Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   42 / 260
(#) botesz válasza lina69 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Hőérzékelőt kéne megnézni illetve a panelen a fűtőszél reléjét.A kattogó hang meg lehet hogy az adagoló felől jön.
(#) lina69 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
A kattogás tényleg az adagolóból jön,de meg lehet ezt egyszerű szüntetni?
(#) botesz válasza lina69 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 1 /
 
Biztosan elhárítható a probléma de ezt látni kéne.
(#) ALI válasza botesz hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A nyomás kapcsolót hol találom? Vagy hogy kéne kinéznie?
(#) botesz válasza ALI hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A nyomás kapcsoló az egy kör alakú dobozka rajta pár vezetékkel és egy vékony csővel.A literszámláló az közvetlenül a befolyó csőre csatlakozik 2 vékony vezetékkel.De van olyan is amikor a víztartályba van.Nem tudom melyik van a gépben ezt érdemes megnézni.
(#) ALI válasza botesz hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Köszönöm. Megnézem.
(#) FeryD hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok, egy Whirpool ADP 4109 -s geppel kapcsolatban volna kerdesem. Par hete azt muveli ,h bekapcsoals utan megy kb. 1percet majd teljesen leall. A viszajelzo sem vilagit. Majd utana ismetelt bekacsolas es ok ,vagy nem ,de a harmadik inditas utan mar mindig jo. Mi lehet a hiba? Mit nezzek meg rajta elso sorban? Koszonom a segitseget! udv.
(#) otto54 hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok!
A CD702T mosogatógép utolsó 1perce legalább félóráig tart!
A programot nagy részét több,kevesebb sikerrel rendben végig viszi,de az utolsó 1 perc valahogy nem akar letelni.
Azért írom,hogy több,kevesebb sikerrel,mert a program közben is vannak olyan időszakok,amikor az egy perc 90 másodpercig tart. Ezt azonban a program sajátosságának gondolom,a hőmérséklet emelkedés sebességének változásából adódó eltéréséket esetleg így kompenzálta ki a program írója.
Trafós a táp,ezért a tápfeszültségből nem adódhat probléma.
Látszólag helyes értékeket ad az NTC.
Működik a fűtés.
Valakinek volt-e már ilyen hibája,és mi okozta?
Köszönettel: Ottó
(#) Koncsar hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Szép estét!
Segítséget szeretnék kérni, hogy egy 10 éves whirlpool mosogatógépben lévő vezérlő egységben az ACS08 SA kapcsolót mivel lehetne helyettesíteni? Amit nagyon nem értek, de lehet hogy valakinek egyszerű. A gépet szétszedtem, mert nem nyított ki a mágnesszelep, mágnesszelepet kicseréltem, utána pedíg folyamatosan engedte be a vizet. Olyannak tünt, hogy ez a ACS08 zárlatossá vált. Kiforrasztottam. Műszerrel szakadásvizsgálaton viszont egy láb között sem mutat zárlatot. Nagyító alatt pedíg látszik, hogy az egyik láb mellett kilukadt ez az ACS08.
Üdv: K.Gy
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Köszönöm, de rájöttem a hibára.
Üdv. Mindenkinek.
(#) mugab válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Mi meg nyugodtan haljunk meg hülyén...
(#) botesz válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Lehet hogy az x2 es táp kondi cseréje itt is segít.Candy?
(#) botesz válasza FeryD hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Tápegységet,vagy ha mechanikus ki/be gombos akkor azt nézném meg.
(#) otto54 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Helló!
Ez hagyományos trafós kivitel!
Stabil a feszültség,a kondik újak.
Sajnos eddig még nem jöttem rá a hiba okára.
Üdv. Ottó
(#) botesz válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Esetleg programhiba?
(#) otto54 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Lehet,de nem biztos!
Mint ha valamire várna!(?)
A rövid program pl. rendben végig megy.

Üdv. Ottó
(#) Koncsar válasza mugab hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szóval ez a szörnyeteg ACS08 5SA szépen kibabrált velem. Persze azt még nem tudni, hogy ez a Triak szerű de nam az lett zárlatos és égette le a mágnesszelepet, vagy a mágnesszelep az ACS kapcsolót, mert bár melyik lehetett. Hq videóban van ennek utódja az ACS108 5SA szép áron. Holnap kicserélem és beszámolok erről a 6 órás szórakozásomról. A felrobbanás határán voltam agyilag.
Üdv:K.Gy
(#) Koncsar válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Candy gépnél találkoztam olyannal hogy a csőfűtés belsejében 2mm mosogatószeres vizköves trutyi állt, emiatt a fűtőtesten lévő biztonsági klixon mindig leoldott majd visszakapcsolt, emiatt eltolodott a progi. Lakatfogóval kéne nézni a fűtést, hogy nem csinál e olyat, hogy ki be kapcsolgat. Reed relé?

Üdv.: K.Gy
(#) Koncsar válasza lina69 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 / 1
 
Szia! Vizmennyiséget néztetek miután feltöltötte a gépet? Amikor ezt a kattogó hangot csinálja, a kijelző LED vagy bármi ami világít nem halványul el a kattogás ütemével szinkronban? Ha kevésnek találjátok nagyon a szintet, akkor töltsetek rá 1-2 litert, és próba. Vezérlő tápja elfogy a fűtés relé behúzására.
Üdv.
(#) kata73 hozzászólása Ápr 8, 2013 /
 
S:O:S Segítséget szeretnék kérni!Szép napot mindenkinek!van egy candy csf4570E tipusu mosogatógépem.egy ideje amikor elinditottam kis idő mulva villogott az első két lámpa rajta és sipolt,megnéztük a vizcsap kinyitva ,szürők rendben.utána már ahogy elinditom most már az összes lámpa villog .Mi lehet a hiba???,köszönöm a segitséget
(#) otto54 válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Szia!
Ez jó ötletnek látszik!
Digitális fogyasztásmérős aljzatba van dugva a gép,nekem is feltűnt,hogy gyakran kapcsolgat,de nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget.
Remélem ez a probléma,mert az elektronikát már töviről-hegyire átnéztem.
Üdv. Ottó
(#) lina69 válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Köszi ! Megpróbáljuk!
(#) Koncsar válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Sikerült megnézni ?
(#) otto54 válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Szia!

Köszönöm a tippet!
Az általad jelzett lerakódás okozta a hibát. A biztonsági korlátozó kapcsolgatott. Azt is cserélni kell mert a kontaktusa beégett.
Egy programot már lefuttattam,mindent időben teljesített.
Üdv.
Ottó
(#) Koncsar válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Szia! Most egy jó ideig jó lesz.

Szép estét!
(#) lina69 válasza Koncsar hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Heló!Megpróbáltam + vízzel,de semmi változás,a kattogás maradt és nem megy rendesen végig a program sem, nem öblít és szárít,de a vizet kiszivattyúzza. A lámpa a kattogás ideje alatt halványabban világít .Érdemes tovább kísérletezni?
(#) botesz válasza lina69 hozzászólására (») Ápr 9, 2013 /
 
Lehet hogy táp probléma lesz.
(#) Koncsar válasza lina69 hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Ki kéne venni a vezérlőt, és egy fotót feltenni róla. De elég lenne a beültetési oldalról a fotó.
Üdv.
(#) Koncsar válasza lina69 hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Van a relé mellett egy csúnya nagy kék,sárga vagy szürke MKP kondi, ki kéne cserélni. Csak a ráírt értékre szigoruan. Utána próba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2013
(#) szaba hozzászólása Ápr 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Candy mosogatógép szereléséhez kérnék segítséget. Mindig megy a szivattyú bekapcsolás után, ahogy a fórumon találtam ez a vészüzem jele lehet. Szétszedés után az említett nikecell úszós részt nem találom. Ez hogy néz ki, merre keressem? Esetleg egy képet nem tudna nekem vki felrakni róla, vagy egy linket? A típus cdf322, de másik típusé is jó lenne, ha látnám milyen. Köszönöm előre is a segítséget!
Következő: »»   42 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem