Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   897 / 1271
(#) szabesz11 hozzászólása Nov 15, 2013 /
 
Sziasztok!

A problémám az lenne hogy, minap netezés közben elsötétül a monitorom (kb. 10 éves CRT) furcsa árnyakat jelenített meg, gyanakszom arra, hogy három napja a 7 éves unokatestvérem neki dobot működés közben, egy kis gumilabdát, hogy esetleg ettől lehetett baja. Sajnos nincs 25-30e Ft-m, hogy egy új LCD vagy led monitort vegyek, és mivel laikus vagyok ezekhez a dolgokhoz, így ezért kérném tippjeiteket, tanácsaitokat hogy mi lehet a baja esetlegesen lehet-e javítattni. Mikor bekapcsolom, fekete az egész, csak ha sötét van bent, akkor lilás zöldes árnyalat látszik halványan. Működésre csak úgy bírom rá, ha megütögettem, vagy mozgatom, és egy adott pontnál működik, de bármilyen kis rezgésre, kezdhetem elölről. Kábele nem sérűlt, sohasem volt meghajtva tördelve, de mivel maga a menüje sem nyitható meg, amikor elmegy a kép, ezért gyanakszom hogy belül van vele valami
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Jó megpróbálok keriteni egy ilyen trafót. Csak még az lenne a kérdésem, hogy minek nem tünik el az AV jel a kép sarkából?
(#) BarnaPili válasza szabesz11 hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Valami kontakthibád lesz,valószínűleg egy pár öreg forrasztás a képcső áramköri lapon.Nem egy CRT monitornál tapasztaltam már.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Minek nem tünik el ezt most nem értem.
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Ott marad a bal felső sarokban egy zöld ikon ami az AV módot jelzi
(#) szabesz11 hozzászólása Nov 15, 2013 /
 
BarnaPili
Köszönöm válaszod!


Remélem, csak ennyi a baja holnap leszedem a hátulját és megnézem nincs e valami leszakadva róla. Esetleg olyan nem lehet, mert olvastam máshol, hogy a képcsőben valami fűtő nevezetű dolog ütés hatására elszakad, és hol érintkezik, hol nem?
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Info vagy display gomb van a távirányítón?
(#) kadarist válasza szabesz11 hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Ha a fűtés a rossz, akkor semmilyen kép sem lenne.
(#) BarnaPili válasza kadarist hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
De kirohadt fűtéslábat már sokat láttunk
(#) szabesz11 hozzászólása Nov 15, 2013 /
 
csináltam egy videót róla
http://www.youtube.com/watch?v=B9F6F8EKk6U
(#) kadarist válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
De ott is az van, hogy vagy van kép vagy nincs. Köztes állapot nemigen.
(#) szabesz11 hozzászólása Nov 15, 2013 /
 
Akkor csak megnyugtatás képpen, nem képcső baja van?
(#) kadarist válasza szabesz11 hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Keresd meg a forrasztáshibát. Valamelyik tápvonal szakadozik.
(#) szabesz11 hozzászólása Nov 15, 2013 /
 
Értem, köszönöm. De nincs benne esetleg valami kóbor fesz vagy valami hogy meglepetés ne érjen
(#) BarnaPili válasza kadarist hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Így,a video alapján már egyértelműen nem fűtéslábkirohadás a hiba.
(#) eyess válasza szabesz11 hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Méregetni kellene a sortápnál .Nagyon nem kéne hagyni neki , hogy ezt csinálja , mert ha véletlenül megszalad a feszültség , akkor már villódzni sem fog többé.
(#) nofali válasza matyusz hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
üdv!
bocsánat hogyha valamit elszurtam!
amugy csöves tv!
tipusát nem tudom mert használtan vettük !
(#) nofali válasza matyusz hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
üdv!
sajnos nem reagál!
(#) kadarist válasza nofali hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
A hátulján vannak feliratok? A mondatokat kezdd nagybetűvel és ponttal fejezd be.
(#) Feri70 válasza eyess hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Köszönöm hogy még akkor válaszoltál.
De a gyári visszaállítást nem találom sehol.
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
És nem tudnád, hogy ennek a trafónak mi a helyettesítője 8-598-825-00
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szia!
Ezen kívül van még valami ráírva?
(#) Lali24 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
08G30P002
859880300
Ez van pontoson rá irva
(#) kérdező hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy jó állapotú 61LK1B képcsövem, csak az a baj vele, hogy teljesen megette a rozsda a szalagot, melyel a TV-be rögzítették. Valami modulosban volt, keveset mehetett, semmi feketedés, gyönyörű fény, csak éppen nem tudom beépíteni. Hoztam az erdőből egy töröttet is, amit nem rég dobhattak ki, mert viszonylag épp rajta a szalag. Hogyan lehetne áttenni? A töröttet már kikalapáltam belőle, de hogyan tudom áttenni?
A másik: elvileg ha nincs rajta a szalag, robbanásveszélyesnek minősül? (Csak onnan gondolom, hogy a régi tv-kben nincs szalag, és robbanásveszélyes. pl. Tisza, Duna...)
(#) BarnaPili válasza kérdező hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
A régieknek az eleje sem volt olyan vastag,mint ezek.De a szalag a robbanáskor összefelé húzza a törmeléket.Inkább a vas és az üveg eltérő hőtágulása miatt volt így rögzítve a fül a csőre.
Ha van helyed,akkor fúrd ki a szalag két végét,mondjuk duplán visszahajtva,mejd egy csavarral húzasd össze.Így tudod rögzíteni a füleket.A szalag jóféle acélszalag,nem lesz egyszerű kifúrni.
(#) kérdező válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
A csavarozás jó ötlet. Kifúrni ki tudom. A szalag alá tennék ragtapaszt, nehogy elrontsa az üveget.
(#) sitju hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Régi képcsöves tv-ről van szó. Régebben működött, de lehet, hogy "intenzív mozgatás közben" valahogyan megsérült. Lehet valamilyen hibára következtetni abból, hogy nem némul el a tv, ha bedugom a jacket?
(#) abap4 válasza sitju hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Szia!

Ezt régen ú.n. kapcsolós jack foglalattal oldották meg. Azaz: ha a belevalót dugod bele, és elég mélyre, akkor az nyitja a hangszóróhoz menő érintkezőpárt.
(#) Csupasz válasza sitju hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Igen.Valószínüleg elhajlott, vagy eltörött a jack aljzat.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Még azt sem írtad , hogy kivetted e, és milyen értéket mértél rajta.
Következő: »»   897 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem