Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   870 / 1271
(#) stevepapa válasza DRAWS hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Ha ESF stb csővel gyártott csőhiba is szokta okozni az RGB ic halálát
(#) djseed1 válasza Lali24 hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Szia! Én egy ilyen beltéri (mellékelt képeken látható) RF modulátorját használtam! Esetleg ez is szóba jöhet!
(#) Lali24 hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Na össze is raktam egyet a kép jó de a hang eléggé recseg a potin meg a tekerőkön nem tudom eltüntetni a recsegést. Sőt ha nem beszélnek akkor meg hangosodik a recsegés. Szerintetek mit kel javitanom?
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
A 27kohm os ellenállás kihagyhatod .Lehet , hogy a te tévédhez sok az a 27 kohm.
Ha kivetted azért a tévén , illetve a beltérin vedd lejjebb a hangerő mértékét.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Az lenne a hunyó? Mondjuk nincs is mire kicserélni, de meg se tudom állapítani, hogy az-e a rossz...
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Igen hát itt jönnek a nehézségek mérni kellene , mert így nem tudunk tovább haladni.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
egyszerű multiméterem van, A V R F Hz C...
(#) futar01 hozzászólása Szept 8, 2013 /
 
Sziasztok.Van egy samsung sp43t8he típusú tv-m. A gondom az,hogy sikeresen elállítottam a szerviz menüt és teljesen le is tiltotta a tv-t.Tehát nem lehet bekapcsolni egyáltalán.Mit lehet ilyenkor tenni,hogy legalább alapra visszaálljon, hogy be lehessen kapcsolni? 2 stk most lett benne cserélve és ezután sikerült elállítanom.
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Ééés igen Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki segített és bele visz a TV-k világába és elmagyarázza a dolgokat, mert ezt a tudást sok idő lenne egyedül "megtanulni". Az eltérítő TDA3653B volt a hibás. Bár nem szeretném elkiabálni, mert csak annyira néztem meg, hogy van-e hangyaháború, de holnap járatom egy fél órát kb. Bár kíváncsi lennék, hogy mitől halálozott el. (Esetleg öregsége miatt...)
Nagyon szépen köszönöm még egyszer mindenkinek, főleg eyess-nek, kadarist-nak és stevepapa-nak. (Elnézést ha valakit kihagytam)
"fecameca" lassan oda jutok a samu-hoz is, remélem sikerrel járok majd.
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Örülök , hogy örülsz , és hogy sikerült.
A TDA ic sok minden olyan tényezőtől tönkre mehet ,ami káros lehet a számára hosszú távon.
PL magasabb feszültségek a lábain , alkatrészek jóságának változásai , de az ic üzem óra lejárta is benne lehet a dologban.
De az a lényeg , hogy jó lett.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Ártogat csak a TV, és ha nem tudjuk megcsinálni, likvidálnom kell, de sajnálom kilökni, lényegében megyen, csak kis idő után megadja magát, nemhiszem hogy olyan nagy hibája lenne..
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Egy hiba se nagy ha már megvan.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Egy kis hiba is nagy gond, ha nincs meg
Marad a kuka
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Most járattam DVD-ről olyan 10-15 percet. Az eltérítő olyan 50 fok körüli lehet vagy kicsit több. A másik, hogy kis fehér vonalak vannak a képen a tetejétől kb 10 cm-re amik az idő múltával mennek felfelé és ezen vízszintes csíkocskák felett kicsit enyhén vonalkás a kép is. Majd rakok fel képeket is. Ezt melyik elkó vagy elkók okozhatják esetleg? Legalább is elkóra gyanakodnék.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Szia!
Az elkókat kigyomláltad a környékéről?
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Érdekes még, hogy a kép felső részén bekapcsoláskor (hidegen) hiányzik kb 1cm-es csík ez teljesen fekete, és ahogy telik az idő ez kezd telítődni a képtartalommal. Látszanak a csíkok is felül meg az enyhén becsíkozódás is. A hangyaháború teteje is érdekes.
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
G2 lehet lejjebb kellene venni egy kicsit.Aztán megnézni úgy milyen idő elteltével.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Nem, csak kimértem multival, hogy nem zárlatosak-e. Melyikeket érdemes cserélni?
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Most a gyári helyén van G2 poti. Ha jól emlékszem régebben is voltak csíkok ugyanígy és el is tűnt egy idő után. Szerintem nem a G2 miatt csinálja. Talán kodik miatt csak nem tudom melyikeket kéne cserélnem.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Az elkók, ha zárlatosak lesznek, akkor füst és fény is van, de ez ritka jelenség. Azokat cseréd, amelyek rá vannak kötve az IC-re valamilyen módon.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Ezt a hibát elkó okozza, mert a képkioltási impulzus nem a megfelelő időben kapcsolja ki a video-végfokot a vezérlőn keresztül. Van egy 100 µF körüli kondi kondi az IC lábán, a diódával közösen, azzal kezdd.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Ha már ott vagyok a 220µF 35V-os at is cseélem mert az is elég közel van a hűtőlaphoz. Csak 63V-os van itthon szerinted mennyire nagy fényűzés? Lehetséges, hogy nagyobb ezért gyorsabban fog kiszáradni, vagy épphogy később fog kiszáradni?
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Semmit nem határoz a feszültség tűrés a kiszáradást ,illetően.Inkább a márka az ami támpont lehet , és min 105o legyen.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Nagyobb és hamarabb szárad ki. Ez meg hogy jutott az eszedbe? A 63V-os jobb lesz, mint a 35V-os.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Hihhetetlenül köszönöm Csere a 2 említett kondi és jobb mint új korában a 100µF-es már nagyon halott volt mérés alapján is, valószínűleg ezért halálozott el az ezelőtti TDA is. A kép is gyönyörű lett.
"eyess" azért kérdeztem mert sokkal magasabb a kondi és az átmérője is nagyobb ezért közelebb van az ic hűtéséhez ezért gondoltam jobban ki van téve a hőnek mint a régi amelyik kicsit messzebb volt a bordától.
Még egyszer nagyon köszönöm
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Látod látod nem is olyan rég kérdezted , hogy mitől mehetett tönkre az ic.
Leírtam pár tippet , és az alkatrészek jósága is benne volt , de egyébként én azt hittem , hogy az ic körül csere előtt mindent kimértél.Ezek szerint nem , de most már nem is érdekes a lényeg , hogy meg lett a hiba.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Onnan gondoltam amit leírtam az ezelőtti hsz-em ben. Amit betettem az közelebb van a bordához és így közel olyan meleg a kondi folyamatosan mint a borda a régi kicsit messzebb is volt tőle a kisebb átmérő miatt és alacsonyabb is volt.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Ugyan magasabb, és szélesebb is, de a felülete is nagyobb, tehát így kiegyenlítődnek az erőviszonyok. Ha meg nagyon nem fér el, akkor lehet hosszabb lábakat forrasztani a lábaira, aminek segítségével el lehet vinni a kritikus helyről.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Köszönöm szépen. Marad így egyenlőre egy jó pár évet biztos elmegy vele nagyobb a feszültség tűrés is meg ez 105 fokos. Csak azért raktam be ezt a kondit amit te is leírtál, hogy nagyobb a felülete, ha hűlni akar akkor jobban tud.
Jöhet a Philips TV az Akai tesztelése után
Köszönöm!
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Még egy kérdés. Az mennyire baj, ha a az eltérítőm (TDA3653B) olyan 55-60 fok körül van, mármint a hűtőlemeze?
Következő: »»   870 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem