Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   385 / 607
(#) reloop válasza russiangt hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Pontosan. Ha az OUT+ kimenetű IC hibásodik meg, akkor a másik IC előállítja a DC hibát ellentétes előjellel és lekapcsol a védelem. Ha az OUT- kimenetű okoz DC hibát eleve tilt.
(#) attirush hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Lenne 1 kérdésem mégpedig az,hogy vennék egy ilyet (AMP06 végerősítő kit (150W) mivel nyákot nem tudok csinálni. ) rá lehet-e kötni eme mélynyomót?
Bővebben: Link


Bővebben: Link

Előre is köszönöm!!!!
(#) reloop válasza attirush hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Szia! Rá lehet kötni. A két 4 ohm-os hangszóró tekercset kösd sorba, hogy 8 ohm-os legyen.
(#) attirush válasza reloop hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Üdv!

Köszönöm a választ! Én is erre gondoltam csak nem voltam benne biszti!De ugye 1db. -ra gondoltál? Jól értem ,hogy 2db. 4Ω-os tekrecse van!
(#) reloop válasza attirush hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
A kép és a leírás alapján is dupla tekercses. Igen, egy hangszóróra gondoltam.
(#) vipera1997 hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Hello!Megépítettem az TDA7294 mono 1X100W-os verziót és azt szeretném kérdezni milyen poti kellene log. vagy lin. milyen értékű és ha valaki tudna segíteni hogy hogyan kössem be azt nagyon megköszönném van egy elképzelésem de nem vagyok biztos benne.köszönöm
(#) attirush válasza reloop hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Köszi!
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Szia! Logaritmikus potival jó a hangerőt szabályozni, értékének 10kohm-ot ajánlok. A potenciométer bekötésnek van külön témája.
(#) vipera1997 válasza reloop hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Bővebben: Link
47 vagy 100k-sat írnak
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Szívesebben használok alacsonyabb értéket, mert a kábel felől jövő zajoknak jobban beterhel. A ma használatos jelforrások simán meg tudják hajtani.
Pedróék azzal azt ajánlják, hogy ne tegyél bele pl. 1Mohm-osat
(#) vipera1997 hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Hello!Lenne egy kérdésem van 1X100W-os végfok és az lenne a kérdésem hogy 78V-ot adhatok-e neki szimmetrikusan?
(#) ladislave válasza vipera1997 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Mármint +-39V ? Igen,annyiról is szépen üzemel!
(#) vipera1997 válasza ladislave hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Igen úgy értettem köszönöm
(#) jiko16 hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Hello! Volna egy kérdésem. Szeretnék építeni egy(kettő) 7294-es végfokot. Úgytudom hogy a+-35V a megfelelő feszültség neki. Namost van egy toroid trafóm ami 2x45V-ot ad le ami az egyenirányítás után sok lenne. De ha a tápegységbe olyan ELCO-t teszek ami max.35V-os, akkor a végfok csak max ennyit vehet fel. Jól gondolom?
(#) reloop válasza jiko16 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Szia! A 45V váltakozó feszültség a tápegység elektrolit kondenzátorát 63V-ra tölti fel. Ha a kondenzátor alacsonyabb feszültségtűrésű, akkor tönkre fog menni (detonáció kíséretében).
(#) jiko16 hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Na igen ez volt a másik tippem. Akkor ezzel a trafóval sehogy se lehet megoldani?
(#) reloop válasza jiko16 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Építettem már egyszeres táppal ilyen végfokot. A 63V teljesen megfelelő lenne erre a célra.
(#) jiko16 hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Akkor egy olyan egyszeres trafó kell ami egyszer ad le 63V-ot? Az egyik kivezetés lesz a Gnd a másikat meg két diódával egyenirányítom, majd az bele Elco kondik és ebből lesz a negatìv meg a pozitìv tápág. Így??
(#) reloop válasza jiko16 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Amiről írsz, az továbbra is szimmetrikus táp lesz. Úgy oldottam meg, hogy a szekunder feszültséget Graetz-híddal egyenirányítottam, puffereltem és ennek a feszültségnek a felénél alakítottam ki egy mesterséges hideg-pontot. Itt jól látható az eljárás T15, T16 által.
(#) jiko16 hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Értem. Akkor lehet szerzek egy kissebb trafót. De ha nem tudok, akkor marad az általad javasolt megoldás. Köszöntem a segítséget!
(#) jiko16 hozzászólása Nov 8, 2012 /
 
Hello! Még mindig a trafóval kapcsolatban volna egy újabb kérdésem. Ha adott egy 2x45V-os 120VA- os toroid trafó, akkor ha én letekerek a szekunder tekercsekből annyit hogy csak 2x22v- ot adjon le akkor az is jó ugye? A teljesítményből visszaszámolva most 1,3A ad le áganként, ha én letekerem a felét a meneteknek , akkor el elvileg duplázódnia kellene az áramerősségnek?
A TDA-nak amugy kb. mennyi az átlagos áramfelvétele?
(#) vipera1997 válasza jiko16 hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
én egy 80W-os trafóról is végighajottam vele 1 hangosítást (100W-os tda7294-essel)
(#) CIROKL válasza vipera1997 hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Ha - ha ez jó a többit a a föld légköréből szerezte...
(#) vipera1997 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Csodálkoztam én is elhiheted
(#) CIROKL válasza vipera1997 hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
De gondolom számolni azt tudsz ? a csodákra meg még várni kell !
(#) reloop válasza jiko16 hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Szia! Egy csatornához 2-2,5A-es táp szükségeltetik. A megoldás kissé bonyolult, de járható. A teljes szekundert le kell tekerned, és dupla szállal újra hajtani fele szekunder-feszültségre. Ezzel eléred a kétszeres áramterhelhetőséget, így marad a transzformátor teljesítmény változatlan.
(#) at22 hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
Hali! Mindenkinek! Köszönetel tartozom reloopnak meg azoknak is akik segítettek. Elkészült az remekművem elég szépen meghajtsa a 250-es ládámat. még a másik fele készülőbe van.
Egy pár kép róla.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Örülök, hogy sikeresen megépítetted!
(#) jiko16 válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Azt hogy, dupla szállal azt úgy érted, hogy dupla keresztmetszetű, vagy két db vezetékkel?
(#) jiko16 válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Azt hogy, dupla szállal azt úgy érted, hogy dupla keresztmetszetű, vagy két db vezetékkel?
Következő: »»   385 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem