Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1055 / 1682
(#) kocsgab002 válasza szkrep hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
A Közös beszerzés topikban gyűltünk össze vagy 20-an, és úgy rendeltem Németországból kedvező áron 30 darabot 2 részletben.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2013
(#) dudassandor1 válasza Szammer hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Köszi!
Igen az, vasalásos technika. (Most először műnyomó papírral. Eddig minden volt már...)
(#) pjg válasza Szammer hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Köszi szépen.
(#) PowerPein hozzászólása Júl 5, 2013 /
 
Üdv!
Talán 1 max 2 hét és kész lesz a sztereó plazma hangszóróm. :3 Majd rakok fel videót, hogy milyen lett. Eddig monóban szól, de a második meghajtó áramkör is kész, csak a tekercs hiányzik.
(#) zolika60 válasza PowerPein hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Ha majd fölteszed, jól megnézzük.
(#) nÁnÁ hozzászólása Júl 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy akkumulátortöltőt. Lényegében LM317-el felépített áramgenerátorok. A váz 10*10 -es alu rúdból készült. Még gondolkodom egy burkolat kialakításán.
Üdv. Balázs
(#) pjg válasza nÁnÁ hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Ügyes.
(#) nÁnÁ válasza pjg hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) pjg válasza nÁnÁ hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Ha tennél utána egy 317-tel épített állítható feszültségű kapcsolást akkor lenne igazán komfortos. Az áramgenerátor határolja a maximális töltőáramot, míg a feszültséggenerátor korlátozná a töltőfeszültséget.
A töltés kezdetén a maximum árammal töltene. A töltés végén már az áram lecsökken és a beállított feszültségnél gyakorlatilag megállna a töltést.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2013
(#) Frankye válasza nÁnÁ hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Idézet:
„Még gondolkodom egy burkolat kialakításán.”

Ne gondolkozz rajta, megérdemli a dobozolást!
(#) Mybuster válasza pjg hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Ígyvan Nekem van is egy kifejezetten Lithium polymer aksikhoz. Potméterrel belőttem 4.2V ra és szépen arányosan csökken a töltőáram. (1-2mA) Lassan 2 éve tökéletesen működik. 1A es tőltőáram. De töltöttem már vele Li-Ion aksit is.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2013
(#) nÁnÁ hozzászólása Júl 7, 2013 /
 
Sziasztok!
pjg, Mybuster: Gondolkodtam a feszültség szabályzáson, de végül elvetettem. Van rajta 2 db zöld led, amin tökéletesen látszik, hogy mennyire van feltöltve az akksi, tesztjeim során arra jutottam, hogy ha a töltés ki illetve bekapcsolt állapotában, a zöld led fényereje azonos, akkor kész van a töltés. Ezeket az akkukat amúgy is nehéz túltölteni. Majd talán a következő másmilyen lesz.

Frankye:
Nem azon gondolkodom, hogy legyen-e burkolat, hanem hogy milyen legyen, és miből.
(#) djhans hozzászólása Júl 7, 2013 / 2
 
Sziasztok!

Összedobtam egy Pickit2-őt. A fiókban kallódott egy PIC18F2550. Ez a második, az elsőt eladta mert nem használtam. Mostanában kell 1-2 PIC-et felprogramozni ezért jól jöhet.

Kép 001.jpg
    
(#) pjg válasza nÁnÁ hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Azért ez nem így megy. A szem nagyon gyenge fényerőmérő műszer. Az akkunál meg 1 tized volt is nagyon sok töltést jelent. Az akkut valóban túl lehet tölteni, de az élettartama jelentősen megváltozik. De Te tudod.
(#) silent15 válasza djhans hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Szép lett, bár nem lesz rövid az USB???
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Csinoska lett.
(#) djhans válasza silent15 hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Köszi. Nem mert laptopról használom. Más esetben meg van USB hosszabítóm.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Köszi. És a PIC-et is.
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
őőőő, ez tőlem volt?
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Igen.
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Hümm, akkor ezt már jó rég adhattam, mert nem emlékszem rá
(#) nik hozzászólása Júl 7, 2013 / 3
 
Sziasztok!

Íme a második munkám, ami szintén egy után építés. Ezúttal "SKY" cikke nyomán készítettem egy órát.
(#) StefuPeti válasza nik hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Szia. Ügyes vagy, nekem nagyon tettszik.
(#) dudassandor1 válasza nik hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Tetszetős darab lett! Gratulálok hozzá!
(#) Mybuster válasza nik hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Nagyon szép! Gratula!
(#) nik válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek.
(#) Kristof10 válasza nik hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Nagyon jó lett. Gratulálok!!
(#) janikukac hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Építettem egy egyszerű teljesítmény-zéneres kapcsolást, mivel 17V volt az üresjárási feszültsége a transzformátoromnak, s 10-12V kell az erősítőmnek. Most 13,53 egyenfeszültségem van üresjárásban, terhelés alatt ez még le fog esni, és megfelelő lesz.
Üdv!
(#) lesliewednesday válasza janikukac hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Tudsz te ennél szebben is dolgozni. Az alkatrész elrendezés is lehetne ügyesebb. A műszaki tartalmat nem látom egészen jól. (Teljesítmény-zéner? Talán inkább egy áteresztő tranzisztoros stabil táp, ha jól értelmezem. Puffer kondenzátort nem látok). Persze a legfontosabb, hogy biztonságos legyen és megfeleljen a célnak.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) janikukac válasza lesliewednesday hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Köszi a kritikát! Tudom,hogy tudok, de megfelel ez a célnak. Még leszigetelek mindent zsugorcsővel, aztán indítom is az erősítőt be!
üdv!
Következő: »»   1055 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem