Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   886 / 1271
(#) eyess válasza cz350 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Nem innék azért vizet arra az ic re még.
Mert azt írod , hogy minden ok , csak adás , és hang nincs , és mintha látható lenne , hogy keres , de nem talál csatornát.
Elvileg , ha ezt látod , akkor az ic ki adja a tunernek a parancsot , illetve ezt tudod mérni is , hogy ténylegesen úgy van e.Ha igen , akkor a tunernél kell szétnézni ,hogy az meg kap e minden feszültséget ami kell, mert lehet , hogy nem , ha igen el kell gondolkodni a tuner cserén.
A scartról való dvd próbánál is azt írtad ugyan az .Nos végig kell követni , hogy a beérkező jel eljut e az ic ig lehet , hogy nem .De mivel ez olyan közös hiba jelenség gyanítom , hogy tápellátás hiba lesz valahol.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2013
(#) laszlo raduj válasza eyess hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Szetszedtem a TVet es megmozgatam az alkatreszeket, megpiszkaltam cinezeseket, de semmi hiba, persze mukodik azota is.
Mit jelent ,hogy regeneralja magat a kondi, lehetett egy ilyen csel azz a 3 oranyi feher csik a kepermyon?
(#) eyess válasza laszlo raduj hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Létezik ilyen igen , hogy regenerálja magát , vagy ha még van rá esély regenerálni szokták.
Feszültséggel úgymond formázzák persze ez nem lehet több ,mint a ráírt megengedett érték , és több lépésben , és több időn át . Valamikor bejön , de az az igazság az új az csak új..
Nálad lehet még olyan valami , ami nem érintkezett rendesen , és megmozgattad , és most jelenleg jó.
Ha levetted a hátulját , és akkor utána javult meg , akkor azt kell megnézni , hogy a hátulja nem csinált e valami kontakt hibát , vagy esetleg zárlatot , és levételekor ez megszűnt , azért lett jó utána. Valami vezeték oda szorítás , stb stb stb .Ilyeneket kereshetsz még.
(#) laszlo raduj válasza eyess hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Meg sem mozditotam a TV-et, mukodott majd elment a kep, egybol internetnet es elkezdtem keresgelni a rajzai utan, majd valtotunk par szot, ekkor jott az hogy magatol megnyilt 70%-kot es lasan kinyilt telejesen. Mindez anelkul hogy hozza ertem volna, persze a hiba elejen ki/be kapcsolas csinaltam. Tehat mukodo TV-et szedtem szet es piszkaltam a cinezeseket, alkateszeket.
(#) eyess válasza laszlo raduj hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Akkor ne törődj vele , had menjen. És ha majd ismét előjön a hiba jelenség , akkor ráérsz vele foglalkozni , mert mos úgy is csak a semmit keresed.
(#) laszlo raduj válasza eyess hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Jo, es koszonom faradsagod.
(#) dokidoki válasza eyess hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Igen, lehet az az 1 % Nekem volt szerencsém megtapasztalni ugyanezt a jelenséget a kiváltó okától a megoldásig. Kb.: háromszor... A videokártya típusa nem stimmelt csak. Így hát mit mondhatnék?
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2013
(#) mihist4 hozzászólása Okt 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Lenne egy Grundig ST 63 755 = CUC 6360 Philips belsejű tv-m.
Bekapcsolás után sokára van rajta kép, de akkor tökéletes egyből.
Tehát nincs a képcsőnek fénye se. Hang van rajta mindig.

Néztem már forrasztási hibákat, forrasztgattam is, de semmi, a hiba maradt.

Amikor nincs rajta kép, akkor az ütögetés segít, illetve a panel hátuljának a mozgatása, de bemelegedett üzem közben is szokott jelentkezni ez az idegesítő hiba.

Tud-e vki segíteni szisztematikusan végigmenve, végigmérve ezt a jelenséget?

Nagy fesz. trafó elmenőit is tisztítottam már.

Köszönöm
(#) matyusz hozzászólása Okt 21, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Még a panával kinlódom. Meg tudnátok nekem mondani, hogy mit kell mérjek egy MA29TA5-ös diódán? D705 a pozíciószáma. Köszönöm mindenkinek előre is.
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Még ha ez segít esetleg, ezt találtam. Fekete az alapszín és kékkel jelöli a katódot -> MA2C029TB.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Miért, most mit mérsz?
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Multi diódavizsgálójával nyitó irányban 1360-at. (mv)
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Ez eléggé jól összecseng a nyitófeszültség megadott értékeivel.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Köszönöm a válaszod. Akkor ezt vehetjük jónak? Akkor méricskélek tovább. Csak hirtelen soknak tűnt az átlagos 0,6-0,7V hoz képest az ilyen piciknél.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Még megy a próbálkozás. C566, C708, C701, C703 cserélve. C754-et valaki már cserélte, de még ezelőtt héten azt is cseréltem, változás nem volt, ment vissza a régi Rubicon 100µF 100V (gyári 63V). Ha TEA2031A 8-as lábára, ha jól láttam akkor az bemeneti láb, ha erre nem megfelelő nagyságú jel megy, akkor lehet ez is hiba? Szerinted mit méregessek még? Amit kivágtunk részt ott mindent kimértem, még azt nem próbáltam, hogy kicserélni 470nF-ra C562-t (egyenlőre próbára egy fólia 600V-os), ezt nemsoká megpróbálom. Vagy hajlunk IC csere felé? Ott is ha szép lassan megmelegszik az ic-n belül is változhat jó irányban valamelyik alkatrész, de inkább ez kondi hibának tűnik, bár azóta nem járattam sokat mióta itt van, csak hidegen próbáltam, de még amikor a néninél volt, ott olyan fél óra után már kezdte szépen hódítani a 2 szélét.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Ilyenkor jönne jól az oszcilloszkóp, amivel a vezérlőjeleket ellenőrizhetnéd.
(#) gurami válasza eyess hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Sziasztok
Vettem egy FJL6920 típusú tranzisztort, amit bekötve sikerült elküldenem az örök vadászmezőkre.Tehát nagy valószínűséggel nem is az volt a baj.
A tv-t bekapcsolva először érdekes, egyértelműen elektromos zizegő hangot adott, utána kezdte megint a kattogást.Tehát a hiba ugyan az maradt.
Ezek után mit érdemes átnézni?
(#) kadarist válasza gurami hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Azokat a bizonyos kondenzátorokat lenne jó ellenőrizni. De akár még a sortrafó is lehet rossz. A tranzisztort kimérted, biztosan zárlatos lett?
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Oszcilloszkóp nélkül valami ötlet esetleg, amit még át kell nézzek?
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Esetleg a stabil 20V?
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Én már jóval korábban elővettem volna a szkópot, tehát nincs több ötlet. Nem véletlenül nem sikerült megjavítania az előző szerelőnek.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Sajnos előéletéről nem tudok :/ Lehet, hogy megjavították és jó volt egy darabig. Sajnos semmit nem tudok róla ezen hibán kívül.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Azt írtad, hogy látszódott javítás nyoma azon a részen, csak ebből gondoltam.
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Biztos.
Ugyan úgy 001 ohm-ot mutat a műszer mint azon amit kivettem.A kondikon van szemmel látható jel ha rossz (púpos, égett, stb), vagy ez nem törvényszerű?
Átnéztem az összeset, ilyet nem találtam és ezt nincs mivel kimérnem.
(#) matyusz válasza gurami hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Aminek köze van ahhoz a körhöz kondi, azt is legalább így szakadásvizsgálóval menj át rajta. Meg a diódákon legalább.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Szakadásvizsgálóval csak a kondenzátor-zárlatra derülhet fény, azt meg kizárhatjuk.
(#) gurami válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
A sortrafót ki tudom mérni?
Ha igen, hogyan?
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Miért zárhatnánk ki? Nem egy és nem 2 zárlatos kondival találkoztam már elkó, fólia és kerámia is volt.
(#) eyess válasza gurami hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Azt miből derítetted ki , hogy a tranzisztor tönkrement ?
Vagy volt esetleg indián füst is hozzá?
Nem szabad direktbe indítani a tévét , ha rossz alkatrészt kicserélünk jóra , és azt gondoljuk , hogy most tuti jó lesz.
Mindennek oka van , annak is , hogy a tranzisztor tönkre ment másodjára is..Emiatt mindig egy soros izzóval kell az első próbát tenni , és ha azzal minden ok , akkor lehet már normálisan beüzemelni a tévét.
Valami zárlat van a tápkörben , és azt csak méréssel lehet megtalálni .Ki kell venni a tranzisztort , és méregetni a tápban feszültségmentesen .Diódákat , tranzisztorokat, stab ic ket, kondenzátorokar , és így tovább.E nélkül nem fog menni , mert a tévé az ott van nálad mi meg távolból próbáljuk megtalálni a hibát , de mi is csak úgy tudunk elindulni valamerre , ha találsz konkrét dolgot , és akkor már nekünk is könnyebb a további segítség nyújtás.Remélem ezt érted.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Mert zárlatos kollektorköri kondenzátor nem teszi tönkre a sortranzisztort. Most speciálisan erre az esetre korlátozódtam.
Következő: »»   886 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem