Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   813 / 1271
(#) canon1990 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Az egész hiba egy forrasztási hibából indult. Egy dióda ki volt égve ugye ahol a forrasztási hiba volt. attól kimehetett a trafó?
mivel szkópom nincs meg nem is tudom használni sem. Hívok egy szerelőt és megnézetem.
(#) mayer00004 hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Egy Samsung tv készüléken bekapcsolás után három színes csík jelenik meg a képernyő felső részén és nem tűnik el. Mi lehet a probléma forrása?

Kép014.jpg
    
(#) kocici17 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Nem rossz.... . Gondolom házhoz szállítva....
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
(#) BODHEAD válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Köszi szépen sikerült megoldani,egy elkó volt a hibás. 100µF 250V . Felrakok pár képet mi a véleményetek.
(#) BarnaPili válasza BODHEAD hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Te oldottad meg! Gratula! Picit még széles a kép,vagy a képarány van beállítva így?
István
(#) BODHEAD válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Nem a TV csinálja hanem fölötte a setobox digi kábeTv (t-online) Köszi a segitséget.
(#) Remci hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Ma délután a mamám Techwood tv-je a képen látható hibát produkálta. Egyszer csak elment a kép, vagyis egy vízszintes csik jelent meg a képernyő közepén. Hang van. Ha kikapcsolom a tv-t, majd 1-2 perc múlva be, akkor megint van kép, de egy idő után megint előjön a csík. Ilyenkor mi lehet a hiba, vagy mi okozhatja ezt? A tv már 6 éves, de még nem volt hibája.

100_2345.JPG
    
(#) BarnaPili válasza Remci hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
A függőleges eltérítő IC lábait forrasztgasd át.Valószínűleg az van kikráteresedve.
(#) Remci válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Ok, köszi átnézem.
(#) frend válasza kadarist hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
nem huz be.
A kapcsolon 12 V ir es nekem csak7v van.
A Q701;Q702;Q703;Q704;Q705 os tranzisztorokat ki forasztotam es lemertem Jonak mutatkoznak.
mivel kellene folytasam?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
(#) Remci válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Nos, megtörtént. Minden gyanús forrasztást átforrasztottam, de a helyzet nem változott.
(#) kérdező hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Junoszt TV-nek menet közben kiégett a hálózati biztosítéka. Nincs baja, mert ha egy fémdarabbal kiiktatom a biztosítékot, akkor tökéletes a kép, és a hang is. Persze nem merem járatni patkolva, mert úgy felejtem, és ha tényleg baja lesz, nehogy tűz legyen... Igy is csak pár másodpercig járattam, hogy működik-e. Mitől olvadhatott ki a hálózati biztosíték? (A trafó előtti.) Lehet, hogy csak egyszerűen elöregedett a huzal, vagy kapott egy feszültséglökést a hálózatról? Vagy talán menetzárlatos a trafó? (Szerencsére van pár darab.)
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
(#) kadarist válasza frend hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
A relét kapcsoló tranzisztorra mekkora feszültség megy?
(#) frend válasza kadarist hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Ha Q713 ra gondolsz akkor Emiteren 5v van.
Ha nem azt irtad ird legyszi meg hogy hol merjek.
(#) frend válasza frend hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
R747es R748 kozos pontjan 7,2V.
(#) kadarist válasza frend hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Lehet, hogy rossz a 12V-os tápfeszültség és azért nem kapcsol a relé. A C813 (470µF 16V) sarkain mekkora a feszültség? Itt 12V-nak kellene lenni.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
(#) kadarist válasza frend hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Látom, hogy közben megmérted és 7,2V-ot mértél. Ha most a C811-en meg van a 20V körüli feszültség, akkor cseréld ki a C813 és C815-ös elkókat, mert ezek kapacitásvesztése okozhat feszültségcsökkenést.
(#) 1984white válasza kérdező hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
A biztosítékok idővel valóban tudnak fáradni is, én is találkoztam ezzel a jelenséggel több alkalommal különböző készülékekben. (tv-ben is) A patkolást viszont Felejtsd el !! mert nagyon veszélyes tud lenni.
Ha gond lett volna a tv-ben, tutira szétver mindent, mielőtt leold a lakásautomata!!
Egyelőre cseréld ki a biztosítékot azonos értékűre és ha megint elszáll akkor lehet tovább menni.
Szia!
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
(#) kérdező válasza 1984white hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Akkor egyszerűen kicserélem. Nem patkoltam, csak odanyúltam egy műanyag nyelű késsel, és megnéztem, hogy megy-e. Ha nagyon szikrázott volna, nem erőltetem.
(#) 1984white válasza kérdező hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Idézet:
„Ha nagyon szikrázott volna, nem erőltetem.”

Ok hogy a junoszt az nem mai tv és agyonüthetetlen, de ezt a módszert felejtsd tényleg el mindenhol!!
(#) BarnaPili válasza kérdező hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
A trafó mellett van egy fóliakondi,alumínium házban.Az szokott zárlatot okozni.Ha neadj Isten durranna,akkor az a kondi az.Párhuzamosan van a hálózatra kötve.
István
(#) frend válasza kadarist hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
C811-en 25 V mertem, igy kell vegyek 470/16v es 100/16v elkot aztan csere.
Addig is koszonom a segitseget
(#) BarnaPili válasza Remci hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Akkor elő kell venni a műszereket.Ha meg tudod melegíteni,pl egy hajszárítóval,ki tudod szűrni a rossz alkatrészt.Az elkókat is nézd át a függ eltérítésben.A végfok tápellátása is vacakolhat,az a sorkimenőről jön.
István
(#) kadarist válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Igen, már majdnem beírtam, hogy a gumidugós alukondi el szokott pukkanni, de ezzel együtt ki is iktatja magát a körből.
(#) Remci válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Pedig reménykedtem hogy egy kontakt hibával megúszom. Akkor holnap neki futok még egyszer. De ahogy magamat ismerem, valószínű hogy tv szerelő lesz a vége Azért köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Akkor lehet, hogy jobb, ha kicserélem az alukondit valami korszerűbbre?
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Ha nem nyomja ki a biztit, akkor hagyd így. De ha még egyszer megcsinálja ezt a zárlatosdit, akkor szét kell nézni belül és esélyes lesz, hogy az a kondenzátor lesz a hunyó.
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Köszi a választ, kicserélem.
(#) popey19 hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
szia, a problémám az lenne hogy ,van samsung lcd tv -és tipus: le32r71wx nem kacsol be és a tápegységnél sistergő hangot ad és halk kattanó hangot ad ki. mi lehet a baja mit ,cseréljek ki, ötlet?kondikat cseréltem ? köszi előre is halli.
(#) popey19 hozzászólása Jún 21, 2013 /
 
én vagyok újra csak ki hagytam , hogy persze nem kapcsol be a led villog indexelve tehet ki be
Következő: »»   813 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem