Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   851 / 1385
(#) Zoli_bácsi válasza CHZ hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Bizony, hogy jobb. Sőt. A régi nyomtatókat még összerakták rendesen. Szerintem az 5L-es is megfelel mind a vasaláshoz, fotózáshoz. A toneren múlik igazából a fedettség. Ha az jó, akkor probléma nem lehet. Nekem a 4L-es nyomtatóhoz eredeti toner van. Egy rétegben használom a pauszt, Density toner spray-vel.
(#) boss61 hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Szép napot mindenkinek!
Még mindig beszerezhető!
https://picasaweb.google.com/102803456374293193945/GMPPhotoart17LSILaminalo
(#) boss61 hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Csak a 17LSI van.
leirás
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) gordonfreemN hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Udv!
Ti hogyan, mivel vagjatok a panelt, mikor komplett A4-eset lefoliaztok?
Azert kerdezem, hogy nem gyuri-e a foliat a furesz? Vagy erdemesebb meretrevagas utan foliazni?
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) pjg válasza boss61 hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Hol? Mennyiért?
(#) pjg válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 23, 2012 / 1
 
Szerintem a fűrész ide nem jó. Karos lemezolló viszont igen.
(#) gordonfreemN válasza pjg hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Es ha a lemezollo elgorbiti a vagott oldalt? Mert eleg szepen elgorbiti. Ez igy nem nagy gond?
(#) sastas01 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 23, 2012 / 1
 
A jól beállított karos lemezolló nem görbíti el. Én a fúrómat szoktam 2 műanyagdarabbal a satuba fogni, és ott simán végigtolom a nyákot, egyenes és sima felület lesz(maratás után csinálom és persze nem 2"-os csővel húzom meg a satut).

Kicsit más: Egyébként egy 135 W os "Maxi drill"-em van simán viszi a nyákot(mini flex koronggal), lassan csinálok hozzá állványt is, mert nemrég fúrtam ki olyan 600 lyukat vele, HSS-el és kb. 40-50 perc volt(6-7x kellet megélezni a fúrót).
Van az az aránylag szabványos idom amit CNC-hez szoktak használni fúróbefogóként. Annak milyen méretei vannak?
(#) watt válasza pjg hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Drága, kicsi...
(#) pjg válasza watt hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Akkor passz!

Két hete leütöttem a Vaterán egyet 2000-ért. Azóta sincs belőle semmi. Mintha nem lenne eladó.
(#) pjg válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Akkor az a lemezolló javításra szorul, vagy qka.
(#) pjg válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
"simán viszi a nyákot(mini flex koronggal)"

Eszméletlen büdöset csinál. Ilyenkor még csak ablakot sem lehet nyitni.
(#) sastas01 válasza pjg hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
A garázsban ami egyébként elég nagy ahhoz, hogy műhely legyen ilyen melókhoz ideális, pormaszk+szemüveg és mehet is. Garázsajtót kinyitom nem kell 2-3 perc és már ki is szellőzött ha van egy kis szél.
(#) gordonfreemN válasza pjg hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Ha pl lemezt vágok a karossal, a lemez is meggörbül,. De eddig azt gondoltam azért, mert a kések oldalirányba nyomják szét a vágandó anyagot és valaminek engedni kell.
A leeső darab mindig enyhén görbe lesz.
(#) koczka hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Üdv

Mitől van az a jelenség ha lamináltom a lézeres műnyomót akkor megmarja a réz vezetősávok felületét a vasklorid?
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) pjg válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Az én garázsom fölött 4 emelet van. Na gondolod mit kapnék.
(#) pjg válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 23, 2012 / 1
 
A fém enyhén görbe lesz, de az üvegszálas eléggé rugalmas.
(#) vargalaszlo0405 hozzászólása Nov 23, 2012 1 /
 
Üdv!
Bocsánat, nem teljesen idevágó a kérdésem,(és biztos nevetséges is) de kérlek benneteket ha tudtok homályosítsatok fel.
Találtam ezen a fórumon egy kapcs. rajzot ill. nyáktervet, (skori féle önrezgő táp) de hiába töltöm le nem nyitja meg a gépem. Van Eagle 6.0.1, és Sprint Layout 6.0 demo programom. Valahogy nem sikerül, mert mindíg az eagle-be akarja tenni ott meg csak hieroglif-b feliratok jelennek meg.
Bocsi ha nagyon hülye a kérdés de nem vagyok valami nagy "felhasználó". A tervezővel boldogulok de ezek a letöltős átalakítós történetek nem igazán mennek. A segítséget előre is köszönöm.
(#) Zoli_bácsi válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Persze hogy görbül, de a hasznos darab nem azon az oldalon van, hanem a másikon, ahol kell. Az viszont nem görbül.
(#) sastas01 válasza pjg hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Kertesház ráadásul dupla méretű garázs, 1 kocsi kint 1 bent áll mert a garázs fele motortároló+fatároló+szerszámtároló meg némileg műhely is

És hogy legyen egy kis On is: A nyákok tisztításához denszeszt használok. Most találtam itthon forrasztáshoz való gyantát. Ha a gyantát feloldom a denszeszben(mondjuk fecskendőben) akkor az alkalmas lesz forrasztásra(ha igen, akkor gondolom utána le kell takarítani)? A denszesznek meg lejárt a szavatossága pár hónapja. Gondolom olyan mint a pálinka: nem romlik meg. Vagy tévedek?
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) Lüke Aladár válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Most egy EPSON m-2400 és egy színes tintasugaras nyomtatóm van. (utóbbi NYÁK-készítésben nem érintett AZ Epson tökéletes, időtlen időkig elég benne egy toner, csak annyira takarékos, hogy két pauszt kell egymás fölé tennem, hogy jól le tudjam világítani. Na ezért szeretnék valami régi, olcsó lézert szerezni, mert ez így nem megoldás. Melyik típust ajánljátok? Olyat keresek, ami egyáltalán nem takarékos, szóval jó vastag a festék réteg.

Ezt a HP-t találtam elfogadható áron, azért linkeltem erről képet de nem nagyon vagyok jártas a '90-es évek nyomtatóiban, erre is véletlenül akadtam rá.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) Szpisti válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Régebben mikor még nem volt mindenféle csoda-spray, mást nem is használtunk folyasztószernek. Fenyőből kinyert illatos gyantát (vagy hegedű vonóhoz használtat) oldottunk mi is denszeszben. Én nem tenném fecskendőbe(beleszáradhat), inkább valami 3-4cm szájnyílású üvegbe , flakonba.
Forrasztás előtt (és fúrás után) a panelt ezzel az oldattal kentük le óvatosan vékonyan (papír törlőkendő pamaccsal, vagy akár papirzsepibe felitatva, azzal áttörölve). Ecsetet kár erre használni, mert ha nem mosod ki belekeményedik, ha kimosod akkor meg fogy a denszesz . A bekenést persze a fólia lecsiszolása után kell csinálni, mert forrasztás után már nem tudod szép tisztára fényezni.
Kicsit ragacsos lesz és a taperolástól csúnya amíg dolgozol vele, de a forrasztás befejeztével ezt a gyantaréteget úgyis le kell mosni szintén deaturált szesszel.
Nem hinném hogy meg tudna romlani, éveken át tároltuk és semmi gond nem volt vele.
(#) sastas01 válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Köszi a tippeket. Beszáradni nem fog, a hétvégén és jövőhéten aránylag intenzív forrasztásba kezdek (200 db SMD led) így egy 5 ml-es fecskendő tuti elmegy de lehet 2 ő is.
(#) BarnaPili válasza koczka hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Hello!
A toner amit átlaminálsz,kicsit likacsos.Nem fed teljesen,így meg tudja marni a vasklorid a rezet.
István
(#) rolie válasza koczka hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Itt van egy jó tipp a festék pórusosságának csökkentésére. Én még nem próbáltam.
(#) gordonfreemN válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
De ha van egy A4es nyakod es kell belole egy 10x10es db?
Na erre gondolok.
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Én a mindkét oldalán DRY al laminált A/4nyákot tökéletesen darabolom egy kb20 cm es élű karosollóval
(#) kaqkk válasza rolie hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Pauson működik ! Eredeti tonerrel tökéletes fedettséget biztosít .
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Kaptam egy jó nagy resetet most...
Gondoltam, felhasználom a maradék panelt. Negatívba levilágítom, erre megint a fordítottja hívódik elő, mint ami kéne.
Na komolyan mondom nézzetek hülyének, mert ez már nekem is emészthetetlen.
A negatív fóliát az első előhíváskor még nem nyomtattam ki, uh biztos nem annak összekeveréséről van szó.
(#) peter1995 válasza Lüke Aladár hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Nekem Laserjet 6L van. Most , hogy a toner a végét járja is használható még nyákhoz.
Következő: »»   851 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem