Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nightpic
 
Témaindító: Ksanyi, idő: Jan 20, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Ksanyi hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Hát ez van!
Vörös úr ha már engedi kiválasztani a 16F877-et
HS konfiggal akkor talán jó lett volna egy ilyen órajelre
ütemezett LCD-kezelő modul is.
Egyébként a C64-es korszakban irtam progit ASM-ben,
de akkori tudásom elszállt gyakorlás hiánya miatt.
Viszont nem teljesen idegen csak itt az asm beillesztése azzal jár,hogy minden egyes sorában talál
valamit a forditó,ami nem deklarált a basicben és
természetesen ennek a szabályai sincsenek leirva,ez nem könnyiti meg az ASM beillesztést,különben legalább egy init_lcd-t csináltam volna.
Ami viszont tetszik benne,hogy van digit keresés és ennek a pozicionált decimális kiirása, ami könnyű,cserében ezek számitásához nem enged tizedesjeggyel számolni,és ezt nehogy ki tudjam kerülni DWORD nincs.
Mégsem az lesz a jó megoldás, hogy visszatettem a 4 Mhz-s kavicsot
(#) proli007 válasza Ksanyi hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Idézet:
„Egyébként a C64-es korszakban irtam progit ASM-ben, de akkori tudásom elszállt gyakorlás hiánya miatt.”


Tök mindegy, itt úgysem lett volna semmi értelmezhető. Viszont a programírás mint ASM feladat, az meg visszajön.

Ha külső modulokból használsz valamit, azt ASM-ben is be kall hivatkozni. Regiszterek meg deklarálva vannak és még a Basic-ből is oda-vissza hozzáférhetők.
A DWORD azért az 32bit, ez meg egy 8bites proci. Ne tévesszük össze a PIC-et a PC-vel. Ezért nem jó a magasszintű nyelv, mert elfeledjük, hogy nincs Math. proci. Hány byte-al is számol a lebegőpontosnál a PC?

üdv! proli007
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Ja, ment egy Emil!
(#) Ksanyi hozzászólása Feb 9, 2008 /
 
Köszönöm az Emilt!
Egyébként azért nyitottam ezt a totyikot,hogy esetleg
bárki, aki rajtam kivül a Nightpicet használja,megosztja
a tapasztalatait,megoldásait a többiekkel.
Ugy tünik csak én erőltetem a dolgot,vagy a többieknek
minden simán megoldódik.
(#) Barkóca hozzászólása Ápr 23, 2008 /
 
Sziasztok !
Most használom először a NIGHTPIC-et és olyan hibaüzenetet küld miután csatlakoztatom a soros programozót és le akarom tölteni a hex fájlt, hogy "Nincs eszköz ID"
Sajnos, Vörös tanár úr nem válaszol és nem tudom mi a gond.
Ha valaki tudna segíteni annak előre is köszönöm.
Üdv. Barkóca
(#) Ksanyi válasza Barkóca hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Szia Barkoca!
Tudtommal Vörös tanár úr még nem válaszolt olyan levélre amiért nem kap pénzt.Írtam neki legalább 5 mailt,eredménytelenül.A Nightpic csak a saját égetőjével műxik(nem véletlen ez sem),talán azért a hiba-üzi.Le kell menteni a Hex.file-t és az Icprog 105D-vel beégetni és kész.
(#) Barkóca válasza Ksanyi hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Üdv Ksanyi !
Rendben, igazad van de annak idején kb. 2 éve amikor megvettem a nightpicet egy időre félre tettem és akkor megcsináltam hozzá a soros programozót amit a Vörös úr ajánlott hozzá ez azért lett volna praktikus mert küső táp nélkül áramkörben tudtam volna vele letölteni és most lett volna rá szükségem de bosszant a dolog, hogy nem működik de a picket viszont látja de azért köszi, hogy reagáltál.
(#) Einstein hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!

Nagyon érdekel engem a PIC-programozás, és van is egy aránylag jó támpontom, mégpedig egy PIC-kezdőknek című füzet. Annyi a bajom, hogy nem jár hozzá szoftver(Nightpic vx), anélkül meg nem tudok haladni és fejlődni. Valakinek nincsen meg? Aki tud nekem segíteni, annak várom válaszát!
(#) proli007 válasza Einstein hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Hello!
Tekintve, hogy egy PIC erősen hardver közeli eszköz, elkezdeni a programozását, nem szerencsés egy magas szintű nyelven. Mert nem fogod érteni, mit miért tesz. Mert ahhoz ismerni kel az IC belső architektúráját, és annak alkalmazását. Ráadásul, valami hardvert is kell hozzá illeszteni, aminek megszerkesztéséhez, ismét ismerni kell az IC tulajdonságait.
Így a megfelelő kezdő nyelv az ASM, még ha köpve nyelősen is megy kezdetben. A Basic-el sokkal gyorsabban lehet eredményeket elérni, de pont olyan gyorsan be is zárul a lehetőségek köre. És onnan tovább lépni, csak úgy lehet, ha ASM betéteket írsz hozzá. De ezzel a kígyó, be is kapta a farkát.
üdv! proli007
(#) Einstein válasza proli007 hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Helló!

Köszönöm a válaszod, és lehet, hogy igazad is van, ahogy olvasgattam ezt a topikot!
Esetleg tudnál nekem kezdésnek egy "kezdő csomagot" linkelni, vagy feltölteni?
Előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza Einstein hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Hello!
Én nem tudok, de nem is érzem magam illetékesnek a témában. De van erre pont külön "PIC kezdőknek" topik, ahol kis keresgetéssel, megtalálod amit keresel.
üdv! proli007
(#) vilmosd válasza Einstein hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Hali
A PIC programozast erdemes ASM nyelven elkezdeni. Le lehet tolteni a MCHP oldalarol a MPLAB fejleszto kornyezetet (ne a MPLABX), es ennek a segitsegevel el lehet kezdeni a PIC programozast. A neten talalsz kismillio projectet, mintapeldakat. Ajanlanam a konyvespolcot, ahol talalsz konyveket, mintapeldakat, demo panel doksikat, es meg sokminden mast. Igaz jo resze kulfoldi nyelven van, de ez ma mar teljesen termeszetes az elektronika vilagaban. Talasz pl egy csomagot ami ASM- ben elvezet a LED villogtatastol a LCD kezelesig. Erdemes letolteni minden dokumentumot, es utana elkezdeni kiertekelni mindet.
Sok sikert a PIC vilagaban.
Csa Vili
(#) Einstein hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Üdv!
köszönöm a jótanácsokat! Megtaláltam a PIC kezdőknek 3 részes cikkét. Köszönöm a linket!
(#) futlac válasza Ksanyi hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Szia! Nem tudnád ezt nekem HEX-re lefordítani? Köszi!

  1. dim i as byte
  2. dim a as word
  3.  
  4. meres:a=counter porta.0,100
  5. a=a*10
  6. for i= 1 to 10
  7. next i
  8. goto meres

A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2012
(#) Ksanyi válasza futlac hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
A file-t menteni kell,utána a napocskára kattintva lefordítja.
Azért nem fordítottam le neked,mert hiányzik a PIC beállítása,tipusa,portok állapota ,stb.
Üdv.KS
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Még 2006-ban ismerkedtem meg a PIC programozással ekkor vettem meg a NIghtPic-et.
Hamar kiderült hogy az egész egy nagy átverés mert nem fordított csak 1kByte-ig azaz demó verzió sok pénzért, már egy 16f628 sem tudtam kihasználni.

Később PIC hez Proton+ fordítót vettem, illetve a Bascom-ot használom AVR-hez.

Nektek fordít 1kiló felett vagy ekkora programot még nem írt senki?
(#) GPeti1977 válasza futlac hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Mit kezdesz az 'a' változó értékével, mert nem használod fel sehol.
(#) Ksanyi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia GPeti !
Nekem működik,van 6 Kb-os progim is amit be égettem és jól működik.
Viszont egy bajom van vele,hogy az LCD-t csak akkor kezeli jól,ha 4 Mhz-s kvarcot használok.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem