Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   47 / 93
(#) djface hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
végtranyókat is betehetem?
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Maradjunk a megbeszélt élesztési tervnél! Egyelőre mérd meg a kimeneti egyenfeszültséget és T4 C-E feszültségét.
(#) djface hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
beültettem
izzó be a primer körbe
10ohm os ellenálások a biztosítékok helyett
izzó szepn kialudt
ki is szedtem és az elllenálásokat is kiszedtem visszatettem a biztiket
a kimenteten 5mV jelent meg
és a T4-en eső Uce= 2V mindezt úgy hogy a pti az x-el jelölt irányban volt
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Ez már valami! Ültesd be T8-at és T12-őt. Ezeknek az emitter-ellenállásán van az áramkorlátozó érzékelője, azért biztonságosabb velük kezdeni. (Első bekapcsolás ismét izzóval!)
(#) djface hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
bentvannak ,izzó rendben és akkor mérem a feszültségeket
mindkettőn megmértem olyan 2mV körüli érték volt
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Mehet készre
(#) djface hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
mekkorára állítsam az emitter feszültségeket?
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Az emitter ellenálláson eső feszültség 5-10mV között jó szokott lenni. Figyeld a keresztezési torzítást, ne húzd fel a nyugalmit szükségtelenül.
Mind a 4 ellenálláson végezz mérést, ha kiugró valamelyiken, akkor jelezd!
(#) djface hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
jelentem az emberi hülyeség jelen van 2 bizti meg 2 tranyó bánja nem mértem megfelelően és túl nagy lett hírtelen az emitter fesz
de ezt félretéve sikeresen belőttem mindent 5,4mV lett az emitter feszültség maximum 12 tizedes eltérés van a tranyókon
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Alakul. Fokozatosan növeld majd a terhelést, figyeld az alkatrészek melegedését. Üzemmeleg bordánál ellenőrizd ismét az emitter-ellenálláson eső feszültséget, lehet kicsit mérsékelni kell majd.
(#) djface hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
kimenetet terheljem le?
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Ideje megszólaltatni
(#) djface hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
akkor köthetek rá 84 ohmos hangszórót és bemeneti jelet ?
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Igen, mehet. Az óvatos élesztő ilyenkor a hangszóróval sorba köt egy 100 ohm körüli ellenállást.
(#) zenebolond hozzászólása Márc 21, 2014 /
 
Az élesztést lehet a bizti helyére berakott 15 ohmos ellenállással végezni? Mert csak ilyenem van.
(#) lukacsp válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Az még jobb is, mint a 10 Ohm -os, nyugodtan teszteld azzal.
(#) blasz hozzászólása Márc 22, 2014 /
 
Sziasztok ma alaposan szemügyre vettem az elkészített be dobozolt St végemet,a 2x 400w at,és most láttam kép alapján hogy a 100nF kondik helyére 10nF került.Van valami jelentősége?Amúgy teljesen hibátlanul üzemel,se alapzaj se gerjedés se semmi probléma,csak készitem a következő szörnyet és azért kérdezem.
Köszönöm
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Szia Gáborom! Ne térjünk el a tervtől. De szerintem nem lesz változás. Üdv. K.Gy
(#) blasz hozzászólása Márc 24, 2014 /
 
Szia Reloop,kérdezném hogy 2SA1943-2SC5200 párosból 2x85vDc vel hány pár végtranzisztor kellene stabil 4 ohm ra?És a meghajtás elég neki ha 4 párnál több kell? köszönöm.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Szia! A négy pár jó lesz. A kimenő teljesítmény mérése alapján válhat szükségessé T6 áramgenerátor spannolása.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
És merre induljak el mit cseréljek vagy módosítsak?Épiteném az újat és azért kérdem.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Legyen készenlétben R13 pozíció számára 47 ohm 0,6W ellenállás.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Köszönöm észben tartom.Hétvégén állok neki
(#) Lali24 hozzászólása Márc 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Én most szeretném az enyémet éleszteni. Van egy trafóm ami 2x14 és 2x28 voltot tud ezzel szeretném éleszteni. Ugye ebben 5 pár tranyó van, mindet be kell kötni egyszerre élesztéskor?
És a T7-T11 tranyók MJE15032G és MJE15033G.
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Szia! Ha körültekintően szeretnél éleszteni, egyelőre egyetlen végtranzisztort se ültess be. Innen kezd el olvasni!
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Szia! Oké követem a leirás alapján, csak azt szeretném még kérdezni, hogy melyik fezültséggel érdemesebb éleszteni 2x14 vagy 2x28?
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Hivatkozás. Az R25-öt mindkét esetben rövidre kell zárni. A kapcsolásban lévő áramgenerátorok miatt közömbös melyik feszültséget választod, csak azért ajánlom a magasabbat, hogy az első meghallgatás élvezetesebb legyen
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Követtem a leirást,a P1 0-ra állítva, végtranyók nélkül a kimenetei DC 34mv a T4 C-E 3,4 volt jelent meg. Ez jó adat?
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
A T4 C-E feszültség nagyon magas, még a P1 másik végállásában sem megengedett. Ha nem találsz érték, vagy beültetési hibát fotózd le!
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
A P1 a ha másik vég állásba tekerem akkor a T4 en már csak 1,9 vot van.
Következő: »»   47 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem