Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   861 / 1271
(#) kadarist válasza Ancsaaa hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Cseréld ki az az előzőleg bekarikázott tranzisztort és ha szerencséd van, akkor jó lesz.
(#) Ancsaaa hozzászólása Aug 29, 2013 /
 
találtunk egy ismerőst aki ért hozzá ha nem sikerülne akkor irok köszi a választ!
(#) kristikoma hozzászólása Aug 29, 2013 /
 
Sziasztok! Ugyan nem hibás a tv-m, de van egy kérdésem. Valakitől hallottam, hogy mikor még volt SECAM adás, a hazai tv-k(Orion, Videoton) úgy dekódoltak, hogy SECAM>PAL, és ezt alakították át színjelekké. Valóban így épültek fel ezek a kétnormás készülékek?
(#) kadarist válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Szia!
Igen így. De nem kódolták át teljesen, csak ún. ál-PAL jellé alakították át. Bővebben: Link
(#) kristikoma válasza kadarist hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Rendben, köszönöm a választ!
(#) feccus válasza kadarist hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Bocs hogy ennyire későn írok,most volt csak időm tévét szerelgetni.
Kicseréltem az említett ptc-t és egy 220mF-250V-os kondit is mert nagyon gyanús volt.
Kisebb nehézségek árán sikerült minden zsinórt visszajuttatni a helyére és csodák csodájára hiba nélkül beindult a tv. Annyi hibát észlelek a tv-ben hogy ha scart-csatlakozón kötök rá egy dvd-t akkor áthallani a tv adás hangját mintha egyszerre menne a 2 de a dvd képe jelenne meg.
(#) lacika81 hozzászólása Aug 29, 2013 /
 
Sziasztok.....van egy orion tv-ém>>>> NR/T 2835 STX-S és nem kapcsolodik be.Tápfesz jelző világit de sekép se hang. mi lehet a baja ?
(#) eyess válasza lacika81 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
A tápfeszjelző az a készenléti jelzés lenne.Szóval , ha nem kapcsol be , akkor az bizony táp gond.
(#) Zseni hozzászólása Aug 30, 2013 /
 
Sziasztok Van egy Hyundai (modell: CTV 2814 ) típusú televízióm.
A probléma az volt hogy nem mágnesezte a képet ezért kikapcsolás után piros volt a kép de nem mindig. Gondoltam ujjra forrasztom a nagyobb érintkezőket, ezután bekapcsoláskor már kicsapta a biztit És azóta is . Már átnéztem töviről hegyire de semmi ötletem hogy mehetett tönkre?!
Valakinek ha lenne ötlete mi lehet zárlatos?...
Löszi.
(#) matyusz válasza Zseni hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Valószínűleg rövidre zártál valamit. Nézd át tüzetesen! Esetleg próbáld meg, hogy beteszel egy akkora biztit amekkora gyárilag volt és mérd meg hány ohm-ot mérsz a dugvillán. (Nem kell áram alá helyezni meg semmi, csak így nézd meg)
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2013
(#) djseed1 hozzászólása Aug 30, 2013 /
 
Üdv mindenkinek! Megint van egy rossz TV-m ami már kikészített idegileg! Szóval a kedves egy Loewe Concept 700 Plus! Azzal a hibával került hozzám lassan 2 hónapja, hogy a kép alsó és felső része ki volt csúszva! Na ezt egy teljesen áteresztő dióda okozta, amit kicseréltem és a hiba megszűnt! Akkor jött a következő hiba. A tulaj megkért hogy keresgessem be és rakjam neki sorba az adásokat, ez meg is történt volna ha az adásokat befogta volna színesen és tiszta hangal! Csak fekete-fehéren, néha egy-két rózsaszín árnyalat és a hang is zajos! Ok, hát mondom kikapom a tunert és belenézek hátha valami, de nem találtam semmit! Vissza minden, a hiba megmaradt! Aztán 15 perc üzem után a TV csak kikapcsolt! Visszakapcsoltam, 5 perc után megint! Visszakapcsolom újra, kb 5-10 másodperc és kikapcsol, de kép semmi! Na ezt eljátszottam vagy 10 szer, aztán hatalmas káromkodás és félre raktam a fekete fenébe! Ma szedtem elő, hogy hátha, de mostmár csak annyit csinál, hogy kapcsolom mintha beundúlna max 1 másodpercre és azonnal standby-be vágja magát! A sorkimenő trafó beindúl arra az időre, magasfesz van! A tápban az összes kondit kicseréltem, a sortranyót, a táp meghajtótranyóját, mindent átforrasztottam, mindent megmértem de nem találom a baját! Segítsetek! Mellékeltem a kapcsolási rajzot! Előre is köszönöm!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
A tuner kiszerelése előtt is ki kapcsolt magától ?Vagy csak utána , amikor vissza tetted .
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Csak utána kezdett el, de még 15 percig ment kiszedés után! A tunert biztos hogy jól tettem vissza, mindenjét átnéztem nagyítóval is hogy minden a helyén van, minden lába, be van e forrasztva rendesen! Próbáltam úgy is hogy kiszedtem a tunert, és aztán indítani, de ugyanaz volt! 5-10 másodperc és kikapcs! Magasfesz volt, fűtés volt, de kép semmi! Amugy a scart-ról tökéletesen mutatott előtte! Ezért gyanakodtam a tunerre!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Mérd ki a tápot kondik stb .De ha előtte jó volt csak ott lesz valami hiba.
(#) siadam hozzászólása Aug 30, 2013 /
 
udv mindenkinek van egy veryo 36A15-176621 kis tv aminek csak az lenne a panasza hogy fent a kepernyo tetejetol lefele par centire megvaltozik a szin legtobet zoldben jelenik meg mit nezek meg vagy csereljek ki ha valaki tudna segiteni annak megkoszonem
(#) lacika81 válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
igen ! a piros led .....
(#) eyess válasza lacika81 hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Igen a piros led .....
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Kondikat nem mér a múltim, csak cseréltem mindegyiket. Az ellenállások jók, diódák jók! A feszültségeket meg nem is tudom megmérni, mert ugye nem kapcsol be addig!
(#) djseed1 válasza siadam hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Üdv! Ez olyan lemágnesező (PTC) gyanús! Ha van mire, először azt cseréld!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Készenléti led világít ?
A táp primer körében a C618 kondenzátoron mennyi feszültség van ? Olyan 300 - 385 nek kéne lennie.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2013
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Persze, az világít! 320V van ott!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Akkor az jó.
A táp szekunder oldalát is ki kellene mérni , hogy minden feszültség meg van e + 5 volt 12 , 15 stb.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2013
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Nah kérem, most kapok infarktust! Ilyen nincs! Kb 6 órakkor volt a TV utoljára áram alatt, akkor még világított a stendby LED! Azóta hozzá se nyúltam! Most kapcsolnám, hogy megmérjem a feszültségeket, és a stendby led nagyon szaporán villog és vele ugyanolyan sebességgel a hangszórók puffognak halkan! Ez csinálja olyan 5 másodpercig aztán a LED kialszik és halál van! Ezt már nem hiszem el! Szivatnak anyám STOP!
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2013
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Akkor valami megfogja a tápot.
A táp primer oldalán kell kezd a TDA4601 , és környéke , illetve a T624 tranzisztor , és környéke.
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Lehet hogy eddig is ez okozhatta minden hibáját? Csak most jött elő teljesen!

Amugy a T624-es tranyó, nem a 2SCS2000 van hanem BU508AFI, de szerintem ez nem lényeges, ugyan azt a műveletet végzik, eddig ment vele!
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2013
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Persze az jó helyette.
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Na de ez majd csak holnap, mert már nem vagyok fitt az ilyesmihez ilyenkor! De, tegnap hazaadtam a barátnőmék TV-jét, ami még nálam tökéletesen ment! Náluk elő jött a hiba, amit a mellékelt kép mutat! Plussz gondol egyet és elsötétűl a kép kis idő múlva visszaáll! A fókuszfeszültségnek a potijára gondolok, mert csak néha jön elő ez a képhiba! A sötétülés, pedig a gyorsítófeszültség potija lehet! Volt szétszedve, lehet nem jól raktam össze!
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2013
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Jól teszed igen pihenni is kell.És valóban lehetnek a potik hibája amit írtál.
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Akkor holnap ezt is megoldom! Reggel belefogok ebbe a német franckarikába, remélam találok valamit!
Addig is köszönöm a segítséget!
(#) bányaman hozzászólása Aug 31, 2013 /
 
Üdv! Lenne egy Samsung tv, amelyből kiszaladt az antenna csatlakozó, mert szállításkor elfelejtették kihúzni belőle a vezetéket.. Samsung CW-21M63 a pontos típusa, és mellékelem a tuner részéről a fényképet. Tömörítve felraktam a képeket, remélem látható. Samsung tcpw3001pd16a a tuner neve. Előre is köszi.

Desktop.rar
    
Következő: »»   861 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem