy lehetne ezt megoldani?
(#) icserny válasza baloka hozzászólására (») Okt 19, 2012 / 1
 
PIC12F508 használata lehet a megoldás.
(#) Hp41C válasza baloka hozzászólására (») Okt 19, 2012 / 1
 
Szia!
Sajnos a C verziók (a 16C83 és 16C84 kivételével) nagyobb áramokat igényelnek a Vdd és / vagy Vpp feszültségeken mint, amit a PICKit2 vagy PICKit3 elő tud állítani. Ennek a leírának az A mellékletében található egy erősítő kapcsolás. Nem próbáltam...
(#) baloka válasza icserny hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Köszönöm, megpróbálom!
(#) baloka válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Köszönöm az infókat!
(#) Vanek ur hozzászólása Okt 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert egy 32 bites számot kellene gy 16 bites számmal elosztani. Kerestem rá algoritmust, sőt az AN526-os és AN617-es dokumentumot a Microchip oldalán. Kész megoldások vannak, de amit nem értek azt feleslegesnek tartom alkalmazni. Próbáltam algoritmussal kivonásra visszavezetni, de nem a megfelelő érték jött ki. Ebben szeretnék segítséget kérni. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Hp41C válasza Vanek ur hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Szia!
Itt sok hasznos rutint találsz.
(#) Vanek ur hozzászólása Okt 19, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget. Megnéztem és van egy rutin, de nem teljesen értem a működését.

http://www.piclist.com/techref/microchip/math/div/32by16ph.htm

Ha nem lenne nagy kérés, mert hadilábon állok az angollal megmondanád, hogy hova kerül a hányados és a maradék?
(#) Hp41C válasza Vanek ur hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Szia!
osztandó: (msb) divid3,divid2,divid1,divid0 (lsb)
osztó: (msb) divisH:divisL (lsb)
maradék: (msb) remdrH:remdrL (lsb)
(#) Vanek ur válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Köszönöm! Akkor jól állítottam be, de a kiíratásnál nem a megfelelő összeg jön ki :S 3000 helyett 257
Következő: »»   318 / 1209
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem