Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   48 / 93
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Így már jó, hagyd ebben az állásban! Itt a folytatás.
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Na bent vannak tovább mit mérjek, a két ellenállást ki vehetem a bizti helyéről vagy még had legyenek ott?
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
A beültetett végtranzisztorok emitterellenállásaira állíts 2-4mV-ot P1-gyel, és mérj kimeneti DC-t!
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Beállítottam a p1-gyel 2,1mv-ra, a kimeneti DC 32,6 mv.
(#) Lali24 válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
A T4-en most a 2,2 volt van
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Vedd ki ideiglenes a tápági 10 ohm-okat és hallgasd meg! Ha szépen működik folytasd a beültetést!
Minden változtatást ismét a 10 ohm-on keresztül ellenőrizz le! Kicsit babra munka, de kivédi az alkatrészpusztulást.
A T1-T2 kicsit csámpás, majd az R3 finomításával a végleges tápfeszültségen lehet még a kimeneti DC-t csökkenteni, ha szükséges.
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Már kivettem a 10 ohm-okat, először egy 100 ohm os ellenálláson keresztül próbáltam, hogy szól-e, és hál Istennek meg nektek megszólalt. Ezután 100 ohm nélkül kapcsoltam rá a hangszórót és nagyon tetszik ahogy szól! Ahoz képes, hogy csak 1-1 tranyó van benne. A többit majd inkább folytatom, mert már álmos vagyok, és nem akarok elrontani valamit, mert már sajnos volt rá példa hogy álmoson tettem tönkre dolgokat.

Addig is köszönöm a segítségedet!
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2014
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 24, 2014 / 1
 
Remekül haladsz Remélem tudsz majd képet is felrakni róla.
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Szia!
Már 3 párt forrasztottam be. Az ellenállásokon 1,8 tól 2 mv-ot mértem, ez még elmegy?
(#) blasz válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Az szinte tökéletes,ha a hangján semmi rosszat nem hallasz.Nekem 4 párral 5mV van beállitva.
(#) Lali24 válasza blasz hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Szia, akkor kötöm a 4-ik 5-ik párt is.
(#) Lali24 hozzászólása Márc 27, 2014 /
 
Bekötöttem mind az 5 párt, 2 és 3 mv között mérek az ellenállásokon a hangján nem hallok semmi változást. Jól szól.
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Egy fotó már nagyon elkelne
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Lesznek még ma
(#) Lali24 válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 27, 2014 / 1
 
Itt van egy!

IMAG0010.jpg
    
(#) zenebolond válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Ez tényleg "szörnyeteg"!
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Azt hittem tréfálsz - de nem. Mesésen néz ki
(#) Lali24 hozzászólása Márc 27, 2014 /
 
itt van még kettő
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Lehet hülyeséget mondok, de hogy ha hozzá van dugva a számító géphez és nincs zene kapcsolva akkor valami arab zene szól a hangszórókból halkan. Meg beszélgetnek arabul olyan mint ha egy rádiót fogna be. Lehet hogy hülyeségnek hangzik de ez van, áthívtam egy barátomat, hogy hallgassa már ő is meg, először azt hittem, hogy hallucinálok de mi után ő is hallotta az arab zenét kíváncsivá tett, hogy mi ez.
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Ez így egy rádió Hivatkozás. Köss testet a hűtőbordára, előtte ellenőrizd a szigetelést a rákötött tranzisztorok kollektora irányából. Ha C4 be lenne ültetve, távolítsd el! Amennyiben nincs változás kezd el C3-at növelni: 68nF - 100nF - 150nF.
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
A c4 kiemelésével még nem javult, de a c3 növelésével megoldódott.Köszönöm. Holnap hozok hozzá egy rendes troidot, kipróbálni jobban. Az lenne még a kérdésem, hogy ebből hány wattot lehet kihajtani maxon, és mennyi volt kellene hozzá? Ja és ha ennek megcsinálom a másik oldalát, hogy stereo legyen akkor lehet lesz-e hídba kapcsolni majd?
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
A ±80V 4 ohm-ra kb 600W-ot ad le, ha minden klappol. A határadatok vizsgálatához jelgenerátor, szkóp és műterhelés kéne.
A hidalás természetes nem gond.
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Az nagyon jó (600 watt). Az biztos, hogy olyan trafóm nem lesz ami elbírja majd mind a két oldalt. Kapcsoló üzemű tápot szeretnék hozzá majd építeni, csak nem tudom milyet. Félhidasban létezik olyan ami elbírná vagy muszáj egész hidast építeni? Tudom, hogy nem ide tartozik de ha tudnál ajánlani valami jó kapcsolást az jó lenne!
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2014
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Nincs rá javaslatom, ajánlom a támáját.
(#) zenebolond hozzászólása Márc 28, 2014 /
 
Sziasztok!

Volna egy érdekes kérdésem, éspedig: a melléklet alapján lehet-e + panellal kiegészíteni egy meglévő kapcsolást.
(#) lukacsp válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 28, 2014 /
 
Ha generálsz ebből egy gerbert, senki meg nem mondja, hogy egy vagy több panel volt az eredetileg.
(#) zenebolond válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Szia!

Bocsi de mit jelent a "gerbert" szó. Lehet bután hangzik, de a google sem talált rá értelmezhető kifejezést.
(#) steelbird válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 29, 2014 / 1
 
(#) zenebolond válasza steelbird hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Szia!

Félig-meddig értem már. De én már elkészítettem a panelemet, csak gondoltam arra, hogy utólag lehet-e még "megfejelni" egy kicsit? Nekem már a 2x2 párral is tökéletes, mert a trafóm csak 2x40V-ot ad, de nem tudom mit hoz a jövő alapon, előterveztem a dobozt, amiben benne lesz az egész erősítő.
(#) zenebolond hozzászólása Márc 29, 2014 /
 
Nincs benne még semmi, a trafón kívül, de már így is 15 kg-ot nyom.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2014

Kép0851.jpg
    
Következő: »»   48 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem