Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   407 / 607
(#) bencikusz válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Hétfő nem ünnepnap?
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Ekkora pufferek mellett a 100µF bent a panelen a helyi szűrést maradéktalanul el fogja végezni.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Köszönöm a segítséged.
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Szia! Próbáld ki egyszer, hogy a tápból felvett effektív áramerősség minden egyes amperére 1000µF pufferkapacitás essen. Még sosem tapasztaltam, hogy ez kevés lett volna.
A túlméretezett puffer nemcsak lassabban sül ki, de nehezebben is töltődik. A töltési csúcsáram néha kétségbeejtő feszültséget ejt a transzformátor belső ellenállásán és a diódákon.
Bizonyára kisebb lesz így a torzítás mentes kivezérelhetőség, de az pár tized dB tapasztalatom szerint az érzékelhetőség határa alatt marad. Szóval egy próbát megér.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Ne haragudj kedves reloop, de én nem mondtam egy szóval se hogy kevés lenne a 10 00u
Volt itthon 4 db 20 000u/50V kondi, tehát ezt használom
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Ha adott a kondenzátor, akkor természetes, hogy az lesz felhasználva
(#) Alkotó hozzászólása Márc 31, 2013 /
 
Érintkezési hibám volt az egytápos hídnál. Méghozzá elég gonosz hiba (mert javítás alatt nem jelentkezett), de megtaláltam.
Általában nem használok "csúszó" csatlakozókat végfokozatokban, de most használtam, és ez okozta a hibát. Tételezzük fel, hogy ritka, csak egyedileg előforduló jelenségről van szó, de közrejátszhatott a viszonylag vastag és merev árnyékolt kábel is.
Kicseréltem a csatlakozó belső csúszkáját, és most hibátlan.
(#) david91 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Ezekkel a csatlakozókkal már nekem is meggyűlt a bajom, hasonlóan kontakthiba formájában. Aki teheti, szerintem kerülje el őket nagy ívben.
(#) pont hozzászólása Ápr 3, 2013 /
 
A D-Audió-nál 2000Ft egy 7294-es végfok kit. Ennél olcsóbban fele ekkorát nem találnék, de Nekem 35 W több mint elég (a hangdobozaim 50W), és akkor a torzítás is csak 0,005. Hogyan korlátozzam , a tápfeszt csökkentsem, vagy a bemeneti potit ne lehessen nullára levinni, vagy van jobb ötletetek?
Kösz.
(#) reloop válasza pont hozzászólására (») Ápr 3, 2013 /
 
A tápfeszültséget feltétlen érdemes az elvárt teljesítményhez igazítani. Ha ismert a hangsugárzód ellenállása (impedanciája), szívesen segítek a kiszámításában. Valamennyi érzék azért kell a kezeléséhez, mert egy torzításba vezérelt 20W-os erősítővel is tönkre lehet tenni az 50W-os hangszórókat.
(#) pont válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2013 /
 
Megköszönném. A videoton 50W-osa dc 2050E 8 ohm.
(#) reloop válasza pont hozzászólására (») Ápr 3, 2013 /
 
Ha nem riaszt a matek használd ezt a számolókát.
A 8 ohm 35W-hoz például +/-27V táp fele meg. Lehet kicsivel több vagy kevesebb is. Szobai hallgatásra a +/-(20-25)V is bő tartalékkal elegendő. Az olcsóbb tápegység (trafó) és a kisebb hűtőborda sem utolsó szempont
(#) pont válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2013 /
 
Nagyon köszönöm.
(#) metabo123 hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Sziasztok!

8 ohmos hangszóróval terhel TDA7294-es hidamhoz trafót készítek.
A kérdésem annyi lenne, hogy 2x25V szekunder feszültség (egyenirányítva + pufferelve az ugye kb.: 2x35V) elegendő-e neki?
Tudom sok alkalommal taglalva lett itt a kérdés, de szimmetrikus táplálású híd optimális tápfeszmeghatározására nem emlékszem. Szeretném kihozni belőle ami benne rejlik, anélkül hogy az életét veszélyeztetném.

Köszönettel: Metabo123
(#) jani1987 válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Nekem csak sztereo változat van, de terhelés alatt 34V-ról megy. Ja és 2*65 Wattos hifi hangfal van rajta 6-6 ohm-mal.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2013
(#) metabo123 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Korábban már olvasgattam ezt a topikot és úgy rémlik, hogy a hidalt változat tápfeszigénye eltér a sima alapkiépítéstől. Nem emlékszem rá hol olvastam, visszakaresni is próbáltam, reménytelen megtalálni a sok hozzászólás között.
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Szia! Úgy méretezd a 8 ohm-mal terhelt híd tápfeszültségét, mintha sima IC-t terhelnél 4 ohm-mal. Bővebben: Link
Nem kell azért tíz körömmel ragaszkodni az ohm-ikus terhelésre kijött számokhoz, mert a tápesés, vezetékellenállás, hangszóró impedancia menet mind torzítja a képet.
Stabil, jól hűthető, kis torzítású hídhoz 2*18V-ot szoktam tekerni. Ha az a cél, hogy döngessen ami belefér, akkor pedig 2*27V-ot. A két elérhető maximális hangnyomás között jóval kisebb a különbség mint azt a számok sugallnák
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2013
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Köszönöm a választ! Elsősorban nem a döngetés a cél, de mikor arra kerül a sor azt szeretném, hogy akkor se szeppenjen meg .
Gyakorlati tapasztalataidra alapozva, arany középútként megcélzom a 2x24V váltót (és akkor a biztonságra is adtam).
Köszönet!! metabo
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Bölcsen döntöttél
(#) Davidd hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Sziasztok! Van ket darab keszre szerelt tda7294-s hidam. Celom hangositas lenne, topokat kellene hajtson. Toppokrol vagva lenne kb 100-hztol lefele. Szerintetek eleg lehet ez az erosito, persze termetes trafoval. A 2 csatornanak 600w-os trafot szanok. Mellekelek hogy miket hajtana.Ez a magas,melykozep,keszre szerelve. Viszonyitasi alapom van a vf2 270w verziohoz kepest, esetleg ha valakinek van mind a ket fajta erositoje, megkernem szepen irja le a tapasztalatait.
Koszonom!
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szia! Ha mér készre van szerelve, csak egy hajszál választ el attól, hogy tápot keríts neki és ki is próbáld. Inkább várjuk a beszámolódat
(#) Bassmester válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szerintem jó lesz. Négy éve hiba nélkül hajtok ugyanilyen végfokkal Reloop RSP-15 ládákat (teljes sávban)
Szépen szól és a hangerő is megfelelő. A 600-as trafó több mint elegendő.
Az én trafóm csak 450VA, viszont nagyon jól megcsinált darab és nagyon jól bírja.
2× 29V AC a szekunder feszültsége, tehát +/- 40V -ról mennek a hidak.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) jani1987 válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Az a cső milyen feladatot lát el a képen?
(#) Bassmester válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Előerősítő. Korábban ícés szintemelőt használtam, de kísérleti célból csináltam hozzá egy 6N23P csöves cuccot. Tetszett az eredmény, így benne maradt
(#) csady hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
2db TDA-hoz szereznék 800W trafót 2x 34V AC mennyire lenne jó döntés? a +-48V?
(#) Bassmester válasza csady hozzászólására (») Ápr 7, 2013 / 1
 
7294-hez nem jó, nem bír ki ekkora tápfeszt. 7293-hoz még talán jó is lenne, de a 800VA felesleges.
(#) csady válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Mekkora a maximális tápfesz ami kihozza belőle a maximumot és nem károsítja a TDA-t biztonságosan megy akár hosszú távon is?
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) Bassmester válasza csady hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Milyen TDA-t? 7294-ről van szó?
Én +/- 40V -ról járatom őket (7294 híd). Elméletileg nem kéne neki ennyi, de bírni bírja.
A hűtést viszont komolyan kell venni, pláne tűréshatár közeli használat esetén.
(#) jani1987 válasza csady hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Az adatlapján 40V-ig használható, de a "40V feletti tartományról mélyen hallgatnak". Én nem ismerem annyira, de szerintem 45 a maximum, de ez privát vélemény.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Most per pillanat van egy trafom itthon, +/-31 Vdc ha errol kiprobalom akkor mar majdnem a maximalis teljesitmenyt vennem ki belole, igaz trafo kicsi ~120w.
Következő: »»   407 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem