Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1091 / 1679
(#) depi52 hozzászólása Okt 5, 2013 /
 
Olvasva az előttem szólókat és látva alkotásukat én csak szerényen egy szombat délután művét mutatom meg, egy egyszerű 12V-os tápforrás.
(#) enree válasza depi52 hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Gyorsan tegyél zsugorcsövet arra a sarura, mert így egy cseppet veszélyes ebben a fém dobozban!
(#) depi52 válasza enree hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Amint lesz teszek rá bár a doboz zárt és szorul rá.
(#) sz_ferko válasza depi52 hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Amatőr laborba ilyen is kell! Tetszik a doboza.
üdv. sz_f
(#) sz_ferko válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Tetszik. Üdv. sz_f
(#) varttina válasza depi52 hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Hasznos dolog tud lenni egy kis méretű 12V-os tápegység. Még egy potméter és egy LM317-es kényelmesen beleférne, és akkor szabályozható lenne a kimeneti feszültsége.
(#) depi52 válasza sz_ferko hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Kösz, hát a doboz épp kéz alatt volt és már jött az ötlet.
(#) depi52 válasza varttina hozzászólására (») Okt 5, 2013 1 /
 
Hasznos bizony sokszor kellet 12V és miután a labortápom el adtam nem volt semmim most rögtönöztem ezt, az LM317-es pedig egy jobb tápba fog belekerülni.
(#) zolika60 válasza depi52 hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
A 230V-os oldalra kell egy biztosíték, mert így tűzveszélyes. A szekunder oldalra sem árt, mert zárlat esetén tönkre megy minden. Egyébként hasznos.
(#) depi52 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Kerül majd bele !
(#) StefuPeti válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Szia. Megosztanád a magyarosított hex file-t? Szerintem vagyunk egy páran akik szívesen megépítenék.
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
(#) Remci válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Tyűű, ez nagyon baró. Kár hogy nem tudok PIC-et programozni, különben megépíteném
(#) nightlife hozzászólása Okt 6, 2013 / 1
 
Az épülő erősítőm beültetés szempontjából elkészült vég.fokozatát szeretném megmutatni.
A kapcsolás a Ge Lee féle 400-as VF2, a nyákokat csupa lustaságból kaqkk fórumtárssal készíttettem el.
A hőmérsékletfüggő kompenzációt végző diódák két panelre nincsenek beültetve, még gondolkozom egy esztétikusabb változaton. A meghajtó fokozat táp-ellenállásai sincsenek, mert egyelőre nem jutottam döntésre azzal kapcsolatban, hogy 80V-ról járassam, vagy oda merjem adni neki a 94 Voltos üresjáratit, hogy majd: -Lesz ami lesz...
Előzmény: LCD spektrum
(#) Csupasz hozzászólása Okt 6, 2013 / 1
 
Sziasztok
Az alábbi VFD hőmérőt Bakman kolléga dokumentációja és progija alapján készítettem, némileg átalakítva.
Az eredeti IV-6 csöveket kicseréltem IV-11-re, és kapott egy °C kijelzést, azt IV-6-tal.A trafós táp helyett egy MC-s táp került bele, illetve köszönet Simpinek, aki beírta a PIC-be, hogy 22 Celsiusnál legyen egy fesz.kimenet. Az alávilágító RGB led így 22 fokig piros, majd efölött sárga.
Köszönet a segítségért!
(#) vicsys válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Szép lett, gratula!
(#) vicsys hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
Összeraktam a Vumeter nyákját. A szoftvert így már könnyebb fejlesztgetni.
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Patent lett már így is!
(#) vanzerr válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Csodálatos lett, gratulálok! Esetleg publikus lenne az átalakított, áttervezett áramkör?
(#) Mybuster válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Tetszetős! Gratulálok szép munka!
(#) rohi hozzászólása Okt 6, 2013 / 1
 
Sziasztok!
Egy újabb óra. Videót nem rakok fel, mert a linken tökéletes van.
http://www.technoetc.net/dotklok/
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) kocsgab002 válasza rohi hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Nagyon jól néz ki.
A plexit rendelted, vagy saját magad készítetted?
(#) biji válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Az órán Sure Elektronics felirat szerepel.
(#) kocsgab002 válasza biji hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Én ezt értem, és az a led mátrix panel, amire te gondolsz, az tudom hogy gyári. Na de a plexi?
(#) biji válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 7, 2013 / 1
 
Arra gondoltam, hogy a Sure Kit-je tartalmazza a plexit is, de biztos tévedek, nem néztem utána. Az óra amúgy nagyon tetszik.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Szép sündisznó, gratulálok hozzá.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
CKR. (Crazy Knight Rider) Szép munka, csak ne lépj bele!
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Milyen nyomtatóval tudsz ilyen apró sávokat nyomtatni és mire nyomtatod? Nekem eddig nem jött össze.
(#) rohi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Saját készítés : dekopír+asztali körfűrész (sűrű fogú vidiás korong)
csiszoló szivacs.
Még az a titka,hogy a védőfoliákat a plexiről csak a végén vettem le.
(#) mrex hozzászólása Okt 8, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Elkészültem egy hiánypótló szerszámmal.
Egy vákuumos ónszippantóval.
Hozzávalók:
-bontott hűtögép kompreszor
-lábpedál
-2 db időzítő
-1 db mágnesszelep
-pár méter szilikoncső
-egy döglött ónszippantó alu hengere és hegye
-csőbilincsek
-egy esztergályozott tömlővéges csatlakozó.

Minden a lomok között hevert otthon, ha mindent úgy kell megvenni elég drága eszköz, bár ez relatív.

A lábpedál multifunkciós nekem panelfúrót is ez működteti.
A mágnesszelep 230 v-os legalábbis ez a kivitel
Az időrelék szintén.
A mágnesszelep időreléjét felfutó él indítja és 100ms ig nyitja a szelepet.
(ez az érték jött be.)
Nem játszottam vákuumkapcsolóval az indító felfutó él elindítja a kompresszor időreléjét ami 30s os kikapcsolásra van beeállítva.
Mivel a kompresszornak van saját tartálya ezért a külső vákuumtartály felesleges.
A 30s elegendő utánfutás ahhoz, hogy sorozatos szippantások esetén is mindig elegendő vákuum legyen a tartályban a következő szippantáshoz.
Ha meg gondja lenne a hosszú idejű légritkítással az se gond mert a kompresszor tartalmaz hőkioldót(legalábbis az ami a fotón van)
Az egyedi alkatrész, eredeti ónszippantóhoz csatlakozó tömlővég ennek a menete M19x1 ez nem szabvány menet ezt esztergálni kell.
Különösebb rajzot nem csinálok, mert a fotó elég szerintem.

A fejrész és az eredeti ónszippantó belső átmérője között legyen kb 1mm luft, hogy a vákuum impulzus be tudjon jutni a csőbe. A furat nincs végig fúrva, hogy a felrántott ón a homlokfelületnek csapódva szilárduljon meg
Az anyaga alumínium hogy ne tapadjon rá az ón.

A vákuum a keresztben fúrt lyukakon jut be.

Az eredeti ónszippantó belső tüskéjét ne dobjuk el mert a teflonfejet néha ki kell bökni valamivel.

Ha nincs kéznél időrelé nem hiszem hogy gondot okozna 2db 555 el működö szilárdtest relés kapcsolás.

Ha nincs ipari mágnesszelep akkor jó lehet mosógépszelep is bár ezt nem próbáltam.

Használati tapasztalat:
Ilyen jó ónszippantóm még nem volt.Sorozatszippantásra is alkalmas sűrű egymás utánban.
Egy régi nyákot pillanatokon belül szétbontottam vele.

Üdv
Mrex
(#) kaqkk válasza mrex hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Gratulálok ! Ügyes vagy ! Csak két tanács (ha elfogadod) A mágnesszelep és az ónszívó közé tegyél valami kis tartályt vagy szűrőt ahol az "elkóborolt " ónszemcsék lerakódhatnak , mert azok sem a szelepnek sem a kompresszornak nem tesznek jót ! A kikapcsolást meg ha egy mód van rá ne bízd a hőkioldóra mert az védelmi eszköz nem "folyamatos "ki-be kapcsolásra van tervezve ,és 5-10 akció után beéghet ...
Következő: »»   1091 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem