Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Death of Zen (DoZ) 20W-os A osztályú erősítő
Lapozás: OK   59 / 72
(#) vipera1997 válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
itt van teliföld nélkül is
(#) keszeg01 válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Így már jó a kimenet a többit hirtelen nem látom nem vagyok teljesen ok állapotban de még mindíg nincs ott a bipoláris elkó a kimenővel párhuzamosan ezt látom hitelen.
(#) keszeg01 válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
A bemenetre többféle távolságot szoktunk betervezni, hogy variállható legyen a bemeneti kondi.
(#) vipera1997 válasza keszeg01 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Mekkora kimenő kondi kell?Akkor beleteszem gyorsan
(#) keszeg01 válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
A kimenő az jó csak rakj vele párhuzamosan egy 2-4 mf bipoláris-t.
(#) meszi03 válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Igazad van... Azt elnéztem a negatív része megy a kimenetre. Bocsánat. De pont ezért raktam be ide hogy más is nézze meg
(#) meszi03 válasza keszeg01 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
A bipoláris kondit nem felejtettem el hanem majd a végén közvetlen a nagy elkó lábaihoz akarom forrasztani
(#) meszi03 válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Az nem gond ha a teliföldes vátozatos csinálom ugye? Így egyszerübb lenne a maratás is mert kevesebbet kell leszedni azért gondoltam h teliföldel csinálom...
(#) vipera1997 válasza keszeg01 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Itt van beletettem a szűrőkondit is

DoZ.lay
    
(#) vipera1997 válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Teljesen mindegy hogy melyik verziót csinálod meg
a lényeg ugyan az
(#) keszeg01 válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Ok. Nekem tetszik.
(#) vipera1997 válasza keszeg01 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Érdekel a teliföld nélküli is?
(#) vipera1997 hozzászólása Márc 26, 2013 /
 
Tessék itt van teliföld nélkül szűrőkondival
(#) meszi03 válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Ez így még nem teljesen jó mert fenn a jobb felső sarokba a tranyónak is kell föld, plusz még van ott 2 ellenállás is.
(#) meszi03 hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Hali!
Megépítettem a kapcsolást. Maradtam a teliföldes tervnél. Felteszem a véglegest amit kimarattam. Nos megépítettem... de nem igazán akar működni. Ugymond nem csinál semmit... Áramfelvétele 0! Mikor ráadom a tápot akkor vesz fel egy kis áramot, gondolom amíg a puffer feltöltődik... de utána semmi. Megcsináltam hosszá a tápot is. Ott meg a 470 Ohmos ellenállás nagyon melegszik. 5w-os van benn de így is bekapcsolás után nemsokkal már 130 fokos az ellenállás. Vagy ez normális? Biztos h minden oké a nyákkal? Nem szurtam el valamit?
(#) keszeg01 válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Nos a tápban nézd meg a D3 -at mer a nyákterven ha jól látom fordítva tervezted be utána csak a táp rész önállóan ellenőrizd le meg van-e a kimenő feszültség stb, ha megvan terheletlenűl terheld be izzóval és úgy is ellenőrizd le.
Átnézem az erősítő panelt is de egy fénykép sokat sgítene több szem többet lát.
(#) keszeg01 válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Az erősítő nyákja jónak tűnik a bemeneti tranzisztor bekötését ellenőrizd le mert gyártmányonként változhat és már sokan szivtak vele.
(#) meszi03 válasza keszeg01 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
D3 jól van bekötve. nem tom mért van fordítva a rajzon. Nos akkor itt van pár kép...
(#) meszi03 válasza keszeg01 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Átnéztem a tranyót és elvileg jó.
(#) keszeg01 válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Átnéztem én nem látok hibát marad az előzőekben leírt külön a tápélesztés és külön az erősítő egy izón keresztűl közvetlenűl a pufferől most más nem jutt eszembe.
(#) reloop válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia! A 470 ohm-ról itt olvashatsz.
Az erősítő kimenetén, a csatoló kondenzátor előtt mekkora a feszültség testhez képest, és mennyi az erősítő tényleges tápfeszültsége?
(#) meszi03 válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
A kondi elött tápfesz van..
(#) reloop válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Haladósan menne a hibafeltárás, ha a kapcsolási rajzra ráírnád mind az öt tranzisztor kollektor, bázis és emitter feszültségeit, melyeket a táp testpontjához képest mérnél meg.
(#) Alkotó válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Milyen egy "elvileg jó" tranzisztor? Jó, vagy rossz?
(#) meszi03 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Hali!
Tényleg a bemeneti tranyó volt rosszul. Bekötöttem helyesen de még most se akar működni. Áramfelvétele most már van és tudom is állítani P2vel. Viszint P1-re nem reagál semmi. Kötöttem a kimenetre egy hangszórót és csak súúg. A bemeneti jelre nem reagál...
(#) reloop válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Remek! A BC212 hibás, vagy hibás beültetésű (kollektor-emitter felcserélve!). A bázis-emitter között 0,6V lenne a normál feszültség. A korábbi fotón úgy láttam még helyesen volt beültetve.
(#) meszi03 válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Átnéztem és szerintem most van benne jól. Mikor másik pozícíóba volt akkor nem csinált semmit... Ha fordítva volt benn akkor kuka?
(#) CIROKL válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Idézet:
„Ha fordítva volt benn akkor kuka?”

Mérni mérni és mérni !
(#) reloop válasza meszi03 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Idézet:
„A BC tranzisztort ha alulról nézed és úgy áll mint egy "C" betű, akkor felül van a kollektor, középen bázis és alul emitter.”

Így van beültetve?
(#) meszi03 válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Akkor ezek szerint most van bennt jól a tranzisztor.
Következő: »»   59 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem