Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   857 / 1271
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Minden amit írtál jók. Szerintem amúgy nincs baja a 6107-nek mert az egy kimenet és ha visszamész egy vagy két oldalt ott a doksija, meg egy leírás is. A semetikus rajzon is ha nézed a procit ott vannak a nyilak, hogy melyik a bemenő meg melyik a kimenő része a procinak is. Bár ezt csak én gondolom így.
Köszönöm az eddigi segítségeket.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2013
(#) feccus válasza kadarist hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Nem világított az sem.
(#) kadarist válasza feccus hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
A biztosíték jó?
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Sikerult megjavitani, a TV mukodik. Kicsereltem a C806-os kondit, egy kicsit pupos volt, a relenel lattam hibat a forrasztasnal, ujraforrasztottam, es most mukodik.

Koszonom a segitseget!
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Örülök a sikernek és további sikeres javításokat!
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Koszonom! Hat meg en hogy orultem... Elso javitott TV-m.
(#) mineral válasza kocici17 hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Félelmetes, hogy ilyen tudással állnak neki TV-ben kotorászni...
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Csak érdekesség képen ez egy alap rajz a TDA6107 ről.
Itt az ötös lábra menő jel az egy 4 volt jelforrásként van feltüntetve .A te esetedben ez az ic felől jönne .De ha olyan a kapcsolás hogy ez a jel egy 4 volt os kimenő vezérlő jel , akkor meg a processzorod lenne rossz .Ez elvileg úgy lenne , ha szabályozva lenne bármelyik szín ennek az 5 ös lábon kifelé menő jelnek is változnia kellene a tv esetében max 9 volt ig csak.Kilenc voltnál a zéner megfogja , ha nem szabályozható az 5 ös láb kimenő feszültsége , akkor a processzor körül kell keresgélni a hibát.
(#) kocici17 válasza mineral hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Ja ...ja...
(#) stevepapa válasza mineral hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Képzeld el mikor kifogsz egy ilyet javításra
(#) mineral válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 14, 2013 / 1
 
Párszor már volt szerencsém ilyen tv-hez! Például
(#) peter1974 hozzászólása Aug 16, 2013 3 /
 
van egy samsung LCD tv és az a baja nagy a fénye olyan mint a képcsöves tv rossz lenne a képcsöve ha lejeb veszem a fényt akkor kifehéredik a ember arca hómáj kinek van tippje? ja és a LCD nél van egy poti el kezdem állítani akkor néha elég jó de újra kikapcsolom és be már nem jó köszönöm a tippeket
(#) zozo1990 hozzászólása Aug 16, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Nagyon sokat olvasgatok a fórumon, de keveset írok. Nagyon sokat tanultam mát tőletek, ez utólag is köszönöm!
Rátérnék a témára.

Adott egy Sony KV-2964MTT típusú televízió. ( Kaptam.. ) Fellépett egy olyan hiba hogy nem volt kép mikor hozzám került. Szétszedtem, és láttam hogy a képcsövön lévő nyáklapon a potméterek nagyon rossz állapotban vannak. Nem került sokba, ezért kicseréltettem őket. Ma került vissza az alkatrész, beletettem de újabb hiba lépett fel amit nem tudok segítség nélkül megoldani.

A potmétereket amik a képcsövön lévő nyákon vannak elméletileg színeket állítanának. RGB.
Hiába tekerem őket erre-arra, nem változik semmi. Egy kis változás tapasztalható ha valamelyik potmétert ütközésig eltekerem. Kicsit sötétebb lesz a kép.
Készítettem képeket, nem lettek a legjobbak sajnos.

Megkérnélek hogy ha tudtok segítsetek nekem. Sajnos nekem nincs számítógépem, se internetem. Egyik barátom segítségével lehet itt köztetek.
( Most átálltunk erre a digitális adásra, eddig volt TV-m, aztán jött a digitális adás és nem volt dekóderem, most van dekóder de nem jó a TV. Nem vagyok olyan gazdag hogy egy másikat vegyek, ezért kérlek titeket hogy segítsetek. Egyszer már feltettem egy kérdést egy másik TV-vel kapcsolatban, végül sikerült megoldani. Az alkatrész lába volt megtörve, de ezt csak kiforrasztás után láttam. )

Előre is köszönöm a segítséget.

Képek:

Bekapcsolva
DVD lejátszó rákötve ( AV 2 )
DVD lejátszó rákötve 2
Képcsőpanel 1
Új potméterek
Hátulról

Van kapcsolási rajzom is, de ide nem tudtam feltölteni mert a fájl túl nagy volt.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2013
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Helló
Van egy rossz sortrafós TV-m
Bővebben: Link
Bizonyos átalakítással összehozható lenne egy ilyen trafóval?:
Bővebben: Link
Köszi az ötleteket.
Üdv
(#) BarnaPili válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Hello!
Szerintem jobban jársz az eredetinek megfelelő trafóval.Az ilyen belefaragások nem vezetnek jó eredményre.
Pisti
(#) Fetisha hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Sziasztok!

Tegnap este néztem a tv-m, (régi típusú ALIEN), és egyszer csak pattant egyet, becsíkozódott a kép és elhalványult. Gyors kikapcsoltam, de mikor visszakapcsoltam már semmilyen kép sem volt. Szürke, mintha be se lenne kapcsolva, de hang van, és a távkapcsolóra is reagál, tudok kapcsolgatni, minden rendben. Mi lehet a baja???
(#) zsoltee0001 válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Szia
Köszi, a tv le van téve, nem használom, költeni nem akarok rá, ezt a goldstár tv panelt ma találtam egy kuka mellett, és ez a trafó volt benne.
Üdv
(#) DogG hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Sziasztok!

Új vagyok itt, a tárgykörben pedig meglehetősen műkedvelő, nézzétek el nekem...
Adott egy Daewoo 2898ST készülék. Az alap probléma az volt, hogy valamelyik előző gazdája valószínűleg inkább erős volt, mint ügyes, mindkét scart csati félig ki volt szakadva a helyéről, de egy ideig nem foglalkoztam vele. Aztán megjelent a kép felső részében egy csík és egyre kontaktosabb lett a scart is, a csík pedig elkezdett szép lassan hízni. Ma szédszedtem, kitakarítottam és visszaforrasztottam a scartokat, de a képernyőn sajnos semmi sem változott:
Képernyő
Szemmel látható híbát a scartokon kívül nem találtam benne, bár egy borsónyi darab ón előkerült az aljából, de annak sem találtam a helyét...
Van esetleg tippetek, hogy mit lehetne kezdeni vele - a szerelőn és az új készülék vásárlásán kívül? Ez utóbbiakat "kedv" hiányában inkább hanyagolnám...

Köszönöm előre is!
(#) kadarist válasza DogG hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Szia!
Cseréld ki az elektrolitkondenzátorokat a függőleges eltérítés IC-je körül.
(#) BarnaPili válasza DogG hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
A függőleges eltérítő IC melletti kis elkókat cseréld ki.Ezzel valószínűleg meg fog szűnni a hiba.
István
(#) DogG válasza kadarist hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Köszönöm, és BarnaPili neked szintén!
Két kérdésem lenne még, mindkettő triviálisra hajaz (a fogalmakkal nem igazán vagyok tisztában egyelőre, sűrűn bocsánatot kívánok érte... )
-A kép alapján meg tudjátok mondani, melyik lenne az?
board
-a jobb alsó sarokban van az a darab, amin van két poti "screen" és "focus", a piros kábel egy tappancs-szerű valami alatt csatlakozik a képcső hátuljára... Hogy lehet ezt kiszedni a potis egységből? Úgy tűnik, mintha ki kéne pattintani és kihúzni, de nem nagyon mertem feszegetni...
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) DogG válasza DogG hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Azt hiszem, sorkimenő trafó a becses neve, abból szeretném kioperálni a kábelt, hogy ki tudjam szedni az egész lapot...
(#) stevepapa válasza DogG hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
A képcsőből szedd ki a kábelt. Előtte egy darab vezetékkel a testre zárd rövidre. A gumitappancs alá nyúlva lehúzható a kábel.
(#) Fetisha hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Sziasztok!

Tegnap este néztem a tv-m, (régi típusú ALIEN), és egyszer csak pattant egyet, becsíkozódott a kép és elhalványult. Gyors kikapcsoltam, de mikor visszakapcsoltam már semmilyen kép sem volt. Szürke, mintha be se lenne kapcsolva, de hang van, és a távkapcsolóra is reagál, tudok kapcsolgatni, minden rendben. Mi lehet a baja???
(#) kadarist válasza DogG hozzászólására (») Aug 18, 2013 / 1
 
Arra kérlek, hogy semmit se szedjél ki! Egyszerűen csak fordítsd az élére a panelt, ami után hozzáférsz a forrasztási oldalhoz. A kérdéses IC a jobb oldali Scart-hoz van közel.
(#) DogG válasza kadarist hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Kénytelen voltam kiszedni, mert a scartokhoz is éppcsak hozzáfértem, a kondikhoz esélyem sem volt amíg a trafó kábele nem engedte, nem tudtam eléggé kihúzni ahhoz a sínjéből a lapot, hogy el tudjam fordítani. Kint van, így már ok, kicsit szöszölős módon ugyan, de lecsapoltam a kondikat is. Már csak azt kéne tudnom, hogy melyikek a cserések? Vagy cseréljem le az összes kicsit? van egy halom 25V 47µF és 50V 1µF az IC-k környékén. A nagy ITT MSP 3410D-PP-B4 ic van a legközelebb, arra gondolsz?
(#) BarnaPili válasza DogG hozzászólására (») Aug 18, 2013 / 1
 
A bekarikázott IC a képeltérítő,a kondik is meg vannak jelölve,melyikeket kell cserélni.

daevo.jpg
    
(#) DogG válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Ez volt az egyetlen, amire még nem kerestem rá... Murphy?
Köszönöm a segítségeteket, remélem, hamar be tudom szerezni a kondikat és megoldódik a probléma.
(#) Robi85 hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Sziasztok.

Van hugoméknak egy Grundig ST 72-860 Top tv. Ha bekapcsolják akkor kattogó hangja van. Ez kiderült, hogy a sorkimenő trafó hibája. Belenéztem és már valaki barkácsolta mert a trafó burkolata körbe van kenve szilóval. Gondolom elvan repedve és áthuz a nagyfesz. Az lenne a kérdésem, ha kicserélem egy új trafóra akkor mire kell ügyelnem. Vagy csak beforrasztom az újat és már mehet is?
(#) kadarist válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Szia!
A kattogó hangból derült ki, hogy trafóhibája van, vagy valahogyan ellenőrizve is lett ez a feltevés? A sortranzisztor jó? Ha trafócserére adod a fejed, akkor semmi különösre nem kell ügyelni, csak arra, hogy általában a trafón lévő potméterek teljesen vissza vannak tekerve ütközésig (screen, focus).
Következő: »»   857 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem