Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Subwoofer szűrő
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 18, 2005
Lapozás: OK   28 / 39
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Szia! A relé meghajtónak lehetett volna egy kis hiszterézist adni. Sebaj a relé meghúzási és tartási feszültsége is megteszi. A tranzisztor 1k B-E ellenállására köss párhuzamos elektrolit kondit. Értékét 10-100µF között kezd el próbálni.
Amíg nincs megnyugtató eredmény, addig az erősítő helyett izzólámpa legyen a terhelés.
Szerk.: most nézem a NYÁK-ot. A 25mV referenciának a relé negatív felé menő vezetősávról veszed a testet. Nem szerencsés.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2013
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Hi

Próbáltam az általad leírtakat, de sajnos nincs változás , néha előjön a hiba. A relét már át raktam a +/- ágba, azaz most már 24V-van nem pedig a föld és a + plusz közt. A referencián 26mv voltot mérek.
Kondik értéke amit próbáltam 10-220u -ig.

A módosítások a lay-en, ötlet még?
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013

SW filter.lay
    
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Fejlemény annyi hogy ha lekötöm a trafó után a puffert amin ugye még a végfok és azon a hangszóró védelem van akkor megszűnik a relén "prelegés". 10ből 10 szer szépen bont a relé. Végül is így akkor nincs gond az automata on/off funkcióval
Csak azt nem értem hogy mi köze a végerősítőnek az előfonok keresztül az a autó funkcióhoz.
Egyedül a föld/gnd közös így gondolom azon jön vissza valami ami megcibálja a relét amikor elengedne, (de hogy?).

Gnd -ét el lehet valahogy választani a végfok és az élőfok között?

Felrakom az egész sub erősítő kapcsolást ide, úgyis felakartam rakni ha már müködik.
Szerintem ez már lassan másik topik lesz.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Az auto kapcsoló IC 7-es láb és a test között vélem felfedezni az utólagosan beépített kondenzátort. Ott nem jó. Bázis - emitter között lenne a helye.
Mérd a feszültséget a 7-es lábon, mennyire ugrál.
Tudom eső után köpönyeg, ezt építettem megy és megy
Lehet van egy kis földhurkod, és már arra is érzékeny. A feszültség referencia 220 ohm ellenállását növelhetnéd kissé.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Tudom, az osztó élőt és után is volt már rajta kondi, itt se ott sem használt. Igen a 25mV ot osztóval kezdtem el "játszani", megoldódni látszik a probléma. Annyi hogy növeltem az egész Re -jét, azaz hagytam az osztás arányt, viszont növeltem a 100K-ást 1M re a 220_at meg 1K ra. Stabilnak tűnik, idáig
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
A filter panel egészében elég kalandos a GND kialakítása. A jövőben tartsd szemelőtt a csillagpontos elrendezést.
A TDA7294 remélem javítva lett, a 30k és a dióda a 10-es láb helyett a kimenetre lett rajzolva.
A puffer sem az igazi. A kondenzátor lábára egy vezetőn jöjjön az egyenirányított feszültség és egy másikon menjen a kimenetre. A közös szakaszon a puffer töltő áram feszültséget ejt, ettől zajos lehet az erősítő.
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Hi

Sajnos igen a tda az úgy maradt, nem tudom hogy sikerült így benézni, de sikerült.
A puffer lay az nem az ami ellet készítve (rosszat raktam fel), de ami elkészült az olyan amit írtál.
Remélem a TDA panelján kijavítom a hibát s megszűnik a hibajelenség a relénél.

Köszönöm segítséget!
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Gondoltam, hogy csak az éberségemet tesztelted
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Sajnos nem, benéztem.

Viszont a hiba továbbra is fent áll.
Annyival vagyok előrébb hogy a hangerő potin keresztül gerjed az egész, ha csutkára vágom az erősítőt szabadon hagyott bemenetnél van rajta brum, és ha hozzá érek a potihoz hallhatóan hangosabban gerjed/"brummol". Poti csere megvolt, semmi.
Viszont ha a poti külsejére rárakom a gnd-ét akkor halkul, és ha a kezemmel fogom a potit és a erősítő házát megszűnik a brum. Az erősítő házára rá van kötve a PE.
Most arra gondoltam mivel a potik egy lemezzel/tartó konzol sorba vannak kötve (így hülyén hangzik, de képen majd látszik) szóval arra a konzolra rákötöm a GND- és a PE-t pedig ~ 100n kondival.
Annyi baj van még a konstrukcióval hogy a tartó konzol a panelon keresztül a egy tartó csavarral le fogatva az pedig a házon keresztül "hozza" PE-t, szóval azt még valahogy szigetelnem kell.
Szerinted?
kellet ez nekem ? Már mint az erősítő építés
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Na üzemképes.
A hibát orvosolta a lent leírtak, mondjuk az érdekelne hogy egy drágább pontival is csinálta volna e ezt.
Köszönöm a segítséged!
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Nem tudom a potenciométer drágasága mennyit nyomna a latba. A fémház és annak a testre kötése mindig zavarszűrő hatású.
A több műveleti-erősítős áramköröknél általában nehéz elérni a zavarmentes működést. Mint írtam is a búgás megelőzésének leghatékonyabb eszköze a test csillagpontos kialakítása az adott panelen belül. Az IC tápokat is így célszerű elosztani, és közvetlen az IC táplábaknál szűrni.
Az életvédelmi föld készülékházra kötése elvileg nem okozhatna zavart. Akkor jönnek elő a problémák (földhurok), ha a jelforrás is földelt, vagy a jelforrás tápegysége számottevő kapacitással rendelkezik a hálózati feszültség és annak jelföldje között.
Esetedben a potik tartólemezén keresztül sikerült egy belső földhurkot előállítani.
Ügyes vagy, hogy el tudtad hárítani a hibát
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Köszi
(#) nagytom14 válasza Baxi hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Na szóval itt van a megépített verzióm, működik jól vág, jó minőségű hang jön ki belőle nincs brumm, semmi baj nincs vele, egyedül az, hogy nagyon kicsi a kimeneti feszültségszint. Megpróbáltam lefényképezni, remélem ki tudod venni a lényeget belőle. Valójában nem olyan ronda a nyák mint a képeken, minden vezetősáv jó, semmi szakadás illetve gubanc nincs vele.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2013
(#) INOX 4 EVER hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Sziasztok Szakik!
Az lenne a kérdésem, hogy nincs véletlenül olyan Sub filter amin van mondjuk fázisfordítás, volume, A vágási freki lehet fix, de az sem baj ha potis, csak ez a ki-be kapcsolgatós cucc nekem fölösleges lenne.
Valami egyszerű kipróbált cucc megtenné.
Előre is köszi
Üdv!
INOX
(#) Szabi1 válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Okt 27, 2013 / 1
 
Szóval a volume potit úgy kötöd meg mint a normál erősítős potit (1. láb GND 2. jel az előerosítőre 3. jelforrás)
Azután kötsz egy akármilyen subszűrőt, utánna meg ezt a rajzot Bővebben: Link
(#) INOX 4 EVER válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Szia!
Köszi a választ, de ami azt illeti kicsit elhamarkodtam a kérdésemet, ugyanis jobban szétnéztem a gépemen, és találtam pár régebbi rajzot.
A legmeggyőzőbb itt van mellékelve.
Engem azért vonz ez, mert a bemenet egyből erősítésen megy át.
A legtöbben a fórumon arra panaszkodtak, hogy gyenge a hang és erre a válaszok gyenge bemeneti jelre mutattak rá.
Valami vélemény róla?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2013
(#) Szabi1 válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Hát csinálsz egy Opamp fokozatot, az egyik erősítést meghatározó ellenállást potira cseréled, és lesz egy GAIN-t állító szabályzód.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2013
(#) INOX 4 EVER válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Jogos, de most minél jobban rápörgök a témára annál több kapcsolást találok, és egyre tanácstalanabb vagyok.
(#) Szabi1 válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Próbálj olyan kapcsolást keresni ami biztos megvolt építve.
(#) Kori27 hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Jó reggelt, topik
A téma címe tökéletesen bemutatja a kérdésem lényegét, de lenne itt egy pici eltérés a szokásostól...
Ami nekem kellene, az egy felüláteresztő szűrő, jó éles vágáshatárral. A 25-30 Hz alatti hangokat ugyanis le akarom "vágni" a jelből, mert fölöslegesek. Fölösleges teljesítményveszteség, fölösleges terhelés a hangszórónak, plusz a limiter (legalább is az enyém) érdekesen kezeli ezeket lassú membrán-kilengéseket, és finom halkítás helyett "recsegősen" gyorsan halkít, hallhatóan berecseg a hang. (de csak a szubszonikus tartományban, felette semmi reccsenés).

A lényeg egy olyan áramkör lenne, ami mondjuk 5 Hertzes átmenettel rendelkezik a -∞dB és a 0dB között. Azaz a 25 Hertzet még tüntesse el, a 30-at viszont már hagyja meg csillapítás nélkül. Google most sajnos nem volt a barátom.. (vagy én nem voltam az övé, lehet ám, hogy bennem van a hiba )
Minden segítséget előre is köszönök
Üdv!
Kori
(#) reloop válasza Kori27 hozzászólására (») Feb 18, 2014 / 1
 
Szia! Bővebben: Link
Konkrétabban.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2014
(#) Kori27 válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Köszönöm
Már írtam be minden félét, de ezt pont nem...
(#) bencikusz hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy alul áteresztő szűrőre.
Szerintetek ennek a LOW oldala megfelelő lenne?
Bővebben: Link
Előre is köszönöm.
B
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) steelbird válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia!
Ha subwooferbe kell, akkor nem jó, ez 2,3 kHz -nél indul. Subnak nem kellenek ilyen magas hangok.
Reloop kolléga kedden (visszább hárommal) linkelt találatokat.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) bencikusz válasza steelbird hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Értelem szerűen változtatom az értékeket az oldalon lévő táblázat alapján.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Csak bátran! Nálam tökéletes.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Köszönöm Reloop!
(#) bencikusz válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Még egy kérdés.
Az R1 értékét érdemes 47K ra növelni ?
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Az R1 nem része a szűrőnek, csak az U2 nem invertáló bemenetét tarja kordában DC-ileg.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Igen, tudom hogy a szűrő része.Nem is emiatt módosítottam volna, hanem a "szabvány" bemeneti impedancia megtartása miatt.
De ha nem érdemes, akkor fölöslegesen nem buzerálom
Következő: »»   28 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem