Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1027 / 1679
(#) dudassandor1 válasza Laslie hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Gratulálok én is, szépen sikerült munka! Kedvem támadt egyet építeni nekem is.
(#) Laslie válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Köszönöm nektek.
Igyekeztem, hogy szép is legyen, ne csak jó. Bár a fedőlap feliratozás egy kicsit össze lett csapva.
Még nincs igazán véleményem, mert:
- csak kipróbáltam, hogy működik-e, és milyen a jelalak
- igazából még meg kell tanulnom, hogyan is kell használni egy szkópot, mert soha életemben nem volt még szkópom, se "rendes", se ilyen, így még csak ismerkedek vele.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2013
(#) enree válasza SZISZI86 hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Köszönöm
(#) Mybuster hozzászólása Ápr 17, 2013 / 1
 
Bemutatom következő munkámat,egy LCD-s feszültség mérő. A project innen indult Bővebben: Link A controller egy MSP430-as család G2452-es. Probáltam törekedni ,hogy minél kisebb legyen és ha valaki megnézi messziről azt gondolja hogy csak egy mezei HD44780-as LCD kijelző . Ahhoz képes hogy univerzális nyákot használtam szerintem elég jó lett átkötések számát próbáltam lecsökkenteni. Beépítettem pár extrát is power led,és egy háttérvilágítás kapcsolót. A fogyasztás meglepő háttérvilágítás nélkül csekély 10mA háttérvilágítással pedig 130mA. Hát így sikerült törekedtem a praktikusságra,de majd a többit ti megírjátok. MSP Voltmeter

Üdv. mybuster
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2013
(#) erdgab válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Szia!
Nekem személy szerint,nagyon tetszik,a kivitele is.Eléggé kompakt lett,ráadásul még hasznos is.Amiért főleg tetszik az az,hogy nem atmega vagy pic icére épül.Gratula!
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Szép kis panel! Alja is van?
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Szép nagy pic , kisebb nem lett volna elég?
(#) kameleon2 válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Szia! Keresek egy ideje Voltmeter megoldásokat. Az MSP-s megoldás nekem is tetszene, mivel van itthon a fiókban pár. A megépített hardver és a szoftvered mennyire publikus?
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Szép darab, de minek a tükröt nyitni csukni? Inkább nagyobb garázs kell.
(#) Mybuster válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Köszönöm, igen én ezzel az Mcu val kezdtem a programozás fortélyait.
Igen elég kompakt lett.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2013
(#) Pulyka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Aljas?
Milyen bűnt követett el?
Na jó, nem szóltam.

Mybuster:
Emlékszem, mikor még csak ledeket villogtattál, nagyon örülök, hogy legalább annyira érdekel az elektronika, mint engem,(igaz én nem a PIC-ek, kijelzők felé indultam el, de van egy-két project, ami érdekel, és azért megfogom tanulni), és hogy eddig eljutottál.
Tetszik az elképzelés, hogy nem multimétert használsz.
(ha használatnak szántad.)
Ja és tetszik a nyákba ültethető banán aljzat, soha nem láttam még ilyet, csak az átmenős, csavarosat.

Végezetül csatolok pár képet a nem tudom hányadik verzió számú, és hányadik féle panelen elkészített villogómról.
Szerintem ez már a 6. panel.
Ez a legkisebb is egyben, 35W, 12V-os izzót is vígan meghajtott, (2A) igaz nekem csak erre a kis 5W-osra volt szükségem, és nem tudtam, hogy nem fogom-e nagyobbra cserélni.
Az eredeti kapcsolást nem tudom hány éve lestem még ki a rádiótechnikából, de nagyon tetszik.
Ne kérdezzétek, hogy miértnem 555-s időzítőt használtam, ott finomabban, potival is lehetne állítani, de talán a következő villogóm ilyen lesz.
A nyákot levilágítással készítettem, és forrasztólakkal kezeltem a szép tiszta, és csillogó réz felületet. (az ónozó hanyag munkát "hagyott hátra", ráadásul ez a módszer könyebben is kivitelezhető.

UI: a szétfröccsent ón maradványok természetesen már lemásztak a nyákról.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2013
(#) Mybuster válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Üdv. a csatolt fájlban mindent megtalálsz,az ardunios mintájára épült csak a portokat kellet átcímezni. Viszont csak is az Energia8 programmal fordítható le a program.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2013
(#) Mybuster válasza Pulyka hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Köszönöm hát igen azok az idők hehe azóta sokat fejlődtem vagyis probálok tempót tartani a többiekkel.
Igen nagyon jó ez a panelba ültethető banánaljzat bár azzal számolni kell hogy a lába nagyon vastag hisz nagy áramokra tervezték. Persze mindennapos használatnak szánom.

A te munkád is szép,gratula!

Üdv. Mybuster
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2013
(#) kameleon2 válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Köszönöm. Meglátjuk, maximum átírom. .
(#) Mybuster válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Rendben
(#) balazska1987 hozzászólása Ápr 18, 2013 / 1
 
Sziasztok én is feltennék egy pár képet a műveimről
(#) balazska1987 hozzászólása Ápr 18, 2013 / 1
 
Végfok rack amit saját magam készítettem, egy QUAD-405 kapott benne helyet
(#) balazska1987 hozzászólása Ápr 18, 2013 / 1
 
És a nagy toppok, 1db 600w-os porkoláb 12"-ossal, egy JBL tölcsérrel, és egy monacor ringgel
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2013
(#) djloui válasza balazska1987 hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Szia egy kérdés, a speakon csatlakozók neutrik márkájúak, vagy noname? Mert a noname-be pár bedugás után kihajlítva maradnak a csatlakozó fogak és minden bedugás után hajlítgatni kell, tapasztalatból tudom. A neutrik pedig szinte örökös.
Egyébkét király lett a cucc, alap házibuli kellék...
(#) sound.man válasza balazska1987 hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Mivel festetted a ládákat?
(#) dudassandor1 válasza balazska1987 hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Gratulálok a hangsugárzókhoz! Szépek lettek, biztosan a hangjuk is brutális!
(#) dudassandor1 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Patent ez az "aljas" panel!
(#) djloui válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Én szerintem rücsi festék (BODY 950) és az van lefényezve, mert ez kaucsuk bázisú festék ami önmagában sérülékeny. De nem biztos csak tipp mert az én hangfalam is így van kezelve és így néz ki.
(#) balazska1987 hozzászólása Ápr 18, 2013 /
 
Igen Nutrik speakon csatik ezek az aljzatok valamikor egy jbl mély ládában szolgáltak, de azok már nincsenek meg csak ezeket megmentettem, a fényezésre visszatérve igen alvázvédő festék, de nem teljesen gyári kivitel, ez már saját fejlesztés ha lehet így mondani, az alvázvédőhöz hozzá szoktam keverni egy kis 2K fényező lakkot ha lehet selyemfényűt vagy lakkot és akkor nem kell kétszer festeni és a felület sem olyan sérülékeny.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Ápr 18, 2013 /
 
Elkészült a még meg nem született CNC gépem vezérlője. TB6560AHQ alapú vezérlő. A motorok fél lépéses üzemmódban vannak használva A tengelyek kikapcsolhatóak, manuális pozícióhoz.

TB6560AHQ VEZÉRLŐ TESZT
(#) kameleon2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Nagyon szép munka! Gratulálok! Bár az enyém lenne ilyen szép!
(#) zoly15 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Hűha!
Ez igen! Nekem is jó lenne egy ilyen masina, persze kicsit nagyobban (fémekhez), de nem tudok programozni...
(#) DJ Szabcsa válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Nagyon szép munka. Én PLC alapú szervó vezérlésekkel foglalkozom, de érdekelne ez a teknika. Hol találok róla valami bővebb leírást?
(#) Zoli_bácsi válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Köszönöm!

Bízom benne, hogy a gépemmel majd nyákot, műanyagot, fát, alumíniumot és egyélb puha fémet is sikerül majd megmunkálni. (Olyanra építem, hogy lehessen.) Ezek a motorok a trapézorsóval együtt olyan erőt képvisel, ami egy malacot is kihúz az ólból.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2013
Következő: »»   1027 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem