Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1007 / 1679
(#) HERC válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Lehet látni belülről is? Ehhez a sok ledhez már komoly táp is kell nem?
Hangvezérelt vagy csak a program ami lefut?
(#) Keresztes Vitéz válasza HERC hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Összesen 230 db LED van benne. Egy 12V-os, 2A-es kapcs. táp hajtja. A belseje kicsit kusza, de még nem végleges. Jelenleg csak a PIC programja alapján üzemel, de majd szeretném kiegészíteni hangvezérléssel, úgy még jobb lenne.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Most mondja valaki, hogy nincsenek UFO-k. Ötletes "dobozolás"!
(#) kameleon2 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Szuper lett! A gyerekszobába is jól jön egy ilyen .
(#) Keresztes Vitéz válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Íme egy videó az UFO--ról.
(#) H2opok hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Üdv
Jó pár hónapja nem volt már frissítve a blogom, de most újra elkészült pár dolog, gondoltam megosztom veletek. Lassan 2 éve kezdtem el, ezért Bocs, de igen csak lassan halad, most pl. mind a 3 láb újra gyártása vett el egy csomó időt, de érdemes volt várni, mivel igen jól sikerült.
Remélem nem kezd el senki fikázni (megint), hogy ez a ki mit épített, és nem a ki mit fog építeni topik. De ez mint látjátok nem egy ledes villogó amit össze lehet dobni 30perc alatt. Csodálkozok is magamon hogy másfél év után is Csinálom. Pedig elég türelmetlen ember vagyok, általában "minden kellene most rögtön".
R2D2 projekt
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2013
(#) Sanyi220v válasza bbatka hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Ügyes.
(#) soos csaba válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Szevasz, gratulálok a művedhez!, nagyon ötletes, és jól néz ki. Még diszkóba is fel lehetne tenni a plafonra egy párat ilyen ufó fényből, biztos jól mutatna!.
(#) DJmike válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Üdv!

Nagyon jó munka, szerintem tényleg lenne rá kereslet, védesd le
(#) Keresztes Vitéz válasza DJmike hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Köszönöm! Hát ... gondolkodom is rajt!
(#) dudassandor1 válasza (») Márc 1, 2013 /
 
Nagyon tetszik a végeredmény! A hangszórókosár alap meg kiváló ötlet! Gratulálok!
(#) bbalazs_ hozzászólása Márc 1, 2013 /
 
Egy aprocska, radiotaviranyitasu automodellt epitettem. 6cm hosszu, ez valahol az 1:70 meretarany korul lehet.
Azt hiszem, ismeritek azokat a kis kinai vacakokat, amiket 2e-ert dobnak az ember utan atlatszo szirenaburaban.
A meret egeszen jonak tunt ahhoz, hogy a ket kisfiammal (7 es 4) a hideg teli napokon az asztalon vagy a padlon palyakat epitsunk es versenyezzunk, de a jatek menettulajdonsagai nem tettek lehetove ezt. Raadasul az iranyitasa nagyon primitiv volt (total jobb-egyenes-total bal), sebessegszabalyozasa meg nem volt egyaltalan (elore max - all -hatra max).
Noch dazu 3db 27MHz-est kaptam...

Ezert elhataroztam, hogy atepitem, minel tobb dolgot meg szerettem volna tartani az eredetibol. Ez annyiban sikerult, hogy a kerekek megmaradtak.

Eloszor is uj alvazat kaptak NYAK lapbol, uj PIC-es elektronikat, 2.4GHz-es taviranyitast. Teljesen sajat taviranyito kodolast, hidvezerlest kapott a motor, a kormany meg egy prinyo, 1.7g-os miniatur szervot, ezt is jocskan at kellett epiteni. A hajtasat egyelore egy 120mAh-s LiPo helikopterakksi biztositja.
Az ado egyelore szinten heliakksival megy, dobozolasa egy regi akkus furo lett, igyekeztem a hivatalos pisztolyformat utanozni. Esztetikumra nem adtam tul sokat.
Telemetriasra terveztem, hogy tudja jelezni a kisauto elemfeszet. Elvileg van rajta csati egy LCD-nek is. Csak a fantazia szab hatart, hogy mi legyen rajta, mivel minden sajat tervezes, kivitelezes, programozas.

Mivel bicegett kanyarodaskor, az elso felfuggesztes kapott egy hajszalvekony acelszalbol tekercselt rugot.
Az elso peldany 14K22-es PIC-el ment, az ujabb verzio mar 25K80-ast hasznal.
A kormanyzas es a hidvezerles is szoftveres PWM (tudom, hogy a PIC-ben van vagy 5db hardveres PWM, de igy szerettem volna megcsinalni)
Az eredeti hajtas tul gyors volt, ezert kaptak jopar plusz attetelt, a masodik modell pedig egy pici szervo hajtasat kapta meg.
A rajz szandekosan aszimmetrikus, mert az egyik oldali kereken van egy fogaskerek, a masikon pedig egy hosszabb nyakresz.

Ugy terveztem, hogy mindenfele kartonpapir-rampakkal meg jatekkocka-alagutakkal, vonalzo-hidakkal tesszuk majd erdekesebbe a dolgot, hogy novekedjen a gyerekek kreativitasa. Szerencsere a 2.4-es adovevonek integralt antennaja van, tehat ahol a kasztni elmegy, ott az antenna nem akad be -

Alkatresz gyakorlatilag beszerezhetetlen hozza, minden en csinalok sargarezbol meg muanyag ora-fogaskerekekbol es a fellelheto hulladekokbol.
A masik nagy ellenseg a merete miatt a hosszu noi hajszal.

proci: 18F25K80 a taviranyitoban es a kisautoban is
adovevo: RFM70
aramforras: 1S LiPo a taviranyitoban es a kisautoban is
meghajtas: Turnigy 1440-es kis szervo jelentosen atalakitva
kormany: sub-nano servo, atalakitas nelkul
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2013
(#) bbalazs_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Van meg ket video is rola:

Bővebben: elso video

Bővebben: masodik video
(#) kameleon2 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Szuper lett! Ha már homár - legyen kövér alapon, a kerekek már igazán lehettek volna MR2032-es elemekből (3V x4db = 12V táp ), vagy 2N3055 kalapokból, Jumbó LED-ből . Persze csak tréfának szántam, de Ha ennyi fogaskerék került bele, akár kaphat még egy kis steampunk karosszériát is . Így elnézve a videót beugrott, milyen designos karosszéria lehetne a képeken láthetó lézeres egér doboza
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2013
(#) zenetom válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Szia!
Jó pici lett!
Elismerésem, azért egy ilyet megírni nem könnyű.
Assembly? A kocsi nyugtázza a vett jelet az adó felé?
(#) bbalazs_ válasza zenetom hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Persze, hogy assembly. Egyelore nem nyugtazza, mert a ketiranyu kapcsolatot ugy meg nem tudtam megoldani. Ha van nyugtazas, akkor meg a masik irany nem megy.

kameleon2: sajnos designban nem vagyok eros, ezert nem tudtam meg karosszeriat kesziteni neki. Meg persze az idohiany...
(#) gaboca323f hozzászólása Márc 1, 2013 /
 
Üdv!

Délutáni, esti bütykölgetésem eredménye látható a képeken, egyszerű kis tda2030 erősítő.
Kicsit zsufira sikerült, ezt tudtam kihozni a szűkös beltérből. A kuszának tűnő kábelezés ellenére teljesen zajtalan, szépen szól, és minimálisan melegszik. A 2030A 44 voltja helyett csak 34 voltot kap, így kisebb a teljesítménye, viszont elég dinamikusan hajtja a hangfalaimat (SAL2610f)
Szokásomhoz híven a alkatrészek anyagi vonzata a két IC és a kimeneti csati és pár apróság kivételével 0 forint, minden már alkatrész bontásból származik. A doboz raklap volt előző életében, a "hűtőborda" kis alumínium lemezkékből, köztük réz lemezekből áll.
Sajnos a potméter forgató gombot amit eredetileg szántam rá, sikerült eltörnöm, így egyenlőre ez a csúnyácska került rá.
Nem akartam kapcsolót rátenni, helyette a poti tengelyére tettem egy kis műanyag fület, ami teljesen letekert állapotban egy belső kapcsolón keresztül szakítja meg a hálózati feszültséget.
A led megvilágításra még valamit ki kell találnom, mert nem úgy teljesít ahogy szerettem volna.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2013
(#) kameleon2 válasza gaboca323f hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Pofás darab lett.
(#) dudassandor1 válasza gaboca323f hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Ügyes munka! A doboz valami fényezést kap? Lazúr, lakk....?
(#) gaboca323f válasza dudassandor1 hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Köszönöm!
Igen tervben van, amint az idő olyanra fordul, hogy kint lehet ilyeneket művelni, le lesz kenve.
Íme még egy pár kép, a lábacskák valamiféle esztergált alu alkatrészek lerövidítve, szintén a hulladékok közül mentve.
Sajnos nem a legjobbak a képek, amióta frissítettem a androidot 4.0.4.re, azóta katasztrófa a telefonom kamerája. De ez egy más történet.
(#) dudassandor1 válasza gaboca323f hozzászólására (») Márc 1, 2013 / 1
 
Igen, belülről egy kicsit kusza, de a külseje kárpótol!
Én ma ezt a lágyindítót kreáltam. Nagyon jól és határozottan működik.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2013
(#) dudassandor1 hozzászólása Márc 3, 2013 / 1
 
Beépítettem a végfokba a lágyindítót, de módosítanom kellett a soros előtét ellenállásokat. A 3 db 10 Ohm 5 Watt helyett 1 db 22 Ohm 10 Watt került bele.
(#) dudassandor1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Köszönöm Zoli! A hely "bősége" is csak ezt tudta biztosítani, illetve a panelt sem akartam már kisebbre készíteni, nehogy átüssön a sávok között Zeusz ménkűje.
(#) norbika78 válasza gaboca323f hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Üdv Barátom!
Látom azért nem tetted félre a pákát.Jó lett nagyon.
Üdv Norbi
(#) gaboca323f válasza norbika78 hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Köszi, igyekszem néha leporolni a szerszámaimat.
(#) athos21 hozzászólása Márc 3, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy készülékre hívnám fel mindenki figyelmét, amit meg szeretnék építeni házilag. Itt, a HE-n még találkoztam vele. A természetgyógyászok által jól ismert EAV, azaz Voll diagnosztikai készülékről van szó. A világon sok helyen gyártják számos fajtáját (mutatós, led-es, lcd-kijelzős, méretben kisebbek-nagyobbak), M.o.-n egy cég készíti, bruttó kb. 360.000.ft-os árban. Külföldön inkább drágább. (Bekerülési költsége ránézésre pár ezer ft) Működésének lényege az emberi test akupunktúrás pontjainak "sajátos" elektromos vezetőképességén alapul, nagyon röviden: ebből egyrészt meg lehet találni magukat a pontokat, ezután a hozzájuk tartozó szervek egészségi állapotáról kapunk információt, végül meg tudjuk állapítani az adott személy adott szervére vonatkozó legmegfelelőbb gyógymódot. A módszer rajtam és több ismerősöm egészségi állapotán is segített. Bővebb információt Voll diagnosztika néven lehet találni róla a hálón. Ami azonban a készülék működési specifikációját illeti, kézzelfogható anyagot magyar nyelven még nem találtam. angol nyelvű anyag már csurran cseppen, de még ott se látom a fáktól az erdőt.
Ezúton kérek segítséget tőletek az építéshez, illetve remélem, lesz még, akinek a téma szintén felborzolta az idegeit, kedvet kapott hozzá.

Üdv.
(#) Moderátor hozzászólása athos21 hozzászólására (») Márc 3, 2013
 
Rossz helyre írtál! Ez a ki mit épített és nem a kezdő kérdések topic.
(#) _vl_ hozzászólása Márc 3, 2013 /
 
A heti alkotás tárgya: USB Hi-speed JTAG illesztő, ill. FT2232HL + Xilinx CPLD tesztpanel kettő-az-egyben.
A koncepciót innen vettem: Bővebben: Link, csak kicsit megvariáltam. Az FT2232 adja a kapcsolatot a PC felé, a CPLD pedig szintillesztőként és bufferként tud funkcionálni, pluszban mindenféle logikai kapcsolatokra felprogramozható, amivel más FT2232-alapú hasonló eszközöket tud emulálni, így megkönnyítendő a különféle programokkal való kompatibilitást. Mivel az FT2232 összesen 2x16 vonalat tud, ezért egy 2x32-es CPLD-t raktam mellé, az összes vezetékét ki lehetett vezetni, így nem csak JTAG illesztőnek lehet használni, hanem bármilyen funkciót ki lehet belőle csikarni, amit az FT2232 tud.
Délután meg is volt az első teszt, egy TP-Link routerből kioperált 8MB-os soros flasht kellett újraírni, mivel a tulajdonos sikeresen rátöltött egy nem odavaló firmware-t. Készült a SOIC chipnek szép kis adapterpanel...
Egyébként nem elsőre sikeredett így a készülék, először a kedvenc módszeremmel (öntapadós etikettek hordozólapjával) próbálkoztam, de az nem igazán bírja a nagyobb egybefüggő területeket, a nitrohigitó "nem hatotta meg", a Label-off pedig elmaszatolta a rajzolatot. Kipróbáltam műnyomó papírral is, ott a Label-off működött és csodákat tett. Viszont míg a hordozópapír tökéletesen lejön, a műnyomópapír nem. Egyesek szerint nem baj, ha a rajta marad egy kevés papír, majd maratás közben leázik. A mellékelt ábra szerint ez így van, a gond az, hogy sokára ázik le, ezért ahol sűrű vékony vonalak mennek egymás mellett, ott maradtak pöttyök, és pont ezek voltak azok a helyek, ahol a papír maradványai ottmaradtak. Ezek a pöttyök csak nem akartak eltűnni, miközben a maradék része a panelnek már régen kész volt, és nem akartam kockáztatni, hogy alámarjon/levigye a tonert is máshol. Na ezen a technológián még kéne kicsit javítani, de szerencsére így is működik a végeredmény.
(#) Schnitt válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Nagyon jó lett, gratulálok!
Az elrendezés kicsit arduino-s .
A műnyomó szöszök leszedéséhez próbáld ki a puha sörtés fogkefét víz alatt.
(#) dudassandor1 válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Nekem nagyon tetszik a munka! Én nem tudtam még elérni ennyire szép vékony, sűrű vonalakat, 0,8mm alatti vastagságnál már sok helyen megszakadnak a sávok. Gratulálok!
Következő: »»   1007 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem