Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   54 / 88
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Mágnes.
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Próbáltam. Sajna a kis kocka mágneseim túl erősek és letépték magukat az előlapról. CD fejből bontott kis kockák.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Bár nem látom a felfogatás módját, de itt sincs a frontnál csavarozás.
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Szerintem a fába van nut és az tartja. Nekem fedi az elejét és nem látszik ki a doboz körben.
(#) bbb válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Milyen igénybevételnek lenne kitéve? Milyen eszközeid vannak a megmunkáláshoz? Milyen vastag a plexid és mekkora a dobozod? A teljes dobozt lefedné a plexi? A dobozon belülre is lógna (lenne keret)? Milyen anyagból lesz a dobozod?

Szerintem a legegyszerűbben, ha teli fedést szeretnél és nem akarod fúrni/egyéb rögzítőkkel "elrondítani", akkor a plexi négy sarkát fogod meg a dobozoddal. Vagyis a sarkokon a szél mentén egy kis részen bevágod szép egyenesre, majd a dobozod előlapját megnyújtod úgy, hogy ezekbe illeszkedjen. Így egyedül a sarkokon nem lesz teljes fedés, viszont gusztusosan meg lehet csinálni és külön rögzítőelemek se kellenek (gyors skicc a mellékletben).

Grafika1.PNG
    
(#) bbb válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Szamóca! A mellékelt képeiden a fekete előlapot a csatlakozók tartják a helyén, az egész szerkentyűt pedig az oldalán lévő bordán keresztül rögzítik fel a fára.
(#) szamóca válasza bbb hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
A frontról beszélünk, nem a hátuljáról. Az oldal a tiszta sor.
(#) bbb válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Mondom, a csati tartja a helyén. Az elejét és a hátulját is. Az elején középen lévő nagy tekerentyű alatt pedig 90%, hogy van még egy anya is a nyakára tekerve...
(#) szamóca válasza bbb hozzászólására (») Ápr 20, 2014 / 1
 
Szerintem nem. A három beforrasztott lába a potinak erre a feladatra kevés.
A csatlakozókon és a billenőkapcsolókon pedig nincs menet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2014
(#) bbb válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Szerintem ezen nem fogunk összeveszni. Fénykép alapján megítélni nem lehet. Még akár az is lehet, hogy oda van ragasztva a nyákhoz, viszont azt én továbbra is állítom, hogy a mechanikai kialakítása (hogy paszentosak benne a csatlakozók és kapcsolók) elegendő a helyén tartáshoz (legalább itt a fényképen). Amikor meg a dobozban van, akkor még a fa is hozzájárul ehhez a rögzítéshez, amit szintén nem lehet látni a képeken, hogy mennyire feszül bele.
(#) csontosn hozzászólása Jún 16, 2014 /
 
Sziasztok,

Had' kérjek egy kis segítséhet dobozolással kapcsolatban... Van-e valakinek tapasztalata, hőálló műszerdobozzal?

Be kellene dobozolnom egy kis elektronikát majd kb. 5 percre kitenni 100fokos vízgőznek, de nem lenne nyomás alatt, és nyílt láng sem érné.
A cél persze az, hogy a dobozon belül ne olvadjon el semmi
Létezik ilyen doboz? Biztos van... de neten nem találtam (még) semmit. Lángálló és robbanás biztos dobozokat már találtam, de ez nem ugyan az a kategória. Valamilyen duplafalú megoldás kellene szerintem, hogy belül a hőmérséklet ne emelkedjen meg..
Tud valaki ajánlani valami típust, vagy gyártót?

Nagyon köszönöm előre is.
(#) szamóca válasza csontosn hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
(#) csontosn válasza szamóca hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Köszönöm! Keresgélek náluk...
(#) varttina válasza csontosn hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Ha csak kikapcsolt állapotban érné a száz fok az elektronikát, valószínű nem lenne semmi baja. Gondolj csak bele, az iparban gyakran ónfürdőt használnak, aminek jóval magasabb a hőmérséklete.
(#) csontosn válasza varttina hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Köszönöm a választ Varttina!
Hmm jó az ötlet, de sajnos működnie kell ez alatt az 5-10 perc alatt is...

Alapvetően ez egy adatgyűjtő lenne, aminek méregetnie kell ezt-azt, SD-re rögzíteni, és mindez ráadásul mondjuk egy zselés akksiról üzemelne.

Készen lehet kapni ilyet, más találtam sokat a neten, de kb. 600e-800eFt ami az előírt igényeket kielégítené.
(És pont a magas hőmérséklet miatt ilyen drágák. Pl. 80 fokra már akad 35-50eFt-ért is, full kompakt, teljesen zárt, egybeöntött műanyag burkolattal.)

Nekem pedig már készen van a saját áramkör kb. 25eFt-ból.
Ha mondjuk a doboz még +100eFt lenne, akkor is negyede-ötöde a gyári cuccoknak. Tudásban és beállíthatóságban pedig ahogy látom sokkal jobb, és már teljesen a saját igényekhez van alakítva, programozva.

Így tovább kell keresgélni egy gyártó után.

Már gondolkodtam benne, hogy egyedi dobozt kellene gyártatni, de még ilyen céget sem találtam aki ebbe így belevágna.

Így vagy továbbra is dobozt keresnék, vagy céget aki esetleg vállalna ilyet...
Nyilván a kész doboz lenne az "költséghatékonyabb"
(#) bored válasza csontosn hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Szia! Dobozold be az áramkörödet akármibe és csomagold be 10 centis, kemény kőzetgyapotba, drótozd körbe. Lyukak ne maradjanak, ahol a forró levegő járhat. Az alumíniumszilikát gyapot még jobb. Nem túl esztétikus, de működik, tapasztalatból mondom. Rath-nál lehet ilyeneket venni. Tíz percet biztos kibír száz fokon. Ha végleges dobozra vágysz, akkor ugyanezt a szigetelőanyagot használhatod egy fémdoboz kibélelésére, bár így egy kis elektronikának is kell tizen literes doboz. A kábelek kivezetésénél figyelj oda, mert a meleg, sarkos fémfelületek könnyen megsértik még a szilikon szigetelőket is.
(#) csontosn válasza bored hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Szia,
És igen, ez a másik módszer amin még elgondolkodtam, mint lehetséges megoldás... két egyszerű fémdoboz amik egymásba illenek, és köztük valami szigetelő anyag.
PU habot olvastam, hogy használnak talán ilyen feladatra. Hmm nem tudom... bár szilárd, így jól kezelhető.

A másik sarkallatos pont pedig -ahogy említed is- a felületre szerelt szenzor bevezetése a belső dobozba. Ez az egyetlen pont ahol meleg juthat a beltérbe keresztül a szigetelésen, akár úgy is hogy maga a szenzor vezeti be a hőt...

Ha nincs más akkor ez a módszer lesz Bár nem lesz egyszerű a szigetelés vastagságát "méretezni"
(#) Atis41 válasza csontosn hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Szia .

Van tűzgátló átvetéshez használható rózsaszín PU hab ami láng álló.
(#) bored válasza csontosn hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Visszaolvastam és látom, hogy a vízgőzt nem vettem figyelembe. A gyapotos szigetelések (amikkel én találkoztam) nedvszívóak, így a duplafalú megoldás működhet csak. Azért száz fok nem olyan magas hőmérséklet, a kábelek bevezetésére lehet használni szilikongumis fém tömszelencét. Nem tudom mennyire fontos az esztétikus kivitel, de egy kitömött dobozban elhelyezett elektronika biztos kibír ennyit. A méretezésről Rath-ék biztos mondanak valami okosat, én száz fokon nem foglalkoznék ezzel túl sokat. Tíz centi biztos jó lesz! Nem tudom, mit akarsz mérni, de nem lenne egyszerűbb az elektronikát a melegen kívül tartani és csak a szenzorokat betenni a melegbe?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) zolika60 válasza csontosn hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Valami ilyesmi kell neked. Esetleg hószigetelve, bár ha megfelelően válogatod az alkatrészeket a 100C° nem kibírhatatlan az elektronika számára.
(#) furko válasza csontosn hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Szia!

Esetleg folyadékhűtés? Dupla falu doboz, két fal közötti térben hűtőközeg, amit elvezetve le lehetne hűteni. Kicsit komplikált, de nem kivitelezhetetlen. Esetleg léghűtés? Két csövet vezetni a dobozba, ez egyiken be a levegő, a másikon ki.
(#) szamóca hozzászólása Jún 17, 2014 /
 
A fémdobozokkal azért van egy kis gáz. Ugyanis az rendben hogy hőállóak, csak a hőt nagyon gyorsan át is veszik A Gewiss műa. kötési dobozai között vannak 120 fokosak, azok inkább alkalmasak ilyen célra.
Azokat lehet duplafalazni hőstop közeggel. Tömszelencék is vannak ilyen hőfokra IP6X védelemmel.
Az azért kissé aggályos, hogy ez a "készítmény" nem gyártmány, és ha baj lesz, akkor ki viszi érte el a balhét.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2014

gewiss.pdf
    
(#) csontosn válasza Atis41 hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
@Atis41
Ez hasznos infó, nem tudtam hogy van ilyen! Köszönöm.
Mennyire ismered ezt az anyagot? OK, hogy nem gyullad meg, de hő hatására deformálódik-e?
És a "ciklikus melegítést" vajon hogyan bírhatja? Mert a tűzállóságát a "rendes használata során" csak egyszer kell bizonyítania, ha már tűz volt ott ahol használták, akkor utána úgy is cserélve, felújítva lesz minden.

De az én PU felvetésemre, ez jó kiegészítő infó!
(#) csontosn válasza bored hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
@bored, @furko

Bocsánat, de nem részleteztem eléggé a feladatot már az elején. Sorry...
Szóval:
- Amit mérni kellene az egy gyártósor gőzölő alagútja.

- Hőmérséklet adatgyűjtés lenne, az alagút egyes részein, hogy álladó-e a hőmérséklet mindenhol.

- Azaz a szállító szalagra kerülne ez az eszköz és vele utazna végig az alagúton, ami nem is tudom kb. 20-25m.

- Egyszerűbb lenne csak a mérőfejet beküldeni ebbe a környezetbe, de ez nem megoldható sajnos, mert a vezeték nem visszahúzható ha már végig ért rajta. Beakadna, nem lenne kontrollálható ez a "pecázás". Az egész gyártósorra nézve nagy lenne a kockázata.

- Így egy teljesen önálló működést kell megoldani. Azaz adatgyűjtő elektronika, tápellátás, mérőfej minden egyben kell hogy bemenjen.

- Ja és a legszebb, hogy ahogy tegnap kiderítettem még, kb. összesen 10cm magas ez az alagút. Azaz nem az 1-1 oldali szigetelésnek kell 10centisnek lennie, hanem a doboz max magassága lehet ennyi. Na és innentől kezdve kezd gyanús lenni a dolog, hogy megvalósítható-e egyáltalán.
(#) csontosn válasza szamóca hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
@szamóca
"Az azért kissé aggályos, hogy ez a "készítmény" nem gyártmány, és ha baj lesz, akkor ki viszi érte el a balhét."
Hááát nyilván aki összerakta, én...
(#) csontosn hozzászólása Jún 18, 2014 /
 
Amit még találtam mostanában, hogy vannak olyan dobozok amiket "kiöntésre" terveztek.
Gondolom valami epoxigyanta félével lehetne feltölteni. (Kisebb trafókat is csinálnak így.)

Nyilván az lenne a jó -ha már így telibe lenne öntve- hogy elektromosan szigetelne, és hőálló is lenne. Így a nedvesség védelme garantált, a kivezetett szenzor vagy vezeték szigetelése is OK lenne.

Csak az akksi töltését kellene megoldani (ez még az egyszerűbb), és az SD kártyát kellene tudni kiolvasni valahogy (ami jelenleg úgy történik, hogy kiveszem a kütyüből és kártyaolvasóval használom).

VAGY
Ezt a kitöltést csak a külső-belső doboz között használnám... és az anyag lehetne gyanta vagy valamilyen hőállóbb szilikon.
(#) furko válasza csontosn hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Lehetne úgy is hogy a belső dobozt olyan anyagból készíteni aminek nagy a hőtehetetlensége (vastagabb falu fém doboz), azt lehűteni, rá a szigetelés, és úgy beküldeni az alagútba. A doboznak relatív sok idő kell míg átveszi a környezeti hőmérsékletet, ha nagy a tömege pláne ha le volt előtte hűtve. A szigetelés pedig hatásosan lassítaná a hőátadást.
(#) nzozz válasza csontosn hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Próbálj aerogél szigetelést beszerezni. Nagyon drága, de a jelenlegi kapható leghatékonyabb szigetelőanyag.
(#) _BiG_ válasza nzozz hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Az aerogéllel az a gond, hogy nagyon nedvszívó és akkor oda a szigetelési képessége.
Magát az aerogél szigetelést is le kell szigetelni nedvesség ellen, hiszen gőzben fog tartózkodni a doboz.
(#) csontosn válasza nzozz hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Első körben elvetettem az aerogélt, mert nekem az űrkutatás kategóriába esett... eddig.
De most rákerestem, és van magyar cég aki ilyen szigetelésekkel foglalkozik, mondjuk épületek tekintetében.
De náluk most olvastam egy esettanulmányt arról, hogy egy yacht kipufogó rendszerét vonták be a "Pyrogel 6670"-es anyagukkal, ezzel és az 570 fokos rendszer külsején csak 60 fok volt a hőmérséklet. A céljuk az volt, hogy ember megérinthesse a felületet.

Ja és mind ezt 27mm vastagsággal csak! Brutális... LINK

Így újra élednek a remények, mert vékony réteggel is meg lehet oldani az alacsony profilú dobozolást...
Következő: »»   54 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem