Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   482 / 1161
(#) GPeti1977 válasza Remci hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Valahol meg lehetne ennek az IC-nek az adatlapját?
Nagyon régen néztem egy katalógust az iskolában és emlékeim szerint ez egy 10 bites A/D konverter.

HAD11.jpg
    
(#) efraim válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Itt
(#) GPeti1977 válasza efraim hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Ez nem az.
Ezt az alkatrészt a MEV gyártotta a 70, 80-as években.
(#) bankimajki hozzászólása Jún 2, 2013 /
 
Sziasztok, ez most nem alkatrész hanem egy eszköz, de nem ismerem és a google sem segített. Képet csatoltam róla, hátha valaki felismeri. Bárki bármit tud róla ne sajnálja az infót. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) majorka hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Szerbusztok.Van egy csepalaku kék szinü kondenenzátorom NJ 22 -es jelöléssel.Az én müszerem nem alkalmas ennek a mérésére,ezekböl a szinkodkbol sehogysem jutok elöre.Ha valaki segitene azt meg köszönném. Nekem különben 22Pf-osra van szükségem.
majorka
(#) majorka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
köszönöm majorka
(#) hosszika hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy régi Yamaha A-720-as erősítőm! a kapcsolók közül pár kontaktos, ki szeretném cserélni, de sehol sem találok a benne lévő kapcsolókról információt!
JElölésük: 4-2NS SEA (12 lábas nyomókapcsolókról van szó)

Szívesen fogadok bármiféle infót! Előre is köszönöm! Szép napot!
(#) Kari55 hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Sziasztok. Tegnap hozzájutottam a mellékletben szereplő "valamihez". Mono jack dugo és két led a másik végén. Mi lehet ez és mire használható, mert amúgy egyen 5V-ról nem működik, és a dugót mértem a multim diódavizsgálójával, a ledek jónak tűnnek, ellenállás állásban semmit nem mutat. A LEDek mellett, a fehér papír alatt öntapadós anyag van.

Aki látott már ilyent, kérem ossza meg velem a véleményét.
(#) Ricsi89 válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Ha például ez egy infra sorompó adó része és az a led egy infra led, akkor nem is fogod látni, hogy működik. Ha pedig megküldted 5V-al akkor lehet, hogy többé már nem is látod működni.
(#) Kari55 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Idézet:
„Ha például ez egy infra sorompó adó része és az a led egy infra led”
én is ilyenre tippelek, de vigye kánya, a dugó meg a kábel még jó lesz valamire.
(#) nedudgi válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Ez lehet akár egy fototranzisztor is. A forrásod tud valamit róla?
(#) Kari55 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szia, nincs forrásom, ugyanis a vásárban vettem több mindennel együtt (egy szatyorral 300Ft) és nem tudtam szét választani a nyomtató kábeltől.
(#) k_h válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szia! Azt írtad, hogy két led van rajta. A képen csak egy látszik. Próbáltad már szétszedni? Ha van egy szatyorra valód, akkor egyet áldozz fel rá, hátha van még benne valami más is ami miatt nem tudod "életre" kelteni.
(#) Kari55 válasza k_h hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szia, Két led van: ugyan úgy mint a fejhallgatón. Ahogy írtam egyik végén egy mono jack dugó, a másik végén egy-egy led.
(#) proli007 válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Hello! Én inkább valami polc világításra saccolnék. Adj neki 5V-ot egy 1kohm-on keresztül, azzal kárt nem tudsz benne tenni, viszont lehet kiderül a dolog. Ha még is infra lenne, akkor meg a telefon kamerán keresztül látod. üdv!
(#) Kari55 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szia, ha 5v feszültséget adok neki 100 ohm-on keresztül, akkor a tápom le megy 1.2v körülre, mintha zárlat lenne. De már szétvágtam, úgy volt kiöntve gumiba a LED, mint a jack dugó (szerelhetetlenül) a fényképezőre nem gondoltam.

Köszönöm a válaszokat.
(#) proli007 válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Hello!
Nem 100ohm-ot írtam, hanem 1kohm-ot. Az tízszer több... Ha 100ohm-ot teszel sorba 5V mellett, akkor maximum 50mA folyhat. Ami Led esetén előfordul hogy sok. Táp viszont nagyon gyenge, ha erre "lekönyököl", mert ha 1,2V van a kimenetén az csak 12mA jelent, ha nincs is más a körben mint a 100ohm. De ha a Led- kapcsain méred az 1,2V feszültséget nem a tápon és nem világított a Led, akkor viszont tényleg infra. Viszont felmerül a kérdés, minek készül ilyen kapcsolásból egy kazallal? De valami itt mintha nem lenne kerek.. üdv!
(#) Pixi válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Hali!
Meg mondom én hogy mi ez!
A Philips DVDR-9000-es készülékhez adtak ilyet, és ezt az infra LEDet kellett betenni a SAT vevő box elé, és volt a DVD felvevőn egy olyan funkció hogy SAT recording, és akkor ezen keresztül vezérelte a SAT vevőt! Nekem is van ilyen odahaza!
üdv PIXI
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2013
(#) Pixi hozzászólása Jún 4, 2013 /
 
Ha már itt vagyok én is kérdezék!
A képen látható IC-t nem tudja valaki hol lehetne beszerezni?

Kép 005.jpg
    
(#) _vl_ válasza Pixi hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Mázlid van.
Bővebben: Link
(#) Pixi válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Köszönöm a villámgyors választ!
(#) sargarigo hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Az én ic-mre (AN6731) nincs valakinek ötlete?
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) laszlo raduj válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Szia, ne ved komolyan , de mintha akor talakoztam volna ilyen IC-vel(bekotesi rajzal), amikor motor vezerlest kerestem a neten, es a labak is egyeznek az elmeletemel , mert 5 lab van a kapszulan, 2 tap, 2 motor, 1 vezerles, persze atol barmi lehet.
(#) noi hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Csatoltam három képet két kondenzátorról. Mosogatógép vezérlőpaneljén volt a szürke, és a kedvesem a sárgát kapta helyettesítőnek a boltban. Valóban jó helyette? Mert a felirat szerint a szürke .1µF a sárga meg .1K
A szürke méretei: 18x5x11 mm
A sárga méretei: 18x6x12 mm
Ezek ha jól tudom váltóáramú nagyfesz. kondenzátorok. (erre utal az X2 ?) (Szerintem ilyeneket használtam (más értékkel) kompakt fénycsövek felvillanás mentesítésére is.)
Az MKP / MPX jelent valami hasznosat?
--
Előre is köszönöm a felvilágosítást!
Üdv, Norbert
(#) kadarist válasza noi hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Szia!
Itt csak a ".1" számít és ez azt jelent, hogy 0,1 uF, azaz 100nF.
(#) noi válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Köszi! Tehát a sárga megfelel a szürke helyett? Bátran cserélhetem vele?
(#) Ricsi89 válasza noi hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Igen jó helyette, nyugodtan belerakhatod.
(#) noi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek!
(#) _vl_ válasza noi hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Bennem viszont felmerül, hogy miért is kell kicserélni a kondit. Ha baja esett, akkor meg ugye az a kérdés, hogy mi is okozta neki a baját, és más kárt nem okozott-e.
(#) noi válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
A beepitve.jpg képen a 400V-os elko alul engedett. De az értéke még jó a műszer szerint. A készülék közel 7 éves. Olvastam más Candy típushoz, hogy idővel az X2-es kondit csrélni kell, mert a program végén az utolsó egy perc örökké tart. Ezekből kiindulva cserélem az összes elko-t és az X2-es kondit. ~150Ft-ot rááldozok, hogy menjen újabb 7 évet a vezérlő
Következő: »»   482 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem