Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1473 / 2499
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
A kapcsoló nyitott állásánál létrejövő egyszeres fázishelyes erősítést kissé nehéz belátni, inkább azzal szemléltetném, hogy az "e" bemenet és az IC invertáló bemenet közötti ellenálláson nem jön létre feszültségesés.
Ez a legegyszerűbb módja a kapcsolható fázisfordításnak, főleg a kapcsoló szempontjából.
(#) Szpisti válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Ez az egész BSS kapcsolási rajz a fázisfordítóval meg a kimeneti fokozatok hangszóróbekötésével és az egyéb hibákkal a leírásban EGY VICC ! (aki meg ez alapján kísérletezget és elfüstöl miatta a hangszórója vagy végfoka, annak rossz vicc...).
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) nzozz hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Sziasztok!
VF2 -höz építettem egy tápot, 2x24V 200VA -es trafóval,2db egyenirányítóval, oldalanként 2x4700µF 40V MM kondenzátorokkal, 1µF -es hidegítő MKT kondenzátorral. A trafó hibátlanul működik, a primer oldalon megfelelő méretű, (1,6A -es) lassú olvadóbiztosíték, a szekundernél a hidegítő után vannak a biztosítékok. Amikor bekapcsolom, mindig kiég a primer biztosíték. Zárlatot nem találtam.
Mi lehet a baja?

Köszönöm
(#) vipera1997 válasza nzozz hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
A végfok rajta van vagy nincs?
(#) dyrac hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Sziasztok!

Boldog Új Évet kívánok minden fórumtársnak.
A segítségeteket szeretném kérni egy DENON PMA-300V típ. erősítő javításában. Olyan hiba lépett fel a működésével kapcsolatban, hogy a bemenet választó áramköre meghülyült, néha nem lehet választani forrást, és nagyon kis hangerővel szól. Ha a hangerőszabályozó poti elé kötöm be direktben a lejátszó(ka)t, akkor viszont gyönyörűen, torzításmentesen szól. A kérdés az, hogy nekem ki kell cserélni a bemenet választó ic - t, vagy nézzek még körül máshol?
Az ic típusa TC9152P.
(#) szamóca válasza dyrac hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Először ellenőrizni kell a tápfeszültségek, test meglétét, helyes értékét. Hidegforrasztás, hajszálrepedés a vezetősávokon, beragadt nyomógomb, zárlat, passzív elemek hibáinak, stb ellenőrzése. Ha minden stimmel, akkor kijelenthető az IC hibája.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) Szpisti válasza dyrac hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Itt a szervízmanuálja, ennek alapján ki tudod deríteni: PMA300 Denon
(#) blasz hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Sziasztok,először is búék!!!Az lenne a kérdésem hogy épitettem St végfokot,kicsit átalakítva,400-500w körül lehet / oldal,az egyik fele kicsit jobban melegszik egy hangyányit,ezt a nyugalmi állításával lehetne korrigálni?
Köszönöm
U.i: egyébként brutális nagyot szól.
(#) vipera1997 válasza blasz hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Pontosan!
(#) blasz válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Köszi,mind két oldalt 5mV mértem az emm.ellenen,de akkor kicsit lejjebb veszem,bár brutál meló lesz már.
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Üdv! Kedves Gáborom pont te tetted fel ezt a kérdést?
(#) blasz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Szia,tudod a megerősítésnél nincs jobb dolog.Sejtettem a választ de igy biztosabb vagyok a tenni valóban.De valóban brutálisat szól.Nem sok 6-8 fok lehet az eltérés a kezem épp érzékeli de beállítom az a tuti
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Helyes-helyes!
(#) blasz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Én még nagyon kezdő vagyok itt a sok "prof" között inkább kérdezek sokat aztán cselekszem,de hisz ismersz,a diákod voltam.
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Hát az már nem most volt.
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Szia! A puffert jó polaritással kötötted be? Az egyenirányító híd megfelelő lábira kötötted a szekundert?
(#) blasz hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Szia Reloop! érdemes foglalkozni azzal a kis melegedési eltéréssel? Vagy legyek precíz?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Szia! Ezt a melegedést gondolom jel nélkül vizsgálod. A nyugalmi áramot akkor tudod pontosan kiértékelni, ha az egyik tápoldalon mind a négy emitter-ellenálláson megméred a feszültségesést, és ezt egyenként elosztod az emitter-ellenállás tényleges értékével (ilyen tartományban nem egyszerű az ellenállás mérés, de hát erre is tekintettel kell lenni, mert ezek ugye nem 1%-os ellenállások). A kapott négy áramérték összege határozza meg a melegedést, ezt vetheted össze a két csatorna között.
Már írtam korában is, a keresztezési torzítás eltüntetése után már nem hoz hasznot a nyugalmi áram emelése. Ezt tekintsd fő szempontnak! Az alkatrészek szórása miatt minden további nélkül előfordulhat, hogy a két csatorna melegedése eltérő lesz.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Köszönöm,de nem jel nélkül néztem,jel nélkül hideg mind 2 darab,akkor hagyom,csak rémisztgetem magam a hibákkal.
Köszönöm és Búék mindenkinek este letesztelem az st-t mit bir.
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
A hangsugárzók inpedancia értéke is csinálhat különbséget. Lehet, a 3 db ventilátor rossz elhelyezése is beleszólhat. B.U.É.K Gábor
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Szia,csak 1 ventije van elől, a többi a sinus alatt kellett csak.7 ohm al járatom,sorba kötéssel.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
7 R nél nem is kéne melegednie nagyon.
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Nem nagyon melegszik,csak az eltérésre voltam kiváncsi
(#) havranarpi válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Rendben akkor ezt elvetem.Tudnátok valami mást ajánlani helyette?
Illetve nagy gond-e ha a bemeneterére ugyan azon jelek kerülnek?
Mert ugye van 4 erősítőmodul és ebből 2-2t szeretnék hidalni.Akkor egy ilyen fordító kapcsolásból 2 db -ot kell építenem.
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Szerintem a bekötések, polaritások rendben vannak.
A végfok nem volt bekötve.
(#) havranarpi hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Megcsináltam a hidalásra átalakító kapcsolást TL072-vel.
Viszont.FElmerült az is ,hogy nem szeretném használni erre betettem az áramkör elé egy relét.
Így választhatok.Vagy elmegy a jel a Fázisfordtó előtt simán vagy átmegy rajta.Szerintetek így megfelelő?(Tudom eléggé keszekusza) de felcimkétem a csatlakozókat
(#) vipera1997 válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Én most lehet hogy nem jót mondk de ott nem egy 3 állású kapcsolónak kellene lennie?(Mondom még 1-suer hogy nem vagyok benne biztos)
(#) Szpisti válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
(#) havranarpi válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
A relé két állású hiszen ha nincs áram a tekercsben akkor simán átengedi az egyik lábra ha meghúz akkor viszont a másikra.
Szpisti-köszönöm az előzőleg feltett lay. fájlban ezt terveztem meg kétszer
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) Szpisti válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Nem tudtam megnézni a .lay-odat, mert a céges gépen itt most nincs SprintL-outom, de örülök hogy rátaláltál, ez bevált és egyszerű megoldás.
Következő: »»   1473 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem