Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LG LCD TV képernyő panel hiba
Lapozás: OK   3 / 8
(#) Borzon hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Mindenkit üdvözlök!

Van egy kb hatéves 32-colos LG LCD TV-nk, az utóbbi időben megjelentek a képernyőn keresztben fehér pontokban futó csíkok alulról felfelé.

Nagyon megköszönöm előre is az ötleteket a javításhoz.
(#) Hollowdrums válasza didyman hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Üdv didyman !

Tudom... én kérek elnézést!
Most sikerült ismét előszednem ezt a kis tv-t.
Annyi fejlemény van, hogy most már bekapcsol.
Az UC3842A cserélve lett, a Q17 tranyó cserélve lett egy nem tudom mire, FUSE4 csere.
Viszont Q9-et sehogy sem találom, pedig már nem egyszer átnéztem a panelt, nem tudom hogy láttad a képen :s
Az a helyzet, hogy a két ss14 jelű diódán még mindig ugyan annyi a fesz, mint a fentebb írt alkatrészek cseréje előtt, az egyiken kemény 48mV a másikon pedig 80mV. Amikor bekapcsolom, a cső világít, de csak kék kép van, semmi más. Van esetleg ötleted, hogy merre menjek?
Válaszod előre is nagyon szépen köszönöm és még egyszer elnézésedet kérem!
(#) Szegeditoto hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy 2,5 éves LG 32LF2510 typusú LCD Tv-m, amin sajnos jelenleg háttérvilágítás és hang van, kép semmi. Nem tudom, hogy mennyire lehet komoly a baj. Efelöl szeretnék tájékozódni a segítségetekkel.

Előre is köszönöm.
Üdv.
(#) kucumama hozzászólása Okt 17, 2012 /
 
Sziasztok

Segítsetek légyszi. Toshiba Regza 117 cm LCD Tv-ről van szó.
Megjelent a képernyő közepén egy kb. 8 cm széles függőleges csík. Átlátszó és változik a színe. Menüben rózsaszín amúgy sárga de fehér kép színnél eltűnik teljesen. Alatta látszik a kép és amiatt változik a színe. Mi lehet ez? Hogy lehetne megjavítani? A fotón látszik valamennyire a hiba. Ötleteket várok
Köszönöm
(#) ebalazs hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Sziasztok

Adott egy 4 éves 32LG3000 LCD tévé. A hibajelenség az, bekapcsolásnál a kép teljesen szétesik, csak függőleges csíkok vannak a képernyőn. Ezeknek színe és árnyalata változik a megjelenítendő kép függvényében. T-con hibára gyanakodva (szervizdoksiról sajnos lefelejtették ennek a rajzát) szereztem olcsón egy típusazonos, törött képernyős tévét, amelyből áttettem a T-con panelt, de a hibajelenség megmaradt. Majd megpróbáltam mindent átcserélni szalagkábeltől tápig, de továbbra sem javult meg. Ergo képernyőhiba lehet. A kijelző nyákján található néhány diszkrét alkatrészt átforrasztottam, az átvezető fóliát megmozgattam, de ez sem segített.
Majd arra jöttem rá, hogy az összerakott készüléket megütögetve a kép helyreáll, és gond nélkül működik kikapcsolásig, illetve lehülésig (pár perces kikapsolás után simán vissza lehet kapcsolni, de másnap már nem). így minden nap a tévézés úgy indul, hogy bekapcs, pár perc várakozás majd pofozkodás és van kép. Teljesen hidegen még agresszivebben kell ütögetni.
Találkozott valaki ilyen jelenséggel? lehet rajta segíteni? gondolom, hogy valamiféle feszülés-hőtágulási gond lehet.
(#) ebalazs válasza ebalazs hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Senkinek nincs javaslata?
Az átvezető szalagkábeleket nem merem hőlégfúvózni, mert félek, hogy esetleg a kijelző megsérül. Ráadásul az egész LCD-nek műanyag háza van.
(#) maddriver hozzászólása Máj 12, 2013 /
 
Sziasztok! Volna egy Philips LCD tv, amely hibásan került hozzám az előéletéről semmit sem tudok.
A hátulján melegedésre utaló nyomot láttam, ezért lebontottam a hátulját és az a panel amelyen a tápegység és az inverter van ( gondolom én ) Az úgy néz ki benne mint a második és a harmadik képen látható. Az első képen a teljes panel van. A kérdésem az lenne, hogy ilyen meghibásodást mi okozhat, esetleg ez a tv többi részegységében okozhatott e további meghibásodást? Röviden ha kicserélném benne ezt a panelt akkor a tv újra működne-e, vagy meg van rá az esély, hogy a panel újra elfüstölne, mert nem a panelről indult a meghibásodás, hanem a kijelző háttérvilágításának hibája okozta ezt az égést?
A válaszokat előre is köszönöm, tisztelettel: Maddriver
(#) szako hozzászólása Máj 31, 2013 /
 
Sziasztok.LG lcd tv nem kapcsol be.Miután áramot kapott ,volt hogy magától bekapcsolt.4 éves. Tanácsot kérek. Köszi.
(#) adu84 válasza szako hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Húzd le a bekapcsoló gombot ahová csatlakozik,majd próbáld meg bekapcsolni távirányítóval.Szerintem a bekapcsoló gombod lessz zárlatos
(#) zuzoda hozzászólása Dec 14, 2013 /
 
Sziasztok . Lenne egy kérdésem , van egy tv amin függőlegesen van egy pixel hiba csík ami itt látható a képen .Ez orvosolható , ha igen akkor hogyan ?
(#) vatti65 hozzászólása Dec 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy LG LCD TV-n az alábbi hiba van.
A TV-t lehet nézni azonban pont a közepétől jobbra és balra különböző a kontraszt v fényerő. Ez főleg a sötét árnyalatoknál vehető észre. A TV-t szétszedtem látszólag minden rendben. Mozgatásra nyomkodásra senni sem változik.

Előre is köszönöm: Attila

Kellemes Ünnepeket!
(#) robi11 hozzászólása Jan 7, 2014 /
 
Szisztok!
A problémám a következő. Van egy Philips 100HZ-es képcsöves tévém,és a képernyő két széle homorú lett.Mintha középen össze húzták volna. Mi lehet gond? Érdemes javítani ha lehet?

A segítséget köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
(#) sikezs01 hozzászólása Jan 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Hozzáértők segítségét szeretném kérni egy LG lcd Tévéhez!
Tévézésnél a pixelekkel semmi gond de amikor elkezdek dvd-t nézni a pixelek fénycsóvákat hagynak a jelenetekben a világosabb részeknél!Azt mondták hogy be kell melegednie de én 4 óra után se láttam változást!Ha valaki tud legyenszíves segítsen!!!Köszi előre is!!!
(#) tash01 hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
SZIASZTOK!!!!!
lenne egy olyan kérdésem van lg 42" tv eleinte elkezdet egy sávba vibrálni a kép. De egy enyhe rázással jó is lett de hónapok keresztül nem is volt baja az meg ismétlődött azt megint jó lett. Ez így is ment 1,5 évig aztán sűrűbb lett és késöbb több sávba is meg jelent a hiba de mindig meg javul 15 percen belül 3 év után nézhetetlené válott a kép.

Szerintetek van rá esély hogy még javítható e?
és milyen áron ha igen?



VÁLASZOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!!!
(#) tash01 válasza maddriver hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
NULLÁN MÉG EGYMÁSIK FÁZIST KAPOT
(#) maddriver válasza tash01 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Kedves Tash01 köszönöm a válaszát. Azt viszont továbbra sem tudom hogy ha valóban ez történt, akkor az hogyan? A panelon hibásodott meg valami és ez okozta ezt a jelenséget? Mert a tv ahonnan származik ott nem tartanám valószínűnek hogy a hálózati csatlakozó mindkét pólusán fázist kapott volna. ( Egy amerikai nyugdíjas lakóparkban dobták ki a tv-t)
(#) tash01 válasza tash01 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
hiba okára rá jöttem !
csak nem tudom hogy javítható e?
kijelzőből kijövő négy szalagkábelből szemből nézve az első szakadt ami sd1 neve van a panelen
(#) rigolaca2 hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
sziasztok. segitségre lenne szükségem. Van egy LG plazma tvm. nemtudom mi baja lehet. Ezért fordulok hozzátok! Bekapcsolás után kb 3 percig meg és utánna kikapcsol. kibe akar kapcsolgatni. kattog. és nem tudom mitévö legyek. valaki tudna segitteni??
(#) zizke81 hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Sziasztok!
LG 32LC52 tévémen a következő hibát tapasztalom:
Bekapcsolás után 4-5 percen keresztül lépteti a csatornákat egymás után. Nem tudom leállítani. Ha megunja magától abba hagyja. Mit tegyek vele? Pénzem igazság szerint nincs szervizes javításra, csak a hiba feltárás 4-5 ezer forint itt Szabolcsban. Itthon házilag tudok kezdeni vele valamit? Félek, hogy a javítási költségek meghaladhatják a 10-20 ezret. Annyit nem igazán szánnék rá. Köszi a tippeket.
(#) jgereben hozzászólása Jún 23, 2014 /
 
sziasztok van egy samsung ue39eh5003 tipusu lcd tv. 99cm -es A kijelzője betört .Kilelző tipusa DE390BGM-C1 .A kijelzőről fényképet is küldök .ha valaki tud olcsón kijelzőt megköszönném.

lcd panel.JPG
    
(#) zoli507 hozzászólása Jún 30, 2014 /
 
sziasztok!

samsung lcd tv ezt a hibát produkálja. mi lehet a rossz benne?
szerelő ismerősöm azt mondta, hogy a kijelző rossz!??
néha jó, de egyre gyakrabban csinálja ezt.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2014
(#) misike hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy 32LD750 LG tv.
A baj vele hogy néha elindul, néha meg nem kapcsol, be csak villog a piros LED.
Van valakinek ötlete mit is csináljak.
Méregetem és 3V feszültség ki megy a mainboard-ra de nem megy vissza a jel a PSU-ra hogy bekapcsolja a főbb rendszereket.
Köszönöm előre is.
Üdv
Misike
(#) axlfsi hozzászólása Jan 19, 2015 /
 
Sziasztok!

Lenne egy 107-es LG LCD TV, melyenek a kijelzoje be van torve. A panelt kulon (legalabbis a szerviztol) nem is tudom megvasarolni, csak ha beszivem szervizeltetesre, viszont az ara 140.000 Ft (munkadijjal egyutt).
Nyilvan ezert az arert egyaltalan nem eri meg a javittatas, de Ti mit gondoltok, van ra esely ezt a panelt mashonnan, olcsobban beszerezni (gyartosorrol pl.?) vagy hasznaltan rafutni egy ilyen tevere, melynek mas a baja, azaz az LCD panel sertetlen? (Villámkárosult pl.?).

Koszonom elore is az otleteket!
(#) Buvarruha válasza axlfsi hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
eBay, vagy hasonló helyen van a legjobb esélyed. A kijelző típusára keress rá, mennyi idős a masina?
(#) axlfsi válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Kb. 3 eves. Neztem mar eBay-en, de oszonten szolva, nem hiszem, hogy elfogadhato aron meg lehetne oldani az orszagba szallittatasat egy ekkora, nagyon torekeny alkatresznek.

MODEL: LG 42LD465-ZA
PRODUCT CODE: 42LD465 - ZA.AEUWLJG

Egy kedves kollega a prohardverrol azt irta, hogy "LC420WUG-SCA1 a kijelzője"
(#) kutya79 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Sziasztok egy ismerősömnek kicsúszott a kezéből a telcsije és neki kocant az LG led tv kb 107-es képernyőnek.
Ettől kezdve egy széles fekete sáv van a képernyőn. Eltörve nincs a kijelző.
A régebbi hozzászólásokban már olvastam a hiba okokat.
Az ütés okozhat ilyet?
A segítséget elöre is köszönöm.
(#) dany1985 hozzászólása Jan 26, 2015 /
 
hitachi L37V01UA LCD feher negativ a kep!valaki tudna segiteni
(#) pohi hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Röviden a történet:

Van egy 5 éves Samsung LE46B650 tipusú LCD tv-m, még fénycsöves megvilágítású.
Történt tavaly, hogy egyszerűen nem lehetett bekapcsolni.
Elvittem szerelőhöz, kért 14.000-et, megcsinálta.
Hazavittem, örültem neki 5 percig, ekkor lekapcsoltak a hátsó fénycsövek. Kép, hang minden van, halványan látszik, hogy az lcd pixelek váltakoznak. Csak a háttérvilágítás kapcsol le.
Tv szerelőhöz vissza, ott semmi gond. Hülyének néz.
Hazavittem, bekapcsoltam 5 perc képernyő háttérfény megint lekapcsol.
Vissza a szerelőhöz, ott ment szépen több mint fél órát néztük.
Hazavittem, megint lekapcsolt. Idegesség már tetőfokon.
Szerelőhöz vissza, ott semmi baja, nézte egy napig semmi.
Hazavittem megint lekapcsolt. Bár szerintem a szerelőnél is csak nem tudta mi a hiba vagy hogyan kellene orvosolni, esetleg ő baszkurált el valamit, mert korábban ez nem csinálta. Na mindegy.

Szerintetek mi lehet a hiba? Nógrád megyében tudtok megbízható embert aki tudná orvosolni?
Ez az oda vissza rohangálós dolog nem tetszett, főleg, hogy a tv nem működik.
Energiatakarékos módba nem teljes hátsó fényerővel még elvolt, adta a képet, de most már úgy se.

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) micsinai válasza dany1985 hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Szia! Nekem Samsung tv-m volt ilyen. A T-con panelján kicseréltem egy sop8-as IC-t és már működött is. Kb. 800Ft volt az ic ebay-ről, de ha mást nem egy komplett t-con panel is pár db mátyás.
(#) micsinai hozzászólása Márc 7, 2015 /
 
Most én is kérnék egy tippet.
Adott egy 37" Philips lcd (pfl5603d) - Bekapcsol, működik, viszont a kép nagyon lassan jön be, akkor sem folyamatos, mintha folyamatosan "fade"-elni. Bekapcsolás után kb. 8mp múlva jelentkezik egy az osd pár másodperc alatt kiélesedik. Szinte 99%, hogy t-con lesz a ludas, de mivel 20 körül van a panel, ezért inkább javítanám.

tv: 37pfl5603d/10
t-con: auo T370HW02 V402

Előre is köszönöm.
Következő: »»   3 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem