Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   455 / 607
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Nézd, élesztésnél nagyon legyél majd észnél, az a lényeg. Akár okés is lehet. Jó lenne ha szkópod is lenne az élesztésnél, mert a gerjedést csak azon látod meg.
(Döngetős erősítőnek szerintem inkább mondjuk st151-et kell építeni 4 pár végtranyóval oldalanként, és akkor nem kell aggódni...de ez csak magánvélemény )
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 30, 2014 / 1
 
A terhelés időbeni és impedanciamenetbeni eloszlása kicsit tágít a kereteken. A gyakorlatban még életben maradhat az az erősítő ami ohm-osan terhelve szinusszal csúcsra-vezérelve szörnyethalna menten. Mindezt nagyon halkan mondom, mert a sokéves tapasztalat azt mutatja ez egy 60-70W-on remekül működő erősítő, felette pedig hatványozottan szaporodnak a problémák.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Még semmi nincs kizárva lehet hogy valami tranzisztoros darlingtonos vagy 2Sa 1943 féle móka lesz
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 30, 2014 / 1
 
A vidi trafója nagyon jó lesz az első beüzemeléshez.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Elviekben ha zárlatba küld mindent is max egy biztosítékom bánja nem?
De igen épp erre gondoltam videoton erőlködő, tegnap a kijelző világítófoglalatát használtam a tápágakban 14 voltos régi karácsonyfaizzóval teszteltem kinyomta állandóan a biztiket..
Aztán volt egy kis füstféle is a táprésznél kiégett a biztosítéktábla hátúljáról egy rész..
Mindegy is nem cserélgettem nem vacakolok 35 wattos végmodulokkal. Próbára jó lesz az a trafó is de annak meg annyi féle fesze van, hogy ezzel megoldódott pl a koppanásgátló kérdés ventik táplálása pl, ahogy jómúltkor írtad az ösvény ki van taposva csak végíg kell járni.
Szkópom sajnos nincs, ennyire nem vagyok felszerelt még ... Szóval az lesz hogy első körben izzós dolog kimeneteket lemérem nincs e fél táp dc rajtuk stb, ha ok akkor ráakasztok egy piezósugárzót 2K2 kondi val tesztnek első körben azt gyakorlatilag nem tudja kinyírni. Majd az elszigetelésnél kell vigyáznom mert Tamás kolléga is gyanítom ott vétett. Pl a Teka erölködőm is ezen az elven működik,leszorítókengyellel vannak a bordán a tranyók+az ic. Ma újítottam fel így 10 év után, és most fülesben is hallok olyan hangszereket is amiket eddíg nem egy zenében
(#) kriszti1998sub hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Lenne egy kerdesem ha a trafom 140W-os es ratettem az erositot ameiket a tegnap keszitettem EZT es akkor ha kicsi a transzformator akkor attol is melegedik mert kicsi a transzformator vagy semmi kore egymashoz.Koszonom elore a segitseget.
(#) zotya1983 válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
A wattnak semmi köze a melegedéséhez, valami képet tudsz róla feltenni ide hogy milyen hűtést alkalmaztál? Hangszóróban hány ohmosat alkalmaztál? Mekkora feszültségen járatod az ic ket? Ezeket írd meg és akkor tutira lesz segítség is.
(#) kriszti1998sub válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
a hangszorom 4Ohm-os a feszultsegem 2X27.4VDC es az a kulonleges hogy csak az egyik IC melegedik nagyon a masik is melegedik de nem anyira mind a masik.Most a fenykepen bekapcsolt allapotban van.
(#) zotya1983 válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Ajajaj, először is 4 ohmot nem szereti ez a kapcsolás 8 ohmon hajtsd őket, másodszor ha 1 hűtőventid van azt helyezd szívó üzemmódba úgy disszipáljon és középre tedd.A tda kat nem elég csak hűtő közelébe tenni rögzítsd is fel a bordára.Javaslom a hűtőtönk alkalmazását ezt egy pár oldalt visszalapozva kitárgyaltuk részletesen olvasgasd el. Ahogy elnézem a képen a bal oldali ic egyáltalán nem kapcsolódik rendesen a hűtőbordához mindkettőt rögzítsd hogy felfeküdjenek vízszintesen.
(#) kriszti1998sub válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
A melegedes itt nallam forditva van a jobboldali melegedik jobban es a baloldali pedig nem annyira.
(#) kriszti1998sub válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Es az a baj hogy nincs 8Ohm-os difum csak ez.
(#) vipera1997 válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Megmondtam már hogy normálisan fogasdd oda az ic-ket és nem lesz baj!
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Mi ez a 4 ohmnos mondat?
Az erősítő miért ne "szeretné" a 4 ohmot? Ez botorság. Az erősítőnek nincs impedanciamérője, fogalma sincs arról milyen hangszóró van rákötve. Csak azt látja, mekkora áram folyik a kimenetén, és azt érzi hogy ettől milyen meleg lesz szegény. A 4 ohm csak annyit jelent, hogy már kisebb kimeneti feszültség esetén is kialakul a maximális áram. E miatt célszerű alacsonyabb hangszóró impedanciához alacsonyabb feszültséget használni. Ha a felhasználó "értelmes" tényezőnek lenne tekinthető (ez soha nincs így), akkor tulajdonképpen maradhatna kisebb impedanciánál is nagyobb tápfesz, csak nem szabad annyira feltekerni a hangerőt.
(#) Alkotó válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Miért nincsenek az erősítő IC-k felfogatva a bordára?
A kapcsolásod címe csak nagyon speciális körülmények között tekinthető igaznak.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Lehet. hogy botorság de szerinted kibírja az ember hogy ha már lement 4ohmra ne húzza oda neki?SE!1000 százalék hogy megnyírná az ic t bár így sem lesz hosszú életű,rögzíteni kéne síkban
(#) lukacsp válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Az a helyzet, hogy a TDA7294 híd - bizonyos megjelenési formái legalábbis - gerjednek ha 8 Ohm -nál kisebb impedanciával vannak terhelve. Így zotya megállapítása nem állt túl messze a valóságtól. Az adatlap sem említi, hogy 4 Ohm -al kéne terhelni a 7294-et hídban.
(#) lowzor válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
És ha a dúrván 6-7 OHM-ra jön ki a feszültség végett, de 8 OHM-os hangszórót hajtok, az gondot jelent, vagy egyáltalán nem?!
(#) lukacsp válasza lowzor hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Ha nagyobb impedanciás terhelést használsz, az sosem fog tönkretenni egy végfokot. Így a te esetedben a végfok "kíméléséről" van szó.
(#) lowzor válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Szerintem is, nemfog forrni
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
A biztis híddal kapcsolatban az volna a kérdésem hozzátok hogyha a stand by mute funkció a tápra, vagyis hát ahogy írtad nincs közvetlenül a tápra húzva , ez esetben ha jól értelmezem nem tudom használni. Tehát ha megkapja a tápfeszt a végfok már üzem kész. Az volna még a kérdésem puffer kondenzátoroknak milyen értékűeknek kell hogy legyenek ha én 100watt körüli kimenő teljesítményt akarnák ki nyerni a hídból. Tényleg szükséges 60000mikró érték ? Ezt olvastam azon az oldalon ahol árulják a panelt hozzá, és az alkatrészeit. Még sajnos nem építettem olyan ic-vel végfokot ahol stand-by mute funkció volt. Az volna a kérdésem hogy ide álandó tápfesz kell üzemben , vagy csak egy kontaktus ? Elnézést az egyszerű kérdéseimért .
(#) lukacsp válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
2 x 10000 mikro per híd a reális ajánlás.
Végfoknál (szerintem) nem lehet elsokallni a pufferelést, de 2 x 10000 miko már rendben van.
A többi csak baromság...már megint a Pedro féle vakítás. Mikroshop.hu, igaz?
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
A stand-by és a mute kapcsolásának peremfeltételeit az adatlap tartalmazza. Íme egy kis magyarázó szöveg.
Az amperenként 1000µF ökölszabály alól ez az erősítő sem kivétel.
(#) Alkotó válasza lukacsp hozzászólására (») Feb 1, 2014 / 1
 
Igen, a híd esetében a hangszóró impedanciájának fel az egyik, a fele a másik a hid-tagot terheli. Ezért NORMÁL körülmények között nagyon könnyű 4 ohmos hangszóróval (2-2 ohm jut mindkét IC-re -legalábbis a hangszóró rezonancia frekvenciáján, mert az összes többin a többszöröse-) szélsőséges áramokat elérni.
De van az a biztonságos tápfeszültség, aminél ez még nem jön létre, csak itt olyan kicsi lesz a teljesítmény, ami megkérdőjelezi a híd értelmét.
Gerjedésről még nem hallottam.
Kizárólag a sarkos kijelentést akartam finomítani (de most utólag már azt hiszem hiba volt).
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) kriszti1998sub válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Azthiszem magvan oldva a problemam eddig 36%-on volt max 20 Masodpercig es kesz volt mar recsegett meg minden de mostmar 56%-ra tettem fel es 1:37 masodpercig meg semmi baja nem volt .
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Üdv! Van egy erösitöm tda7294 amiböl 2 van tehát stereo ahoz jó ez a táp? mármind leszedhetem erröl mindkét icnek a feszt?
(#) kriszti1998sub válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Igen csak nagyobb pufferkondit tegyel bele hogyha 2 erositot hajtasz vele legalabb 2x6800uf-osat vagy 4x4700uf-ot.Es a kimeneten mekkora a feszultseged?
(#) t4nt1zjeee válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
hát 2x25V torroidhoz lesz ami 225watt 4,5A áganként... egyenirányitva pufferelve kb olyan 35V lesz a kimenet...
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Még egy kérdés a rajzot innen szedtem... most a condikat hogy tegyem be? mert semmi polaritás jelölés nincs... :'(
(#) kriszti1998sub válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Igen igen de neked egy kicsit kicsi az a 225W-trafo egy TDA7294-nek olan 150W kell mert ha neked nagyobb a feszultseged akkor egy kicsivel nagyobb teljesitmenyed van a kimeneten en az iskolaban keszitettem egy TDA7294-es erositot es 2X35VDC volt es leadott 124W-ot es felvett 150W-ot.
(#) kriszti1998sub válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Ezek a helyes polaritasuk a kondiknak.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
Következő: »»   455 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem