Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AUX bemenet utólagos építése
Lapozás: OK   4 / 15
(#) jonyibandi hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Szia!
Igen ez ugyanaz. Szepen szolt azzal a modszerrel, viszont szerettem volna rendesen hasznalni a kazetta lejatszot es az auxot is. Probaltam kapcsolos modszerrel, de ha nem volt rakotve semmi az auxra, akkor nagyon zugott a hangfal mar kis hangeron is
Ezert gondoltam egy ilyen elegans megoldassal ez kikuszobolheto. Az FM tuner valoban egy nagy egyseg, tehat ez buko. Akkor marad a kazettas modszer.
Ott megvan ugye a vonali jel helye, a kazetta icjet viszont nem valaszthatom le mert akkor nem fog szolni a kazi...
Picit tanacstalan vagyok, de meg gondolkodom rajta, most viszont eleg almos vagyok alszom inkabb egyet
(#) Atka15 hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Sziasztok.
Van egy házimozi rendszerem, amit ha auxon használok, akkor recseg. Egyébként gyönyörüen szól, de auxra kapcsolva minél hangosabb az auxra kötött eszköz annál jobban recseg. Ez az eszköz volt már mp3, tv, ps2, szinte bármit kötök rá recseg. Ez valami kondenzátor hiba? (Úgy vettem észre, hogy a basszusra torzít jobban. ) A dvd-n lejátszott filmek 5.1-es hangja tökéletesen szól.
Köszönöm.
(#) hucci hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok
Van egy kenwood kdc-w4527 -es autóhifim aux bemenetet szeretnék rá csinálni nem sok gyakorlatom van benne, de a cd tár csatijára nem lehet rákötni ott van bemenet 8 jobb,12 bal, 6-os vagy 2-es Gnd pontokon (lx-bus csatlakozó).
Vagy hová lehetne bekötni, cd lejátszója meghalt az erősítő bemenete pedig nincs kiépítve.
Rajzom van hozzá esetleg a ELECTRONIC FM MPX DETECTOR VOLUME 5, 6, 7, lábán találtam még ch jobb-bal oldali bemenetet.
r3pl4y válaszolt de azt nem találtam meg amit ő javasolt!!
(#) gabriel80 hozzászólása Dec 19, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Lenne egy Sony CFD-S35CP Hordozható Magnó MP3, nagyon jó a hangja, de sajnos nincs benne AUX csatlakozás.
Szeretnék egy AUX bemenetet beépíteni, úgy mintha gyári lenne, azaz ha csatlakoztatok egy Mobil telefont az AUX bemenetre, akkor annak hangja a magnóban szólna, valamelyik pozícióban (lehetőség: Rádió, Magnó, CD ), és leválasztja az eredeti forrás hangját.
Csatolom a Magnó Bekötés rajzát, és egy PDF Összerakó program linkjét:
PDF Vágó-Össze Program

A következő bejegyzésben csatolok egy AUX bemenetes Sony kapcsolási rajzát.

Köszönöm a javaslatokat, és amint lehet megépítem.
(#) gabriel80 hozzászólása Dec 19, 2012 /
 
Folytatás:
A Sony CFD-S35CP nek nincs AUX bemenet, de egy Közeli típusnak igen, A Sony CFD-S05 nek. Csatolom a kapcsolási rajzát.
Ennek a típusnak az AUX bemenet minden alkatrésze megvan!
Ez az AUX bemenet csatlakozik az IC303 19oldal 5-6 lábra IN R L AU.
Ugy néztem, a CDF-S35CP-n, hogy pl.: IC302 bemenete elé, az 1µF kondi után, a csatlakozóba futó vezeték (TC Board (C)) 4-8-9 (Main Bourd 2/2 (1)) megszakításához (32oldal) lehetne becsatlakozni az AUX vezetéket úgy, hogy a meglévőt a csatlakozó megszakítja.

Kérdés: jó e lehet az AUX kapcsolási rajz a másik magnóhoz?
Illetve jó e a csatlakozási pont lehetősége?
Esetleg valahogy másként, máshova?

Illetve, hol lehet találni 3,5 Jack Szerelhet/NYák csatlakozót, ami Hangszóró leválasztós is, mert sima 5 vagy 7 lábú leválasztó lehet kapni, de ami plusz leválaszt, azt nem találtam még sehol.

Köszönöm a segítséget: Gábriel
(#) mindenes válasza gabriel80 hozzászólására (») Dec 19, 2012 / 1
 
Szia! Kivitelezhető a beavatkozás. Ha a TC boardra csatlakozol simán megoldható. Átnéztem a rajzokat és a legkézenfekvőbb csatlakozás IC301 után van mert a nyák itt tartalmaz átkötéseket JC305, JC307 poziciószámmal a TC boardon. Ha ezeketaz átkötéseket megyzakítod vagy kiforrasztod és a helyükre megfelelően csatlakozzol egy 7es jack aljzattal ami csatlakozáskor leválasztja a magnó részt, akkor már kész is vagy.(Ha megnézed ugyanez az a tipusu alajzat van a CFd S05 kimenetén is a 16 oldalt J301 néven). Ha ezen a ponton csatlakozol akkor a hangerőszabálzás is megmarad mert a jel a hang szabályzó ICbe fog bejutni.Lényegileg te is ezt vázoltad én csak megerősítem hogy kivitelezhető a dolog..
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
(#) gabriel80 válasza mindenes hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Köszi. Megnézem majd a rajzokat mire is gondolsz.
Kérdés, akkor hagyjam az AUX elektronikát, vagy érdemes megépíteni, s beépíteni.
Én erre a csatlakozóra gondoltam: JC 118SW csati vagy erre: JC 114/4 csati, ezek leválasztósak.
Illetve arra gondoltam, érdemes e beépíteni pluszban egy Diódát (pl.: 1N4148 -at) az AUX elektronika kimenete után, az esetleges vissza csatolásra gondolva ( arra a pár tized másodpercre) ( lehet rontana a hangminőségben)
Szerinted?
Gábriel
(#) gabriel80 válasza mindenes hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Üdv!
Lenne egy kérdésem, én is néztem ezeket az átkötéseket, mert nagyon gyanúsak ( JC306-305 JC308-307) itt valaminek a bekötése látszik a panelon, ami nincs ott, mi lehetett, esetleg aki tudja az írja meg esetleg....
Gondoltam ide a csatlakozást, de én a vezeték megszakítását pártolom, mert úgy is vezetékezni kell.
....Gábriel
(#) mindenes válasza gabriel80 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Szia! Az átkötések egy esetleges javításnál lehetnek segítségűl, pl. műszer csatlakozási pont lehet, ezzel nem kell foglalkozni hiszen átkötésről van sző.
Egy hasonló aux elektronikát mint a 05 nél van ,lehet hozzá építeni abból nem lessz baj. A bemeneti ellenálások és kondik valószinű hogy szűrik a bejővő hangot, illetve védenek egy esetleges túlzotan nagy jeltől. A diódákat védelemként szintén be lehet építeni a hangszinen ,érezhetően szerintem nem fognak változtatni. Csatinak az első liken lévőt válaszd.
(#) gabriel80 válasza mindenes hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Üdv!
Akkor szerinted is elfogadható a ismertetett átkötésekhez, vagy azt követő vezeték megszakításhoz csatlakozni egy a 05 ben ismert aux elektronikával?
Vagy van jobb ötlet?
Én is 118SW gondoltam jobban, mivel az jobban szerelhető utólag, illetve a két áthidalást is be tudom kötni a csatlakozó 2 független bemenetére.
(csak közben azon töröm a fejem, hogy biztos volt ott ott valami külső csati, de mi ahol az átkötések vannak, mert olyan bemenetinek tűnik)
Illetve az is gondolkoztam, hogy a S35CP nél az IC 302 31oldal a jel az 5-6 lábra érkezik.
Itt látható az IC302 bekötési rajza: BD3870FS
itt látszik, hogy van még bemenetkén 7-8-9-10 láb.
Arra gondoltam, mi lenne ha a bemeneti kapcsoló megszakítja az 5-6 lábat, és 7-8 ra csatlakozik az AUX a kondik elé? Csak akkor milyen üzemmódban szólna?
stb...
(#) avic hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy '98-as SAAB-om, amiben gyári hifi van. Nagyon fontos lenne, hogy az is maradjon benne, de a CD hol működik, hol nem (vittem tisztíttatni jó drágán, azóta is vacakol), ráadásul jó lenne bele valami aux bemenet. Fellelhető a neten ehhez mindenféle leírás, hekkelési segédlet, nekem tök kínai.
Szívesen vennék ötletet+megvalósítást üzleti alapon.
Ajánlatokat az avic@citromail.hu címre várok!
Köszönöm, minden jót!
(#) ttomi1985 hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Sziasztok! Nekem egy Philips radiosat 6000 gyári Renault fejegységem van. Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy valamilyen úton módon legyen rajta AUX bemenet? Rengeteg fejegységhez láttam már ISO-JAG átalakítót is, de ehhez nem sajnos eddig még sehol. Bármilyen megoldás érdekel. Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném. Előre is köszönöm. Üdv Tomi
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) gabriel80 válasza mindenes hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Szia!
A JC306-305 JC308-307 egy párra lett kötve, az aux a 05-ös elektronikát használva, dióda nélkül, így a rádiót lekapcsolva fogadja az Aux-jelet, s minden hang funkció, és hangerő tökéletes.
---
arra gondoltam, nagy kár, hogy nincs ezen az IC aux bemenet, vagy esetleg lenne, de nem található hozzá kész szerkezet amin látszódna az elektronika.
Mert vannak hiányzó alkatrészek a paneleken...
G.
(#) tornaigergo hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
sziasztok! Olyan problémám lenne hogy van egy 2001es seat cordobám és beépített kazettás autórádió van benne! erre szeretnék valahogy aux bemenetet varázsolni!
Valaki tud benne segíteni?
(#) Gafly válasza tornaigergo hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Ha nincsenek nagy igényeid és nem akarsz belenyúlni, akkor kazetta adapter?
(#) tornaigergo hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
hát az a baj a kazetta adapterrel hogy van egy kis zugása és azért szeretem ha a zene tisztán szól!
(#) Gafly válasza tornaigergo hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Akkor viszont bele kell nyúlni.

Neten utána keresel hogy hogy lehet egyáltalán kiszerelni.
Mi a pontos típusa, rajz van-róla és hasonlók...

Rajz alapján szerintem símán megmondjuk hogy hogyan lehet "átoperálni".

Vagy a lemezjátszóhoz hasonlattal élve "anti RIAA" áramkört építeni. Mondjuk az "antikazetta sem lesz zajtalan", csak ekkor kell a leginkább belenyúlni a lelkébe.
(#) hucci hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Sziasztok
Van egy kenwood kdc-w4527 -es autóhifim aux bemenetet szeretnék rá.
Ha valakinek van ötlete szívesen fogadom a cd része teljesen meghalt annyira, hogy nem lehetett már átkapcsolni sem, ezért kidobtam belölle a helyére kellene beszerkeszteni egy jack aljzatot de át is kell verni, hogy azt higgye van benne cd.
Rajzot mellékeltem.

Előre is köszönöm.

Addig is Boldog új évet mindenkinek!!!
(#) Gafly válasza hucci hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Bakker, te most szívatsz???

Máskor minden kérdést elintézünk azzal hogy nincs hozza rajz, meg hogy cseréld ki a kondenzátorokat 105 fokosra (szigorúan low ESR!) és ha ezek sem segítenek akkor meg vegyél helyette másikat....

Ha jól látom, van a rajzon egy IC2 névre hallgató IC, a tömbvázlaton "E-VOL & MPX" hangzatos névvel.
Na az kapcsolgatja a hangot.

Minimális átalakítás:
A tunertól jövő C203 22nF tuner felőli oldalának kiforrasztása, (az hozza a monó hangfrekit a tunertől) és így rajta keresztül két mondjuk 100 KOm-on keresztül rátenni a külső jelet az IC2 10-es (AM) lábára.
Tudom, így monó, viszont csak AM-re kell tenni a rádiós és már szól is....

Ha ragaszkodsz a CD helyetti betevéshez, akkor ugyanezen IC2 5,6 és 7 kivezetéseit javaslom (CDR/CDGND/CDR). No azt nem tudom, hogy mennyit kell trükközni, hogy agyilag elhiggye hogy megy a CD...

Ugyanakkor nekem szöget ütött a fejembe a fő NYÁK-on a CN6 csatlakozó, amit egészen véletlenül AUX IN-nek hívnak...
Tudom is mi a következő kérdésed: És azt hogy lehet aktiválni??? Jó kérdéseim nekem is szoktak lenni
Talán azon a lábon kapcsolgatnék, ami az ANALOG SW IC-t vezérli (ahonnan az előzőleg tárgyalt IC2 kapja a hangot). Konkrétan a SYSTEM MICROPROCESSOR azon lábára gondolok, amit AUX SW-nek hívnak...

A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) hucci hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Ez így jól hangzik a monó működhet am-en keresztül.
Viszont nincs E F G rész kiépítve (üres a panel).
A H lux bus csati viszont létezik azon a cd tár csatlakozik oda esetleg be lehet kötni de itt is ugyan az a feladat átverni a vezérlő ic-t, hogy cd tár van rajta.
(#) Gafly válasza hucci hozzászólására (») Dec 28, 2012 / 1
 
Ha jól látom az "F" az az AUX IN, a "G" meg a kettő között váltó analóg kapcsoló.
Az "E"-t nem találom, lehet majd holnap meglesz ő is...

Most jelen állapotában azt el tudod érni hogy "úgy csináljon mintha szólna", csak nem "tud"?

Ha igen, akkor nem kell az "agyában turkálni" és ha az IC2 és környéke megvan akkor szinte sínen is vagyunk...

Ami az LX bust illeti, ott adja magát az A GND/Lch/Rch(6/8/12) csatlakozás, de mitől váltana át?

Parasztosan a végfok (IC4) bementére is teheted a jelet, ha végképp elborul az agyad
(#) hucci hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Bocsi az E rész nem érdekes video kimenet.

Bekötöttem már a csatit az lx bus 6/8/12-re semmi, ic2-re 3/4/6 valamint 5/6/7-re de semmi.
Átnyomom cd-re 2 mp.-ig ott van és autómatikusan visszaáll tunerre meg sem nyikkan, stand by üzemben sem csinál semmit lehet, hogy a cd tárat csak cd üzemmódba látja.

Ic 4 kilőve nem tudnék semmit sem használni csak a tel-el tudnék mindent szabályozni.

Ha az emlékem nem csal nincs megépítve a G részbe semmi nincs benne sem ic10 sem meg a q501 tranyó, meg a többi apró.
Az ic2 3/4 lábára érkezik a cd; az 5/7-re az aux in jön be.

A cd-nél a CN2 csatlakozó köti össze a cd-t és az alaplapot. Itt vannak SW valamint +B jelölések. tippem szerint itt lesz a megoldás!
(#) hucci hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Sziasztok

Valaki egy kis segítséget nyújtson már nekem. Kenwood kdc-w4527 autóhifi van fent már leírás egy kicsit visszább.
TDA7407d ic van ebben a hifiben "E-VOL & MPX" IC2 névre hallgat!
Mellékeltem az ic leírását az 5/6/7 lábra kötném a telómat (aux bemenet).
Na már most ha jól értelmezem az ic2 a 19 vagy a 20-as lábról kapja a jelet (0-5 v-ot) az ic1-től, ez dönti el, hogy melyik bemenetét használja?
Azt szeretném elérni, hogy aux v. cd rész szóljon és a telóm adja a bemeneti jelet.

Ha mégsem valaki segíthetne, mielőtt szétcseszem az egészet!!

TDA7407D.pdf
    
(#) cccsaba válasza hucci hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Hali
A Kenwood pdf leírásában nem sok minden van viszont én is régi autósrádióra szeretnék aux bemenetet kötni ezért pont most olvasgattam róla.
Találtam ilyen átalakítókat és ha a rádió támogatja a cd-tárat akkor annak a helyére ezt bekötve kapsz egy cra bemenetet amire már bármit ráköthetsz.
Bővebben: Link


Én viszont ezta leírást nem értem megnézné valaki?
Ezek a csatlakozók közül használható valamelyik aux-ként, mert itt a képen látok jack csatlakozót, de mivel csak remote in, meg bus audio in van oda írva már elbizonytalanodottam.
(#) tommer007 hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Sziasztok, engem érdekelne egy Medion md41278 autórádónak aux bemenetel készitése, ezzel az AM sávos "csellel", csak nem találom a rádión az AM sávot. van rajta rear RCA nevezetü, amire ha jelet adok, a két hátsó hangszóró szól, de nem lehet hangerőt változtatni, maxon megy..ez a két kérdésem van, válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2013
(#) TDanee hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Adott egy Blaupunkt Modena rd148-as fejegység, amire szeretnék aux bemenetet.
A hangprocesszor 56, 54, 52-es lábára csatlakozó kondenzátorokat kiforrasztottam, de oda jelet vezetve nem kapcsolt át.
Egyéb ötlet?

Az egység kapcsolási rajza: http://www40.zippyshare.com/v/67246802/file.html
(#) motoros1991 hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Sziasztok!
lenne nekem 1 kérdésem. van egy Grundig hifim és szeretnék bele aux bemenetet tenni. a leges leg egyszerübb módon van 1 ötletem de nemtudom működne-e , ha a kazettás részénél a lejátszófejről levágom a vezetéket és egy jack dugót teszek a végére az ugy jó lehet szólni fog ? vagy a lejátszófejnek a jelét valami más elektronika formálja olyan jellé ami majd hangot ad ki ? köszi előre is!
(#) titi válasza motoros1991 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Hali!
Az nem lesz jó.
Nézd meg, hogy hova van kötve a fej, és a környéken keress egy IC-t, annak az adatlapját megnézve megkeresed az IC kimeneteit, és oda kösd a bemenetedet.
(#) titi válasza TDanee hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Hali!
Hiába van oda írva, hogy aux, ha gyárilag nem építik bele a bemenetet, akkor hiába kötsz oda jelet, az nem fog megszólalni.
Ugyanis ahhoz, hogy az a bemenet aktív legyen a szoftvernek is tudnia kell, viszont a gyártó nyilván nem olyan szoftvert töltött a prociba, ami ezt tudja.
Bár érdekes az 53 és 55-ös lábak neve is...
Esetleg nézz utána, hogy van-e olyan kiadása a rádiónak, amin már van aux bemenet, és annak a rajzát megnézni. Hátha az a két láb beleszól a dologba...
(#) motoros1991 hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Köszi szépen holnap szétszedem ujra és megnézem ha esetleg nem értek valamit kérhetek még egykis segitséget ?
Következő: »»   4 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem