Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1165 / 2499
(#) Proci_85 válasza qartzika hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Egy hasonló pioner erősítővel kapcsolatban volna nekem is kérdésem.
Pl. Pioneer SX-339 rádis erősítő.
Hátlapján ott virít: 230-240V 500W.
Egy 4Ohmon 2x80-90W, 8Ohmon 2x55W-ról beszélünk. Hova megy az a nagy felvett teljesítmény?
Ami miatt felmerült a kérdés, hasonló kaliberű Technics erősítők rendre fele ekkora teljesítményt vesznek fel. Egy 2x60W-os Technics SA-ex100 -as 160W-ot vesz fel.
Általában azt látom, hogy a technics erősítők hálózatból felvett teljesíményük sokkal közelebb van a zenei teljesítményhez, mint a pioneer társaik.
Mi ennek az oka?

A technicsben AB/B osztályú erősítők vannak és ezért a zenei hangzás rovására kevesebbet fogyaszt, a pioneerekben meg A osztályú erősítők dolgoznak? Ez csak feltevés, de jó volna, ha valaki jobban ismeri ezeket és tudna segíteni, mert egy 2x50-60W-os erősítőt szeretnék magamnak venni, de kissé elrettentő az-az 500W körüli felvétel
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2012
(#) hejdzso hozzászólása Nov 8, 2012 /
 
Érdeklődni szeretnék!
200W-os végfokot szeretnék építeni!Lehet-e ilyenfajta egységcsomag jellegű dolgot kapni?Nem akarok sokat tökölni vele!nem tudom,itt feltehető-e ez a kérdés?Ha nem elnézést kérek!nem szeretném a szabályokat megszegni!
hejdzso kukac gmail pont com
köszi a segítséget.
(#) reloop válasza hejdzso hozzászólására (») Nov 8, 2012 / 1
 
Gugli barátom ilyenek talál: Bővebben: Link Bővebben: Link
(#) blasz válasza hejdzso hozzászólására (») Nov 9, 2012 / 1
 
ITTnagyon kedvező árakkal találkozhatsz én már építettem innen.
(#) djkoxi hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
djkoxi ds300 végfokmodul

Sziasztok!
Szeretném itt is feltenni a kérdésemet, mert a kezdő kérdésekben off volt.
Ti mivel helyettesítenétek a végfok modulban lévő zárlatos FET-eket?
Ilyen DS300-as modult kitt-ben nem lehet kapni valahol?
Köszönöm szépen a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2012
(#) blasz hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
SziasztokEzJólenne trimmernek mondjuk egyenfeszt beállitani,vagy nyugalmit? Köszi
(#) blasz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Köszi, hely az bőven
(#) tibor260 hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
Sziasztok. Ezt az aramkort egy tv ből szedtem ki. A hangszóróra hangszóróra volt rakötve tehát erősítő lehet csak nem tudom működésre bírni, ehhez kérnek segítséget.
(#) zolika60 válasza tibor260 hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
A hűtőbordán lévő IC adatlapján található kapcsolás szerint biztosan beüzemelhető. Sajnos a számokat nem tudom a képről beazonosítani.
(#) hejdzso válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek!Nem értem,hogy én miért nem találtam erre rá?Rosszul fogalmaztam a kereső szavamat valószínű!
(#) blasz hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
Sziasztok a végfokomban 10-20 mV mászkáll az egyenfesz a kimeneten,hidegen -30mV,onnan elmegy +10mV ra ha a ventit ráteszem azonnal -10-20mV ra megy vissza tudok valamit kezdeni vele vagy ez nem olyan mérvü amivel kell foglalkozni.Köszönöm
(#) sny válasza blasz hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Ez teljesen természetes, nem kell vele kezdeni semmit.
(#) blasz válasza sny hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Köszi ha igy van akkor rendben
(#) mraulajos hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
Helló reloop!
Minden úgy működik ahogy azt leírtad. Bővebben: Link Továbbra is dilemmába vagyok a kimenetekkel, a híd kapcsolásnál. Mindig abban a tudatban voltam, hogy bridge helyzetben csak ezt a kimenetet szabad használni. Mihez hasonlítható, ha hídban is ugyan úgy a két kimenetet használom mint egyébként. Párhuzamos? Sztereó? Vagy mi? Nagyon örülök hogy sikerült visszaállítani szinte eredeti állapotába mindent az erősítőn. Így már nem bánom hogy megvettem hibásan 25 e. - ért. Köszönöm!
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Örülök ha tudtam segíteni.
A híd kapcsolásnál mindkét csatorna ugyan olyan és ugyan akkora jelet ad ki, csak az egyik csatornáé fordított fázisú. Ez mindössze olyan, mintha felcserélted volna a +/- hangszóróvezetéket.
Az eredménye, hogy amíg az egyik csatorna a testhez képest pozitív feszültséget állít elő addig a másik épp ekkorát, de negatív polaritással. A két kimenet közé kötött hangszórón a két feszültség összege jelenik meg.

A híd kimenetre kötött 8 ohm megfelel annak, mintha a csatornákra egyenként kötöttél volna 4 ohm-ot. Ha a 8 ohm-ot két sorba-kötött 4 ohm-mal képzeled el, könnyű belátni.
A híd kapcsolásnál azért tiltják a kimenetek egyidejű alkalmazását, mert fennáll a túlterhelés veszélye.
(#) 13_Balu50 válasza tibor260 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Ha jól látom ez egy TDA 7269 Ic.
Ha igen akkor ez egy sztereó Ic 2 X(10-15) W tud. Ha esetleg hidba van kötva többet is.Minimum 5 V kell neki hogy üzemeljen, természetesen akkor a teljesitménye minimális.
Az IC 2-es és 4 lába a kimenet (bal és jobb csatorna)ha nincs hidba kötve.Ide kell kötni a hangszórót és a GND-re.Tehát egyik hamgszóró 2 –es láb és a Gnd, amásik hangszóró 4 láb és Gnd.De esetleg lehet rajta kicsatoló kondenzátor is a 2-es és a 4 láb után található , ha egyáltalán van ilyen benne.
Az Ic 3 lába a pozitiv feszültség ami kb 12-16 V körül kell lenni bár többet is kibir de kockázatos.
A negativ feszültség és a 0 pont attól függ, hogy milyen tápról üzemel a paneled ezt így ránézésre nem lehet megmondani. Ez egyben a legfontosabb kérdés, meg az hogy hidba van e kötve eldönteni. Ha két külön hangszóró volt rá kötve, akkor feltehetően nincs hidba kötve a panelodon lévő IC, ha az a tipus amit írtam.

A bemenet az Ic 7 es és 11 lába ( bal ill jobb csatorna Ha nincs hidba kötve.
Ja és még egy, van benne némitás Mute funkció is ez az IC 5 lába az is letilthat,
nézd meg a Google.ban az adatlapját ott konkrét kapcsolásokat is közöl, Abból ki lehet következtetni.
Ha nem erről az Ic-ről van szó akkor amit írtam tárgytalan.
Üdv Balu.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Tehát ha a híd kapcsolásnál a két rendes kimenetet használom, akkor az egyik hangszóró kifelé mozog, a másik befelé.? Ez nem szerencsés.? Csupán egy 300W 8 ohm os kis hangládával próbáltam óvatosan a bridge kimenetet, de alig kellet a potit mozdítani az előző funkciókhoz képest.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
A bridge funkciót használd előírás szerint, akkor nem lehet semmi baj
(#) Viktorbiker hozzászólása Nov 10, 2012 /
 
Sherwood 400W-os 2 csatornás erősítő. Most tettem bele új végfokokat mert az eredetit egy zárlatos hangfal tönkretette. Probléma oka hogy az egyik csatorna recsegve szól a másik tökéletes. Mi lehet a baj? Ötleteket várok! Nagyon megköszönném!
(#) agressiv válasza Viktorbiker hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Körülbelül 115 oka lehet, ennél picit több infó és mérés kell.
(#) Viktorbiker válasza agressiv hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Valami ötlet hogy hol kezdjem el?
(#) agressiv válasza Viktorbiker hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
A kimeneten valami nem stimmel azt tudjuk, nézd meg, hogy a végpanel bemenetén jó e a jel. Ha ott jó akkor a végerősítőben lesz a gond, oszcilloszkóppal ki lehet deríteni, hogy a pozitív, vagy negatív félben van e a hiba.
(#) lionsec hozzászólása Nov 10, 2012 /
 
Kis infóra lenne szükségem mert kicsit megakadtam a dolgokban. Építettem egy kis erösítőt modellezési célra és szeretnék hozzá egy digitális hangerőszabályzót építeni MAX5440 es IC-vel. A kérdésem az lenne hogy ezzel a kapcsolás illeszthető végfok elé előerősítőként?
(#) Viktorbiker válasza agressiv hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
köszönöm, megpróbálom!
(#) Beringer 600 válasza Viktorbiker hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Szia! Esetleg még meg nézheted,hogy valamelyik meg hajtó tranzisztor jól dolgozik-e,hogy a vég tranyó kap-e meghajtást,új alkatrész is lehet hibás,ezt tapasztalatból mondom.Egy ellenállás, vagy dióda szakadás, hibás kondi,és még sorolhatnám.
(#) Beringer 600 hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Hali! Azt szeretném még kérdezni hogy,az N125-ös diódát helyettesíthetem-e 1N4148-as diódával.Videoton erősítőről van szó.Köszöntem.
(#) BEMcorp hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Üdv Mesterek!

Érdeklődő, kezdő kérdésem lenne:
Adott pár TDA7297-es végfok IC (adatlap). Életképes-e az a botor ötlet, hogy több IC-t (2-3 -mat) párhuzamos kötni, így esetlegesen nagyobb teljesítményt várni? (esetleg a kimeneteket pár tized ohm-os teljesítmény ellenállással 'illeszteni' egymáshoz).
Így pl. egy 'sok pont egyes' hangrendszer mélyládáját ugyan azzal az IC-vel hajtanám meg, de mégis nagyobb teljesítmény kiadva.
Tudom én hogy lehet az erősítőket hídba kötni, de ez már alapból két híderősítő egy tokban, és az adatlapján nem adnak meg mono (hídkapcsolású) gyári rajzot (és én meg buta vagyok hozzá, hogy kitaláljam magamtól)

További szép napot!
(#) Doncso válasza Beringer 600 hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
1N4001-es a helyettesítője. Olyan, hogy N125 nem igazán van, viszont 1N1251 igen.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2012
(#) Beringer 600 válasza Doncso hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Csak nem gondolod hogy kitaláltam!
(#) Ge Lee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Helyettesítheted.
Következő: »»   1165 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem