Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Két telefon összekötése
 
Témaindító: Geriboss, idő: Máj 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) fulop83 válasza JZoli hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szerusz engem erdekelne a telefonos rajz elkuldened ide * es nagyon szepen koszonom!!!
(#) Musztáng 70 hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Sziasztok! engem is érdekelne a meg valósítás hoz szükséges rajz!
(#) Macload007 hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Végigolvastam az eddigi leírásokat. Olyan kérdésem volna hogy végig azt olvastam hogy ugyebár az analóg telefonok 2 szálas vezetékkel kapcsolódnak a központhoz. Nade nekem van egy bekurblizós telefonom ami 4 szállal kapcsólódott. Mellékelek egy fényképet hogy mi van a dobozban. Márcsak azt nemtudom, hogy hogyan is kellett ennek annó müködni. Az a része világos hogy ez még a központos rendszerben működött amikor még a kapcsolásokat a központosnak kellett megcsinálni. Mivel számok nincsenek rajta csak egy kurbli, amit ha tekerek a belső rengetője elkezd móködni, igaz csak elég halkan. És lehet-e ezt valamiféle házon belüli telefonként használni, esetlegesen kaputelefon belső egységeként. Mondjuk külső egységnek egy kisebb dobozba egy hangszóró egy nyomógomb és egy mikrofont összeépítve belül meg ez a retró készülék. Kint mikor látogató érkezik megnyomja a gombot bent megszólal a telefon, felveszem és hangátvitel kétirányban. Ez így működhet? Sajnos nemsok infót találtam a neten az ilyen típusú telefonok működéséről.

kep030.jpg
    
(#) kadarist válasza Macload007 hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
A helyi telep (LB, Local Battery) bekötése miatt van négy vezeték ennél a telefonnál. http://oldphoneguy.net/BookletPDF/LB%20CB%20Word%20Version%202.pdf.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Telefon_%28eszk%C3%B6z%29
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2012
(#) bignath hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Párhuzamosan kapcsolt készülékeknél hogyan lehet bekapcsolódni jelzőhang nélkül a már müködő vonalba ?
(#) Gafly válasza bignath hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Pontosan mit és miért szeretnél csinálni?
(#) bignath hozzászólása Jan 7, 2014 /
 
Van -e lehetőség arra, hogy egy éppen élő telefonkapcsolatba észrevétlenül belehallgassak ?
(#) bignath hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Félreértettél. Saját lakásomról van szó.Technikai-, és nem jogi segitséget kértem! Üdv
(#) bignath hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
o.k. Téma lezárva !
(#) Ferike2001 hozzászólása Ápr 18, 2014 /
 
Sziasztok! Épiteni szeretnék egy kábeles "adó-vevő" keszüleket, ami két mikrofonból és két hangszóróbol állna. Nagyon kezdő vagyok ilyen területen úgyhogy reszletesebb vákaszokat kérek! Köszönöm elöre is!
(#) Medve válasza Ferike2001 hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Szia, böngésszél egy szimpatikus, felkészültségednek megfelelő kaputelefon kapcsolást. Választ kapsz, ha lesz kérdésed
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2014
(#) Ferike2001 hozzászólása Ápr 18, 2014 /
 
(a kérdés magátol érthetődik) Vagyis hogy lehet ezt megvalósítani???
(#) Remci válasza Ferike2001 hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Hát ez a legegyszerűbb. 2 hallgató, 2 mikrofon, plusz egy 9v-os telep. De ha szén mikrofonod van, akkor 1,5v is elég. ( sztár telefonos koromban ilyet használtunk érpár átbeszélésre )
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2014

beszélő.JPG
    
(#) Ferike2001 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Köszönöm a rajzot! De honnan tudom hogy szén mikrofon-e?
(#) Remci válasza Ferike2001 hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Ez például szén mikrofon, ez pedig elektret mikrofon. Az utóbbinak kell a 9v a működéshez.
(#) Ferike2001 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Mit tegyek ha csak egy szén mikrofonom van? Mindegy hogy az elemen hogy kötöm a + és - ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2014
(#) pucuka válasza Ferike2001 hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Mindegy milyen, csak hagyományos telefonba való (kagylóból kivehető) mikrofon betét legyen.
(#) Ferike2001 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat! Majd ha elkészítem visszaszólok hogy hogy működik!üdv.
(#) Ferike2001 hozzászólása Ápr 19, 2014 /
 
Bekötöttem úgy ahogy a rajz mutatja 1.5 v os elemmel, de nem működik. Vajon ha teszek 9 v os elemet fog működni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2014

image.jpg
    
(#) Remci válasza Ferike2001 hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Emeld meg a feszültséget 4,5v-ra. Az is elég. Sajnos nem találtam szén mikrofont, így elektrettel raktam össze, de azzal működött. A képen van egy szén mikrofon, a feketét hallgatónak nézem, az szerintem nem mikrofon. A másik kettőt nem ismerem, azok hallgatók lennének?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2014
(#) Ferike2001 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Ha egy 5 v-os trafora kotnem, mukodne??? Ha oramutato jarasa szerint nezzuk az elem utan az elso mikrofon, a masodik ketto hangszoro es az utolso is mikrofon. Igy volt a rajzon...
(#) pucuka válasza Ferike2001 hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Ha lehet ne trafóra kösd, hanem egyenfeszültségű tápra. Régen 4,5 V -os zseblámpa elemről használtuk, mert abból volt sok, és meglehetősen strapabíró volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2014
(#) Ferike2001 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Van nekem egy 12 v-os 1.3 Ah-s akkum; az sok lenne neki?? Vagy tudok tenni ra 9 v-os elemet is melyik lenne jobb dontes??
(#) Ferike2001 hozzászólása Ápr 19, 2014 /
 
Az a trafo amirol beszeltem egyenaramot ad mert egy telefontolto volt.
(#) pucuka válasza Ferike2001 hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Trafónak a váltakozó feszültség csökkentésére, növelésére szolgáló eszközt nevezzük. A telefon töltőt adapternek hívjuk. (legalábbis mifelénk)
A 9 V -os elem jobb lesz, bár nem fog sokáig tartani, a 12 V meg már sok, nagy áram fog folyni az áramkörben, amit nem biztos, hogy a hallgatók tolerálnak.
(#) Ferike2001 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Koszonom a tanacsokat! Megprobalom ugy is.
(#) Ferike2001 válasza Ferike2001 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Megpróbáltam 7,5 v-al (mert itthon csak annyi elem volt) és nem működik!!!
(#) Remci válasza Ferike2001 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Próbáld ki hogy csak az egyik mikrofon-hallgató párost kötöd a tápra. Ha a hallgatóban hallod amit a mikrofonba mondasz, akkor az jó. Utána próbáld ki a másikat is. A kettőt összekötve működnie kell. A szén mikrofon nem tudom milyen régi, lehet hogy a szén szemcsék össze álltak benne. Kocogtasd oda valamihez óvatosan, hátha szétválnak.
(#) Ferike2001 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Kiprófáltam a hangszórókat és mundkettő működik de összekötve a mikrofonnal nem.
(#) Remci válasza Ferike2001 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Akkor nincs több ötletem. Pedig ennek működnie kell, évekig ilyenekkel beszéltük át a távközlési érpárakat, akár km-eket is. Ha a hallgatók jók, akkor a mikrofonokkal van a bibi, szerintem a jobb alsó sarokban lévő fekete nem is mikrofon.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem