Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1092 / 1681
(#) mrex válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Szia kösz!
A kikapcsolást az időrelé végzi másfél órája bontok szét régi paneleket, és eddig még egyszer se oldott a hőkioldó. Mindig a 30s os utánfutás kapcsol.
Igazad van a szemétfogóval kapcsolatban , ha végre megköt a dunsztosüveg fedelén a ragasztó akkor beépítem lecsapató tartálynak.
(#) zsoltee0001 válasza mrex hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
ÜgyesCsőcsatlakozónak én ki szoktam ütni egy acél popszegecs belsejét és a kis csövet hasznosítom, forrasztható is egyben
Üdv
(#) elektrorudi válasza mrex hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Ez igen! Szuper.
Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy készítek egy ilyesmit, és lám, van aki a tettek mezejére lépett...
(#) pjg válasza mrex hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Hogyan oldottad meg a kompresszor olajozását?
(#) Szammer válasza pjg hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Szia!
Nem tőlem kérdezted, de ezeknek a hűtő-kompriknak a motorja olajban áll.
Ha jól tudom, az olajban van elnyeletve a hűtőgáz.
(Nem vagyok szakértője a kérdésnek, de mintha valahol ezt olvastam volna.)
Az olajat kiönteni nem szabad, mert meghal a motor.
Én korábban autopumpát csináltam ilyenből, és működött évekig.
Az átalakításkor addig nyomattam, mig az olaj jött.
Elvileg így az maradó olajjal a kenés megoldva.
(Ha butaságot beszéltem elnézést.)
Üdv:
Zsolt
(#) pjg válasza Szammer hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Azért kérdem mert a kinyomott gázzal olaj is távozik. Azt le kell választani és visszavezetni a tartályba valahogy.
(#) mrex válasza pjg hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Én nem olajzom sehogysem a haveromnál több mint 20 éve egy ilyen fújja a teherautó, személyautó ,targonca gumiját. és nemsült be. Ebből egy dolog következhet bár nem vágtam szét egyet sem, csak gondolom,hogy ez rezgőmembrános és nem dugattyús. olaj van benne mer ha fejtetőre fordítom csepeg de különösebben jelnleg nem érdekel ha bedöglik eből van dögivel bármelyik lomiban.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2013
(#) kaqkk válasza mrex hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Ebben tévedsz ! A háztartási hűtőkben mindig dugattyús kompresszorok dolgoznak. Viszont olyan "sok "olajat nem hord ki a levegő hogy elfogyjon a karterból .
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2013
(#) kameleon2 hozzászólása Okt 9, 2013 /
 
Kifejezetten óramániásoknak - elképesztő: író-óra
(#) mrex válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Köszi ezt nem tudtam, bár kerestem robbantott ábrát de teljesen mindegy már.
Belekerült az újrahasznosítás jegyében a szemétfogó puffer is (javaslatodra) egy alu szódásszifon képében.
A mai "bontás eredménye, 10ms szelepnyitási idő és 15s utánfutás.
Reggel óta bontok és szortírozok.
(#) kaqkk válasza mrex hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Az egy darabig nem telik meg cinnel!
(#) l48 válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
másodperc?
(#) kameleon2 válasza l48 hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Azt hiszem füstölne a toll....
(#) szili83 hozzászólása Okt 10, 2013 / 1
 
Egy kis 6V-os akksi töltő.

Köszönet proli007-nek a tervekért!
(#) Johnny0004 válasza szili83 hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Szia! Érdekes (vagy furcsa) a led kijelző és az analóg műszer egymás mellett. Ez szándékos választás, vagy ez volt kéznél?
(#) szili83 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Ez direkt így lett.

Az áramot jó mechanikussal figyelni, de a feszültséget meg szeretem pontosan digitálisan nézni.
(#) Schnitt válasza szili83 hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Jó lett!
Az lenne még érdekes, hogy a led kijelzőt betenni az analóg mögé. Bár nem tudom, mennyire világítaná át. Ahogy látom, hely van a skála felső részén, a mechanika az alsó felében van csak.
(#) szili83 válasza Schnitt hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Háát igazából nem akarom szétvágni.
Az A mérő sem a végleges, 1A-es lesz benne végleg, mert max 0.7A-t tud, és a 3A-es műszeren így nem mindig látszik jól az érték.
(#) zolika60 válasza szili83 hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Jó lett, gratulálok. Bár a töltés kész LED működését nem értem 6,6V körül világít 7V felett nem? Szerintem 7,2V nál kéne kigyulladnia.
(#) satlokk válasza szili83 hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Szia!
Nekem tetszik,jól nézz ki.Gratula!
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Okt 10, 2013 1 /
 
A válaszom nem egyenesen neked szól , a műved tetszik de az ilyen előlapnak nevezett valami /k/ nagyon nem tetszenek amikor egy darab papirra rányomtatok feliratokat ha már dobozolás akkor legyen normális vagy semmi felirat még az is tetszetősebb mint egy darab papir lap !
(#) kegyetlen19 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 10, 2013 / 1
 
Mért, mi a bajod a papír előlappal? Mondj egy jobb lehetőséget otthoni kivitelezésre, szerszámok és egyéb eszközök nélkül.
A most készülő tápomnak is papira nyomtatott előlapja lesz.
(talán halkan jegyzem meg, hogy az a sok szín helyett, egy kis „grafikai elemek” jobb lett volna)
(#) sargarigo válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Én is ezzel küzdök éppen, hogy egy pc tápnak hogyan lehet esztétikusan előlapot csinálni. Persze cnc nélkül
(#) szili83 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Az előlap 3mm-es műanyag lap, amit szépen lehet megmunkálni, és elég maszív.
Erre megy egy öntapadós papir, amire egy átlátszó öntapadós fólia megy. Így nem kopik apapir, s külső behatások ellen is véd.

Miért, mi mással lehet házilag megoldani az előlapot?

Marni bele nem tudok. Nyomtatni lapra, ami nem jön le, az házilag megint nem megoldott.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
(#) szili83 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
2 állása van:

1. állás: 1x feltölti, majd kikapcsolja a töltést (képeken lehet követni), amikor kész van akkor világít a kész, PIROS LED
2. állás: feltölti, majd átkapcsol csepptöltésre, közben világít a kész LED is, de van minimális töltés. (sztem ez tévesztett meg)

Szóval minden látszik a képeken.
(#) tibistor válasza szili83 hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Én különösen a feliratokat értékelem. Mármint, hogy nem a voltage, current, charging, ready stb. szöveget nyomtattad rá, mint sokunktól láthatjuk. Pedig azok is maguknak gyártják a cuccot.
(#) szili83 válasza tibistor hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Ez elgondolkodtató tényleg, mert én is térek át folyamatosan az agol felíratok használatára.

Lehet nem kellene...
(#) Schnitt válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Amikor a pákaállomásomat mutattam be, amin 1 db potméter meg egy led hőfokkijelző volt a power kapcsolón kívül, megkaptam itt a fórumon, hogy miért nincsenek feliratok, legalább papírra nyomtassak előlapot, és ragasszam fel.
Itt meg pont ez a kifogás.
(#) CHZ válasza Schnitt hozzászólására (») Okt 11, 2013 / 1
 
Fém előlapra, vasalni és P20-as eljárással lehet tartós feliratot készíteni házilag is.
Jóval időtállóbb mint a papírra kinyomtatott felirat, nem sokkal nehezebb megcsinálni.

Pka.5.JPG
    
(#) Frankye válasza szili83 hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Végre valahára MAGYAR feliratok! Őszintén örülök neki. Szép munka lett, nekem tetszik.
Következő: »»   1092 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem