Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2211 / 3963
(#) proli007 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 12, 2014 / 1
 
Hello! Remélem így már elboldogulsz. Kb. egy 330ohm 0,6W-os ellenállás szükséges hozzá. üdv!

LEDS.png
    
(#) antikzsolt válasza proli007 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Igen köszönöm így már tökéletesen értem. Sajnos a szakács szakmában és a gépi forgácsolásban nincs sok elektronika. Mindent receptről és rajzol kell megcsinálni. És erre van ráállva az agyam is ment a pont
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) proli007 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Semmi gond ezért hívják hobbinak. Én is szoktam főzni, pedig nem vagyok szakács..
(#) Bakman válasza NyariG hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Mindent meg lehet javítani, csak kérdés, érdemes-e. A jelenségből ítélve nem lehet nagy a baj (talán a tápszűrő kondi).
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Vagy nagyobb a baj, de akkor is meg lehet javítani.
De javaslom, hogy ha lehet, inkább ne Te állj neki egyedül...

Valmint ne sokáig "búgjon hangosan", mert akkor drágább lesz a végszámla...
(#) Csupasz válasza NyariG hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
A remény hal meg utoljára......
(#) NyariG válasza Bakman hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Szétszedtem...megnéztem az elektromos panelt, nem láttam szemrevételezéssel semmi különlegeset (olyant ahol kijött volna a füst). De ott ahol belemegy a trafóról 5 vezeték. Van 3db 25V 4700µF elektrolit kondi. Abból az egyik teteje szemmel láthatóan púposabb mint a másik 2. Ez okozhatja a gondot?
Ha igen csak ezt vagy mind a 3 mat cseréljem?
A rendszer már kb 10 éves.
(#) Secret válasza NyariG hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Szerintem cseréld mind a hármat!
(#) antikzsolt válasza NyariG hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Ha csere akkor mind a 3 csere. Ennyit megtanultam mióta olvasom a HE.
(#) NyariG hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
Ilyen jó helyette?

25V osat nem találtam...

milyen márka ez a yageo?
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) Csupasz válasza NyariG hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Igen, de biztos találsz olcsóbbat. (HE,Lomex,...)
Jófajta.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) NyariG válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Az a baj hogy Linzben élünk és itt csak ez van....
(#) Csupasz válasza NyariG hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Ja, bocs, ezt nem tudtam. De jó lesz.
(#) NyariG válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Ok, akkor holnap bevásárolok aztán csere.
(#) Csupasz válasza NyariG hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
De ha meg tudod mérni a táp diódáit, az sem lenne baj.
(#) Melphi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Köszönöm a választ mindkettőtöknek.
(#) NyariG válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Ahhoz ki kell őket forrasztani ? vagy merhetők a helyükön is?
(#) Csupasz válasza NyariG hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Igen, egyik lábát ki kellene forrasztani.
(#) Gabibá hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy csőves 2x2 wattos erősítőm, ahhoz szeretnék építeni. Vettem 2 db Sony 1-529-250-11 sugárzót, mert még csak kiállításon hallottam 1 utast, gondoltam itthon is kipróbálom. Megfertőzött a hangja, amellett hogy tudom nem kimondottan erre való, kevés benne a magas, nagyon bejött a hangja. Gondoltam most már megalkotnám a tutit, miután bebizonyosodott hogy igenis, kell nekem ez a hangzás világ. Sokat nézelődtem, a sugárzók között. A hangszóró Monacor gyártmányú, típusa SPH-68X/AD, rá esett a választásom. Ha valaki már ezt a márkát típust, használta esetleg épített TL dobozt is hozzá, szívesen fogadnám, a tanácsokat terveket.
Üdv
(#) NyariG válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
4 dióda volt működik mindegyik, egyik irányba zár másikban 0,5xx voltnál nyitnak.
(#) golem hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Videotonom aminek el romolt a tunere kérdést már itt feltettem.
(#) julis hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Sziasztok!

Lány vagyok, semmit sem értek az ilyesmihez, de lenne egy kérdésem. Zenélő képeslapot szeretnék készíteni, papíralapút.
Ilyen lapokat lehet kapni készen, de én egyedit szeretnék készíteni.
Tudtok-e olyan helyet, ahol ilyen zenélő alkatrészt lehet kapni, vagy olyan hozzáértőt, aki ilyet tud készíteni.
Nagyon köszönöm a segítséget!!!!
(#) BEMcorp válasza julis hozzászólására (») Jan 13, 2014 / 1
 
Szia!

Valószínűleg a legelérhetőbb mód az lenne, ha vennél egy ilyen gyári képeslapot, és áttennéd a zenélő részét a saját igényeidnek megfelelő lapra.
(#) AMD válasza julis hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Szia!
Bővebben: Link Ezen a linken megtalálod az adatlapját pdf formátumban amiben benne van a kapcsolási rajza is. Szerintem ennél egyszerűbb nincs.
(#) moltam hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Helosztok.
Erről a kapcsolásról lenne kérdésem... Miért van bc212 és bc213 is benne? Két nagyon hasonló paraméterű pnp. Miért nem két 212 vagy 213?
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Szia!

Lehet, hogy elírás. Esetleg nem NPN-nek kellene lenni az egyik kis tranzisztornak? Kár, hogy nincs kapcsolási rajz mellékelve hozzá
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Elvileg többeknek tökéletesen megy... Én visszarajzoltam, de sajnos most nem tudom küldeni mert nyíregyen vagyok, nem vagyok otthon... Gondolkozok, hogy át kéne alakítani tl431 essel megoldottra...
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2014
(#) julis válasza moltam hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Köszönöm az eddigi segítségeteket.
Ezt a kiveszem egyikből, beteszem a másikba dolgot értem, lehet, hogy ezt fogom csinálni.
Viszont, ha jól értem, akkor van ez a BC212 szerkenytyű, amit lehet kapni ilyen elektromos helyeken, és azt egy szerelő meg tudja szerelni. Ha ezt jól értettem, akkor körbejárom a témát, hogy milyen zenékkel lehet kapni és addig is mégegyszer köszönöm a segítséget.
(#) granpa válasza julis hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Olvass, válaszolj figyelmesebben; a BC212 az egy tranzisztor, köze nincs a képeslaphoz.
(#) proli007 válasza julis hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Hello! Cseppet összekeverted a dolgokat A BC212 csak egy tranzisztot, az UM66T meg egy dallam IC, csak a kabátjuk egyforma. De mire mindent megveszel, plusz kapcsoló, elem, mechanika, lehet rosszabbul is jársz anyagilag.. üdv!
Következő: »»   2211 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem