Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keverőpult építése, javítása
Lapozás: OK   42 / 78
(#) dbase válasza Arpika92 hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Totálisan NEM! Fele analog.
(#) titi11 hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Sziasztok(!) lenne egy keverőm amit javítanom kell(,) de nincs hozzá semien rajzom(.) tudnátok eben segíteni? ESO web a márkája(.) ha tud valaki küldeni egy kapcsolási rajzot(,) vagy beültetésit(,) (meg)köszönöm!!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) titi11 hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Sziasztok lenne egy keverőm amit javítanom kell de nincs hozzá semien rajzom tudnátok eben segíteni? ESO web a márkája ha tud valaki küldeni egy kapcsolási rajzot vagy beültetésit köszönöm!!!!
(#) Robi85 hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Sziasztok.

Van egy Phonic DM 3010 keverőpult nálam amit megkéne, hogy javitsak. Az a gond vele, hogy az 1-es csatornán nagyon nagy a basszus és eszméletlenül torzít is. A mélyet nem lehet állítani, csak a közép és magas hangokat. A 3-as csatornán pedig csak az egyik oldal szól a másik nagyon hallkan. BA4558N IC-k vannak benne. Mi lehet a probléma vagy merre keressem?
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Nagyfelbontású képek a keverőről. Ha valakinek van valami ötlete az irjon. Próbáltam az IC-ket kicserélni NJM4558LD tipusra, de nemsegitett. Az EQ résznél is próbáltam és a fader potiknál lévőket is. Égett ellenállást nem találtam sehol és minden kábel a helyén van és forrasztások is épek.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Szkóp nélkül nehéz lesz lekövetni a jelet. Egy frekigenerátor is jól jönne a javításhoz, és természetesen nem hátrány a kapcsolási rajz sem. Mid van ezek közül?
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Semmim sincsen. Kapcsi rajzot sem találtam róla, csak képeket. Azért kérdeztem hátha valaki már találkozott ilyen jellegű hibával. Megpróbálom lekövetni, hogy a 3-as csatornánál a bemenetről hova megy a jel. Akkor már talán okosabbak leszünk. 3-ból ha 2 csatorna jólenne az már elég is.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ez így nehézkes lesz. Elképzelhető kondi hiba, de ezt kideríteni eszközök nélkül...
Ha van egy kis erősítő áramköröd 100kOhm környéki bemeneti impedanciával, akkor ezt használhatod jelkövetésre tapintócsúccsal, és a végén egy rozzant hangszóróval felszerelve.
Hangfrekis generátor jelet meg, ilyen jellegű progival ámítógép hangkártyáról tudsz adni neki.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Annyit most kideritettem, hogy a bementi panelról egy kapcsolóra megy a vezeték. Ez egy 3 állású kapcsoló. Meg van hogy hova megy tovább a vonalszintű jel. Ball és Jobb csatorna egy-egy 4.7µF-es elkóra megy, de a ball csotnáén nemtudok mérni semmit sem. Lehetséges, hogy ottlesz a hiba?? Van ilyen pici erősítőm, de most előkéne keressem. De ha másképp nem megy akkor holnap előkeresem. Minden esetre kicserélem az elkót, hátha megjavul.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Mit nem tudsz mérni? A két elko az egyenfeszültség leválasztó csatoló kondi. Ha szimpla tápellátású a pult, akkor itt féltápfesznek kellene lenni az egyik oldalán, míg a másikon semminek egyen szempontból.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
+-15 volt-ot kapnak az IC-k. Azaz szimetrikus a tápja. Beépitett trafós. Az IC 4-es és 8-as lábán megvan a tápfesz (4: -15; 8: +15). Kicseréltem a kondit, de semmi változás. Ha csavarhuzoval érintgetem az IC bementét akkor sem búg a ball oldal, de a jobb viszont igen. Talán kuka az IC?
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Akkor nem kell féltápfeszt mérned. Ha a tápfeszeket megkapja az IC, akkor a bemeneteken közvetlenül kellene megnézni a jelszinteket, ha rendben vannak L,R, akkor a kimeneteket ellenőrizni. Ha itt nincs meg a jelszint, akkor a visszacsatoló ágak passzív elemeit kell ellenőrizni érték szerint. Lehet szakadt, vagy hideg forrasztásos ellenállás, vagy kondi hiba, végső esetben az ME is lehet hibás.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ezt nem értem. Teszteltem erősítővel ahogy mondtad. Az IC kimenetein jó a jel. De akkor a masterra miért nem megy ki? Kondikat is kicseréltem a bemeneteken. Akkor az IC körüli alkatrészeket és nézzem át? Mert ezek szerint az IC jó.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ha a kimeneti csatoló kondik előtt, után rendben van a jelszint, akkor a fogadó áramkört vizsgáld meg a jelutat követve.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Az a legrosszab, hogy nincs róla semmi leírás. Igy eléggé "vakok" vagyunk. Pedig egy kapcsi rajz sokat segítene...
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Az 1-es csatorna problémálya megoldva. A Bass pótmétert kicseréltem és már jó is. Valószínűleg szakadt lehet, vagy nemtudom. Igy mostmár 2 csatorna jó. A 3-al ugysem tudok mit kezdeni.
(#) szasza75 hozzászólása Márc 1, 2013 /
 
A 90-es évek közepén megjelent a HE vagy RT újságban egy 4 csatornás sztereo keverő amit anno meg is építettem, viszont a dokumentációját nem találom, ha valakinek meglenne ez a kapcsolási rajz kérem küldje el nekem! *
Köszi! Szabolcs
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2013
(#) rammeradrian hozzászólása Márc 3, 2013 /
 
Üdv! Van egy Stage Line MPX-1-es keverőm, aminek az a baja hogy a kimeneten a két csatorna jelszintje nem egyforma, az egyik oldal (esetemben a bal) gyengébben szól. Nos szétszedtem a kicsikét az derült ki hogy az utolsó műveleti erősítőre még ugyan az a jel érkezik be, mind a két oldalon, de a kimeneten már különböznek, illetve az IC melegszik, egy idő után már kézzel megfoghatatlanul. A kérdés az, hogy elég csak azt az IC-t cserélnem, vagy lehet más gondja is a készüléknek? Az előéletéről nem tudok semmit, így került hozzám. Illetve, hol tudok jutányos áron beszerezni hozzá való alkatrészt? Mert akartak adni nekem egy helyen NJM4558-as IC-t közel 2000Ft-ért, annyit biztosan nem fogok adni egy műveleti erősítő IC-ért.
(#) agressiv válasza rammeradrian hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Ahhoz pofa kell, hogy egy 4558-ért 2 rugót elkérjenek, még a 200Ft is horribilis azért a sz@rért....

Tehetsz a helyére 5532-t ami még jobb is, mint a 4558..

Bővebben: Link

Csak nem viktortól akartad venni?
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2013
(#) rammeradrian válasza agressiv hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Nem, crossfader potit is cserélni kéne benne mert recseg, meg végállásban átereszt, és attól a cégtől akik forgalmazzák, kérdeztem hogy ilyen IC-t is tudnak-e adni, mondták hogy igen 2000Ft-ért és akkor megírtam nekik hogy köszönöm, tárgytalan. Illetve ma kerestem és Itt is annyiért vesztegetik.

u.i. Crossfadert se vettem bele, azt is sokallottam
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2013
(#) agressiv válasza rammeradrian hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Jesszusúristen.. Tegyél bele 5532-t tök jó lesz.
(#) rammeradrian válasza agressiv hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Csak, ebbe a függőleges tokozású IC-k vannak, szóval annyira nem egyszerű helyettesíteni, de most kaptam egy üzenetet, hogy valakinek van 2db ilyen IC-je, megvárom mennyit kér érte.
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Na találtam, jutányos áron náluk akkor azt hiszem ez lesz a megoldás.
(#) agressiv válasza rammeradrian hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Tudom, ezt linkeltem az előbb...
(#) rammeradrian válasza agressiv hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Ja, tényleg, bocs, meg se néztem, azt hittem az a link az 5532-re szól
(#) Moksha hozzászólása Márc 19, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy kis információra lenne szükségem. Konkrétan abban, hogy ki tudná nekem az alábbiakban leírt keverőt építeni?!
Olyan keverőt szeretnék, ami:
-két csatornás
-csak Cross Fader-es (nagyon rövid vágással)
-hangszín nélküli
-1 Phono és 1 Line bemenetes
-1 Line kimenet
-3 fejhalgató kimenet
-max 12V egyen tápfesz

Ez megépíthető? Köszönettel: Tamás
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
(#) braner hozzászólása Márc 31, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy honnan lehetne beszerezni a mellékelt kapcsoláson szereplő potit kedvező áron?Megakadtam vele mivel a középső lábak pluszba levannak testelve.Ilyennel még nem találkoztam.Valakinek ötlete?Esetleg elhagyható a testelés és sima potival is működne???
Üdv
(#) szamóca válasza braner hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Sima st. (toló)poti, keresztkeverőként alkalmazva, ezért van testre kötve a csuszka, mert középállásban mindkét csatornát egyenlő mértékben engedi át, de ha valamelyik irányba elhúzod, akkor le, illetve bekeveri a másikat.
(#) braner válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Egyszerűen nem értem.
Elvileg ez a hangszin része.Akkor hogyan kever be más jelet.Régen amit építettem keverőt abban magas és mély hangszin volt.Ha letekertem 0-ra a potit levette az összes magasat, ha max-ra feltekertem akkor csak magas hangot engedett át.De ez a testelős poti nekem magas.
És nem tudsz valami forrást a beszerzéséről?
Halihó
(#) szamóca válasza braner hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Kellene a rajz többi része is.
Következő: »»   42 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem