Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1512 / 2499
(#) klaca78 válasza GyurikaBx hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
1x relé problémát már tanácsoltak, a szervízben azt mondták nem-nem! meg sem nézte! én csak ránéztem hol is van az a relé, mozog! a válasz rá: az csak a burkolata, a forrasztása rendben. Attól a belseje még lehet rossz. két szervízben is volt mindkét helyen: - ááá a relé biztos jó. Érdekes a fórumokon ez a második, hogy relét mondanak. Csak nincs már itt Kaposváron ahova elvihetném.
(#) Ge Lee válasza klaca78 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Beszéltem vele, megnézi a rajzot és majd dönt hogy vállalja-e. Látatlanban ugyanaz a tippje mint nekem, vagy forrasztási hibák vannak, vagy haldoklik a proci. Utóbbi esetben vagy kuka, vagy valami komoly szervizt kell keresni Pesten ahol nem csak ötletelnek hanem meg is tudják csinálni. Az már más kérdés, hogy egy olyan szintű javítás áráért lehet hogy tudsz venni egy másikat.
(#) klaca78 válasza klaca78 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
a relé problémában bízok, mert annak talán nem vészes a cseréje
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) melorin hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Sziasztok.
Szeretném átkábelezni az erősítő belsejét teljes egészében, kezdve az árnyékolt jelvezetékekkel.
Azt vettem észre, hogy a jelenlegi vezetékeket ha közelítem, távolítom a trafótól, meg úgy egyébként is bizonyos pozícióban néha ráül egy BZZ jellegű zaj a hangra.
Ezért gondoltam arra, hogy kipróbálom úgy bekötni a jelvezetékeket, hogy ne az árnyékoláson keresztül menjen a GND hanem egy belső szálon az is, mint a jel. Ezenkívül az árnyékolást csak az egyik végén kötöm rá a GND-re.
Viszont mivel sztereó a rendszer, nem tudom milyen kábel lenne alkalmas erre a feladatra:

A. 4 belső ér + árnyékolás, és ebben a kábelben fut mindkét csatorna
vagy
B. 3 belső ér + árnyékolás mert elég egy GND belül, nem kell mindkét csatornának külön?
vagy
C. 2 belső ér + árnyékolás, mindkét csatornához 1-1 ilyen kábel?
(#) CHZ válasza melorin hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Idézet:
„Ezért gondoltam arra, hogy kipróbálom úgy bekötni a jelvezetékeket, hogy ne az árnyékoláson keresztül menjen a GND hanem egy belső szálon az is, mint a jel. Ezenkívül az árnyékolást csak az egyik végén kötöm rá a GND-re.”

Elgondolásod nagy része jó, annyi változtatást javasolnék, hogy az árnyékoláson belül csak a jelvezeték menjen, a jel GND árnyékoláson kívül, vastag vezetékkel mellette. Ha jel GND is belül van vezetve, akkor megszórhatná a jelvezetéket (ha pici áram is folyna rajta), kívül vezetve ez nem fordulhat elő. Megfelelő kábelt is könnyebben találsz hozzá.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) melorin válasza CHZ hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
De a jelföldet is megszórhatják bizonyos dolgok, így azt is le kéne árnyékolni, nem?
(#) CHZ válasza melorin hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Nem! Akkor az árnyékoló harisnyát is megszórhatná..
(#) melorin válasza CHZ hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Meg is szórja az árnyékolóharisnyát, csak az felfogja és elvezeti, nem?
(#) CHZ válasza melorin hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Nem. Hogy vezeti le? Ha az árnyékoláson belül vezeted, fentebb leírtam, ha áram folyik a GND jelvezetékén , tuti hogy megszórja a vele párhuzamosan közel vezetett jelvezetéket, ezért kellene kívül vezetni. GND pontot nem kell árnyékolni...
(#) melorin válasza CHZ hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Úgy értettem, hogy pl. a trafó vagy hálózati feszültség vezetéke ugyan úgy megszórja az árnyékolást is, mint ahogy jelvezetékkel tenné ha nem lenne árnyékolás rajta.
(#) CHZ válasza melorin hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Nem így értem. Csináld úgy ahogy elképzelted...
(#) BiG_Lui-Gee válasza klaca78 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Én is ajánlom vezetékeket átnézni, nemrég jártam így én is. Kellet egy hónap mire teljesen kiszűrtem a hibát. Először a kicseréltem a védelem reléjét , darabig jó volt, aztán kiderül a jel kábelek is szarok előhozta ugyanezt a hibát, + nálam rca csatlakozások sem voltak teljesen oxidmentesek. Megint jó volt egy darabig, majd kereshettem a forrasztás hibákat, át melegítettem, darabig megint jó, Végül újra kábeleztem az egészet belűl, és most jó bár néha még hallkabnak hallom , de beugrat egy két video film stb.
(#) vipera1997 hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Hello!
Az lenne a kérdésem hogy van egy siva ppa 500-am és a bal oldal nem megy, ahhoz keresnék valami service maualt vagy kapcsolást ha valakinek lenne és megosztaná velem azt megköszönönném.
(#) klaca78 válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Lehet nekem kell nekiesnem mivel a környéken nem ért hozzá senki, másnem hazavágom az egészet. A forrasztásokat megnézem, megpróbálok utána járni, hogy kell a reléket kimérni. Valamit kell tennem mert Kaposváron eddig nem találtam senkit
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) melorin válasza CHZ hozzászólására (») Feb 25, 2014 1 /
 
Kipróbáltam amit írtál, hogy külön vezetéken megy a jelföld. Megszórja a trafó és ugyan ott vagyok mint ahonnan kiindultam. Mondtam én, hogy a GND-t is védeni kell a szórástól.
Csak még azt nem tudom hogyan...
(#) CHZ válasza melorin hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Próbáld ki árnyékolva, de az sem lesz jó. Szerintem valami baj van nálad az elrendezéssel.
(#) abel25 hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Hello!

Sajnos itt az üzletben nem lehet kapni LM386n-et
a kapcsolása alapján nem egy bonyolult cucc.
Milyen tranyokkal kell ezt meg csinálni?
és milyen diódákkal?
és miazott amit bekarikáztam?

köszi!

Névtelen.png
    
(#) reloop válasza abel25 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Szia! A karika áramgenerátort jelöl. A Google segítségével könnyedén találsz diszkrét elemekből álló kapcsolást erre a feladatra.
(#) Primary hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
A TDA2050-ben van zárlat védelem?
(#) tiggersoft válasza Primary hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Igen, van.
(#) reloop válasza Primary hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Van, de a gyakorlatban 1-2 másodperc zárlat után azért tönkre megy az IC.
(#) Primary válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
köszi.
Azért nem akarom zárlatban tartani, csak úgy mégis mire számítsak, ha mégis előfordul. Zárlati védelmet hogy szoktak erősítőben megoldani? Biztosíték?
(#) abel25 válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Esetleg tudnál linkelni egyet?, mert én nem találtam.
(#) reloop válasza Primary hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Biztosíték, a csúcsáram √8-ad része meg egy picire méretezve.
(#) reloop válasza abel25 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
(#) abacs hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Hali
150w erositohoz keresek nyak es beultetesi tervet.
(#) Zosi válasza abacs hozzászólására (») Feb 27, 2014 / 1
 
Előtted a lehetőség keress.
(#) abel25 válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Ez működőképes kapcsolás?
elég egyszerű,és ehez van alkatrészem

Névtelen.png
    
(#) bbatka válasza abel25 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Ha megépítetted, légyszíves oszd meg majd velem a tapasztalataid. Furdal a kíváncsiság.
(#) szamóca válasza abel25 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Láttam már 78xx stab. kockával is.
Következő: »»   1512 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem