Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   894 / 1271
(#) matyusz válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Amúgy mit értettél az alatt, hogy a távirányítóra reagál?
(#) wlanbolha válasza matyusz hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
A zöld LED villan olyankor,meg ki-be kapcsolja a készüléket!
(#) kirally válasza wlanbolha hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Szia ez itt egy szervizkönyv, van benne kapcsolás is.
Bővebben: Link
(#) wlanbolha válasza kirally hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) kislacikahu válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Hali!

Ezt a meghibásodást a magas páratartalom idézi elő!
(#) zolika60 válasza kislacikahu hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Hat év távlatából már nem mindegy?
(#) fecameca hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Sziasztok! Ezt a függőleges vonalak mentén cakkosodást mi okozhatja? Az összes tápfesz. szűrő elkót kicseréltem. Kezelőszervekre nem reagál.
(#) kadarist válasza fecameca hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szia!
Ez milyen tévé? Csöves? Látom már, Junoszty. A sokszorozót is cserélted?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) fecameca válasza kadarist hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Junoszty. Évek óta érlelődik már ez a jelenség. Volt táp csere, sortrafó csere, az ábra ugyanaz.
Oszcilloszkópom is hiába van, nem tudom, hogy melyik részben, és mit nézzek meg?
(#) fecameca válasza kadarist hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Kettő van belőlük, de már mindenüket összevissza cseréltem, az egyiknek a sortrafója viszont nemrég leégett. Esetleg ez is sortrafó? Nincs több belőle sajnos, lehet, hogy azért marad ilyen örökre?
(#) kadarist válasza fecameca hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
A sorvezérlő jel tisztaságát nézd meg a sortranzisztor bázisán és a meghajtó trafó primerén is. Ha ez jó, akkor a sortrafó környékén lesz valamilyen áthúzás, kifújás.
(#) MisterTZ hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Sziasztok tudna valaki segiteni van egy JVC AV-28 BT8EES A problema az vele hogy amikor bekapcsolom reggel majdnem viszintesen csikok jonnek bele es vibral a kep (egyre erosodik idovel) kb 20 perc utan ez eltunik es normalisan mukodik ilyenkor mikor bemelegszik utana kikapcsolas es viszakapcsolas eseten is megy rendesen csak mikor tobb idejig nincs bekapcsolva akor kezd vibralni es a csikok benne.
Aki esetleg tudja mit a teendo kerem segitsen.
Koszonom
(#) fkriszt hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Kaptunk még anno egy PHILIPS DÜRER 8250 tipusú színes TV-t, a sima antennával működött is, de azátállás miatt rátettük beltérire. A scartos csatlakozással, sem a tv-t, sem dvd-t nem tudjuk nézni. Nem találok semmi leírást hozzá, sem a távirányítóhoz. Valaki tudna segíteni mit kell tenni? Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2013
(#) matyusz válasza MisterTZ hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Vagy repedt forrasztás, vagy kiszáradt elkó/k így látatlanban.
(#) matyusz válasza fkriszt hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Az a probléma, hogy nem tudod átnyomni AV-ra? Ha a gyári távirányítója megvan és ilyen régebbi, akkor próbáld megnyomni a 0-ás gombot Ha ez nem sikerül, akkor a távirányítódról rakj fel egy jó minőségű képet.
(#) kadarist válasza MisterTZ hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Szia!
A sortápfeszültséget pufferelő kondenzátorokat cseréld ki, de nem árthat egy általános átkondizás sem.
(#) Feri70 hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung SP43T8HL projektoros tv-m.
Valamit elnyomkodtam rajta mert a csatornabeállításokba nem tudok bele menni mert azt írja hogy nem elérhető a kép és hang beállítást tudom állítani.
Elöre is köszönöm ha valaki tud segíteni.
Feri
(#) eyess válasza Feri70 hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Csinálj egy gyári vissza állítást , és biztos jó lesz.
(#) kislacikahu válasza fecameca hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Hali!


A kicsrélt sokszorozó is hibás!
(#) gurami hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Sziasztok
Volt ugye nemrég egy kis problémám (amit azóta sem oldottam meg) egy Samsung WS-32Z78R típusú tv-vel. Ráért megoldani ezt a problémát mert volt másik tv. Szegény embert az ág is húzza most már nincs, az is beadta a kulcsot.
Szóval: a másik tv egy Grundig T51-3035 típusú készülék,aminek eddig semmi szemmel, füllel érzékelhető hibája nem volt.Párom bekapcsolta egy csattanás, azóta se kép se hang.Levettem a hátulját, a biztosíték elszállt az biztos.Mi a manó okozhat ilyen hirtelen ekkora hibát?
Mit tanácsoltok mit vizsgáljak meg rajta. Érdemes egyáltalán foglalkozni vele?
(#) zolika60 válasza gurami hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Először is tegyél bele egy másik biztosítékot. Az előzővel megegyező értékűt. Aztán meglátod mi lesz. Szerencsés esetben újra működik, ha nem akkor megint kimegy.
(#) Doncso hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Sziasztok. Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a tv készülékemen nincsen HDMI csatlakozó, de van komponens bemenet, (YPbPr) illetve a tv HDTV Ready 1080i felirattal rendelkezik. A problémám viszont az, hogy ha kötök ide egy konzolt, akkor nem akar 1080i-be megjeneníteni, de még 720i-ben sem, csak maximum 480i-ben. Arra szeretnék választ kapni, hogy ez mitől lehetséges, esetleg kellene menüben valamit állítgatni, vagy ez most akkor hogy is van? A készüléken hátul van scart csati , av bemenet és ez a komponens bemenet.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) radwar hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Üdv!

Anyósom fent említett TV-je elromlott. Nagyot lendítene a családi békén, ha sikerülne megjavítani...

A TV-n lévő nyomógomb bekapcsolásakor felgyullad a "standby led". Ezután távirányítóval kapcsolnám be a TV-t, de se kép, se hang, csak a standby villog. Illetve kattanás hallatszik, mintha a relé kapcsolna.
A "szokásos" kérdés:
Mi lehet a hiba?
(#) gurami válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Ez volt az én első gondolatom is.
Ugyan úgy kivágta, egy kis égett szag kíséretében.
(#) laszlo raduj hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Meg szeretnem kérdezni, hogy a TV , talán csak a Film+-on , de század másodpercre időnként zöld képet ad , a Hiba a TV vagy az adás?
(#) radwar hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Üdv!

Panasonic TV (TX-21JT2P) hiba.
Anyósom fent említett TV-je elromlott. Nagyot lendítene a családi békén, ha sikerülne megjavítani...

A TV-n lévő nyomógomb bekapcsolásakor felgyullad a "standby led". Ezután távirányítóval kapcsolnám be a TV-t, de se kép, se hang, csak a standby villog. Illetve kattanás hallatszik, mintha a relé kapcsolna.
A "szokásos" kérdés:
Mi lehet a hiba?
(#) radwar válasza radwar hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
A TV típusát pontosítanám: Panasonic Quintrix TX-25CK1P.
(#) eyess válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Szokott előfordulni olyan , hogy az adat folyam nem mindig tudja követni a képi információkat , és egy egy pillanatra kockásodás , vagy mondjuk elszíneződés léphet fel.De ezt egyébként letesztelheted egy dvd lejátszóval stb stb stb .És ha tényleg sűrűn jelentkezik akkor a videó fokozatban kell szétnézni majd , ha bebizonyosodik , hogy a tv vel van baj.
(#) eyess válasza radwar hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Első körben táp , de ha nem vagy benne otthon , akkor inkább vidd szerelőhöz .
(#) laszlo raduj válasza eyess hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Köszönöm az infót Nem sűrűn, csak eszre vetem a jelenséget, nem kockás hanem zöld.
De nem nyúlok hozza amíg működik, mert annak annyi.
Következő: »»   894 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem