Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   32 / 260
(#) Alex73 hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
...ez a hatodik a motor tengelyéről (az előbb lemaradt), ha jól megnézed itt is látszik valami gumiaprólék féle a tengelynél.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013

P1043049.JPG
    
(#) botesz válasza Alex73 hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
A motor nem szorul könnyen forog a tengelye?A 4. képen van egy X2 es táp kondi.
Az lesz a cserés!A fele mosogatógép forum arról szol hogy ezt kell kicserélni csak nem ebben a tipusban Szóval azt cseréld ki aztán meglátjuk mi lesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013
(#) Alex73 hozzászólása Jan 4, 2013 /
 
A motor nem szorul. Köszi, akkor próbálkozom! Majd jelentkezem!
(#) tunand hozzászólása Jan 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Candy CDI45-ös mosogatógépnél E4 hibakódot jelez bekapcsolás után.Ilyenkor a szivattyú nyitott ajtó mellett is működik kb 30 sec-ig. Utánanéztem egy-két oldalon, ahol másnak uerre a problémára az alsó tálca viztelenítését javasolták. Volt ki szivaccsal itatta fel, volt ki egyszerűen az egész gépet az elejére fektette,h kifollyon a víz. Bevált nekik. A problémám, hogy hogy jutok az alsó tálcához? Nem merem az elejére fektetni nehogy olyan helyre jusson be a víz ahova nem kéne.
(#) botesz válasza tunand hozzászólására (») Jan 5, 2013 / 1
 
Elég ha picit oldalra döntöd.De először meg kéne keresni azt a részt ahol ereszt és azt kiiktatni és akkor nem kéne döntögetni se.Az alsó tálca a készülék legalsó burkolata alul.Lehet hogy a keringető szivattyú ereszt.
(#) sankesz10 hozzászólása Jan 5, 2013 /
 
Tisztelt Mindenki!

Mosogatógépem nem szivattyúzza ki a vizet, viszont a szivattyú működik, hallom.
Mindent kitisztítottam, szétszedtem a szivattyút, nem láttam hibát, kint is bekötöttem, működik.
Érthetetlen számomra miért nem tolja ki a vizet. Biztosan van valami amit nem tudok.
Kérlek benneteket, ha tudtok segítsetek.
Típus: Whirpool ADP 232 S
Köszönöm előre is.
Szép estét.
(#) botesz válasza sankesz10 hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Vödörbe kiengedi? A fali lefolyó nincs eldugulva?Csövekben dugulás nincs?
(#) sankesz10 válasza botesz hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Vödörbe is csak úgy, ha teljesen megdöntöm, de akkor is csak épphogy csurog, nem nyom. Dugulás nincs sehol.
(#) botesz válasza sankesz10 hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Ha plaset szivattyú van benne akkor megdöglött. Cserés. Kb 1200-1300 Ft.
(#) sankesz10 válasza botesz hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Én is gondoltam rá, de az miből látszik, mert működik? Egyébként az van benne, gondolom mágnes szivattyú.
(#) botesz válasza sankesz10 hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Ezek ilyenek.Egy idő után kikopnak és csökken az erejük nem olyanok mint a régebbi HAJDU mosógépben lévő EVIG meg HANNING szivattyúk amikbe még a szimering is cserélhető volt.
(#) sankesz10 válasza botesz hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Igen én is gondoltam erre, csak szerettem volna egy megerősítést és nagyon köszönöm a segítséget. Egyébként a mágnes gyengülhetett benne?
Amúgy 1300-ért hol lehet venni ilyet?
(#) botesz válasza sankesz10 hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Szerintem bármelyik boltban ahol vannak ilyen alkatrészek tudsz venni.Hát nem tudom hogy ott ahol Te laksz ott mennyi mert ez lehet akár 1500 vagy még több is.Hát általában a közepe kopik szét és azért ilyen erős bugó hangja lesz és minél hangosabb annál jobban szét van kopva a bele.
(#) sankesz10 válasza botesz hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget és az értékes infót, ha kicseréltem és jó lesz, ismét jelentkezem.
Budapesti vagyok, már neten nézelődtem, a XI. kerületben a Zsombolyai úton van egy üzlet ott láttam ilyet, de biztosan van máshol is bolt.
Szép napot,
Sándor
(#) érdeklődő60 hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Sziasztok !

A gondom a következő , háta van valakinek valamilyen ötlete.:

A mosógépnél a szerviz piros led világít,a mosást valószinű centrifugálás kivételével befejezte , a vizet ki szvattyúzza ,de nem lép tovább ekkor gyullad ki a piros szerviz led ,új program inditásánál is el kezdi a vizet szvattyuzni majd a szivattyuzás abba hagyása útán a piros szerviz led vilgágít és nem folyatja a programot ,a szürőket megnéztem ,a vizcsap nyitva , a vizet ki tudja szvattyúzni , gyakorlatilag a szivattyuzáson kivül mást nem csinál ,iiletve azt befejezi és nem lép tovább , a funkciók ledes vissza jelzés alapján állithatóak .
A tipusa :WHIRLPOOL AWE G516
(#) tunand válasza botesz hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Nagyon köszönöm, a döntés jó döntés volt, a víz kifolyt, lehet tovább mosogatni.Amúgy a mosogatógép 6 éves eddig 3x jelezte ugyanezt a hibakódot. Elsőre szakszervízből szerelő szivattyúcserét javasolt. Megtörtént. Több hónapra rá már parkoltattam a problémát pár hétig.Semmit nem csináltam, de egy alkalommal próbabekapcsolás során működött tovább. Ha ismét a szivattyú ereszt azt működés közben látni fogom?Még legalább egy évet jó lenne, ha kibírna!
(#) botesz válasza tunand hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Igen ha leveszd az oldalát akkor láthatod hogy hol ereszt.Persze ez lehet más is nem csak a szivattyú is.Èn úgy tudom hogy a Candy ba előszeretettel tesznek olyan szimeringet ami-hogyha sokat áll a gép- akkor beáll és le is ég a motor.Ha még esetleg garanciás a gép akkor érvényesítsd!!!
(#) sankesz10 válasza botesz hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Szia!
Megvettem a szivattyút, beszereltem és oké.
Köszi még egyszer.
Üdv,
Sándor
(#) botesz válasza sankesz10 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Szivesen örülök hogy jó lett!!!!
(#) edit 87 hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
sziasztok lenne egy kerdesem mar eleg regota kuszkodok egy problemaval vettem egy gorenje mosogepet es egy ido utan elkezd sipolni minden egoje villogni es a kijelzomon egy E3 valami hasonlo jel jelenik meg mint egy E es egy forditott E betu
es ha ujrainditom mukodik tovabb de 1 momsasnal tobszor is megcsinalja koszonom szepen a segitseget elore is !!!!!mi okozhassa eszt
(#) botesz válasza edit 87 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Egy típust kérünk mert gorenjéből is 1000 féle van!
(#) macibcs hozzászólása Jan 8, 2013 /
 
Szép estét!

Segítséget kérnék, szerelésben vagyok
Egy siemens mosogatógépnek szeretném levenni a hőcserélőjét oldalt, de belülről "fogja" ez a kerek műanyag alkatrész. Hogyan lehet ezt kivenn? Csavarni pattintani próbáltan, de nem igazán mozdul.
Előre is köszönöm a segítséget.


SAM_0263.JPG
    
(#) botesz válasza macibcs hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Ha jó emlékszem akkor csavaros.Beledugsz egy csőrös fogót és kicsavarod.
(#) macibcs válasza botesz hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Köszi a gyors választ. Próbáltam a közepébe, 12-es imbusz, de nem mozdul Félek, nehogy eltörjem.... Gondolom órajárással ellentételes irányba - normál csavarként.
(#) botesz válasza macibcs hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Passz nem tudom nem tegnap csináltam.Inkább fogóval próbáld meg akkor nem tudod a közepét eltörni.
(#) macibcs válasza botesz hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Nem mozdul semerre..... Inkább eltörne.
(#) sankesz10 válasza botesz hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Szia!
Újabb probléma, a gép jobb oldalán szivárog a víz, a bekötések a bal oldalon vannak.
Ajtónál nem látok folyást, nem tudom mi lehet.
A másik baj az, hogy működés közben csak kívülről látom, ha meg felfordítom, akkor a benne lévő víz is kifolyik, nem lehet látni honnét folyik.
Úgy vettem észre mikor moss, meleg a víz akkor folyik, de lehet addigra ér le, nem tudom.
Ha lefuttatok egy rövid progit, mondjuk csak öblítés, akkor nem láttam folyást.
Lenne valami tipped?
TÍPUS: Whirlpool 232 S mosogatógép
Köszi,
Szép napot.
Sándor
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
(#) botesz válasza sankesz10 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Vedd le az oldalát és kapcsold be!Addig csak találgatni lehet.
(#) sankesz10 válasza botesz hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Oké, csak azt gondoltam, hogy azt nem lehet, mert a külső lemez felül pop szegecses, az alatt az nem egy zárt tér? Fekete szigetelőanyaggal van bevonva. Jobboldalt elöl folyik inkább, de nem az ajtó alól.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
(#) botesz válasza sankesz10 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Az elején meg a hátulján kéne lennie a csavaroknak,tuti hogy le lehet szedni!
Következő: »»   32 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem