Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AV bemenet TV-be, VGA/TV
 
Témaindító: Hubo, idő: Márc 17, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Sebi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
(#) aflmor válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Idézet:
„SKART--->VGA MONITOR converter kilőve”
Sajna, forditva is (vga -> composite)
(#) _ampervadasz_ válasza Sebi hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Kössz a linkeket!
(#) _ampervadasz_ válasza aflmor hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Ezel legalább tisztába vagyok, még szerencse hogy nem építettem meg! D
(#) Tompicsek válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Akkor most lehet SCART-VGA vagy nem, mert már nem igazán értem?
(#) _ampervadasz_ válasza Tompicsek hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Üdv! Ahogy mondod! Nem Jó!
Sajnos, amfor, teljesen igazat mondott!!!
Sajnos a képfrekvenciák, nagyon nem passzolnak össze!
Az alapelv jó (lenne), de ez a gyakorlatban más!
Olyan minha feltalálnánk a 99F -ost, és csak 100F -al lehetne fizetni!
Én már ennek komolyabban utána is néztem, és gyakorlatilag, ez nagyon sok pénzbe kerülne megépíteni, és akkor sem otthoni körülmények között!
Ezt most inkább nem írom, de tényleg a ngyszázaléka a ezeknek az interneten terjedő kapcsolásoknak, nem fog teljes valószínüséggel működni!
(#) _ampervadasz_ válasza Tompicsek hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Ezt korábban én sem vettem érsze!
A tanárom szólásával élek: na püff neki!
Tényeg, gigászi áraban lehetne ezt kivitelezni!
A digitális részéhez (programozásilag), meg már egyáltalán nem értek! (ezt most tanulom)
Addig is sok sikert, aztán mindent bele abba a tuneres monitorba! Megéri! Egyszer fizeted meg, és a villanyszámlával spórolsz vissza nem is keveset!
(gazdaságos fogysztás, nem kell PC hozzá,... de ezt te is tudod!)
(#) Tompicsek válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 

okés, értem, maradok a TV-tuneres monitornál, igazad van , igy medoldódik a probléma, no meg a villanyszámla is kevesebb lesz , az elején neten nézelődtem, de nem találtam semmit, akkor gondoltam, hogy irok ide, ti biztos tudtok erről vmit. Köszönöm a segitségeteket
(#) Laslie74 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Ezt én is végigjátszottam és megépítettem mindenféle átalakítót előbb VGA/TV majd rá kellett jönnöm csak az ntsc TV-k bírják behúzni; aztán jött a TV/VGA mert vettem egy DVD-recordert és nem akartam mindig elindítani a PC-t miatta. A gond főleg az hogy míg USÁ-ban 60Hz a képfreki az még jó a monitornak addig nálunk 50Hz és monitor legyen a talpán amire ezt rá lehet kényszeríteni tehát a neten lévő kapcsolások az EU-ban nem jók. A megoldás a MAGIC VGA BOXnevű kütyü ami mindent megold váltott sor/directscan, háromféle felbontás,fényerő,kontraszt, képfreki ami nem lényegtelen mivel a monitorok igencsak villódzanak tv jelre,stb. Mivel az új Playsationok már tudják alapból egyre olcsóbb.
(#) pisti89 hozzászólása Aug 17, 2008 /
 
Sziasztok.
Ak vga-scart azért mükszik?
Csak h feleslegesen ne dobjam ki rá a pénzt. Láttam pár kapcsolást ebböl 2nem ment (nem itteni kapcsolások).
(#) Laslie74 válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Ha ilyesmi: 1 2 buherációkra gondolsz csak NTSC-re felkészített TV-ken van rá esélyed vagyis amit az amerikai piacra szántak és át kell vágni a vga kártyát hogy kompatibilis üzemben dolgozzon de még így sem nagy élvezet mivel a váltottsoros megjelenítés kizárt tehát kissé szellemképes lesz a kép. Manapság már olyan olcsók a TV-out os viddeokátyák hogy nem érdemes vele vacakolni.
(#) pisti89 hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
Kösz
De sajna laptophoz kell.
(#) Laslie74 válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Ha van a laptopon VGA kimenet akkor a megoldás ugyanaz "Magic VGA box".
(#) _ampervadasz_ válasza Tompicsek hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Sok sikert hozzá!
(#) _ampervadasz_ válasza Laslie74 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Ez nem volt rossz ötlet, kifejezetten tetszik!
(#) mustang74 válasza Hubo hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Itt lehet olvasni egy RCA AV bemenet utólagos beépítéséről, csak spanyol:

http://visenri.users.sourceforge.net/index.php?path=2_11&page=112

Esetleg valaki le tudná fordítani? Mi volt a gond a tekercsel?

Nekem is pont olyan TV-m van( Philips GR1AX ) amihez kellene beépítenem az RCA bemenetet.
(#) Lali24 hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Nekem is ugyan ez hasonló a problémám csak nekem sima AV is jó lenne a tv nekem is persze ugyan ez Philips GR1AX tudna valaki segiteni.
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Szia!
Ez a sasszi nincs galvanikusan leválasztva a hálózatról, tehát inkább nem kellene erőltetni az AV-sítást.
(#) Lali24 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Szia! pedig a kép már meg van csak a hangot nem tudom hova kell kötnöm, hogy tudjam szabályozni?
(#) Lali24 hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Hát jó, de ha megcsapkod a villany, akkor ne engem szidj.
(#) Lali24 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Jó én megértem az aggodalmad DE én se most kezdtem a tv szerelést csak még ilyet nem csináltam. Ezért kértem segítséget.
(#) Sebi válasza Lali24 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Ránéztem a hangrészre, ez alapból nem alkalmas külső jel fogadására,mert a hang KF IC-nek nincs belső átkapcsolója... (KF be, hangfreki Ki) Legfeljebb a végfok bemenetére teszel egy átkapcsolót.
(#) Lali24 válasza Sebi hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Szia egy külső potival oldottan meg.
(#) hobbyboby válasza Sebi hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Nem tudom, milyen az a fentebb felemíltett TV, de Magyarországon a magyar gyártók (Videoton, Orion) a hang KF paneljaikon általában 2db. IC-t alkalmaztak. Valamikor ....
Volt a hang KF IC (TBA120S - még tekercsekkel) és hozzá a végfok IC (TBA800/810).
Ha viszont a TBA120S ki van cserélve egy TBA120U-ra (egy az egyben csereszabatos és beültethető a panelba), annak már saját hangbemenete van ám, s gyárilag egy automata átkapcsolhatósági megoldás is található a modulon!
Ha a modul adott pontjára pl. 12V kapcsolófesz kerül, az egyből letiltja a KF IC működését, és átkapcsolja a hang IC KF bemenetét - a külső bemenetre.
Egy régebbi TV-n a következőknél kell beavatkozni a video vagy egyéb (CD, DVD) üzemhez - szinkron IC (modul) TDA950 vagy 9500-nél, a hang KF modulon - és a video-bemenetnél.
Ide bőven elég az egyszerű tranzisztoros videobemeneti átkapcsoló (többnyire magán az alaplapon) egy BF239.
Nekem volt egy Videoton TS3302-es TV-m, amit személyesen magam alakítottam át, bár a lehetőségek már gyárilag az alaplapján voltak, csak egy kissé elszámolva - és alkatrészekkel nem beültetve - csupán a készülék olcsóbbítása kedvéért.
Végül az Orion hang-átkapcsolás megoldását választottam magához a hanghoz - áthuzalozva, de a többi részlet jól működött.
Az előlapi Killer gomb (szines/fekete-fehér) lett a kézi átkapcsolója.
Videomagnó esetében a SCART 8-as lábán kijövő 12V egyből automatikusan átkapcsolta ....
(#) Sebi válasza hobbyboby hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Igen, emlékszem a dologra, nekem 16 évig ment a japán csöves 4320-as. Volt a panelen jópár alkatrész kihagyva, mert nem lehetett úgy megoldani, ahogy gondolták. Az volt a baj, hogy a távszabályzó miatt feszültséggel állították a TBA-n a hangerőt, ami az ext-in esetében nem működik. Végül én is valahogy másként oldottam meg, de már nem emlékszem rá.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem