Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   476 / 1164
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
Üdvözletem!
Az alábbi IC adatlapját keresném. Sajnos a google-val nem találtam, bár lehet csak én voltam a pancser...
ATX táp vezérlő IC-je, de van egy olyan gyanúm, hogy nem lábkompatibilis a TL494 vagy KA7500 alkatrészekkel...
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) proli007 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Hello! Nem csak nem láb-kompatibilis, nem is az. Szerintem ezt keresed. üdv!
(#) kadarist válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Szia!
Keresés: Bővebben: Link
(#) RoliNyh válasza proli007 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Kösz szépen. Akkor azt hiszem, ennek nem lesz olyan egyértelmű az átalakítása szabályozható feszültségű tápegységre...
(#) Bakman hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
Sziasztok!

Adott: ULN2003 A vagy ULN2803 A. Ezekhez hasonló IC létezik, amelyikben áramgenerátor is van? LED-ek egyenkénti meghajtásáról lenne szó.

Előre is!
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) _vl_ válasza Bakman hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Áramgenerátor + PWM:
TLC5940
TLC5945
TLC5947
(#) Bakman válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Köszi, de ez nem jó, illetve túlbonyolítja a dolgot. Egy bemenet - egy kimenet párosítás kellene, mint az ULN2003 A esetén.
(#) k_h válasza Bakman hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
A ledekkel soros ellenállás miért nem jó, miért kell feltétlen áramgenerátor? Bocs hogy értetlenkedek.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) Bakman válasza k_h hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
A helycsökkentés miatt elsősorban. Pl. az LM3914 -ben van áramgenerátor, nem kell soros ellenállásokkal számolni, tervezni. 40 LED-ről van szó, ezért keresek valami hasonlót, már ha van.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) _vl_ válasza Bakman hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Akkor SMD ellenállást kell használni... a fúrogatást is megúszod
(#) k_h válasza Bakman hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
-lehet célszerűbb lenne mátrixba meghajtani a ledeket..
(#) tomi52 hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
Beszereztem egy TEA5767 FM rádió modult. A gondom az, hogy ez egy újabb változat, a neten meg csak a régebbi bekötését találom. Annak 2x5, ennek 6+4 kivezetése van. Tudja valaki ennek a bekötését?
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Szia! Mindenképpen párhuzamos meghajtás kell? Ehhez mit szólnál?
(#) tomi52 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Ezt én is megtaláltam, meg még jó néhány helyen azt a sémát is, hogyan kell bekötögetni egy mikrovezérlőhöz. Csak amit én vettem, egy újabb változat. Mint a fent beszúrt kép mutatja, nem a "pucér" chip (a régi sem), hanem egy kis panel. A régin a kivezetések 2x5, ezen 6+4 elrendezésben vannak, és nincs rajta semmi számozás, vagy jelzés ami elnavigálna. A panelkán rajt van minden járulékos alkatrész, csak az antennát, kimenetet, vezérlést kell hozzá csatlakoztatni.
(#) k_h válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
(#) k_h válasza k_h hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Bár most nézem, hogy a nyák más, de ugyanúgy 6+4 a kivezetések elrendezése.
(#) _vl_ válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Idézet:
„Csak amit én vettem, egy újabb változat”

Nem, nem újabb változat, hanem másik. Ez egy Philips/NXP chipet tartalmaz (annak az adatlapját meg egyéb dolgait lehet fellelni normálisan a neten), amihez boldog-boldogtalan gyárt kis panelkát, olyan kivezetésekkel, amilyennel neki tetszik.
*
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) tomi52 hozzászólása Máj 11, 2013 /
 
Ez a régi 5+5 kivezetéses. Több féléről is láttam képet, de az elrendezés azonos volt. Az újabb képe alul, 6+4 kivezetés. Nem nyákot kell gyártanom az IC-hez, hanem megtudni, a kicsi panel melyik kivezetése mi. A panel kb. 1x1 cm, reménytelen visszafejteni. Láttam képet telefon, mp3 lejátszó belsejéről, ahol szintén a kis panel volt komplett beépítve. A régebbin pl. volt egy külső kristály, az újabban állítólag belül van. A régebbit egyébként ilyen egyszerű bekötni. Az újabbról egyelőre sajnos az eladónak sincs adatlapja.
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Köszönöm, úgy tűnik, ez kell nekem.
(#) sargarigo válasza k_h hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Tehát jó lenne tudni, hogy hova megy a táp, és hogy az mekkora. Pech.
Ha már így alakul, lehet hogy lemeztelenítem (milyen érdekes, hogy mindkét értelemben paszol ez a szó most), és belenézek. Hátha úgy kiderül valami. Sajnos az eredeti panelt már nem tudom megszerezni (egybként és szétsavazta a tengervíz).
(#) k_h válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Akkor majd tegyél fel meztelen fotókat..
(#) lajos1969 hozzászólása Máj 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy ilyen régi GPS vevőt, de nem találok hozzá szoftvert. Valakinek nincs meg esetlag, vagy honnan tudnám letölteni én nem találom sehol a neten. Köszönöm.

SDC10307.JPG
    
(#) kadarist válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia!
Mi a neve ennek a csinos jószágnak?
(#) lajos1969 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Nokia330 PD-12
(#) blasz hozzászólása Máj 12, 2013 /
 
Sziasztok megtudnátok mondani hogy a stiro kondiknak hogy van a számozása?Nekem 330pf kellene és van ilyenem amin 3300K van irva,nem ismerem ezeket.Köszönöm
(#) k_h válasza blasz hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Ez 3300pF azaz 3,3nF a K a tűrés 10%.
(#) blasz válasza k_h hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Köszi akkor 330K kell keresnem
(#) kadarist válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
A keresés nem segített?
(#) k_h válasza blasz hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Ha J betűs is jó mert az 5%-os. Esetleg lehetséges, hogy 331 van írva az is 330pF-os.
(#) lajos1969 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Köszi!
Ezeket megtaláltam én is, de nem tudtam letölteni sehol./ lehet, hogy én vagyok a béna/
Következő: »»   476 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem