Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   864 / 1271
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Értem! Annyit tudok most mondani, hogy az ON/OFF részre +5V jön amikor a TV kikapcsol! Ha az 5V eltünik, beindúl!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
És az alkatrészek jók , amiket leírtam ?
Tehát ha az +5 volt megjelenik , akkor kapcsol ki .Jó meg kellene nézni azt , hogy az R691 ellenállás egyik lábát kiemeled , akkor a tranzisztorok felől jön e az +5v, ami a kikapcsolást végzi , vagy a processzor felől.Elvileg , ha kiemeled nem kéne , hogy kikapcsoljon a tv.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2013
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Máris kimérem, csak még vártam erre a válaszod4.
Megpróbálom kiemelni! Amug, igen ez az 5V a processzorból jön.
De van egy érdekesség is, ha kikapcsol a TV és utána 3 vagy 4-szer visszakapcsolom, megyen folyamatosan és nem áll le, de kép semmi! Néha, de tényleg csak nagyon néha, egy pici vékony és kb 4cm hosszú fehér csík villan meg a képernyő közepén.
A másik, ugyebár a kép nem jön be, de gondoltam hogy hangnak legalább lenni kellene! Szóval ha a tuneren nemis, hozzádugtam a DVD-t Scart-on. Ilyenkor automatikusan át kellene kapcsolnia a DVD-lejátszóra, és ha képet nem is ad de hangnak lenni kellene, de csönd van! Ez elég fura!
Arra gondoltam hogy valamejik proci vacakolhat, mivel ugye SDA/SCL jelen komunikálnak egymással, és talán az egyikük nem indúlhat be, és beszól a kapcsolgató processzornak hogy gond van, és ez végett állítja le a tápot! Szóval arra akarok kijukadni, hogy miért kapcsolgatná az 5V-ot a processzor ha a táp jó. Valami bajt érezhet! De ez csak tipp!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Vagy nincs meg valami , vagy a processzor rossz .Hangnak igen kellene lennie attól még , hogy nincs kép.
Most úgy állunk , hogy minden a helyén van , csak az égő van rákötve a +155v ra és úgy nézegeted igaz ?
A vízszintes csík amiről beszélsz , és ha esetleg az égőt kivetted , és úgy nézted , és akkor villant be a csík , és nem teljes képernyő méret .Akkor azért pedig a vertikális kör lesz a hunyó .Ott is méregetni kellene kondenzátorokat , ellenállásokat stb első körben.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Tudnál akkor segíteni, mit kellene cserélni?
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Irtad , hogy összefut a kép ezt , hogy kell elképzelni .Mit látsz ilyenkor a képernyőn ?
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
A vertikális rész volt először átszedve mikor hozzám került a TV. Mikor még mutatott semmi olyan képhiba nem volt ami a vertikális eltérítés hibájára utalna! Amugy a vertikális kimenetnél 18V megy a képcsőnyaki tekercsre, nemtudom hogy ez megfelelő e. Amúgy az a csík csak annyi méretű teljes egészében mint egy gyufaszál. No, de most jut eszembe, hogy nemrég javítottam egy TV-t aminek ugyanígy nem jött be a képe, viszont nem kapcsolt ki! Kivettem az eltérítő IC-t és bekapcsolásnál szinte azonnal megjelent a fehér vízszintes csík! Megpróbálom ebből is kiszedni, lehet hogy mégis van valami a dologban! De ha meg lenne halva az IC nem volna a kimenetén feszültség, nem?
ÉS Igen, az égő van rákötve!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Igen a 18 volt az jónak tűnik bár a rajz 15 voltot ír.
Mielőtt kivennéd a TDA 8175 öt mérd végig a lábait , hogy az van e rajtunk mint a rajz mutat,ha valahol nincs valami , akkor onnan kell tovább menni , de az is lehet , hogy az ic lesz a hunyó szeretnek tönkre menni .
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Méregetés közben nézd csak mit találtam. Ez a 2db szűrőkondi szépen meg van repedve! Ilyesmit ezek nem szoktak csinálni!
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2013
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Hát bizony nem , és ráadásul ha még ellenállást is mutat az aztán végképp helytelen.
Ezeknek a kukában a helyük .Máris találtál két hibás alkatrészt , és még lehet nincs vége .Csak most ne hogy feladd ?mert az elején igen csak el voltál keseredve remélem birod még egy kis ideig.
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Az igazat megvallva, reggel úgy keltem fel, hogy ha a mai napom is eredménytelen lessz ezzel a TV-vel szemben, akkor ennyi volt! Összerakom és vissza a gazdának!
Node, haladás van!
Szóval ez csere, de 1uf-ben csak elektorlit szűrőkondim van így hírtelen, jó lessz az is?
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Az nem jó , mert oda bipolár kell , tehát olyan ami nem elektrolit..
Próbára tehetsz bele nem 1uf osat , csak ne elektrolit legyen.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2013
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Affene, akkor jön a keresgélés!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Igen , de egyébként a kondenzátoroknak ,volt ellenállás értékük , vagy nem mérted ?
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Az egyik abszolút semmit nem mutat, a másik szép lassan töltődik felfelé mintha egy elektrolitkondit mérnék.
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2013 / 1
 
Akkor az halott.
Azért ha találsz esetleg , és kipróbálod , csak annyit nézz meg , hogy kikapcsol e még a táp .
Ha nem akkor bizonyára jó lesz csak utána olyan értékű kondenzátort kellene majd bele tenni, ami a rajzon van .Mert lehet , hogy hatással van a képre , ha más értékű van benne.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2013
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Szóval! Kicseréltem a kondikat! Lemértem az IC lábain a feszt, a 3-as és 7-es lábakon 0V van.
(#) istike78 hozzászólása Szept 3, 2013 /
 
üdv! nem tudom jó helyen járok e. három tv kapcsán kérem a segítséget. az egyik egy VESTEL tv
ennél a tv-nél az a baj hogy a kép eltérítő ic kimegy.ki cseréltem már korábban is kb 2 évig bírta.most viszont megint ki lett cserélve kb 2 napot bírta és kivágta.kihúzom kis idő múlva áram alá helyezem picit szét nyit aztán megint kb 10 cm széles sávra össze ugrik és hátul az a bizonyos tapadó korong szikrázik csattog. forrasztást átnéztem nincs sehol érintkezési és forrasztási hiba. mi lehet a gond? mért vágja ki ezt a bizonyos ic-ét ami tda 8351.

Van egy LG tv vele az a gondom hogy készenléti led világit, viszont be kapcsoláskor elalszik, kapcsolja a végfokot és semmi.forrasztási hiba nincs viszont gyanakszom c5250 tranyora műszer szerint mint jó lenne. itt mi lehet a gond?
utolsó kérdésem. az egy GRUNDIG. ezt a tv -ét kaptam. nem csinál semmit.viszont a képcső-képernyő közepén belülről egy kis ponton foszfor réteg lejött.arra gondoltam az képcső hiba.ha egy foszfor réteg lejön képcső belsejéről az még használható? vagy kuka?
köszönőm a segítséget.

Shift gomb, és a megfelelő betű egyidejű lenyomásával tudsz nagy betűket írni a mondatok elejére. mod.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2013
(#) djseed1 válasza istike78 hozzászólására (») Szept 3, 2013 / 1
 
Szia! Az első TV-re tudok válaszolni, énvelem is előfordúlt ez a jelenség! Ez az eltérítő IC nagyon érzékeny! Ha cserélni akarod újra akkor először a hozzá tartozó összes elektrolitkondit cseréld, lehetőleg újakra és ugyanolyan értéküre! Engem a kondik hibája szivatott meg annó!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
És a többi lábakon ?
(#) eyess válasza istike78 hozzászólására (») Szept 3, 2013 / 1
 
De jól össze szedted .Szerintem csináld azt , hogy először , csak egy tévével foglalkozz , mert ,így nem hogy nálad , de szerintem itt is kavarodás lesz belőle.Szóval mindent csak szép sorjában.
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
A többi lábain megvan a feszültség!

De találtam egy oldalt és ott is egy ilyen TV-vel és ilyesmi hibával küszködtek, és itt is az eltérítés és a standy-ba kapcsolásról van szó Loewe
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2013
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2013 / 1
 
Az ic 7 es lábán kapna vezérlést .Az 5 ös láb az kimenet ami a te esetedben 18volt.
a 3 mas láb 1 volt kimenő lenne , de ez lehet , hogy függ a 7 es lábon érkező vezérlő jeltől.
a 7 es lábra nem megy neked jel , ha szkóppal nézed fűrész jelnek kell ott lenni.
Ez a jel a DPu2553 as ic felől jönne
Ennek az ic nek a 26, 27 es lábán lévő R517 , R5156, és C516 68nf kondenzátort kellene megnézni .A kondit lehet cserélném szó nélkül.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2013
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Rendben, ezeket megnézem! Nekem még a C563-as kondi is gyanús, kiforrasztottam és az alja, szóval a fegyverzetnél mintha púpos lenne! Cserélem azt is, mindenesetre.
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Persze nyilván , ha észre veszel olyat ami esetleg rendellenes nyugodtan cserélheted abból baj nem lesz.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Ha bekapcsolom, megy 100%ra. Kb 1 perc után hirtelen megugrik a kép, és elkezd oldalvást futni. Ilyenkor a hang elmegy, a távirányítora se reagál. kép
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Értem , ezt az áramkör kellene átnézned , és esetleg alkatrész mérés útján helyesek e az értékeik . A potméterek nem kontakt hibásak e stb stb stb .Ezeket kellene végig zongorázni.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2013
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Kis érdekesség: kicseréltem a C563-as kondit, 220uf kellene, de hírtelen csal 470uf-est találtam, a kikapcsolás megszünt, szerintem azért, ugye a 7-es lábra kapná a vezérlést, a 3-as lábon szólhat az I551-nek hogy ittvagyok, működök! Most hogy nagyobb a kondi a pozitív fegyverzet a +27V ra megy, a negatív pedig a 3-as lábhoz csatlakozik! Lehet hogy a nagyobb kondin most átszürődik annyi áram amirből az I551-azt hiszi, hogy beindúlt a TDA, és nem kapcsol ki, de kép nincs!
Amúgy, mértem a két ellenállást és pontosan jók, de a DPU2553-as 26,27 es lábain szinte semmi nincs, csak milovoltok.
Érdekesség még, hogy a TDA 7-es lába előtti R566-os előtt 0.44V van, utána, szóval az IC és az ellenállás között már 0.60V!
Nemtudom, de nekem gyanús ez a TDA8175. Márcsak abból kiindúlva, hogy bekapcsolom a TV-t várok míg befűtődik a cső, kikapcsolom aztán gyorsan vissza és megjelenik egy pillanatra halványan egy 5cm vastag fehér sáv.
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2013 / 1
 
A 7 es lábat csak szóppal tudnád igazán kimérni .Viszont a C561 is megnézném a helyedbe.Ettől még lehet gyanús az ic , de hátha csak valamelyik kondenzátor rossz még.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Pont ezen a modulon voltak barnás foltok a nyákon. Felvezető hiba is lehet? Mérjem ki a tranzisztorokat is?
Következő: »»   864 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem