Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   215 / 581
(#) Papp Gyula hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Köszi /botesz/ hol keressem?
(#) botesz válasza Papp Gyula hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Az üst oldalán.Egy vékony csővel csatlakozik a vízszintszabályzóhoz.
(#) Papp Gyula hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Köszönöm a segítségedet! Üdv: Pólós!
(#) Csabavagyok hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Sziasztok!

A Whirlpool AWE7100 típusú mosógépem az alábbit produkálja:
Megszívja magát vízzel, aztán elkezd "zümmögni". A hang kiadásán túl látszólag nem történik semmi 2-3 percig. Majd elkezd világítani a kettőskeresztre emlékeztető piktogram melletti pirosas-narancs LED. Gondoltam megnézem a szűrőjét, de a vízleeresztő program sem megy, annál is csak zümmög. Így pedig nem merem kiszedni a szűrőt, nehogy ússzon a lakás.

Nem találom a használati útmutatóját, és a neten sem leltem fel. Mi lehet a baj? Laikusként mit tehetek, hogy újra használható legyen?

A segítséget előre is nagyon köszönöm!
(#) botesz válasza Csabavagyok hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Pedig ki kell venni a szűrőt mert a led azt jelzi hogy nem tud leszivattyúzni vagyis dugulás van/vagy elakadt a szivattyú lapátja valamiben.A szűrő alá kell tenni egy edényt/tepsit és fokozatosan kicsavarni a szűrőt.Van még egy lehetőség ha a cső alul jön ki a gépből akkor pedig lejjebb kell tenni a csövet a gép aljával egy szintbe és kifolyik a víz.
(#) botesz válasza marcsika hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Valószínűleg ez lesz a hibakódja de sajna a neten nem találtam (a használatiján kívül) semmit.
Ilyenkor jön az hogy az összes alkatrészt végigmérjük.Ha a Fiad elég ügyes és van hozzá eszköze akkor Ő is meg tudja csinálni.
(#) Csabavagyok hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Megnézem. Köszönöm, Botesz!
(#) kaza válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Megvan a vízfolyás oka. A középrész szimeringje átereszt, szerintem a csapágy is odavan egy kicsit. Hangos a centrizéskor. A víz meg szépen csepeg az alul lévő motor ékszíjtárcsájára. Az EV relé csak tette a dolgát.
Botesz, Palko0125, Zolika60 köszönöm a segítségeteket! Üdv: István
(#) Csabavagyok válasza botesz hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Sikerült leengedni a vizet és kitisztítani a szűrőt. De találtam egy kb. 1 cm átmérőjű, 2 mm vastag tömítőgyűrűt a szűrőben... A gép most működik, de azért aggódom, mert valahonnan biztos hiányzik az a tömítés. Majd nézegetem, hogy szivárog-e a víz. Ha esetleg látszólag minden rendben lesz, akkor megnyugodhatok?
Köszi!
(#) botesz válasza Csabavagyok hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Nyilván nem véletlenül került oda..Ha nem lesz más hangja nem szivárog sehol akkor szerintem nem lesz vele baj.
(#) solider válasza solider hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Elnéztem a tipust.
WLA 121 Eu
(#) lukovicsek válasza solider hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Üdv.

A panelről tegyél fel már képeket ugy lehet hamarabb megy.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2013
(#) solider válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Hali
Itt a panel
(#) lukovicsek válasza solider hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Hát ilyen panelem nincs, de hátha valakinek lesz itt, amugy a kép nem éles, kellene egy jobb ha van rá mód mert én még azt sem láttam hogy hol vannak az elégett alkatrészek, én még ugy is csináltam ilyen esetben hogy kerestem a googléban a képkeresőben ilyen panelt és ha ráakadtam ugy hogy látszanak akkor felnagyitva felismerhetők lehetnek.

Üdv. Laci!
(#) solider válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Guglin nemtaláltam képet
a csatlakozó mellet a relék felett van 3 db ellenállás az égett meg.
R1 R3 R56 ezeknek kellene az értéke
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2013
(#) solider válasza solider hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
ezt találtam kép
(#) yulo5310 hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Szevasztok! Ki vállalná el ennek a panelnek a javítását? Természetesen megfizetem. Candy smart cty 1246/1 03 S Elszállt egy huzalellenállás,de annak valami oka lehet.
(#) Digitalpimp válasza Csabavagyok hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Hali!

Ezek érdekes dolgok. Én a miénk leeresztőjébe találtam egyszer már egy szanaszét rozsdált gémkapcsot meg egy tűt, ami tuti, hogy nem miálltalunk került a gépbe. Mintha "gyárilag" lettek volna "beépítve", hogy előbb-utóbb gondot okozzon.
Vagy csak túl paranoiás vagyok?!
(#) Koncsar hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok! Kellemes vasárnapot. Elakadtam egy 10 éves whirpool mosogatógép vezérlésén. Valami miatt nem engedte be a mágnesszelep a vizet. Jó, megnes szakadt, csere. A viz folyamatosan folyik a gépbe. Az ACS08 ST 5SA122 -es triak szerű dologra gyanakodtam, mivel körülötte fekete porréteg is összegyült a panelen. Betettem helyette egy Z0607 triakot 180 fokkal elfordítva, egy másik vezérlőből, de itt viszont nem nyitja ki a mágnesszelepet. Segítséget szeretnék kérni. Mivel lehet helyettesíteni?
Üdv: K.Gy
(#) joco19 válasza solider hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Üdv
Ez egy Wia 82-es panel

R1 2.2k-Ohm
R3 2.7k-Ohm
R56 10 Ohm

de a képről te is ellenőrizheted a színkódot .
(#) wagner83 hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok.Segítséget kérnék.Van egy whirpool 5105-1000.Hibajelenség az,hogy ha beállítom egy Mosási programra továbbtekeri.Van,hogy ki sem centrifogáz,vagy csak újrakezdi a mosási programot az első programmal.Néha mint aminek semmi baja rendesen működik.Segítségeteket előre köszönöm.
(#) zolika60 válasza Digitalpimp hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Idézet:
„Vagy csak túl paranoiás vagyok?!”
Szerintem igen.
(#) feri023 válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szia!
Az nem tiak, valószínű hogy ACS108 AC SWITCH. Itt találsz róla adatokat.
Üdv.: Feri
(#) GazsiM hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Szevasztok mesterek ! Bajlódok egy ELIN WM37 mosógéppel. Első hibajelensége az volt hogy nem ment le a mosás ill a centrizés E3 hibakódot írt ki. Kicseréltem a szénkefét , ment egy hétig és most centrizéskor a keféken ívfény keletkezik ami kiveri a biztit is, vagy némelyik kábel végen a csatiknál.is A motort bevizsgáltuk padon tökéletes.,nem csinálja az ívet, se szikrát se.HM ?!Valószínű elektronika , de mivel kezdjem?
Köszönöm a segítséget előre is !
(#) lukovicsek válasza GazsiM hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Üdv.
Valószinüleg az a motor meghalt, az elektronika ilyet nem okoz, ha külön van tesztelve a motor akkor valamivel le kell terhelni és ugy figyelni mert terhelés nélkül nem mindig szikrázik.
(#) drawdog hozzászólása Ápr 8, 2013 /
 
Aqua sensor-t kitisztítottam, jó koszos volt a cső... viszont valahogy sikerült belépnem a demo programba és sehogy sem tudok kilépni. Mit tegyek, már mindent megpróbáltam.
(#) marcsika válasza botesz hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Köszi a segítséget. A használatija megvan nekem is, de sajna ilyesmiről nem ad tájékoztatást. Ma megpróbálom elindítani, ha nem sikerül, akkor a Fiam "beletekint". Addig is köszönöm!
(#) VIM hozzászólása Ápr 8, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy AWT 2288/800-as "mosó-masa" és nem akar fűteni. A másik gond pedig, hogy a megszokott programon jelentősen meghosszabbodik a mosási ciklusa. A programot végig csinálja, de a "kézi mosás" ikon tájékán elidőzik (sokáig molyol). A felező gombra sem reagál, mert nem lesz előbb kész a művelettel. A fűtőszálat néztem és az értéke megfelelő (24,2kOhm) és az NTC értéke is ami így 20fokon cca. 14.5kOhm. Ennél a típusnál a programkapcsoló motorja a vezérlő panelon végzi a léptetést. Amikor indul a programmal a programmotor, akkor elég furcsa, morgó hangot hallat, nem úgy mint amikor átlépi a programhoz nem tartozó műveleti sort. Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném, még ha nem is születik megoldás a problémára, mert így elég tanácstalan vagyok.
(#) zolika60 válasza VIM hozzászólására (») Ápr 8, 2013 / 1
 
Nézd meg mechanikusan viszi-e a motor a program kapcsolót. Lehet, hogy az áttételben néhány fog már csak emlék.
(#) botesz válasza drawdog hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Elvileg ha kikapcsolod/kihúzod akkor el kéne felejtenie.Ha mégsem akkor próbáld meg úgy ahogy beléptél.
Következő: »»   215 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem