Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   903 / 1272
(#) BarnaPili válasza djseed1 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Ennél a gépnél sajnos csak az eredeti (vagy azzal megegyező utángyártott) távval tudsz menteni.Régi Thomson sasszi,ez a sasszi volt a VT precisonokban is (ICC5 és társai).
(#) szentiner hozzászólása Dec 12, 2013 /
 
Szép napot,kérhetnék egy kis segítséget van egy Daewoo DTA-21YAP Tv a gyermekeimnek elkezdte 3 napja azt produkálja ,bekapcsolom de csak a tv a főkapcsolón tudom másra nem reagál először Sárgán világít a készenléti lámpa kb 2perc után átvált pirosra akkor megint 1perc várakozás akkor bekapcsol és ki be kapcsolgat de csak kék színű háttér van a képen ,akkor kikapcsol meg vissza be akkor átvált a AV sávra de viszont az OSD felírta nem tűnik el,és emilyen kezelőgombra nem reagál sem a tv sem a távirányítón ,Szerintetek mi lehet a Baja?Válaszotok előr is köszönöm.
(#) djseed1 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Ezek szerint lehet hogy egy Thomson távirányító vinné? Vagy nemjól értelmezem.
(#) BarnaPili válasza djseed1 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Én a régi VT távval próbálnám meg,a gumilapos fajtával.Ennek volt az utódja a TRC001-es.
(#) fxjozsi hozzászólása Dec 13, 2013 /
 
Sziasztok!
TV vásárlás előtt álok de nem tudom milyen legyen segítségeteket szeretném kérni. Plazma vagy lcd vagy led? És melyik márka mert most már nagyon elbizonytalanodtam. Olyan sok rosszat hallottam a márkákról. Sima egy szerű tévé nézéshez kéne semmi extra. De a 3D legyen benne. Előre is köszi a válaszokat.
(#) djseed1 válasza fxjozsi hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Én ajánlanék LG-tv-t. Belinkeltem az oldalt ahol többet megtudsz róla. Ma volt szerencsém egy ilyet kipróbálni, hogy mit tud. SmartTV,3D minden. Gyönyörű a menüje, egyszerű könnyen kezelhető jószág. Jár hozzá 4 db 3D-s szemüveg. Nagyon jó a 3D-je. A SmartTV funkcióról nem is beszélve. Én ilyet ajánlanék. De van aki a Samsungra esküszik, de az szerintem olyan aki még nem látott ilyen komoly LG tv-t.

LD 3D Smart TV
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Szia!

Próbáltam. Univerzális távirányítóval. Ha pld megnyomom az 1-es gombot a csatorna behangolása után, akkor a program(Pr) felirat villogni kezd. De akármit nyomok meg kilép onnan és kezdődik előről a procedúra.
Lehet hogy jó nyomon járok, csak félrelépek! Már két napja ezen ülök. Gondoltam, megkeresem a neten a tv user manual-ját, de persze hogy ingyen nem hagyják letölteni. Tiszta kitolás az egész.
(#) djseed1 válasza eyess hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Na, sikerült rájönni.

Behangolom a csatrnát és a távirányitón példáúl az 5-ös gombot kell tartani kb 5-7 másodpercig, és el is menti.

Köszönöm a segítséget!!!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Szívesen
(#) lilili11 hozzászólása Dec 14, 2013 /
 
Sziasztok!Tudnátok-e segédkezni egy Samsung CW-29M066V tip. tv javításban?A kép ill a hang is megjön kb 3mp-re majd eltünik 2-3mp-re és ez ismétlődik...míg csak egyszer megmarad a kép és a hang is és nézhető a tv.Előre is köszönöm a válaszokat....
(#) hid0 hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Üdv! Hornyph fekete-fehér tv EB..tuner rajzát keresem. (Bekötés)
(#) BarnaPili válasza hid0 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Egy típusszám rengeteget mozdítana előre az ügyön.
(#) BarnaPili válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Közben írtam hozzá,de már nem ment át.Szóval: A tápfesz(ek),test,hangolófesz kimérhető,a három sávot is ki tudod deríteni,a maradék meg az AGC láb.Persze ha működik a TV.
(#) lazack hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy Clatronik CTV 577 VT(E) tipusu tévémmel van problémám.
Bekapcsolás után fél perc -5 perc után magától kikapcsol. Mikor milyen kedve van.
Szerintetek mi okozhatja a problémát??
Üdv : lazack
(#) hid0 hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Köszönöm. Ez egy kis fekete-feher tv.
(#) hid0 hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Van egy müködö tv,de 4évet állt hüvös(3Cfok) helyen,bekapcsolással várjak -e még?
(#) gubík gábor hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Sziasztok egy kis OVP tévét javítgatok sorvégtranzisztor zárlattal. Cseréltem primer kondikat párat a szekunder oldalon is és egy megfeketedett 10 kilos ellenállást a vízszintes eltérítés tekercseinél aminek megvolt az ellenállása de azért cseréltem, ja és a sorvégtranyót. A függőleges eltérítés integrált áramkörét is át kellett forrasztanom a feszkók is rendben vannak. Kicsit futtattam egy kis idő után elkezdett kattogni.A képcső anódjától hallom a pattogást úgy másodpercenként. Mitől lehet?
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia!
A nagyfeszültség áthúz a piszkos, poros grafitréteg felé.
(#) gubík gábor válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Az tény hogy vastag por pihent mindenhol
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Takarítsd ki alaposan, mert a kormos por a hibaforrások melegágya.
(#) gubík gábor válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Utánajárok lehet nemvoltam elég alapos a magasfesz környékén izgalmas is tud lenni Köszi a gyors tippet
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Ecset meg denaturált szesz csodákra képes! Várd meg, míg teljesen megszárad a tisztított felület!
(#) atti35 hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Schneider STV3680 névre hallgató tv. A gond az, hogy egy nap se kép se hang, csak halk búgás bentről. Bekapcsolásnál kattanás, kikapcsolásnál kattanás de semmi más reakció. Többszöri próbálkozás után pukkanás, füst 1 kondi. Kis idő múlva megint pukkanás, füst 2 kondi. Burkolat levétele után hibás kondikat cseréltem és még egy pár gyanúsat a sorkimenő mellett. A srovégtranyót is cseréltem mert zárlatos volt. Összeszerelés után szintén zenész megint csak ugyanaz a két kondi elpukkant. Szakik véleményét várom mi lehet a baj, merre induljak el a hiba keresésébe. Képet mellékelem pirossal karikázottak a (robbanós) kondik, sárgával jelöltek amiket cseréltem. Válaszokat előre is köszönöm.

DSC_0023.jpg
    
(#) kadarist válasza atti35 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia!
Lehet, hogy megszaladt a tápegység és a túl nagy kimenőfeszültség miatt van ez a jelenség. A másik primer elkót is cseréld és mérd át az ellenállásokat is azon a részen.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) atti35 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia! Köszi a gyors választ. Cserélem, mérek és majd jelzek a fejleményekről.
(#) BarnaPili válasza hid0 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Ha bevitted a szobába,akkor mindenképpen várj néhány órát a bekapcsolással.Mire a képernyőről eltűnik a pára,mehet a gép is.
(#) hid0 hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Bekapcsol,jó.
(#) alfa007 hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Üdv ismét. Az elmúlt hetekben javítottam egy kis TV-t, egy nagyon ritka hibával. "Kilyukadt" sorkimenő.
Mivel régebben is találkoztam ilyen hibával, és sikeresen megoldottam, így nem kérdés hogy megpróbálom újra.

Mivel a videómegosztókon nem találtam magyar nyelvű repair(javító)videót, így vállaltam hogy készítek egy ilyen videó sorozatot.

TV javítás 1.
TV javítás 2.
TV javítás 3.
TV javítás 4.

Azért ilyen hosszúak a videók, mert egynél több hiba is volt, és a javítási folyamatot mutatom be. Régebben több fórumtag kérte, hogy készítsek szkóp toturiál-t, így az s van benne. A rengeteg infó inkább oktatójellegű, tehát inkább azoknak ajánlom aki bővíteni szeretné TV javító ismeretét.
Sikeres javítást kívánok.

Ha netán valakinek sikerült megjavítania egy TV-t a videó alapján, akkor csak annyit kell tennie, hogy a jobb felső sarokba kattintson a zöld kézre, hogy ez a hozzászólás bekerüljön a segítő hozzászólások közé.

Köszönöm.
(#) gubík gábor válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Rossz a fülem a kattogás a sorvégtrafóból jön. Eleinte ciripelés ami átmegy kattogásba és nagyon sötétben szivárgást is látni. Hatással van a képre is egyes kattanáskor pillanatra elsötétedik. Úgyfest ez is trafócserére szorul ejnye.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A trafó testéről jönnek a szikrák? Azokat repedéseket, lyukakat ki lehet szigetelni szilikon tömítővel vagy akrilpasztával. Ilyen esetben a trafócsere nem mindig szükséges.
Következő: »»   903 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem