Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1554Q
 
Témaindító: milan, idő: Szept 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 16
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Szia!
Vagyis ha bekapcsolom a némítást akkor addig nem hallgat el az erősítő amíg ki nem sül a kondi és ha kikapcsolom a némítást akkor addig nem kapcsol be amíg fel nem töltődik?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Ha feszültség alá helyezed a kapcsolást a 39k elkezdi tölteni a 47µF kondenzátort. Amikor eléri (adatlap szerint) a 8V-ot a hozzá kapcsolódó 14-es láb, akkor működni kezd az erősítő. Ezalatt lezajlik a bemeneti csatoló kondenzátorok töltődése, ami a koppanást okozná.
A rajzon lévő mute lábak összezárásával azt tudnád elérni, hogy bekapcsoláskor mégis koppanjon. Így ennek nem sok értelme lenne.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Most hogy ránéztem a kapcsolásra valóban jogos, a végleges kapcsolásnál el is hagyom a kapcsolót mert pont rövidrezárva szól az erősítő.
Köszönöm a segítséget esetleg még annyi kérdésem lenne hogy hangszóróvédelmet használjak az áramkörhöz vagy nem muszáj?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Elég bajos védelmet építeni hozzá. A TDA1557 helyből tudja (meg egyszerűbb, és olcsóbb is).
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Rendben köszönöm a segítséget átolvasom az ajánlott ic topicját.
(#) TomZoy hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
Szerintetek megoldható ezzel az IC-vel 2*22W helyett 1*44W?
Gyári leírás alapján nem, de ugye ez nem azt jelenti, hogy ne lenne lehetetlen ...
(#) titi válasza TomZoy hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
De azt!
(#) jonyibandi hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Ha a TDA1554esnek 4x11es kapcsolassal hasznalva az egyik hangszorokimenet ket kabele osszeert az kinyirhatja az ict? Sajnos nincs ilyen iranyu tapasztalatom, ezert kernem a segitsegeteket. Most ha bekapcsolom halk cirreges, max hangerore tekerve recsegveropogva hallani a hangot.

Koszi

Andris
(#) titi válasza jonyibandi hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Igen, gyakorlatilag rövidre zártad.
(#) jonyibandi válasza titi hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Az volt a furcsa, hogy utána működött még, szólt rendesen majd feljebb vettem a hangerőt és elhalt. Vártam egy napot újra bekapcsoltam megint ment feljebb vettem elhalt. Most már nem jön vissza Nem baj akkor kicserélem, köszi a választ! Sajnos az ember a hülyeségeiből tanul, én tanultam...
(#) titi válasza jonyibandi hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Kondik rendben vannak?
(#) jonyibandi válasza titi hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Erre gondoltam én is először, hogy kicserélem, vettem is a mikronika nevű bűnbarlangban pár kondit, a négy hangszórókimenetét és az erősítőhöz tartozó további két kondit kicseréltem, de sajnos akkor sem volt jó. Az érdekes az, hogy pár alkalommal miután kisütöttem még a régi kondikat, a cucc működött, ezért is cseréltem újakra. A polaritásra ügyeltem, szóval az nem lehet gond. Megnéztem, hogy rendes jelet kap e a négy bemenet (ez az erősítő egy autórádióban van), de azok is rendben voltak. A szükséges feszültséget is megkapja, tehát csak az ic lehet rossz szerintem...
Észrevettem, hogy a fejegységben a 14es mute/stand-by kapcsolóra a 12V tehát a stand-by van kötve. Érdemes lenne e azzal trükközni, hogy ezt leválasztom és működés közben lekapcsolom, majd vissza?
(#) jonyibandi válasza titi hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Egyébként az ic sértetlen kívülről, semmi szemmel észlelhető sérülés nincsen rajta, attól még lehet, hogy a belseje tönkrement? Nem sok ict tettem tönkre életem során de amit igen az általában füstölt, kettérepedt, szemcsésedett...
(#) titi válasza jonyibandi hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Nem mindig látványos.
(#) jonyibandi hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Kicsit összekavarodtam, kérlek segítsetek nekem! Régi autórádiómban TDA1554Q van, tönkrement, mert tönkretettem, kicseréltem először a kondikat utána az IC-t is. Szépen szól, de sokkal fickósabb, egy minimális hangerőnövelésre is sokkal hangosabban szól. Ami a gondom, az az, hogy ha le van tekerve minimumra, elvileg ilyenkor semminek nem kéne hallatszania, viszont hallatszik a rákötött jel, legyen az rádió vagy más audió. Láttam BSS elektronikán egy 4 hangszórós kapcsolást, az enyém is ilyen, ott az 1000uFos kondikhoz 2Ohmos hangszórókat írtak. Nekem 4 Ohmosak, de eddig ilyen gondom nem volt. Szerintetek a kondik rosszak vagy valami zavar lehet?

Köszi!
(#) reloop válasza jonyibandi hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Szia! A hangerő szabályzó környékén lesz a gond. Milyen fajta van benne?
(#) jonyibandi válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Hű, nem tudom pontosan milyen fajta, egybe van építve a hangerőszabályzó és egy Bal-Jobb oldal szabályzó. A legtisztább ha lefotózom és úgy látszik. Sajnos elég gyenge minőségűek, mert csak telefonnal van lehetőségem most fényképezni. Az alsó, tehát a kisebb a hangerőszabályzó.
Látszik még rajta egy ilyen felirat:
210r
100KW
50KAX2
Próbáltam úgy okoskodni, hogy kis fülessel meghallgatom a bemenő és a kimenő jelet, közben változtatom a hangerőt, de ott minimumnál semmi sem hallatszott, gondolom az a semmi akkor mégis csak egy pici jel, amit felerősít a TDA...
(#) reloop válasza jonyibandi hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
A potenciométeres szabályzás szerencsére áttekinthető dokumentáció nélkül is. Letekert állásban a csúszkának a testhez kéne kapcsolódni, akkor lenne csend. Elképzelhető, hogy a poti csak átmeneti ellenálláson keresztül kap testet.
(#) jonyibandi válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Még bogarászom a kis panelt, viszont visszaolvasgattam pár oldalt a fórumon, amit celebro írt talán segíthet a problémámon nem? Mármint a bemeneti jeleken lévő 10nF-os kerámia kondenzátorok. A koppanásgátlást pedig mindenképpen meg fogom próbálni, nagyon tetszik az ötlet.
(#) jonyibandi hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Összeraktam, a rádió hallatszik minimumra tekerve picit, de a rákötött egyéb jel nem, gondolom azért, mert annak a jelszintje jóval kisebb.
Viszont emiatt, hogy jóval érzékenyebb a hangerőváltoztatásra, minimális tekerésnél is hallok halk sistergést a hangszórókon. Ebbe törődjek bele? Vagy lehetne javítani rajta?
(#) attis1116 hozzászólása Márc 30, 2013 /
 
Én épp tegnap építettem Tda 1554-el erősítőt másodszorra elsőre müködött és nagyon jó kis kapcsolás ez
Ha valakit érdekel nyáktervem is van hozzá ami egyszerü és müködik is
(#) Kiss Arnold hozzászólása Okt 1, 2013 /
 
TDA 1554el, lehet autóba szubládát csinálni?
(#) accaboj válasza Kiss Arnold hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Azt nem.
(#) Kiss Arnold válasza accaboj hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Miértnem?
És mivel lehet?
(#) reloop válasza Kiss Arnold hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Ez az IC négy erősítő csatornát tartalmaz. Könnyedén köthető kettő-kettő hídba. Úgy tudod kihasználni, ha legalább két hangszóró van a szubládádban.
(#) Kovidivi válasza accaboj hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Szia.
Fejtsd már ki kérlek, miért nem lehet?
(#) accaboj válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Ebből hogy lesz szubLÁDA szerinted? Jó lenne megtanulni kérdést feltenni [Kiss Arnold] és nem mellesleg értelmezni is az elolvasottakat [Kovidivi].
(#) FsR válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 6, 2013 / 1
 
1. Gyenge
2. 2/4 csatornás IC
3. nem erre találták ki
(#) Kovidivi válasza FsR hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
1)20W bőven elég, dupla tekercses hangszórónál már 40w-ról van szó.
2)Szuper, legalább marad az első szettnek is csatorna!
3)Minden arra találtak ki, amire használod.
(#) reloop hozzászólása Júl 7, 2022 /
 
Zoka fórumtárs kérésére összeállítottam egy hat csatornás erősítőt Pedrós panelből.
A piros jelzi a koppanásgátlót és az átvágásokat.
A kék és a narancs a helyi tápszűrés hatékonyságát javítja.
A zöld, a közös jelföld, különben hurok képződne a testvezetőben. A középső és az ábra jobb oldalán lévő panelen a 3-7 lábak között épp ezért át van vágva a fólia!
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2022
Következő: »»   15 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem