Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   891 / 1272
(#) eyess válasza kirally hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Táprész mindenféle képen első körben.
(#) Master_of_the_web hozzászólása Okt 29, 2013 /
 
Helló!

Minap átütött a sokszorozó egy Grundig M72-105/9 IDTV (CUC1852) készülékben. A hiba szerintem már érett egy ideje, mivel közelről hallgatva volt egy nagyon gyenge sistergése, de nem lehetett behatárolni. Nos, átmeneti megoldásként kivakartam a repedéseket rajta, és kiöntöttem műgyantával. Most újra működik, ezúttal sistergés nélkül, azonban a fókusz el van mászva. Fontos tudni, hogy a potin nem állítottam míg dolgoztam rajta. Szerintetek egyszerűen csak állítsak a potin, és ne aggódjak, vagy lehet, hogy az átütéskor valami más is károsodhatott? (pl. a dinamikus fókusz panelen)
(mivel ha a fényerőt lejjebb veszem akkor javul a fókusz ebből feltételezem, hogy magasabb lett a fókuszfeszültség. Talán mert megszűnt az kis, sistergést okozó áthúzás?)

ui.: Ha esetleg valakinek van ilyen típusú még jó sokszorozója elfekvőben, melytől szívesen megválna, annak várom jelentkezését!

Az új bolti ára kb. 6k + 1k posta A HQ-nál. Ennyit nem szívesen adnék érte. Ki tudja még, hogy milyen, ennél komolyabb/költségesebb baja lehet neki a jövőben.

üdv.

100_3067.JPG
    
(#) Pongó hozzászólása Okt 29, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy adott egy samsung cw-25m064v tv melynek a teteje és az alja a képnek egy 5-10cm rel összébb van húzódva és vízszintesen pedig ki van tolódva a képcső méretéből, ill.a képcső szélénél párna torzítás jelentkezik.Mi a fene baja lehet?
Köszönöm mielőbbi segítségeteket!
A sorkimenő lábait próbáltam mérni testhez képest, a rajz szerint van ahol 130-200V-os feszültségnek kellene lenni ehhez képest 0V-ot mértem multiméterrel.
Lehet a sorkimenőnek baja?
(#) kadarist válasza Pongó hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Szia!
A sorkimenő lábainak nagy részén nincs egyenfeszültség. A diódák után mérj!
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2013
(#) eyess válasza Pongó hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Ebből a rajzból semmit nem lehet kivenni.

A vertikális körben keresd a hibát.
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Szia!
Rajz: Bővebben: Link
(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Két bekapcsolással később magától helyreállt a fókusz! Úgy tűnik beállította magának.
(#) eyess válasza kadarist hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Kösz , de erre inkább Pongó nak lesz szüksége.
(#) matyusz hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy Panasonic 28ck1p (z8 sasszi) be lehet menni a szervíz menübe távirányító nélkül? (Mondjuk az előlapi gombokkal?) A válaszokat előre is köszönöm.
(#) samil hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
Sziasztok-Lenne egy kérésem van egy 11ak30 shassi az a gondom hogy konektorba bedugva a led zölden világit távkapcsolora nem reagál.A táp feszültségek jók,tl431 cserélve ic47 lábon 5v megvan nem tudom hogy milehet még vele? (BU cserélve) kikondizva .Segítsetek hátha elmentem valami mellett.
(#) canon1990 hozzászólása Nov 1, 2013 /
 
Sziasztok!
hyundai ctv 2150 mn Tv-hez sehol sem találok rajzot. Honnan tudnék letölteni hozzá?
Előre is köszönöm a választ.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Szia!
Tessék: Bővebben: Link.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Szia!
Utána néztem 11ak30 chassi-nak. Samil hozzászólására válaszoltál.
Vagy ez megegyezik a Hyundai tv-vel?
(#) canon1990 válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Nem eléggé néztem utána Passzol köszönöm a gyors választ.
(#) gppeti hozzászólása Nov 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Grand Cinema Sim2 Multimedia RTX 55 hátulról vetítős projektor tv meghibásodása


Van egy projektorunk , kép róla: http://www.sim2.com/home/en/content/rtx-45
Meghibásodott és nem tudom mit kellene csinálnom vele!.
A hiba: Be lehet kapcsolni,de kb 1 perc után ki is kapcsol ,elsötétül a kép. Utána áramtalanít,bekapcsolás
,újra és megint egy perc kb. és leáll. Mielőtt elsötétül a képernyő,apró kockássá alakul a kép.
A lámpában még kellene lenni legalább 1000 órának, 2005 körüli tv eléggé megkímélt volt.
Az a kérdésem, hogy a processzor rossz vagy máshol van a gond? A Szállítás nem egyszerű vagy 80 kg !
A bemenő tápegység csatlakozása belül már volt forrasztva,mert elengedte az egyik lábat .Régi a gép ,de még jó lenne,ha használhatnánk.Segítségeteket előre is köszönöm!
Szerintetek mit csináljak hogy jó legyen? Köszi minden építő tanácsot !
(#) stevepapa válasza gppeti hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Nem valószínű, hogy processzor hiba! Jellemzően színkerék, és környékét kellene átnézni, kitisztítani. Célszerű " szakit" hívni hozzá mert súlyos károkat lehet okozni benne. Helyszínen nem igazán javíthatók eme készülékek.
(#) bandesz hozzászólása Nov 1, 2013 /
 
Üdv.Mindenkinek!Videoton Waltham tv WT821.függ.eltérités meghalt.Ha valaki tudna segiteni,megköszönöm.Rajzom nincs hozzá.Üdv:András
(#) Nabuka hozzászólása Nov 1, 2013 /
 
Sziasztok!

Sajnos már nem tudom hol kutassak a válasz után, hátha ti tudtok nekem segíteni. Van egy régi Orion ctv 028 st txtípusú TV-m, aminek tönkrement a távirányítója. Ennek hála nem tudjuk bekapcsolni a TV-t, ugyanis annak idején valamelyik okos úgy tervezte meg, hogy csak egy főkapcsoló van rajta, amivel Stand By-ba lehet kapcsolni a TV-t és ennyi. Szóval távirányító nélkül Stand By-nál tovább nem tudunk jutni. Próbáltuk univerzális távirányítóval bekapcsolni, de azzal sem ment, mert bekapcsolva kellene lennie a TV-nek, hogy rá lehessen hangolni.

Van rá mód, hogy bekapcsoljuk távirányító nélkül?

(Bocsi, ha rossz témakörben tettem fel a kérdésemet, de jobbat nem találtam rá.)
(#) eyess válasza bandesz hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Itt lesz a rajz a TDA , vagy TEA körét nézd át .Majd ezt te látod , hogy neked milyen van benne.

Waltham.pdf
    
(#) abcdabcd válasza Nabuka hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Szia! Nem kell bekapcsolva lenni egy tv-nek ahhoz, hogy "rá tudj hangolni" egy univerzális távirányítót, ugyanis nem a tv-t állítod hozzá a távirányítóhoz, hanem a távirányítót a tv-hez... Bár konkrétan még nem használtam univerzális távirányítót, elvileg kell(ene) lennie hozzá egy listának, amiben benne van, hogy milyen tv-hez milyen kód az, amit be kell nyomkodni a távirányítóba, és utána az adott tv-hez már használhatónak is kell lennie.
(#) bandesz válasza eyess hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Kösz.asegitséget!Üdv:András
(#) canon1990 hozzászólása Nov 1, 2013 /
 
Sziasztok!
BA159 dióda ideglenesen helyettesíthető Ba157-el?
Előre is köszönöm a választ.
(#) eyess válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Attól függ hol helyezkedik el az a dióda milyen áramkörben .Mert a 159 az 1000v a 157 meg csak 400v.
(#) canon1990 válasza eyess hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Hyundai 11ak30 tápegységben van.
(#) eyess válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Ha olyan részen van ahol a 400v ot nem éri el , akkor mehet bele a 157 es is.
(#) canon1990 válasza eyess hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Na majd a rajz megmondja mennyi ott az áram. Max hétfőn rendelek, ha nem jó.
Köszönöm szépen a válaszodat.
További Szép estét.
(#) eyess válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Az áram szempontjából nincs különbség , mert mindkét dióda 1A es , csak a feszültség értékben van eltérés.
(#) granpa válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Tégy sorba 2db, 157-est.
(#) canon1990 válasza granpa hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Ez nem jutott eszembe köszönöm szépen a választ, ezt fogom tenni. További szép napot.
(#) kicsi3 hozzászólása Nov 3, 2013 /
 
Sziasztok! Nekem egy olyan problémám adódott egy dobozos philips tv-vel, hogy a kép felső széle olyan mintha tükrözve lenne! Tehát olyan mintha vissza lenne hajtva A kép egyébként teljesen tiszta, a tv-vel sem volt eddig baj. Mi okozhatja ezt, van valakinek ötlete? Előre is köszönöm a segítségeket!
Következő: »»   891 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem