Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   896 / 1271
(#) jocki21 válasza matyusz hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Szia! Nem kételkedek abban amit írtál, de én nyomtam ezen már mindent mindenhogyan és semmi.
(#) zolika60 válasza jocki21 hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Sajnos, csak francia nyelvű használati utasítást leltem, talán boldogulsz vele. A kapcsolási rajzán sem láttam glimmet.
(#) jocki21 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Köszönöm. Megnézem hátha jutok valamire. Akkor lehet hogy az nem glimm, de led sem. LP701 névre hallgat. Köszönöm.
(#) kadarist válasza jocki21 hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Szia!
Vannak olyan készülékek, amelyek csak távirányítóval kapcsolhatóak be.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2013
(#) jocki21 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Szia! Akkor lehet hogy mákom van és ez is.
(#) farkasarpad hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok , hogy van két GRUNDIG típusú televízióm , az egyik ( GRUNDIG ST70-710 NIC CUC 2030 típusú ) ,ezen a készüléken csak készenlét van se kép se hang . A képcső nem világít .
A másik készülék GRUNDIG (SE 7287 TOP CUC6365 típusú) . Ez a készülék működik csak néha elmegy a kép róla és ha megütögetem akkor vissza jön a kép , hang van . Ha elmegy a kép utána még a képcső vége világít.
Szeretném megtudni , hogy a két készülékkel mi lehet a baj , ha tudtok rajzon segítsetek vagy más információval szolgáljatok ! Igazából nem vagyok szakértő , de szeretném megjavítani a készüléket a segítségetekkel ! Válaszotokat ez úton is köszönöm !!!!
(#) laszlo raduj válasza farkasarpad hozzászólására (») Nov 14, 2013 / 1
 
Mindenek előtt az ütögetősön nézd at a cinezéseket, majd keress az interneten kapcsolási rajzott , tolsd le, ha a szakik például az "R230"-as ellenállást akarjak hogy kimerd akkor tudjad melyik az.
De ha egy kicsit is értesz az elektronikához , akkor a rajzok után megkezdheted kimerni a tápokat megvannak e a feszültségek Megtalálod a képért felelős IC-t, és a környéken a pasziv alkatrészeket mar merheted is , ellenállás megnyúlva(szakadva) stb, de a kondikat is cserélheted.
(#) lacik2 hozzászólása Nov 14, 2013 /
 
Sziasztok.
Van egy PHILIPS 32PW8504/12 tévém,bekapcsolás után erősen piros és erősen kék a képe.
Én PTC problémára gondolok,2db van benne,szétszedtem a PTC-t,de nem láttam semmi problémát benne,lehet hogy a hozzátartozó kondik mentek tönkre? (mi tud tönkremenni a PTC-be?)
Ami még feltűnt hogy bekapcsolás után a szokásosnál később jelenik meg a kép.
(#) eyess válasza lacik2 hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Ez nem pic hiba .Itt erőteljesen hiányzik a zöld szín.
A videó végfokon minden színvezérlés meg van ?
(#) blasz válasza farkasarpad hozzászólására (») Nov 14, 2013 / 1
 
Szia nekem is volt hasonló gondom,vagyis ugyan ez,és egy 5v relé volt a bűnös,behúzott,de nem érintkezett,tettem be másikat azóta megy.
(#) stevepapa válasza lacik2 hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Mindenek előtt a képcsövet vizslatnám !! valószínű zárlatos. Tönkreteszi a zöld meghajtó ic-t. Tipikus probléma ezeknél a csöveknél.
(#) farkasarpad válasza laszlo raduj hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
köszönöm a válaszod megfogom próbálni !!
(#) farkasarpad válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
köszönöm az információt !
(#) laszlo raduj válasza farkasarpad hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Ne köszönd , nem nagy segítség , az első lépések nagyabol amit úgy is végig kéne csináld , ezek az alapok ha bele olvasol jobban ebbe a témába, majd innen tovább jőnek a szakik akik mar a kis újukból huzak elő a választ.
(#) Lali24 hozzászólása Nov 14, 2013 /
 
Sziasztok van nálam egy Sony kv-25c5d tv. Az a baja, hogy bekapcsolás után miután jön a kép a hangszóró recseg, csattog, és a kép is csikol rebeg. A végfok kimeneteit (LR) megszürtem egy-egy 100n-os kondenzátorral, bekapcs után a hang recsegése megszünt. De ha AV-n keresztül kapcsolok hozzá valamit és ha feljebb húzom a hangot kb negyed után megint előjön a recsegés és a kép is nagyon becsikol és rebeg. Szerintetek mi lehet a baja?
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Nem kell több alkatrészt beépíteni mint , ami gyárilag van benne.Vedd ki a 100nf kondikat a hiba azzal nem javul meg.Mivel a hiba nem csak a hangban jelentkezik hanem a képen is , így a hiba valószínű közös.Tehát Táp kör szűrését ellenőrizni , értékeket , feszültségeket stimmelnek e .A másik gyakori eset lehet még a hangszóró lengő tekercse sérült , és működés közben testelhet , és ez kihat a tápra ami be zavarhat sok mindenbe.Ezt legegyszerűbben úgy tudod meg , ha a hangszórókat ki iktatod , és figyelsz , hogy akkor is megmarad e a kép vibrálás ha megszűnik lehet ennyivel megúszod , ha nem , akkor marad az átvizsgálás , és mérés.
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Szia táp értékeket már le ellenőriztem ott meg vannak a feszültségek, kivéve egy helyen 200 voltnak kéne lenni de csak 197 volt van, ez a 3 volt hiány zavarhat neki? A hangszórókat már ki iktattam és ugy is maradt a kép vibrálása.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Az a 3 volt az nem lényeg .A recsegés az milyen recsegés volt a hangszóróból pattogás szerű?Mert , ha ilyen elképzelhető , hogy ha nem a cső csinálja még lehet a sorkimenő is átüt , .Ez viszont nem jó jel.
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Mikor milyen, sistergett recsegett van amikor 1-2 másodpercre elhallgatott. A sorkimenőt, hogy tudom ellenőrizni, hogy átüt-e?
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Az ha belül húz át azt nem látni , de viszont rángathatja a sortápot .Ha kívül ütne át akkor viszont már nem néznéd a tévét .Ha lenne csere darab az lenne az igazi , vagy ezt kivéve teszterrel kiméri , hogy milyen állapotban van a sorkimenő.
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Most néztem, hogy a sorkimenőből kijövő egyik kábel tövéhez ha csavarhúzót nyomok akkor olyan 1-2 centis szikrát ad. Ha kiveszem akkor teszterrel meg tudom nézni ,hogy jó-e? és hogy?
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Nem kellene csak úgy nyúlkálni , mert még valami bajod lesz.
A sorkimenőt egy arra a célra kifejlesztett teszterrel lehet kimérni.
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
Tudom hogy mi jön ott ki rajta és természetesen jól szigetelt nyelü csavarhuzót választottam.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Nov 14, 2013 /
 
A legjobb lenne különben , ha tudnál bele szerezni egy másikat , és azzal kipróbálni mi elött még nagyobb bajt csinálna .De ha egy másikkal is fogja csinálni , akkor csak a képcső marad.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2013
(#) sapierik hozzászólása Nov 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Orion T2180STX-SL tv képcsöve a bekapcsoláskor szikrázik a képeken bejelölt részen, a készenléti lámpa világít de nem kapcsol be, aztán 3-4 másodperc után egy kattanás, abbamarad a szikrázás. Megtudná mondani valaki, hogy tönkrement e a képcső vagy máshol van a hiba ?
Egy síkképcsőről van szó, a tipusa ott van a fotón.
Előre is kösz!
(#) kadarist válasza sapierik hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Szia!
Levegős a képcső. Cserére szorul.
(#) sapierik válasza kadarist hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Kösz a gyors választ. Amúgy mi okozhatta, tul nagy feszültséget kapott vagy mi?
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2013
(#) zolika60 válasza sapierik hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Valahol léket kapott.
(#) sapierik válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Csak ugyan ilyen képcső jó vagy valami más is?
(#) kadarist válasza sapierik hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Ilyen méretű, ilyen foglalattal rendelkező és ugyanilyen tekercsekkel felruházott típus kell.
Következő: »»   896 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem