Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   854 / 1385
(#) pjg válasza pici hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Minek levenni?
(#) iimi válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Szép munka én gyakran használtam ezt a megoldást és a forrasztás másik oldalára szoktam nyomni valami ragasztót, pl. bison műanyag ragasztót. Sose volt vele gond.
Csatolok egy rajzot, arról hogyan szoktam még rögziteni, lehet fikázni nyugodtan.

rogzites.JPG
    
(#) pici válasza pjg hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
A lényeg azon volt, hogy tüske sor. Megfogja és nem pattan el.
De mivel nem csak egy project létezik, és ott fontos lehet a javítás/szétszerelés miatt, ezért szétszedhető is ez a fajta megoldás.
(#) vicsys válasza iimi hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Miért fikáznánk? Nagyon korrekt szép megoldás. Végül is igazad van. Egyszer kell megcsinálni és utána tuti biztos, hogy kellően stabil lesz. Hozzáteszem, kellő gyakorlattal egy rutinos amatőr, meg tudja saccolni, hogy feltétlenül szükséges-e beépíteni a merevítést? Persze, baj nem lehet belőle, ha bekerül. Mondom, csak nem feltétlenül szükséges bárhova!
(#) interferi hozzászólása Nov 30, 2012 /
 
Készitettem ma négy NE555 kisérleti panelt (kettönél megmértem mennyi idő kelett a lyukak kifurásához ez 1perc 50másodperc/panel 82 lyuk/panel 110/82 kb 1,3 másodperc/lyuk).
(#) kaqkk válasza interferi hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Gratulálok ! Te nyertél ! Kár hogy nem volt ellenfeled .
(#) janikukac hozzászólása Nov 30, 2012 /
 
Kipróbáltam az Oki Mc160n típusú nyomtatóval is a vasalást. Nekem bejött. Ugyanúgy, mint a Konica-val, türelmesen vasaltam. Igaz, nem eléggé sokáig, volt ahol még nem tapadt fel, de egyáltalán nem folyt meg, és szépen fed, ahogy látom.
Majd egyszer maratás alatt is ki kell próbálni. Közbe lassan elfelejtek vasalni is. Már lassan 4 hónap után először vettem a kezembe a vasalót, időhiány miatt.
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Pedig nem szép a gyűrött ing főleg ha 4 hónapig nem vasalják
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Mondtam én, hogy hanyagold a házimunkát! Inkább élj a hobbidnak... fotózz!
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
(#) interferi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Régebben volt kérdés, hogy vajon mennyi idő kifurni egy lyukat és most még idöben eszembe jutot és kettönél le tudtam mérni. De mondjuk itt sok a rendezett forrpont igy valamivel kevesebb idő kell egy-egy kifurásához.
(#) Szpisti válasza interferi hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
No ez az amit állványos fúróval nem csinálja senki utánad!
(#) interferi válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Igen, meglepő idő jött ki a saját építésü kis állványossal
(#) HWJakab hozzászólása Dec 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék a gyakorlottabbaktól, ki mivel és hogyan szokta méretre vágni a panelt? Mostanában tapétavágóval vágok. Mindkét oldalán jó mélyen bevágom, majd egy satuban óvatosan eltöröm a vágás mentén. Az a baj, hogy nem mindig sikerül pontosan egymás felett megejteni a vágásokat, így kicsit csúnya/ferde lesz a széle.
Fémfűrésszel is próbáltam de ott az a baj, hogy nagyobb panelt képtelenség úgy a satuba fogni, hogy "üzembiztosan" tudjam vágni. Eleve az itthoni satut sokszor ki sem tudom nyitni akkorára, mint amekkora a panel.

Nos?
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
(#) Gabó válasza HWJakab hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Flex vékony koronggal.
(#) pjg válasza HWJakab hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Nekem eddig a karos lemezolló vált be a legjobban.
Az a baj, hogy csak a munkahelyen van ilyenhez hozzáférésem és legtöbbször éjszaka kéne vágjak. Akkor meg várni kell másnapig.
(#) vicsys válasza HWJakab hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Dremel+gyémántos fémkorong. A gond vele, hogy nagy port csinál. Sokkal jobb a karos lemezolló, de az sajnos nincs...
(#) interferi válasza HWJakab hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Sima kézi lemezoló aztán kicsit reszelövel lesimitva.
(#) vilmosd válasza HWJakab hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Nalam rezgofuresz hanyattvagva a satuban.
(#) mate_x hozzászólása Dec 1, 2012 /
 
Én is kézi lemezvágó olló + reszelővel szoktam, bár egy rendes lemezollóval gyorsabb lenne. Most csináltam egy kétoldalas nyákot, ilyen lett.
(#) pjg válasza SKY hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
A motor léptető, vagy szinkron? Gondolom utóbbi.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Ezekben szinkron motor van 230v os , beépített áttétellel .
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Ma megjött! Dry-hoz jó lesz.
(#) pjg válasza mate_x hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Dry, vagy vasalás? Esetleg lakk?
(#) mate_x válasza pjg hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Dry fóliával csináltam.
(#) pici válasza mate_x hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Szép munka.
Csak annyit tudnék még hozzátenni, hogy ha tudod kerüld a derékszögű vonalvezetést.
Esetleg egy kis ónpasztás bevonat, vagy kémiai ón jól esne neki
(#) mate_x válasza pici hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Köszi. Nem magamnak csináltam a nyákot, így nem is én terveztem. Gyantás lakkréteg van rajta, ettől nem oxidálódik és könnyebb forrasztani
(#) HWJakab válasza pjg hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Az ötelet nem rossz, van hozzáférésem ilyesmihez. Köszi!
(#) Kari55 válasza HWJakab hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Szia. Én úgy csinálom, hogy asztalos pillanatszorítóval lefogatom - pl. az asztalra, így bármekkora darabot le tudok vágni (esetleg csak a fűrész kerete szab határt).
(#) johny999 hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Sziasztok,

találtam otthon egy ilyen gépezetet, szerintetek ez jó UV-s NYÁK készítésere? A papíron azt írják hogy 125W-os 180-400nm-es az UV izzó benne.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2012
(#) pjg válasza johny999 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Közönséges quarz lámpa. Jó lesz, de a szemedre vigyázz!
Következő: »»   854 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem