Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   124 / 292
(#) Zsofi88 válasza Zsofi88 hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Este kipakoltunk belőle,kikapcsoltam,egész éjjel nyitva volt. Most bekapcsoltam és pár másodperccel újra villogtak a LEDek. Viszont a fagyasztóba fújja a levegőt és a hűtő is megy...
Ma kikapcsolva hagyom,este elhúzzuk,átvizsgálom a hátulját,a párologtató tálcát és meglátom!
Ötletetek van? Vajon csak ennyit bírt?
(#) Timie hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Tudja esetleg valaki, hogy ha egy kombi hűtőből elment a gáz akkor azt miből kellene észre vennem? Nálam csak az a helyzet, hogy megy a kompresszor hűt, majd leáll és mikor újra kéne a kompresszornak indulnia akkor ő ezt nem teszi meg. Ha áramtalanítok akkor elindul, most egy napja sokszor magától újra indult, majd az éjszaka folyamán valamikor újra elfelejtett vissza kapcsolni. A mai nap délután háromkor áramtalanítás alatt van, próbálom 24 óráig pihentetni hátha észhez tér, azért a relét megvettem, és ha nem lesz jó áramtalanítás után akkor azt kicserélem.
Várom a tanácsotokat? Esetleg egy klixont is érdemes lenne beszereznem?
(#) Zole hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Sziasztok. Van egy Zanusi ZFt 162 ** csillagos hütő. Egy kompresszoros nem autómata leolvasztású. Cseréltem benne höfokszabályozót és változatlanul megfagy minden a hütőben. 1 fokozaton van a szabályzó és -4 C fok van a zöldség tárolónál benne. Ez szerintetek gáz hiba vagy szabályzó? Sűrűn bekapcsol.
(#) kaqkk válasza Zole hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Tegyél fel képet , hová építetted vissza a szabályzó kapilláris csövét ? És ha kérhetlek ne privátban ...
(#) Zole válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Igy sikerült.

DSC00031.JPG
    
(#) Zole hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Ugyan oda került vissza ahol a régi volt.
(#) kaqkk válasza Zole hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
A fagyasztó rekesz alá be van téve a műanyag csepptálca ?
(#) Zole válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Igen be van téve és 'Téli állásban' van.
(#) kaqkk válasza Zole hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Akkor ,vagy nem megfelelő hőfokszabályzót tettél bele ,vagy kevés a gáz , vagy csökkent a kompresszor szállítóteljesítménye (a két utóbbi hiba házilag nem orvosolható)
(#) Zole válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Köszönöm szépen.
(#) masa45 hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Sziasztok!
Másfél éves Gorenje kombihűtöm hátulja valamiért pattog. Olyan, mintha jég kopogna, és akkor csinálja, mikor bekapcsol. Eleinte csak néha csinálta, de most már egyre gyakrabban. Meg tudná valaki mondani, hogy mi ez?
(#) kaqkk válasza masa45 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Az elpárologtató (a hűtőlap) hőmozgása okozza a kattogást (hőtágulás- "hőszűkülés" nem tudom van e ilyen szó )Amikor hűteni kezd összehúzódik a fém és a rögzítéseknél mozdulva adja a hangot
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) normalize hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Sziasztok

Vettünk egy AEG 83600 as hűtőt, és hát nem tudom.. nálunk olyan 1rát áll majd megy 15-25 percet. De olyan is volt hogy 20 perc után is bekapcsolt.
Mindez persze úgy hogy nem nyitogatom az ajtaját. (kiváncsiságból megfigyeltem)
Nem sok ez kicsit?
+ állandóan mint valami hallható lefojó amiben folyik a viz... hallatja magát a kompresszor mellett. Ez mindíg így van, másnál is?
Szerintem a régi hűtőnk nem kapcsolt is sűrven.

No Frost-os. a hűtő 2m-es, és +4 / -18 az érték
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) masa45 hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Köszi a választ! Kell vagy lehet ezzel valamit csinálni?
(#) kaqkk válasza masa45 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Sajnos ez már ilyen.Rá kell csukni a spájz ajtót ...
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
(#) masa45 hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Köszi!!!
(#) ezermester1 válasza Zsofi88 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Nem akarlak elszomorítani de csak bajt vettél magadnak ezzel a hűtővel. nagyon agyon van bonyolítva. Hűtés szabályzása 2 érzékelős és 3 pontos.Érzékeli a hűtőlevegő mennyiségét is.
Nézd meg a hűtőrácsát,hogy nem -e el van koszolódva. Csak a vaktyúk effektus elvén tudod megcsinálni.(vakszerencse).Azt hiszem jobb ha szerelőt hívsz. Én már javítottam ilyent de 2 napomba került.Elég komoly az elektronikája.
(#) ezermester1 válasza Timie hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Milyem kombi hűtőröl van szó? Típus?:
(#) ezermester1 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
"Sűrűn bekapcsol."Ha be kapcsol akkor ki is kapcsol. Akkor ez nem lehet "gáz és kompresszor hiba". A sűrű bekapcsolást is kétkedve fogadom el ha a zöldséges rekeszben -4 C fok van.Lehet,hogy nem megfelelő a hőfokszabályzó vagy nem jól van bekötve.Lehetséges,hogy még a kapillcső vége nem rendesen van felrögzitve.
(#) gezbez hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Kb. 2 hónapja vásároltam használtan egy kb. 11 éves Zanussi LEHEL ZFC 203, 200L-es hátlap elpárologtatós hűtőt. Nagyon ritkán kapcsolt ki holott a normál térben +2/+5 a mélyhűtőben -30/-35 fokokat mértem. A hőfokszabályzó hibájára tippelve tegnap ki is cseréltem egy ugyan olyan Ranco K59 H2803 típusúra aminek a kapilláris csövét az eredeti helyére lemez klipsszel a hátlap elpárologtatóra szereltem vissza. Sajnos továbbra sem kapcsolja ki a kompresszort...ergo nem tudja lehűteni a termosztát csövét a hátlap a kívánt kb. -20 fokra. Valakinek esetleg tipp, hogy most mihez kezdjek? Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv! Géza...
(#) feketepanna hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
sziasztok,
a problémám a következő:lg non frost hűtőm van, a mélyhűtő FELSŐ része jegesedik, és valószíűleg emiatt brutálisan zúg a ventillátor mivel a jég beleér.
Leeresztettem h. a jég eltűnjön, így most nem zúg, volt kint szerelő, nem tuda megmondani mi a baj de elkért 5000ft-ot érte, ezért gondoltam saját szakállamra megpróbálom egyedül megjavítani.
Tudtok ebben segíteni?
MÉG ANNYI H. már nyáron volt ilyen probléma, szóval kb. fél évente jegesedik vissza a cuki.
Köszönöm szépen előre is
(#) zolika60 válasza gezbez hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Ha az ajtaja jól zár akkor a hőszigetelése gyengült meg. Sok mindent nem lehet vele kezdeni.
(#) gezbez válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Az ajtaja rendben van... Esetleg más típusú Zanussi termosztát? Ami magasabb hőmérsékleten, mondjuk -15 fokon kapcsol?
(#) Guli hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
Sziasztok! A következő problémánk van amiben a segítségeteket kérnénk
Kaptunk egy használt Zanusi-Lehel hűtőládát, amit beüzemeltünk.A gép normálisan indult, égett a piros lámpa, ami elaludt amikor elérte a -20 fokot.A hűtő azonban nem áll le, teljesen a minimumon folyamatosan üzemel.A piros lámpa hibát nem jelez, nem tudjuk, hogy miért nem áll le a motor.Ennek mi lehet az oka? /egyfolytában megy!/
Előre is köszönet a segítségért! Guli
(#) kaqkk válasza Guli hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
A sárga kapcsoló be van kapcsolva?
(#) StMiklos válasza gezbez hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Szevasz!
Emlékezetem szerint a 2803-nak -15 -nél van a legmelegebb kikapcsolása.
Holnap meg tudom nézni, de az biztos, hogy van olyan, amelyiknél ez az érték -6C. Persze felhúzható -24 -ig.
Nem horiibilis összeg, max. 2500-ért vihető. Még futárral se több 4-nél.
Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) Apec válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
-22 C és -31 C a kikapcsolási tartomány a 2803-asnál.
(#) gezbez válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Szia Miklós!
Köszönöm a választ! Én is úgy tudom, hogy az eredetije a 2803 -22/-31 C. Ha -10 C körül kapcsolna az megfelelő lenne. Milyen típus és hol lehetne beszerezni? Egyébként ha nincs nyitogatva a hűtő akkor akár -2 fokra is lemegy a hőmérséklet a normál térben. Kipróbáltam, hogy a termosztát csövét bevezettem ideiglenesen a mélyhűtőbe. Egy idő után lekapcsol csak sajnos későn kapcsol vissza. Addigra a normál tér +14-+15 fokra vissza melegszik. :/
(#) feketepanna válasza feketepanna hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Sziasztok,
ha ti sem találkoztatok még ilyen problémával, akkor esetleg egy megbízható hűtőgépszerelőt tudtok ajánlani Budapesten üzenetben?Ez is nagyon nagy segítség lenne.
Köszönöm előre is.
(#) gezbez válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Következő: »»   124 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem